Jump to content

Νέα εμφάνιση αποκτά το Play Store


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζεται κατά την διάρκεια των τελευταίων 24 ωρών η διάθεση του ανανεωμένου Google Material You για το Play Store και περιλαμβάνονται κυρίως πολλές οπτικές αλλαγές, μόνο που η διαθεσιμότητα είναι προς το παρόν αρκετά περιορισμένη.

Το Play Store απέκτησε πολλά νέα γραφικά στοιχεία. Ξεκινά με μια γραμμή αναζήτησης σε σχήμα χαπιού που επιτρέπει στο avatar του προφίλ σας να προσαρμόζετε ομοιόμορφα. Ακριβώς από κάτω, θα παρατηρήσετε πώς η ένδειξη της επάνω καρτέλας δεν είναι πλέον πράσινη (στις καρτέλες Παιχνίδια και Εφαρμογές), αλλά μάλλον αποχρωματισμένη. Δεν υπάρχουν αλλαγές στις λίστες εφαρμογών ή στη σελίδα “Διαχείριση εφαρμογών & συσκευής” που χρησιμοποιείται συχνά. Τουλάχιστον, περιμέναμε νέα σχήματα κουμπιών.

Αυτός ο επανασχεδιασμός δεν είναι ακόμη ευρέως διαθέσιμος. Εάν μεταβείτε στις Ρυθμίσεις> Σχετικά> Έκδοση Play Store σήμερα, θα σας ζητηθεί να κάνετε λήψη της έκδοσης 27.4, αλλά έχουμε δει επίσης αναφορές για τη νέα εμφάνιση στο 27.3. Ως εκ τούτου, αυτή είναι μια ενημέρωση από τον διακομιστή που μόλις ξεκίνησε. Το υλικό που ανανεώνετε για το Play Store θα τελειώσει πιθανότατα πριν ξεκινήσει η προώθηση του Android 12 με τα νέα τηλέφωνα Pixel.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι εδώ και κάμποσο καιρό πάντως...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Pixel και stock Android, μια χαρά όμορφο είναι το Material You όπου ενσωματώνεται.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk



Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 2:21 ΜΜ, akalos said:

σκατα τα χουν κάνει,είμαι με 27.4


 

Κι εγώ αυτήν έχω. Δεν είδα κάποια ιδιαίτερη αλλαγή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot με το dark theme είναι η παλιά εμφάνιση του play store και στο screenshot με το light theme είναι η νέα.

Προσωπικά έχω την παλιά εμφάνιση, αλλά ούτως ή άλλως οι διαφορές είναι μικρές.

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot με το dark theme είναι η παλιά εμφάνιση του play store και στο screenshot με το light theme είναι η νέα.
Προσωπικά έχω την παλιά εμφάνιση, αλλά ούτως ή άλλως οι διαφορές είναι μικρές.
Ακριβώς. Η νέα εμφάνιση ουσιαστικά, δίνει έναν τόνο χρώματος στα κάτω κουμπιά, στην μπάρα αναζήτησης και σε κάποια μενού, ανάλογα με το χρώμα του wallpaper η του accent colour που χρησιμοποιείς.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...