Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να επιλέξεις ενα από αυτά, μόνο αν το πρόγραμμα σου είναι ενεργό (όχι πχ αν το έχεις αφήσει χωρίς ανανέωση) 

 

32029CEB-5382-4062-999A-FF57EBFB4998.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα διαβάσει ότι οι προσφορές που βγάζουν όπως πχ. τώρα τα unlimited data σε WU είναι διαθέσιμες και στο Neo αλλά δε τις βλέπω στο app. Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι προσφορές που είναι διαθέσιμες για συμβόλαιο μπορούν να ενεργοποιηθούν στο Neo. Ακόμα από όσο βλέπω μόνο για καρτοκινητά υπάρχει η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι βγάζουν  πιο πολλές προσφορές για καρτοκινητά παρα για τα συμβόλαια Οπότε και το δικό μας που είναι απροσδιορίστου ταυτότητας ούτε το ένα μας πιάνει και ούτε το άλλο γίνεται.

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί να μου πει κάποιος αν το Neo συμφέρει γενικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό? Προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά βλέπω ότι είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.. Γενικά θέλω μόνο data + κλήσεις, κάνω ελάχιστη χρήση κινητού οπότε απλά δεν θέλω να πληρώνω μεγάλα ποσά χωρίς λόγο, max 20 ευρώ. Αυτήν την στιγμή είμαι σε Wind και δεν έχω βγάλει άκρη με τα προγράμματα τους, κάθε μήνα μένω χωρις κάρτα. Βέβαια νομίζω έχει και η Wind αντίστοιχο του Neo? Δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GSF said:

Καλησπέρα μπορεί να μου πει κάποιος αν το Neo συμφέρει γενικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό? Προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά βλέπω ότι είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.. Γενικά θέλω μόνο data + κλήσεις, κάνω ελάχιστη χρήση κινητού οπότε απλά δεν θέλω να πληρώνω μεγάλα ποσά χωρίς λόγο, max 20 ευρώ. Αυτήν την στιγμή είμαι σε Wind και δεν έχω βγάλει άκρη με τα προγράμματα τους, κάθε μήνα μένω χωρις κάρτα. Βέβαια νομίζω έχει και η Wind αντίστοιχο του Neo? Δεν είμαι σίγουρος

Δεν νομίζω να έχει αντίστοιχο η γουιντ. Πόσα λεπτά ομιλίας και GB/μήνα χρειάζεσαι;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Δεν νομίζω να έχει αντίστοιχο η γουιντ. Πόσα λεπτά ομιλίας και GB/μήνα χρειάζεσαι;

Έχω παρατηρήσει ότι αν το χρησιμοποιώ το 1GB δεν φτάνει. Οπότε θα έλεγα τουλάχιστον 2-3. Απλά δεν έχω καταλάβει την διαφορά με το Neo, μπορεί ξαφνικά να σταματήσει να δίνει τα GB / ομιλία που δίνει τώρα? Γιατί και 19 ευρώ δεν τα λες και λίγα, είναι οριακά. Στην Wind αν κατάλαβα καλά με λίγο που διάβασα το φορουμ πιο πολύ συμφέρει το απεριόριστο που πάει γύρω στα 30-35 ευρώ.

Επίσης να γράψω ότι σπίτι έχω Cosmote αλλά και ότι με Wind είμαι μια χαρά με το σήμα, και σπίτι, και στο εξοχικό, αλλά και στο νησί που πηγαίνω συνήθως τον Αύγουστο. Οπότε με καλύπτει και η Wind σαν εταιρεία.

Edited by GSF
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GSF said:

Έχω παρατηρήσει ότι αν το χρησιμοποιώ το 1GB δεν φτάνει. Οπότε θα έλεγα τουλάχιστον 2-3. Απλά δεν έχω καταλάβει την διαφορά με το Neo, μπορεί ξαφνικά να σταματήσει να δίνει τα GB / ομιλία που δίνει τώρα? Γιατί και 19 ευρώ δεν τα λες και λίγα, είναι οριακά. Στην Wind αν κατάλαβα καλά με λίγο που διάβασα το φορουμ πιο πολύ συμφέρει το απεριόριστο που πάει γύρω στα 30-35 ευρώ.

Επίσης να γράψω ότι σπίτι έχω Cosmote αλλά και ότι με Wind είμαι μια χαρά με το σήμα, και σπίτι, και στο εξοχικό, αλλά και στο νησί που πηγαίνω συνήθως τον Αύγουστο. Οπότε με καλύπτει και η Wind σαν εταιρεία.

Το neo είναι σαν καρτοσυμβολαιο χωρίς υποχρεωτικό χρόνο παραμονής και δίνει απο 19€ 10gb κ 500'. 

Στο φρογκ με 8,90€ παιρνεις 10gb κ 200'. Νομίζω στην περιπτωση σου θα σε βολέψει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα μπορούσε κάποιος να με πληροφορήσει για το βήμα χρέωσης στην ομιλία; Είναι ανά λεπτό ή ανά 3 λεπτά; Δεν το βρήκα πουθενά...
Επίσης το rollover είναι για ένα μήνα; Δηλαδή τον μεθεπόμενο ξεκινάς πάλι από τα mb του πακέτου σου;

Link to comment
Share on other sites

Βήμα χρέωσης το λεπτό.

