Jump to content

TCL 20R 5G


atillas24
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 8/1/2023 at 12:29 ΜΜ, tasos_v said:

Προσφέρομαι να θυσιαστώ -αφιλοκερδώς-  και να διευκολύνω τον φίλο να το ξεφορτωθεί.. 🤭

😀

Δεν υπάρχει πιθανότητα πώλησης προς το παρόν , η συσκευή αξίζει τα χρήματα που ζητάει.  

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το είχα θα το ξανά αγόραζα (128 Rom στα 129€ με 12 δόσεις όπως το πήρα.)

Γενικά είμαι ευχαριστημένος για τη χρήση που το θέλω ο επεξεργαστής αρκετά γρήγορος φουλ χαρακτηριστικά και η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες τουλάχιστον με αρκετή χρήση καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasos_v said:

Αν δεν το είχα θα το ξανά αγόραζα (128 Rom στα 129€ με 12 δόσεις όπως το πήρα.)

Γενικά είμαι ευχαριστημένος για τη χρήση που το θέλω ο επεξεργαστής αρκετά γρήγορος φουλ χαρακτηριστικά και η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες τουλάχιστον με αρκετή χρήση καθημερινά.

Όπως πολλάκις έχει αναφερθεί, το καλό με τα κινητά της TCL είναι ότι λειτουργούν απροβληματιστα (ακόμα και αν δε παίρνουν αναβαθμίσεις) και έχουν αρκετά καλή διαχείριση μπαταρίας (που οφείλεται, εν μέρει, στους κάπως αδύναμους επεξεργαστές που χρησιμοποιεί)...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πετύχει Android τηλέφωνο την τελευταία 5ετια που να μην λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mark_K said:

Δεν έχω πετύχει Android τηλέφωνο την τελευταία 5ετια που να μην λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Sent from my Galaxy A52s
 

Έχεις ένα δίκιο. Δε το διατύπωσα σωστά. TCL και Motorola από τα πιο απροβληματιστα Android κινητά που μπορεί να αγοράσει κάποιος...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Ότι και να πάρεις, είναι τόσο καλό το hardware πλέον που δεν έχεις lags και προβλήματα γενικά. Μόνο αν έχει κάνει πατάτα ο κατασκευαστής στο software, που δεν είναι και τόσο συνηθισμένο.
Έπιασα ένα Motorola φίλου, και τα είχαν κάνει τόσο σαλάτα στη διάταξη των quick settings πάνω στην κουρτίνα, που πραγματικά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη μέσα λίγα δευτερόλεπτα για να βρω αυτό που έψαχνα.
Για μένα, η καλύτερη υλοποίηση σε Android είναι το one UI της Samsung. Αρκεί να πας σε midrange των 300€ και πάνω, για να είναι όλα τα υπόλοιπα καλά και να το ευχαριστηθείς(οθόνη, κάμερες κλπ).

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mark_K said:

Δε νομίζω. Ότι και να πάρεις, είναι τόσο καλό το hardware πλέον που δεν έχεις lags και προβλήματα γενικά. Μόνο αν έχει κάνει πατάτα ο κατασκευαστής στο software, που δεν είναι και τόσο συνηθισμένο.
Έπιασα ένα Motorola φίλου, και τα είχαν κάνει τόσο σαλάτα στη διάταξη των quick settings πάνω στην κουρτίνα, που πραγματικά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη μέσα λίγα δευτερόλεπτα για να βρω αυτό που έψαχνα.
Για μένα, η καλύτερη υλοποίηση σε Android είναι το one UI της Samsung. Αρκεί να πας σε midrange των 300€ και πάνω, για να είναι όλα τα υπόλοιπα καλά και να το ευχαριστηθείς(οθόνη, κάμερες κλπ).

Sent from my Galaxy A52s
 

Διαφωνώ αλλά δεν είναι συζήτηση για αυτό το θέμα.

Φιλικά πάντα... 🙂

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχει κανείς άποψη;
Σε συγκεκριμένο χώρο ενώ όλα τα κινητά λαμβάνουν wifi σήμα και παίζουν αδειάλειπτα πχ σε tiktok youtube το συγκεκριμένο κάνει διακοπές μεχρι να κατεβάσει παίζει για λίγο και αντε πάλι.

Συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, filippos said:

Βγήκε αναβάθμιση σε android 12, με έκδοση διεπαφής v4.0.5D35

Σε εμένα δεν έχει έρθει κάτι έχω το μοντέλο 4/128

V3.0.2B2P 

Εσύ ποίο έχεις;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill27 said:

Σε εμένα δεν έχει έρθει κάτι έχω το μοντέλο 4/128

V3.0.2B2P 

Εσύ ποίο έχεις;

 

 

 

Έχω το Τ767Η μοντελο

64GB/4GB

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα αυτά για όλους μας....

Εντυπώσεις μετά τις αναβαθμίσεις;;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2023 at 11:04 ΠΜ, atillas24 said:

Καλά νέα αυτά για όλους μας....

Εντυπώσεις μετά τις αναβαθμίσεις;;

για την ώρα πάει καλά, αν και δεν αποτελεί το κύριο κινητό.
Σίγουρα δεν μ' ενθουσίασε το νεο drop down taskbar αλλά μαλλον είναι κάτι καινούργιο και χρειάζεται χρόνο να το συνηθίσεις.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χτες την έκανα στο κινητό του πεθερού μου ( 4/64 ). Μια χαρά πάει. Λίγο με ξένισε το νέο drop-down menu αλλά όλα συνηθίζονται.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, NTAKOTA2 said:

Εμένα σε 4/128 αγορασμενο από τον Γερμανό δεν μου έχει έρθει το update!

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα αλλά το εχω 2ο και σιγά δεν με πειράζει αν θυμάμαι το πήρα 128 με 12 άτοκες,
Το μόνο που δεν ξέρω γιατί αν και το έχω σε θήκη και δεν έχει πέσει ποτέ κάτω ούτε έξω έχει πολυβγεί να ταλαιπωρηθεί με θερμοκρασίες το wifi δεν πολυπιάνει καλά σήμα χωρίς να ξέρω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 149 το πήρα με 12 άτοκες από τον Γερμανό.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα από την αγορά του.Το χρησιμοποιώ ως πρώτο κινητό σε δίκτυο Cosmote και έχει τρομερή ταχύτητα με 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...