Jump to content

TCL 20R 5G


atillas24
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η νέα συσκευή της εταιρείας στη low budget 5G κατηγορία.

Αν και την αγαπάω την εταιρεία αυτή, 720p ανάλυση σε κινητό του 2021 και στα 209€, είναι κάπως απογοητευτικό...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και υπάρχουν καλύτερες επιλογές από την εταιρεία ακόμα και σε λιγότερα χρήματα.ισως όταν πέσει αρκετά η τιμή του όπως συμβαίνει συνήθως,με τα προϊόντα αυτής της εταιρείας να είναι διαφορετική η κουβέντα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τι το κακό είχε το TCL 20 5G,και το σταματήσανε για να βγάλουν αυτό που είναι στα ίδια λεφτά χειρότερο?
Πήγε άπατο, όταν πουλάς κάτι σε τιμή που δεν συμβαδίζει με τον ανταγωνισμό. Κάποιες εταιρείες προσπαθούν παρα πολύ στο να αποτύχουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, chios said:

Πήγε άπατο, όταν πουλάς κάτι σε τιμή που δεν συμβαδίζει με τον ανταγωνισμό. Κάποιες εταιρείες προσπαθούν παρα πολύ στο να αποτύχουν.

Δεν ξέρω στο εξωτερικό τι γίνεται,άλλα στην Ελλάδα στα 200ευρώ που το είχε τωρα το καλοκαίρι ο Γερμανός(και ακόμα καλύτερα με 50ευρώ επιστροφη),ήταν πολύ τίμια συσκευή με Snap690(άριστος στα λεφτά αυτά),καλή οθόνη,μπαταρία και κάμερες και με βασική έκδοση 6gb ram 128gb rom.

Ειδικά για τα 50ευρώ επιστροφή που έδινε κιολας(αρα 150ευρώ τελικη τιμή)ήταν απλά μπόμπα για όποιον δεν τον απασχολούσε πολύ η software υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

To tcl 20 5 g πήγε καλά στις πωλήσεις.εγω πριν λίγο καιρό το πήρα με επιδότηση.κανονικα η τιμή του αν το ήθελα σαν αγορά το είχε 180€.πολυ καλή σε σχέση με αυτά που προσφέρει.η κοσμοτε δεν το έχει ποια γιατί λογικά ξεπούλησε.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Από update πως πάει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 ώρες πριν, mobile59 said:

χειροτερο απο το Plex σε ολα,χειροτερες καμερες,επεξεργαστης,αποθηκευτικος χωρος,δεν αξιζει.

Μη γελιομαστε, η καλύτερη συσκευή στη low-mid range κατηγορία που βγάζει η TCL αυτή τη τη στιγμή είναι το 20L+....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα , ποια είναι η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας καθώς και ποια έκδοση του Android έχει; 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

1 Μαϊου 2021 Ενημέρωση συστήματος Google Play 

Android 11 ( προεγκατεστημένο ) με έκδοση διεπαφής v3.0.2B23 ( αναβάθμιση με το που έγινε σύνδεση στο διαδύκτιο ). Από τον Ιούλιο έχει να γίνει ενημέρωση ασφαλείας απ' ότι βλέπω. 

 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας,

γνωρίζει κάποιος, κάτοχος ίσως, με σιγουριά, αν η συσκευή έχει ραδιόφωνο;

είναι ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας στο να το δοκιμάσω ως συσκευή 5g που ψάχνω.

επίσης φαντάζομαι στ ελληνικά δίκτυα βλέπει κανονικά τα 5g, σωστά ; επειδή κάποια μοτορολα διάβαζα ότι δεν είναι "καταχωρημένα" ως συμβατές 5g συσκευές.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Thou_Bou said:

Γεια σας,

γνωρίζει κάποιος, κάτοχος ίσως, με σιγουριά, αν η συσκευή έχει ραδιόφωνο;

είναι ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας στο να το δοκιμάσω ως συσκευή 5g που ψάχνω.

επίσης φαντάζομαι στ ελληνικά δίκτυα βλέπει κανονικά τα 5g, σωστά ; επειδή κάποια μοτορολα διάβαζα ότι δεν είναι "καταχωρημένα" ως συμβατές 5g συσκευές.

