Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας 

Αυτή την στιγμή είμαι με καρτοσυμβολαιο στην wind και λήγει τέλος του μήνα το συμβολαιο

Σκέφτομαι να πάω ή στην προσφορά με τα 10Gb με τα 22 ευρώ ή να πάω για cosmote neo.

Τι θα μου προτείνατε ?

Link to comment
Share on other sites

Αρα οπως καταλαβαινω απο αυτα που διαβαζω, το cosmote neo, μοιαζει μαλλον με συμβολαιο.

"

Πώς πληρώνω το COSMOTE Neo;
Με ένα απλό πάτημα στην οθόνη του κινητού σου, εννοείται! To COSMOTE Neo εξοφλείται μηνιαία με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας, την οποία θα χρειαστεί να εισάγεις κατά τη διαδικασία ενεργοποίησης. Αυτό το κάνεις μόνο μια φορά και έπειτα η χρέωση πραγματοποιείται αυτόματα κάθε μήνα.
Δεν εκδίδεται λογαριασμός και λαμβάνεις κάθε μήνα τα αποδεικτικά πληρωμής, στο e-mail που έχεις δηλώσει κατά την ενεργοποίηση.
Μπορείς να αλλάξεις την κάρτα που καταχώρησες ή ακόμα και να διακόψεις τη σύνδεσή σου μέσα από το My COSMOTE App."

Απλα σου δινει τη δυνατοτητα, να κανεις 'παυση΄ευκολα και γρηγορα. Καλα καταλαβαινω.

 

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θες το κάνεις ξανά καρτοκινητό με ένα απλό SMS. Αν δεν θέλεις ένα μήνα να πληρώσεις, κάνεις παύση και δεν μπαίνουν οι παροχές. Πιο πολύ με καρτοκινητό που έχει ενεργή αυτόματη ανανέωση υπόλοιπου μοιάζει 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Με 15€/μηνα παιρνεις απεριόριστο ίντερνετ από το F2G και είναι μόνιμο πακέτο. Εάν τον καλύπτει το σήμα εκεί που είναι, αυτή θα είναι η οικονομικότερη λυση και δεν είναι συμβόλαιο. 
https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/details/#/?bundleurl=unlimited-data-month

To πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 08/01/2023

Το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες από την ενεργοποίησή του

Για τη χρήση των MB απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον ίσο με 0,01€

Τα MB του πακέτου μπορούν να καταναλωθούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη E.E.) με όριο χρήσης τα 12.387MB

Δεν ισχύει πολιτική ορθής χρήσης και τα MBs καταναλώνονται με προτεραιότητα έναντι οποιουδήποτε άλλου ενεργοποιημένου πακέτου ή μπόνους με ενσωματωμένα data


Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, antipages said:


To πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 08/01/2023

Το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες από την ενεργοποίησή του

Για τη χρήση των MB απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον ίσο με 0,01€

Τα MB του πακέτου μπορούν να καταναλωθούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη E.E.) με όριο χρήσης τα 12.387MB

Δεν ισχύει πολιτική ορθής χρήσης και τα MBs καταναλώνονται με προτεραιότητα έναντι οποιουδήποτε άλλου ενεργοποιημένου πακέτου ή μπόνους με ενσωματωμένα data


Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την ημερομηνία που το έγραψα ήταν χωρίς ημερομηνία λήξης... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το κοσμοτε Νέο δίνει δώρο 100GB για τρεις μήνες λόγω μαύρης Παρασκευής. 
Έως το τέλος του μήνα 30/11

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι απο What's up να το μετατρέψω σε Neo λόγω παραπανω  GB .Αν το μετανιωσω και θέλω να επανέλθω στο What's up το κάνω απλά με ένα απλό μήνυμα? Είναι δοκιμασμένο? Μη γίνει καμία στραβή και χάσω το νούμερο ,αυτό σκέφτομαι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά στραβή δεν γίνεται. Στέλνεις ΑΛΠΑΚ. Και να μην υπήρχε το μήνυμα, πάλι γίνεται μετατροπή σε κάθε περίπτωση και δεν χάνεις το νούμερο για κανέναν λόγο 

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει το cu liquid? 

προσπαθει να χτυπησει το cosmote neo με  πολυ ενδιαφερον και διαφορετικο τροπο προσεγγισης.

διαλεγεις το ποσο ανανεωσης και το χρησιμοποιεις οπως θες.

