Jump to content

OnePlus 8t vs Poco f3


spithas95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπειτα από 3.5 χρόνια με το mi 6 σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του Poco f3 ή του OnePlus 8t.

Σίγουρα εχω συνηθίσει το miui και δεν είχα παράπονα αλλά θέλω να δοκιμάσω και αυτό το oxygen που ακούω απ' όλους τα καλύτερα. Κερδίζει σε κάποιο άλλο τομέα το 8t ή μονο το λογισμικό του μπορεί να θεωρηθεί το κυριότερο ; Αυτά που με ενδιαφέρουν μετα είναι κάμερα και οθόνη. Επεξεργαστής, μνήμη και λοιπά χαρακτηριστικά ειναι σχεδόν ίδια.

Και τελευταία ερώτηση, αξίζει αυτή η αναβάθμιση πιστεύετε απο το mi 6 ; μόνο σε κάμερα δεν με ευχαριστεί, σε ολα τα αλλα είμαι ικανοποιημένος 100% 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μόνο και μόνο λόγω miui, θα προτιμούσα το OnePlus, αλλα αυτή είναι υποκειμενική τοποθέτηση. Εσύ που το χρησιμοποιείς μπορεί να είσαι εξοικειωμένος με το UI των Xiaomi και να σε βολεύει. Το 8T σίγουρα δεν έχει την καλύτερη κάμερα της αγοράς αλλά σε σχέση με αυτό που έχεις θα δεις σημαντική βελτίωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με 5 χρόνια χρήσης και απο το redmi note 4x πλέον το έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί. Θέλω να δοκιμάσω και το Oxygen για να έχω ενα μέτρο σύγκρισης.

Σε σχέση με το δικό μου στην κάμερα και τα 2 θα έχουν αρκετά αισθητή βελτίωση. Το θέμα είναι αν το 8t εκτός του oxygen που είναι υποκειμενικό υπερτερεί καπου αλλού σε σχέση με το Poco f3. 

 

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8t και εγώ

Απλά έχουν και 100 ευρώ διαφορά περίπου

Αλλά αν δεν είναι πρόβλημα αυτό σίγουρα θα πήγαινα στο OnePlus 8t από όλες τις απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...