Το rollover είναι για έναν μήνα, πχ τον Ιούλιο θα έχεις τα δεδομένα του συνδυασμού του Ιουνίου και τον Αύγουστο τα δεδομένα του συνδυασμού του Ιουλίου. Δηλαδή κάθε μήνα θα μεταφέρονται μόνο όσα περίσεψαν από τον τελευταίο συνδυασμό που ενεργοποιήθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

Βήμα χρέωσης το λεπτό.
Το rollover είναι για έναν μήνα, πχ τον Ιούλιο θα έχεις τα δεδομένα του συνδυασμού του Ιουνίου και τον Αύγουστο τα δεδομένα του συνδυασμού του Ιουλίου. Δηλαδή κάθε μήνα θα μεταφέρονται μόνο όσα περίσεψαν από τον τελευταίο συνδυασμό που ενεργοποιήθηκε. 
Πολύ διαφωτιστικό! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

Χθες ένεργοποίησα και εγω το Neo με καινούργιο νούμερο !

Αυτό έγινε χθες το μεσημέρι και μέχρι στιγμής είμαι ακόμη με edge 4g/5g άφαντο ,παρ'όλο που η συσκευή είναι συμβατή (oneplus 8T) ,έστειλα και μήνυμα για ενεργοποίηση,κάλεσα και στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι η κάρτα δείχνει να δουλεύει μια χαρά και να δώσω χρόνο !

Να πω εδω ότι δοκίμασα την κάρτα και σε άλλες συσκευές και καμία αλλαγή και γενικά εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν...είδα κάποια post πίσω ότι κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα αλλά δεν είδα λύση ...μήπως κάποιος γνωρίζει τι μπορεί να παίζει?να πάω σε ένα Γερμανό να τελειώνει η υπόθεση?αυτό σκέφτομαι να κάνω βασικά...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Στείλε START στο 1333, WIFICALL στο 1333, 5G στο 1333 και κάνε επανεκκίνηση τη συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα. Η ποιότητα ήχου στο Neo είναι όπως και σε συμβόλαιο? Θυμάμαι ότι παλιότερα ο ήχος σε κοσμοκάρτα ήταν χειρότερος από συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ikaros said:

Μπορείς από Κοσμοκάρτα να πας σε Neo?

Μετά απο 3 μήνες παραμονή στην Κοσμοκάρτα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όλο δώρα το neo δεν μας αφήνει χωρίς απεριόριστα!af57efb8304cbcd96edaf0db6f9808c0.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας....δεν σε δεσμευει το cosmote neo σε μηνες ετσι? οπως το καρτοσυμβολαιο/.

και σε χρεωνει οσο ποσό επιλεγεις εσύ μεσα απ την εφαρμογή σωστα/?

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

επίσης να αναφέρω ότι πλέον μπορείτε από Neo να πάτε σε καρτοκινητο με ένα απλό μήνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1314 χωρίς να κάνετε αίτημα διακοπής.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε εναν....απελπισμενο φοιτητη!

Βασικα, ειναι ο γιος μου!

Αφου νοικιασαμε στην Πατρα και μας κρεμασε η cosmote αφου δεν ειχε πορτες διαθεσιμες και ηταν αοριστη η διαθεσιμοτητα, ο γιος μες τον εκνευρισμο πηγε καρφι vodafone, οπου τουλαχιστον βρηκε διαθεσιμοτητα, αλλα μη φανταστειτε, 24αρα, και θα την βαλουν σε κανεναν μηνα....αντε γεια, Ελλαδαρα το 2022....ο οτε χωρις πορτες, κι οι αλλοι φυκια για μεταξωτες κορδελες....

Και μου λέει ότι στο cosmote κινητό του, σε μια από τις εφαρμογές της, δείχνει ότι μπορεί να πάει στο 'neo', με 19,90/μηνα αν θυμάμαι καλα.
Και γραφει ότι μπορείς να διακόψεις ότι ώρα θες!(φαντάζομαι μετά τον 1 μηνα).
Αυτό το πακέτο, δίνει όντως απεριόριστα data, αν δεν έχεις βάλει την καλοκαιρινή προσφορα με τα 9,90 ευρω;
Ή αν δεν την έχεις βάλει αυτή με τα 9,90 το καλοκαίρι, τώρα, με τα 19,90 σου δίνει μόνο 10 giga;

Και δικη μου ερώτηση....διακοπτεις οποτε θες; Μου λέει 'μπαμπά, θα το βάλουμε για ένα μηνα, με 19,90, και μόλις μου συνδέσουν το σταθερό με την dsl, το διακόπτουμε' (με την σκέψη όμως ότι δίνουν απεριόριστα, γιατί για 10giga δεν του φτάνουν).

Οι ερωτήσεις είναι δυο λοιπόν.

- Με 19,90, δίνουν όντως απεριόριστα, σε οποιον πληρωσει/κανει εγγραφη στο πακέτο;
- Μπορουμε όντως να διακόψουμε χωρίς κάποια ποινή ή κάτι άλλο κρυφό και πονηρό, στον ένα μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Με 15€/μηνα παιρνεις απεριόριστο ίντερνετ από το F2G και είναι μόνιμο πακέτο. Εάν τον καλύπτει το σήμα εκεί που είναι, αυτή θα είναι η οικονομικότερη λυση και δεν είναι συμβόλαιο. 

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/details/#/?bundleurl=unlimited-data-month

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

 Mobileras ευχαριστω για την προταση! Βεβαια, πρεπει να πας απο cosmote σε wind.

Για το neo τελικα τι ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, karib said:

 Mobileras ευχαριστω για την προταση! Βεβαια, πρεπει να πας απο cosmote σε wind.

Για το neo τελικα τι ισχυει;

Όλα για το neo εδώ:  

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote-neo.html

Εάν έχει 2καρτη συσκευή, κρατάει το κοσμοτε και παιρνει νεο νουμερο F2G για το ίντερνετ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...