 

Πως χρεώνεται η κατανάλωση μου στο CU Liquid;
Όταν ανανεώνεται η συνδρομή σου στο CU Liquid, το ποσό της αξίας μείον τον φόρο της κινητής προστίθεται στο καρτοκινητό σου. Το υπόλοιπο σου θα μειώνεται ανάλογα με το πόσο μιλάς στο τηλέφωνο, στέλνεις SMS ή μπαίνεις στο internet. Πιο συγκεκριμένα το υπόλοιπου θα μειώνεται κατά

0,0015€ για κάθε MB που σερφάρεις
0,0065€ για κάθε λεπτό που μιλάς
0,0065€ για κάθε SMS που στέλνεις
Για παράδειγμα αν ανανεώνεις την συνδρομή σου με 12€, τότε θα μπουν στην κάρτα σου 10,90€ αφού αφαιρεθεί ο φόρος κινητής. Αυτό το υπόλοιπο θα μειώνεται όσο χρησιμοποιείς το κινητό σου. Ενδεικτικά, αν μιλήσεις για 700’ στο τηλέφωνο μέσα στον μήνα θα μπορείς να καταναλώσεις μέχρι και 4,2GB ταυτόχρονα! Οι πιθανοί συνδυασμοί από Data, λεπτά ομιλίας και SMS είναι άπειροι και εξαρτώνται από την δική σου χρήση!

Μπορώ να φάω όλο μου το υπόλοιπο σε μία μέρα;
Όχι δεν μπορείς! Κάθε μέρα μπορείς να καταναλώσεις μέχρι και 1,5€ από το υπόλοιπό σου. Όταν φας 1,5€ από το υπόλοιπο σου σταματάς να χρεώνεσαι και ότι κάνεις μέχρι και τις 23:59 της ίδιας μέρας είναι δωρεάν! Αυτό σημαίνει ότι αν το υπόλοιπο σου είναι 10€, και φας 1,5€ από την κάρτα σου μιλώντας στο τηλέφωνο, στέλνοντας μηνύματα ή σερφάροντας τότε το υπόλοιπο σου θα γίνει 8,5€ και μετά θα σταματήσεις να χρεώνεσαι και όσο και αν μιλήσεις, σερφάρεις και στέλνεις SMS μέχρι και το τέλος της μέρας.

Όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες και που και που πρέπει να ξεφεύγουμε λίγο




Μακαρι να γινοταν και στο cosmote neo αυτο. θα βολευε παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Σαν το νέο  δεν είναι. Πιο πολύ άγχος σου προκαλεί για το πόσο θα καταναλώσεις ημερησίως, γιατί μετά γίνεται από οικονομικό, ´αλμυρό´!

Το νέο έχει αυτό το χρόνο ομιλίας, αυτά τα μεγαμπάιτ, με το μήνα. Δηλαδή κατά τα λεγόμενά τους, δεν έχει την ευελιξία (άγχος). 
 

Συμπερασματικά: και τα δύο, στην εποχή του 5G, τα δεδομένα τα δίνουν στο ελάχιστο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ΝΕΟ δίνει ένα μήνα δώρο σε όλα τα προγράμματα. 
Ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι 13/1. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παίδες μια ερώτηση.. αν παω απο φοιτητικό πακέτο whats up στο neo και μετανιωσω μετά αν το ακυρώσω θα ξαναγυρισω στο φοιτητικό? η θα το χάσω?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Γυρνάς σε απλό whatsup. Θέλει ξανά ενεργοποίηση το φοιτητικό 

Το φανταζόμουν..... Ευχαριστώ φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα!

Θελετε να μου εξηγησετε λιγο πως λειτουργει η παυση στο cosmote neo γιατι εχω μπερδευτει;

Εφυγα απο WHATS UP και πηγα σε neo με 19ε το μηνα. Θα τα τραβαει αυτοματα καθε μηνα. αν πχ τον αλλο μηνα πατησω παυση μια μερα πριν τραβηξει τα λεφτα τοτε τι γινεται;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!
Θελετε να μου εξηγησετε λιγο πως λειτουργει η παυση στο cosmote neo γιατι εχω μπερδευτει;
Εφυγα απο WHATS UP και πηγα σε neo με 19ε το μηνα. Θα τα τραβαει αυτοματα καθε μηνα. αν πχ τον αλλο μηνα πατησω παυση μια μερα πριν τραβηξει τα λεφτα τοτε τι γινεται;
Δεν θα ανανεωθεί το πλάνο σου και θα χάσεις ότι υπόλοιπο έχεις . Θα δέχεσαι για δύο μήνες εισερχόμενες και μπορείς όταν θες να ξανά ενεργοποιήσεις οποίο πλάνο θες.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάλι δώρο απεριόριστα για ένα μήνα από το neo. Μια χαρά με τα τα unlimited δώρα.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αν με φορητοτητα πάω στο cosmote neo από άλλη εταιρεία μετά από πόσο διάστημα μπορώ να κάνω πάλι φορητότητα αν χρειαστεί γνωρίζει κάποιος;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θες. Μέσα στην εταιρία απλά δεν μπορείς να κανεις συμβόλαιο για 3 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...