Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, athanaso77 said:

Σε κανένα Pixel, ανεξαρτήτως μπάντας, είναι κλειδωμένο από τη Google.

Για ποιο λογο το κανει αυτο με το 5G ρωταω μπας και εχασα επεισοδια....?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, s_wind said:

Για ποιο λογο το κανει αυτο με το 5G ρωταω μπας και εχασα επεισοδια....?

Είναι πολιτική της Google. 5G διαθέτει μόνο στις χώρες που πουλάει επίσημα τις συσκευές της πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Η χώρα μας δεν συμπεριλαμβάνεται στις εξαιρέσεις. Το ίδιο ισχύει και για τα volte / vowifi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sotnem said:

Αυτό θα χρειαστεί κάποιες μέρες. Μόλις ολοκληρώσω το σετάρισμα κτλ και λειτουργήσει το adaptive battery καλύτερα.

Προς το παρόν: το δαχτυλικό δουλεύει μια χαρά. Το φοβόμουν πάρα πολύ διαβάζοντας παράπονα. Δεν ξέρω αν σε άλλες συσκευές είναι ακόμα ταχύτερο, αλλά δεν μου έτυχε να μην το διαβάζει. Γενικά δεν ήμουν fan του Face Unlock, αλλά ήμουν του Soli. Επίσης φαίνεται να δουλεύει καλύτερα το smart lock με βάση την τοποθεσία, αλλά επειδή μιλάμε για Google κρατάω μικρό καλάθι ότι αυτό θα είναι μόνιμο.

Μου αρέσει το double tap στην πλάτη του κινητού. Το έβαλα για να τραβάει screenshot, έχει αρκετές επιλογές. Μου λείπει το Squeeze για το Assistant όμως.

Δεν μου αρέσει το "notch" της κάμερας. Θα το συνηθίσω, αλλά επειδή έχω ανοιχτόχρωμο background με εκνευρίζει προς το παρόν.

Το μέγεθος όπως είπα δεν με ενοχλεί όσο φοβόμουν, αλλά είναι αρκετά βαρύ. Αν το σκάσεις σε κεφάλι, σε πάνε αυτόφωρο.

Θήκη έχω πάρει μία Ringke αλλά ακόμα δεν την έβαλα. Γλιστράει αρκετά πάντως και δεν το συνιστώ χωρίς θήκη.

Η μεταφορά με καλώδιο από το Pixel 4 ήταν αρκετά εύκολη και γρήγορη.

Παίζουν κάποια πράγματα που δεν έπαιζαν στο 4, π.χ. εμφανίστηκε το Google TV remote control (το οποίο βέβαια είναι πολύ μέτριο σε σχέση με το app της Sony που χρησιμοποιώ, αλλά μπαίνει στα quick settings). Όλα τα AI φαίνονται πιο γρήγορα και έχει και διάφορα άλλα έξτρα. Assistant, text to speech κτλ.

Οθόνη πολύ ωραία, αλλά δεν βλέπω καμία τρομακτική διαφορά από το 4. Ίσως πιο ευαίσθητα μάτια να το βλέπουν, στις τηλεοράσεις έχω μεγαλύτερη ευαισθησία, σε τόσες μικρές οθόνες όχι. Δεν έχω δοκιμάσει φωτεινότητα στο φουλ γιατί είχε συννεφιά όλη μέρα. Η διαφορά στο μέγεθος της οθόνης όμως είναι αισθητή. Ήδη το 4 μου φαίνεται πολύ μικρό σε μέγεθος οθόνης.

Haptics καταπληκτικά.

Ήχος δεν μου έκανε καμία τρομερή εντύπωση, γενικά δεν ακούω μουσική από τα ηχεία. Τα ακουστικά usb-c είναι όμορφα πάντως. Πρέπει να προχωρήσω σε διαδικασία και για τα Bose.

