Jump to content

Επιλογή κινητού all around με ταβάνι τα 350 ευρώ.


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για αγορά κινητού, ισορροπημένου, αυτό που λέμε all around, μέχρι 350 ευρώ.

Υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά που θέλω να υπάρχουν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. Αυτά είναι: Amoled οθόνη, επεξεργαστής που θα με κρατήσει 2-3 χρόνια, 6 ή 8 gb ram και 128 gb αποθηκευτικό χώρο, jack 3.5 και fm radio, NFC, καλή αυτονομία.

Η φωτογραφία και το video δεν είναι προτεραιότητα...ας είναι τίμια. Επίσης μπορώ να κοιτάξω και σε μεταχειρισμένη συσκευή, αρκεί να έχει τα παραπάνω.

Περιμένω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ!

 

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά κινητού, ισορροπημένου, αυτό που λέμε all around, μέχρι 350 ευρώ.
Υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά που θέλω να υπάρχουν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. Αυτά είναι: Amoled οθόνη, επεξεργαστής που θα με κρατήσει 2-3 χρόνια, 6 ή 8 gb ram και 128 gb αποθηκευτικό χώρο, jack 3.5 και fm radio, NFC, καλή αυτονομία.
Η φωτογραφία και το video δεν είναι προτεραιότητα...ας είναι τίμια. Επίσης μπορώ να κοιτάξω και σε μεταχειρισμένη συσκευή, αρκεί να έχει τα παραπάνω.
Περιμένω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ!
 
Το δύσκολο είναι να βρεις ραδιόφωνο σε αυτη τη κατηγορία. Γνώμη μου είναι πως ό,τι κι αν πάρεις με snapdragon 750 και πάνω, θα σε καλύψει μια χαρά για 2-3 χρόνια

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos_nia86 said:

Το δύσκολο είναι να βρεις ραδιόφωνο σε αυτη τη κατηγορία. Γνώμη μου είναι πως ό,τι κι αν πάρεις με snapdragon 750 και πάνω, θα σε καλύψει μια χαρά για 2-3 χρόνια

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις δίκιο. Το ραδιόφωνο τείνει να εξαφανιστεί στα νεότερα μοντέλα. Βρίσκω σε συσκευές με πιο αδύναμους επεξεργαστές, όπως sd 732, αλλά δεν ξέρω τι αντοχή στον χρόνο θα έχουν. Για 2 έως 3 χρόνια μιλάμε πάντα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

Για κοίτα το a52s 5g

Το έχω σκεφτεί φίλε και ρώτησα στο αντίστοιχο μήνα, αλλά μου απάντησε ο @athanaso77ότι δεν έχει fm radio.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, Green_Dragon said:

Το έχω σκεφτεί φίλε και ρώτησα στο αντίστοιχο μήνα, αλλά μου απάντησε ο @athanaso77ότι δεν έχει fm radio.

Δυστυχώς αυτά που ζητάς όλα μαζί είναι δύσκολο να βρεθούν σε μία συσκευή όπως την έχεις στο μυαλό σου. Αν είσαι σε θέση να κάνεις κάποιο συμβιβασμό, το A52s είναι από τις καλύτερες φετινές επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Green_Dragon said:

Το έχω σκεφτεί φίλε και ρώτησα στο αντίστοιχο μήνα, αλλά μου απάντησε ο @athanaso77ότι δεν έχει fm radio.

Παραβλέψει το αν μπορείς. 

Άλλωστε μπορείς πανευκολα να ακουσ διαδικτυακά. Φυσικά με την ανάλογη χρέωση σε mb (ή free με wifi)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δυστυχώς αυτά που ζητάς όλα μαζί είναι δύσκολο να βρεθούν σε μία συσκευή όπως την έχεις στο μυαλό σου. Αν είσαι σε θέση να κάνεις κάποιο συμβιβασμό, το A52s είναι από τις καλύτερες φετινές επιλογές.

Αυτή τη στιγμή είμαι με το Redmi Note 10 pro, το οποίο με καλύπτει. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από τις κάμερες, αφού οι φωτογραφίες και το video είναι - για μένα - ικανοποιητικές. Επίσης δεν με απασχολεί για την ώρα το 5G. Ψαχνομαι κυρίως λόγω του επεξεργαστή sd 732g. Εκεί ζητάω μια αναβάθμιση, γιατί δεν ξέρω αν μετά από 1 χρόνο θα ανταποκρίνεται. 

2 ώρες πριν, mol said:

Παραβλέψει το αν μπορείς. 

Άλλωστε μπορείς πανευκολα να ακουσ διαδικτυακά. Φυσικά με την ανάλογη χρέωση σε mb (ή free με wifi)

Η έλλειψη ραδιοφώνου είναι deal breaker, επειδή το χρησιμοποιώ ίσως και περισσότερο, από το browsing και τις κλήσεις. Σε εξωτερικούς και εσωτερικο χώρο που δεν διαθέτει wifi και με βολεύει αφάνταστα. Είναι και λίγο εμμονή. Θα χρειαστεί μάλλον να περιμένω για κάποιο από τα επεερχόμενα μοντέλα. Σας ευχαριστώ!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη ραδιοφώνου είναι deal breaker, επειδή το χρησιμοποιώ ίσως και περισσότερο, από το browsing και τις κλήσεις. Σε εξωτερικούς και εσωτερικο χώρο που δεν διαθέτει wifi και με βολεύει αφάνταστα. Είναι και λίγο εμμονή. Θα χρειαστεί μάλλον να περιμένω για κάποιο από τα επεερχόμενα μοντέλα. Σας ευχαριστώ!
Με βάση αυτά που λες και τις απαιτήσεις που έθεσες, ναι δε χρειάζεται ν αλλάξεις συσκευή. Μια χαρά είναι το redmi note 10 pro

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τα παραπάνω σχόλια

Δεν χρειάζεσαι ακόμα αναβάθμιση

Μπορείς να είσαι σε αναμονή και ίσως προκύψει κάτι πιο αξιόλογο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...