Jump to content

Alldocube iPlay 40H


SCHUMIFER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βλέπω να το έχουμε σαν θέμα, και μιας και το παρήγγειλα είπα να το φτιάξω εγώ. Από την οικογένεια των iplay διάλεξα το 40άρι, περιμένοντας ότι οι επεξεργαστές είναι αδύναμοι, οπότε μιας και το βρήκα κάπου 160 ευρώ (bg) θεώρησα λογικά να πάρω αυτό με το θεωρητικά ταχύτερο επεξεργαστή. Σε σχέση με το pro έχει 128 GB αντί για 256 που δε με απασχολεί. Και 40 ευρώ λιγότερα.

Σε σχέση με το 40άρι έχει android 11.

Δεν παίζω παιχνίδια που χρειάζονται σοβαρή κάρτα γραφικών και το θέμα streaming HD netflix δε με έχει απασχολήσει.

Προέρχομαι από ένα Pipo Max M6 2013, από το οποίο ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημένος για περίπου 6-7 χρόνια, βασική χρήση διάβασμα, άντε και λίγο browsing. Παρήγγειλα και λίγα αξεσουάρ.

Υποψιάζομαι ότι από υποστήριξη θα είναι όση του πίπο, τουτέστιν ανύπαρκτη. Ευελπιστώ να μην προκύψει κάποιο χοντρό πρόβλημα και κάποιος κάπου να ασχοληθεί με το συγκεκριμένο (όπως το freaktab είχε ασχοληθεί και ενημερώσει τον πίπο!)

Android 11
Unisoc® Tiger T618
Octa-core(ARM-A75×2@2.0GHz + ARM-A55×6@2.0GHz)
8GB
128GB
Supports microSD Card up to 2TB
10.4
2000×1200
IPS
2 nano SIM card and 1 TF card,
choose 2 from 3 tray
USB Type-C
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alldocube iPlay 40H
  • 3 weeks later...

Παρέλαβα σήμερα. Ικανοποιητική συσκευασία, τοποθετημένο κλασικό προστατευτικό οθόνης με το αυτοκόλλητο του πάνω που έπρεπε να αφαιρέσω πριν από την πρώτη χρήση. Του περνάω προγράμματα και ρυθμίσεις ακόμη.

Ευτυχώς δεν γλιστράει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως ξερεις αν το real racing 3 το παιζει καλα και με παραπανω απο 30 fps? Ευχαριστω. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Έναν αγώνα που έτρεξα πήγε νεράκι αλλά δεν ξέρω πώς να δω τα φπς, μάλλον θα χρειαστεί να βάλω έξτρα εφαρμογή γιατί δε βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε, ναι μονο με αλλη εφαρμογη θα το δεις αυτο, εμπειρικα με και με το ματι το παιζει λες πανω απο 30fps? Επισης σε δυσκολες πιστες με κτιρια και με πολλα αμαξια ταυτοχρονα στην οθονη λαγκαρει ή όχι? Συγγνωμη που ρωταω αλλα θελω να το παρω αποκλειστικα για αυτο το παιχνιδι γιατι το samsung A7 πο πηρα ψιλοτρωει ζορια οποτε δεν θελω να την πατησω παλι, ευχαριστω και παλι.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κατεβάσει και παίξει μια φορά. Στείλε μου ρυθμίσεις ή πίστα που θες να τρέξω και θα σου πω

Η μπαταρία του πάντως δε φαίνεται να μασάει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και ευχαριστώ πολύ, δοκίμασε στο Μονακό, Σιγκαπούρη, Μελβούρνη που οι πίστες είναι οι πιο απαιτητικές γιατί είναι μέσα στην πόλη με κτίρια, δοκίμασε με φόρμουλες ή με πολλά αμάξια στην οθόνη (στις εκκινήσεις με 20 αμάξια) και κάνε και ζιγκ ζαγκ απότομα για να δεις αν τρώει κάνα ζόρι ή πέφτουν τα frames. Ευχαριστώ πολύ και πάλι, καλή μέρα να έχεις.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα όσο έχω παίξει δε βλέπω κολλήματα ή stuttering, δε μου έχει δώσει ακόμη τις πίστες που μου είπες. Δύο προγράμματα που έβαλα για fps μου δείχνουν σταθερά 60 σε σημείο που δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά δε μου φαίνεται και να κολλάει σου την άλλη.

 

 

Σε άλλα νέα. Μου ήρθε πριν 8 μέρες περίπου, φορτισμένο, έχω ασχοληθεί λίγο αλλά το έχω βάλει να κατεβάσει ένα κάρο εφαρμογές, συγχρονισμούς και έχω παίξει λίγη ώρα το παιχνίδι του διπλού από πάνω. 69% έχει τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για τις πληροφοριες, σιγουρα πρεπει να το παιζει καλυτερα γιατι εχει πιο δυνατο soc απο το samsung tab7, ο unisoc t618 ειναι πιο δυνατος απο τον snapadragonn 662 πανω απο 50000 πόντους στο antutu.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας για το συγκεκριμένο ταμπλετ.Έσπασα την οθόνη του και ψάχνω για ανταλλακτική.Με μια ματιά στο aliexpress και στο ebay δεν βρήκα κάτι.Έχει κανείς καμιά ιδέα προς τα που να κοιτάξω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις στο μαγαζί που το πήρες μπας κι έχουν διάθεση και δυνατότητα να σε βοηθήσουν. Πολύ αμφιβάλλω ότι θα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...