Κάμερα δεν έχω ανοίξει ακόμα. Μόνο για κάποια QR (για να μεταφέρω δεδομένα από authenticator, Firefox κτλ)

Όλα τρέχουν γρήγορα, δεν περίμενα κάτι λιγότερο. Δεν είχα κανένα κρασάρισμα ή οτιδήποτε. Έκανε διάφορα updates. Ζεστάθηκε ελάχιστα στην αρχή μέχρι να γίνουν όλα. Παιχνίδια δεν παίζω στο κινητό, οπότε δεν μπορώ να απαντήσω.

Είχε εγκαταστημένα μέσα και τα Google One και Google Pay.

Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ. Πήρα το Seafoam Green. Το κουτί κανονικά έχει ένα καλώδιο usb-c - usb-c, το εργαλείο για τη Sim και τον αντάπτορα για usb. Στη Γαλλία το βάζουν σε ένα δεύτερο κουτί και βάζουν μέσα τα ακουστικά. Φορτιστής φυσικά όχι (αίσχος και όνειδος).

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο προς το παρόν. Θέλω να δω κάμερα και μπαταρία. Κατά τα άλλα, φαίνεται απροβλημάτιστο σαν κλασικό Pixel.

 

Εγω είμαι με το stormy black  και θηκη την https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0964HKSRG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 ,ολα απο ΗΒ αγορασμένα.

Πρωτο pixel που αγοράζω και συμφωνώ σε ότι έχεις γράψει.Το  βαρος δεν με ενοχλεί καθώς και το xiaomi mi note 10 έχει το ίδιο βάρος.

Το δακτυλικό και εγώ το φοβόμουν αλλά είναι γρήγορο και σπάνια να μου πει ότι δεν το αναγνωρίζει.Δεν μου αρέσει όμως που αν δεν το κουνήσω για να ενεργοποιηθεί η οθόνη δεν ενεργοποιεί το δακτυλικό.

Μου λείπουν πολλές ρυθμίσεις που εχω στο xiaomi αλλά θα το συνηθίσω.Δεν μου αρέσει ο   pixel launcher,τελευταία ανανέωση το 2017? , οπότε κατέβασα μετά απο χρόνια τον  nova πάλι.

Μπαταρία και εγω το κοιτάω ακόμα αλλά μάλλον αφου σταματήσω να το πειράζω τόσο θα με βγάζει άνετα.Καποια στιγμή που το κοίταξα είχα πάνω απο 6 ωρες SOT.Ηρθε με 70% μπαταρία χθες νωρίς το απόγευμα,περασα τα πάντα με data γιατι το wifi είναι πολύ αργό εδω και το φόρτισα το βράδυ.Εχω τα πάντα ανοιχτά.Δευτερη φόρτιση σήμερα .Στην φόρτιση δεν ζεσταίνεται πολύ,βαζω τον φορτιστή του chromebook   που είναι 45W ?,κάτι τέτοιο.

 

4 ώρες πριν, Sotnem said:

Αυτό θα χρειαστεί κάποιες μέρες. Μόλις ολοκληρώσω το σετάρισμα κτλ και λειτουργήσει το adaptive battery καλύτερα.

Προς το παρόν: το δαχτυλικό δουλεύει μια χαρά. Το φοβόμουν πάρα πολύ διαβάζοντας παράπονα. Δεν ξέρω αν σε άλλες συσκευές είναι ακόμα ταχύτερο, αλλά δεν μου έτυχε να μην το διαβάζει. Γενικά δεν ήμουν fan του Face Unlock, αλλά ήμουν του Soli. Επίσης φαίνεται να δουλεύει καλύτερα το smart lock με βάση την τοποθεσία, αλλά επειδή μιλάμε για Google κρατάω μικρό καλάθι ότι αυτό θα είναι μόνιμο.

Μου αρέσει το double tap στην πλάτη του κινητού. Το έβαλα για να τραβάει screenshot, έχει αρκετές επιλογές. Μου λείπει το Squeeze για το Assistant όμως.