Δεν είμαι κάτοχος οπότε δε μπορώ να είμαι 100% σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση ότι καμία TCL συσκευή δεν έχει ραδιόφωνο. Και σιγά σιγά θα καταργηθεί και από όλους τους κατασκευαστές το ραδιόφωνο βάση ευρωπαϊκής οδηγίας.

Όσο για το 5G, από τη στιγμή που κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα λογικά θα είναι συμβατό με όλα τα δίκτυα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, atillas24 said:

Δεν είμαι κάτοχος οπότε δε μπορώ να είμαι 100% σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση ότι καμία TCL συσκευή δεν έχει ραδιόφωνο. Και σιγά σιγά θα καταργηθεί και από όλους τους κατασκευαστές το ραδιόφωνο βάση ευρωπαϊκής οδηγίας.

Όσο για το 5G, από τη στιγμή που κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα λογικά θα είναι συμβατό με όλα τα δίκτυα...

καποιες σελίδες αναφέρουν ότι έχει ραδιόφωνο, το παρήγγειλα τελος πάντων κ ζήτησα να το ελέγξω κατά την παραλαβή.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εφαρμογή για Ραδιόφωνο FM

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

το έχω σχεδόν μια βδομάδα.
Είμαι ευχαριστημένος απο το κινητό.
Εφαρμογή για ραδιόφωνο fm δεν έχει.
Έχω περάσει κάρτα sim vf CU και βλέπει κανονικά το 5G (εαν το πεις 5G αυτό το πράγμα που έχουν τρομάρα τους)

Προσπαθώ να το κάνω να "ξυπνά" με ταπ στην οθόνη αλλα δεν βρίσκω την επιλογή, εαν υπάρχει.
Το υποστηρίζει;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, filippos said:

Προσπαθώ να το κάνω να "ξυπνά" με ταπ στην οθόνη αλλα δεν βρίσκω την επιλογή, εαν υπάρχει.

Το υποστηρίζει;

Το 10L, πχ., το υποστηρίζει. Στη δικιά μου συσκευή το βρίσκεις στις "ρυθμίσεις -> πλήκτρα και χειρονομίες"

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2022 at 12:45 ΠΜ, filippos said:

το έχω σχεδόν μια βδομάδα.
Είμαι ευχαριστημένος απο το κινητό.
Εφαρμογή για ραδιόφωνο fm δεν έχει.
Έχω περάσει κάρτα sim vf CU και βλέπει κανονικά το 5G (εαν το πεις 5G αυτό το πράγμα που έχουν τρομάρα τους)

Προσπαθώ να το κάνω να "ξυπνά" με ταπ στην οθόνη αλλα δεν βρίσκω την επιλογή, εαν υπάρχει.
Το υποστηρίζει;

Δεν νομίζω να το υποστηρίζει. 

Κάτοχος και εγώ, εξαιρετική συσκευή αλλά οι αναβαθμίσεις αργούν ( με Nokia  κάθε μήνα security update ). Απαράδεκτο να είναι με ενημέρωση ασφαλείας Ιούλιος 2021 και στο ενημέρωση συστήματος Google Play 8 μήνες να γίνει update! 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημερωτικά , θήκη - βιβλίο με 8,90 στο germanos.gr για το συγκεκριμένο.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ρωτήσει από  την εφαρμογή Κέντρο Υποστήριξης μήπως και το δουν σε επόμενο update;

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2022 at 11:29 ΜΜ, Brainmorf said:

Εχεις ρωτήσει από  την εφαρμογή Κέντρο Υποστήριξης μήπως και το δουν σε επόμενο update;

το έκανα και η απάντηση που πήρα ήταν πως στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή.
Είτε με power button είτε με δακτυλικό αποτύπωμα.
Βασική παράλειψη που δεν είναι διατεθειμένοι να την διορθώσουν.

Κρίμα

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω υπομονή κάνα χρόνο ( υγεία να έχουμε ) ώστε να έχω εικόνα για την πολιτική της εταιρείας στο θέμα των updates. Η συσκευή κατά την γνώμη μου είναι εξαιρετική όπως είπα , αν δω και δεν ασχοληθούν πάω για Nokia - Realme και παράλληλα πώληση του TCL.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...