Δεν μου αρέσει το "notch" της κάμερας. Θα το συνηθίσω, αλλά επειδή έχω ανοιχτόχρωμο background με εκνευρίζει προς το παρόν.

Το μέγεθος όπως είπα δεν με ενοχλεί όσο φοβόμουν, αλλά είναι αρκετά βαρύ. Αν το σκάσεις σε κεφάλι, σε πάνε αυτόφωρο.

Θήκη έχω πάρει μία Ringke αλλά ακόμα δεν την έβαλα. Γλιστράει αρκετά πάντως και δεν το συνιστώ χωρίς θήκη.

Η μεταφορά με καλώδιο από το Pixel 4 ήταν αρκετά εύκολη και γρήγορη.

Παίζουν κάποια πράγματα που δεν έπαιζαν στο 4, π.χ. εμφανίστηκε το Google TV remote control (το οποίο βέβαια είναι πολύ μέτριο σε σχέση με το app της Sony που χρησιμοποιώ, αλλά μπαίνει στα quick settings). Όλα τα AI φαίνονται πιο γρήγορα και έχει και διάφορα άλλα έξτρα. Assistant, text to speech κτλ.

Οθόνη πολύ ωραία, αλλά δεν βλέπω καμία τρομακτική διαφορά από το 4. Ίσως πιο ευαίσθητα μάτια να το βλέπουν, στις τηλεοράσεις έχω μεγαλύτερη ευαισθησία, σε τόσες μικρές οθόνες όχι. Δεν έχω δοκιμάσει φωτεινότητα στο φουλ γιατί είχε συννεφιά όλη μέρα. Η διαφορά στο μέγεθος της οθόνης όμως είναι αισθητή. Ήδη το 4 μου φαίνεται πολύ μικρό σε μέγεθος οθόνης.

Haptics καταπληκτικά.

Ήχος δεν μου έκανε καμία τρομερή εντύπωση, γενικά δεν ακούω μουσική από τα ηχεία. Τα ακουστικά usb-c είναι όμορφα πάντως. Πρέπει να προχωρήσω σε διαδικασία και για τα Bose.

Κάμερα δεν έχω ανοίξει ακόμα. Μόνο για κάποια QR (για να μεταφέρω δεδομένα από authenticator, Firefox κτλ)

Όλα τρέχουν γρήγορα, δεν περίμενα κάτι λιγότερο. Δεν είχα κανένα κρασάρισμα ή οτιδήποτε. Έκανε διάφορα updates. Ζεστάθηκε ελάχιστα στην αρχή μέχρι να γίνουν όλα. Παιχνίδια δεν παίζω στο κινητό, οπότε δεν μπορώ να απαντήσω.

Είχε εγκαταστημένα μέσα και τα Google One και Google Pay.

Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ. Πήρα το Seafoam Green. Το κουτί κανονικά έχει ένα καλώδιο usb-c - usb-c, το εργαλείο για τη Sim και τον αντάπτορα για usb. Στη Γαλλία το βάζουν σε ένα δεύτερο κουτί και βάζουν μέσα τα ακουστικά. Φορτιστής φυσικά όχι (αίσχος και όνειδος).

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο προς το παρόν. Θέλω να δω κάμερα και μπαταρία. Κατά τα άλλα, φαίνεται απροβλημάτιστο σαν κλασικό Pixel.

 

Εγω είμαι με το stormy black  και θηκη την https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0964HKSRG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 ,ολα απο ΗΒ αγορασμένα.

Πρωτο pixel που αγοράζω και συμφωνώ σε ότι έχεις γράψει.Το  βαρος δεν με ενοχλεί καθώς και το xiaomi mi note 10 έχει το ίδιο βάρος.

Το δακτυλικό και εγώ το φοβόμουν αλλά είναι γρήγορο και σπάνια να μου πει ότι δεν το αναγνωρίζει.Δεν μου αρέσει όμως που αν δεν το κουνήσω για να ενεργοποιηθεί η οθόνη δεν ενεργοποιεί το δακτυλικό.

Μου λείπουν πολλές ρυθμίσεις που εχω στο xiaomi αλλά θα το συνηθίσω.Δεν μου αρέσει ο   pixel launcher,τελευταία ανανέωση το 2017? , οπότε κατέβασα μετά απο χρόνια τον  nova πάλι.

Μπαταρία και εγω το κοιτάω ακόμα αλλά μάλλον αφου σταματήσω να το πειράζω τόσο θα με βγάζει άνετα.Καποια στιγμή που το κοίταξα είχα πάνω απο 6 ωρες SOT.Ηρθε με 70% μπαταρία χθες νωρίς το απόγευμα,περασα τα πάντα με data γιατι το wifi είναι πολύ αργό εδω και το φόρτισα το βράδυ.Εχω τα πάντα ανοιχτά.Δευτερη φόρτιση σήμερα .Στην φόρτιση δεν ζεσταίνεται πολύ,βαζω τον φορτιστή του chromebook   που είναι 45W ?,κάτι τέτοιο.

 

Link to comment
Share on other sites


αλλά το βάρος σε σχέση με το Pixel 4 μου το νιώθεις αμέσως.

Κι αυτό απαγορευτικό είναι, τουλάχιστον για εμένα.
Άντε πες το μέγεθος κούτσα στραβά το συνηθίζεις. Το βάρος όμως είναι μεγάλο μείον.
Ευτυχως που ένας φίλος το έφερε πρώτος από Γερμανία και πρόλαβα να το επεξεργαστώ.
Ακύρωσα αμέσως στην Fnac χωρίς καμία επιβάρυνση.
Όσοι είναι λάτρεις των ανθρώπινων διαστάσεων στα κινητά και όσοι προέρχονται από 4a και 5, σίγουρα θα δυσκολευτουν να το συνηθίσουν.
Βέβαια αυτή είναι απλά η άποψή μου και τίποτα παραπάνω.


Δεν μου αρέσει ο   pixel launcher,τελευταία ανανέωση το 2017? , οπότε κατέβασα μετά απο χρόνια τον  nova πάλι.

Pixel και Lawnchair πάνε μαζί.
Δοκίμασέ τον και δε θα χάσεις.


Εστάλη από το Pixel 4a (5G)




Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimteo said:


Κι αυτό απαγορευτικό είναι, τουλάχιστον για εμένα.
Άντε πες το μέγεθος κούτσα στραβά το συνηθίζεις. Το βάρος όμως είναι μεγάλο μείον.
Ευτυχως που ένας φίλος το έφερε πρώτος από Γερμανία και πρόλαβα να το επεξεργαστώ.
Ακύρωσα αμέσως στην Fnac χωρίς καμία επιβάρυνση.
Όσοι είναι λάτρεις των ανθρώπινων διαστάσεων στα κινητά και όσοι προέρχονται από 4a και 5, σίγουρα θα δυσκολευτουν να το συνηθίσουν.
Βέβαια αυτή είναι απλά η άποψή μου και τίποτα παραπάνω.
 

Εντάξει, δεν είναι ότι δεν σηκώνεται κιόλας 😛

Απλώς το καταλαβαίνεις στη διαφορά αν προέρχεσαι από μικρότερα κινητά. Το μέγεθος ήταν ο μεγάλος φόβος μου, αλλά όταν ήρθε η θήκη (πριν το κινητό) και την έβαλα δίπλα στο P4 είδα ότι δεν ήταν καμία συγκλονιστική διαφορά και πράγματι δεν είναι. Δηλαδή στη χρήση δεν είναι τόσο θέμα. Πρόβλημα είναι στο να χωράει σε τσέπες κτλ που ήταν πάντα πιο εύκολο για τις παλιότερες συσκευές μου. Πρακτικότητα δηλαδή.

Πάντως αν δεν σε προβληματίζουν τα 5G και VoLTE ειλικρινά δεν πιστεύω ότι το βάρος αποτελεί σοβαρό αποτρεπτικό παράγοντα. Το κινητό είναι εξαιρετικό και σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

@Sothem μαζί σου σε ότι αφορά το "πιάσιμο".
Είναι πιο βολικό απ' ότι το περίμενα.
Το βάρος όμως για εμένα είναι αποτρεπτικό. Σκέψου ότι το έβαλα στην τσέπη μιας αθλητικής βερμουδας που φορούσα και ένιωθα ότι θα μου έπεφτε.
Μου θύμισε την ξενερα που είχα φάει με ένα RN9 Pro.
Συν του ότι με τη θήκη, ειδικά στο σημείο των καμερών, είναι πολύ χοντρό.
Τεσπά, απόψεις είναι όλα αυτά.
Το κινητό πάντως χωρίς θήκη, είναι κόσμημα. Δε χορταινεις να το βλέπεις. Ακόμα και στο μαύρο του, είναι πολυ ιδιαίτερο.
Έχει ένα μαυρο-γκρι χρώμα η πλάτη, που είναι πολύ ξεχωριστό.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, empeiros said:

Το γεγονός όμως ότι δεν υποστηρίζουν στην Ελλάδα 5g, volte, vowifi τα αποκλείει από την εξίσωση αμέσως. Μήπως έχουμε κάτι νεότερο για αυτά;

Προς το παρόν, ότι ίσχυε... εξακολουθεί να ισχύει. Αν αλλάξει κάτι, θα το καταλάβεις σίγουρα γιατί θα συζητηθεί εκτενώς μιας και είναι κάτι που ενδιαφέρει όλους τους λάτρεις των Pixel και όχι μόνο.

4 minutes ago, jimteo said:

Το κινητό πάντως χωρίς θήκη, είναι κόσμημα. Δε χορταινεις να το βλέπεις. Ακόμα και στο μαύρο του, είναι πολυ ιδιαίτερο.

Προσοχή μόνο γιατί γλιστράει και φεύγει από το χέρι... για πλάκα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία τώρα πρόσεξα ότι η sot αναφέρεται στο τελευταίο 24ωρο και δεν μηδενίζει μετά από την φόρτιση.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, bill33 said:

Για την μπαταρία τώρα πρόσεξα ότι η sot αναφέρεται στο τελευταίο 24ωρο και δεν μηδενίζει μετά από την φόρτιση.

Το έκαναν δηλαδή όπως στο iPhone;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

.fbd079066373f12ce8fa3a8afc3884a3.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

.776fde435249aee46d00ac2684bf2fea.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Μόνο που στα iPhones μπορείς να δεις το sot πχ που έχεις κάνει και πριν το 24ωρο με τις μπάρες. Εδώ πρέπει να κλείσεις 24ωρο για να ξέρεις πόση ώρα οθόνης έχεις.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να γράψω για το  nfc,πολύ πιο γρήγορο απο του xiaomi mi note 10 και moto g5s που εχω εμπειρία.

Πληρωσα χθες καμποσες φορές και τελείωνε η διαδικασία πολύ γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill33 said:

Για την μπαταρία τώρα πρόσεξα ότι η sot αναφέρεται στο τελευταίο 24ωρο και δεν μηδενίζει μετά από την φόρτιση.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Μια ακόμα εξυπνάδα του Android 12. Έτσι κι αλλιώς πάντα βάζω GSam στα κινητά μου για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ εχθές, μοναδικά "μειονεκτήματα" σε πρώτη φάση, το μέγεθος, καθώς έρχομαι απο Pixel 4 και η διαφορά ειναι σημαντική, και οτι ο Ultrawide, δεν είναι ούτε ultra ούτε Wide. Πολύ μικρή η γωνία λήψης.

Κατα τα άλλα, κεντρικός αισθητήρας εξαιρετικός, μπαταρία σε πρώτη εμφάνιση φαίνεται πάρα πολύ καλή, δεν ξέρω γιατι τόση γκρίνια. Υπερθερμάνσεις δεν είχα, πέρα απο το αρχικό Setup, που ψευτοζεστάθηκε,

Χωρίς τζαμάκι το Fingeprint scanner είναι ένα κλασσικό under display Scanner. Ούτε πετάει, ούτε είναι απογοήτευση, Θα μπορούσε να είναι κομματάκι πιο γρήγορο, αλλα δεν νομίζω πως είναι το πρόβλημα που το εμφανίζουν να είναι. Ούτε καν.

Τέλος στην πρώτη φόρτιση , σε μισή ώρα πήγε 15-64% με το Adaptive Charging ανοιχτό.

Πανέμορφο τηλέφωνο, πολύ καλή και η κατασκευή του, αλλα είναι μεγάλο, όσοι έρχεστε από μικρά κινητά θα χρειαστείτε λίγο κοπο να τη συνηθίσετε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου. Ενώ είχα δεί το απο κάτω ...δεν το έψαξα και τώρα ακούω πως ουτε 5g αλλά και το πιο τραγελαφικο... ουτε volte/vowifi ? 2021 και είναι απαράδκτο αυτό, δηλαδή όταν γυρίσω αγγλια θα είναι ολα οκ οταν πηγαίνω Ελλαδα οχι ? Υπαρχει καποιο complain site να στειλουμε καμια διαμαρτυρία ? Έφυγα απο τα samsung s και τι restriction ειναι αυτα τωρα δηλαδη ? Επίσης ξέρει κάποιος πως εμφανίζεται η ισχύς του σήματος και ο τύπος ? Δεν μπορώ επίσης να έχω τις ρυθμίσεις μολις κανω προς τα κάτω την οθόνη... αντι να έχει τα toggles εχει tiles ...δεν γίνεται να έχω κατι άλλο ? Γενικα απογοητευτικό το μενού 

Is my Google pixel unlocked?
 
 
All Pixel phones bought through the Google Store automatically come unlocked, so you don't have to worry about unlocking those — you're already free to use it with any carrier.
 
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δεν πήρα το πηξελ
Αν και έχω 50Ε εκλτωση

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

όλοι με pixel 4 , βλέπω προτιμήσατε το απλό 6άρι....εννοείται λόγω κόστους, αλλά προφανώς και μεγέθους...

με το 4άρι  ακόμα και δεν έχω αποφασίσει αν θα πάρω το 6 ή το 6 pro...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά όσοι έχετε αγοράσει το κινητό απο το γαλλικό fnac έχετε να επισημάνετε κάτι που θα πρέπει να προσέξουμε κατα την αγορά; Επισης με τι κούριερ γίνεται η αποστολή και πόσες μέρες κάνει;

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου. Ενώ είχα δεί το απο κάτω ...δεν το έψαξα και τώρα ακούω πως ουτε 5g αλλά και το πιο τραγελαφικο... ουτε volte/vowifi ? 2021 και είναι απαράδκτο αυτό, δηλαδή όταν γυρίσω αγγλια θα είναι ολα οκ οταν πηγαίνω Ελλαδα οχι ? Υπαρχει καποιο complain site να στειλουμε καμια διαμαρτυρία ?


Να κάνεις διαμαρτυρία για ποιο πράγμα;
Για το ότι δεν ενεργοποιούνται κάποια features του κινητού σε μία χώρα για την οποία δεν κατασκευάστηκε η συσκευή, και δεν πωλείται σ' αυτήν;


Για την ιστορία, κι εγώ ως λάτρης του pure Android θα ήθελα να υποστηρίζονται 5G, και κυρίως VoLTE/VoWiFi για να το αγοράσω, τώρα δεν το κάνω γι' αυτό τον λόγο.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα εξυπνάδα του Android 12. Έτσι κι αλλιώς πάντα βάζω GSam στα κινητά μου για περισσότερες πληροφορίες.
Αυτό ισχύει στα pixel όχι στο 12 γενικά αφού σε όσες aosp 12 rom δούλεψα σε OnePlus δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός είμαι σίγουρος ότι ούτε στους υπόλοιπους oem με τα δικά τους skin θα υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mitsre said:

Άσχετο, αλλά όσοι έχετε αγοράσει το κινητό απο το γαλλικό fnac έχετε να επισημάνετε κάτι που θα πρέπει να προσέξουμε κατα την αγορά; Επισης με τι κούριερ γίνεται η αποστολή και πόσες μέρες κάνει;

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στέλνουν με Chronopost και εδώ μου το έφερε η ACS. Δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο που χρειάζεται να προσέξεις. Έχει αριθμό track. Επίσης έχουν αρκετά καλό live chat αν χρειαστείς κάτι.

 

1 hour ago, alextrela said:

Αυτό ισχύει στα pixel όχι στο 12 γενικά αφού σε όσες aosp 12 rom δούλεψα σε OnePlus δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός είμαι σίγουρος ότι ούτε στους υπόλοιπους oem με τα δικά τους skin θα υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

Αλήθεια; Ακόμα πιο απαράδεκτο τότε. Προσωπικά δεν με "αγγίζει" γιατί πάντα έβρισκα τα στατιστικά πολύ λίγα σε σχέση με Accubattery, GSam κτλ, αλλά έχει καταντήσει αηδία να μη δίνει καμία πληροφορία.

 

9 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

όλοι με pixel 4 , βλέπω προτιμήσατε το απλό 6άρι....εννοείται λόγω κόστους, αλλά προφανώς και μεγέθους...

με το 4άρι  ακόμα και δεν έχω αποφασίσει αν θα πάρω το 6 ή το 6 pro...

Νομίζω το πραγματικό πλεονέκτημα είναι ο tele φακός. Η RAM σε ελάχιστους θα κάνει τη διάφορα. Τουλάχιστον αυτό ήταν το κριτήριό μου.

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2021 at 1:55 ΠΜ, bill33 said:

Εγω είμαι με το stormy black  και θηκη την https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0964HKSRG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 ,ολα απο ΗΒ αγορασμένα.

 

Bill η θήκη πως είναι? κάποιοι λένε ότι δεν έχει καλό grip και γλυστράει...

να την παραγγείλω ή να πάω κατευθείαν για dbrand grip?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nikos_s3 said:

Bill η θήκη πως είναι? κάποιοι λένε ότι δεν έχει καλό grip και γλυστράει...

να την παραγγείλω ή να πάω κατευθείαν για dbrand grip?

 Eυχαριστημένος είμαι,δεν μου γλυστράει,χωρίς θηκη είναι σαν να εχεις αλείψει τα χερια με λάδι και να προσπαθείς να πιάσεις  βρεγμένο σαπούνι.Τόσο γλυστερό μονο το huawei P7  εχει περάσει απο τα χέρια μου.

Αν άλλη είναι καλύτερη θηκη δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να ενημερώσω ότι οι off topic συζητήσεις περί 5G κτλ μεταφέρθηκαν στο σχετικό υπάρχον θέμα... https://myphone.gr/forum/topic/186059

Παρακαλώ στο παρόν φόρουμ ας επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

 

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από tempered glass, τι έχετε βάλει?

Η Google "υποστηρίζει" κάποιες εταιρίες... 

Brands that are Made for Google certified for Pixel 6 Pro and Pixel 6 are Zagg, Otterbox, and Panzerglass.

https://9to5google.com/2021/11/06/pixel-6-screen-protector-fingerprint/ 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...