Jump to content

Huawei MatePad 11


scorpio3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σας!Θέλω να το αγοράσω αλλά θέλω να ρωτήσω τα εξής πρίν.Λογικά δεν εχει Google play store, στο Huawei app gallery θα βρω τα πάντα?Γενικά θα εχω καποια δυσκολία με αυτό η μπαίνει κατα κάποιο τρόπο το google play store?
Όχι Google play store δεν έχει αλλά υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να περάσεις τις εφαρμογές της Google τις οποίες βέβαια θα πρέπει να κάνεις manually update. Στο app gallery της Huawei θα βρεις αρκετά άλλα σίγουρα όχι τα πάντα. Αν έχει android τηλέφωνο μπορείς να κατεβάσεις το app gallery και να ρίξεις μια ματιά τι έχει και ποιες εφαρμογές θα πρέπει να τις κατεβάσεις πχ από apkpure.
Αυτονομία πώς είναι; 
Επίσης τι αρνητικά θα λέγατε ότι έχει?
Από αυτονομία είναι μια χαρά. 8-9 ώρες video playback. Τυπικκη απόδοση ταμπλετ.

Βασικό αρνητικό η έλλειψη playstore και το γεγονός ότι το πενάκι (αν σε ενδιαφέρει) είναι αρκετά καλό σε θέμα απόκρισης αλλά σίγουρα όχι επιπέδου apple pencil.

Sent from my SM-F711B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, harogeo said:

Όχι Google play store δεν έχει αλλά υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να περάσεις τις εφαρμογές της Google τις οποίες βέβαια θα πρέπει να κάνεις manually update. Στο app gallery της Huawei θα βρεις αρκετά άλλα σίγουρα όχι τα πάντα. Αν έχει android τηλέφωνο μπορείς να κατεβάσεις το app gallery και να ρίξεις μια ματιά τι έχει και ποιες εφαρμογές θα πρέπει να τις κατεβάσεις πχ από apkpure. Από αυτονομία είναι μια χαρά. 8-9 ώρες video playback. Τυπικκη απόδοση ταμπλετ.

Βασικό αρνητικό η έλλειψη playstore και το γεγονός ότι το πενάκι (αν σε ενδιαφέρει) είναι αρκετά καλό σε θέμα απόκρισης αλλά σίγουρα όχι επιπέδου apple pencil.

Sent from my SM-F711B using Tapatalk
 

Πολύ ωραία αυτονομία βλέπω! 

 

Δε ξέρω αν με πειράξει η έλλειψη των γκουγκλ σερβισιζ είναι η αλήθεια. 

Λέω να τολμήσω να κάνω το βήμα να την αποκτήσω την ταμπλέτα. 

Βλέπω ότι στα 350+ που κοστίζει δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο (δε θέλω mipad 5, ουτε ipad)

 

Η χρήση που θα κάνω είναι ταινίες/σειρές (με vlc player), χαζοπαιχνιδα (τύπου homescapes), σερφαρισμα και γιουτιουμπ (vanced) 

 

Τώρα το πενάκι δε ξέρω αν το χρησιμοποιήσω πολύ αλλά το πληκτρολόγιο εκτιμώ θα το τιμήσω. 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία, μια ερώτηση ακόμη, επειδή δουλεύω το officesuite https://play.google.com/store/search?q=officesuite&c=apps  όχι το αγορασμένο, μπορεί να μου πει κάποιος αν το έχει βάλει και αν δουλεύει?Στο xiaomi μου κινητό mix 3 ανοίγει μεν αλλα δεν με αφήνει να γράψω αυτά που θέλω, ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, boltsis said:

Πολυ ωραία, μια ερώτηση ακόμη, επειδή δουλεύω το officesuite https://play.google.com/store/search?q=officesuite&c=apps  όχι το αγορασμένο, μπορεί να μου πει κάποιος αν το έχει βάλει και αν δουλεύει?Στο xiaomi μου κινητό mix 3 ανοίγει μεν αλλα δεν με αφήνει να γράψω αυτά που θέλω, ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Ναι δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

Θα μπορουσε καποιος κατοχος να μας πει πως παιζει το onenote (microsoft) με το mpencil 2 (που δινοταν ως bundle με το matepad 11)?

Προ καιρου το ειχα χρησιμοποιησει λιγο κι εχει πολυ delay -γενικα δεν ηταν καλη η εμπειρια χρησης.

Εχει αλλαξει κατι στο ενδιαμεσο, με καποια αναβαθμιση? Υπαρχει καποιος χρηστης εδω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στο κουτί εχει καλώδιο/μετατροπέα type c σε 3.5 jack????
όχι φίλε δεν έχει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Just now, scorpio3 said:
On 29/5/2022 at 7:23 ΜΜ, mol said:
Στο κουτί εχει καλώδιο/μετατροπέα type c σε 3.5 jack????

όχι φίλε δεν έχει

Ναι, το είδα στο site, μίλησα και με την Huawei 😉

 

Καταλαβαίνετε διαφορά στην οθόνη από 60hz σε 120hz? Αν ναι που ακριβώς??? Γιατί προς το παρών δεν είδα κάτι....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.
Θα μπορουσε καποιος κατοχος να μας πει πως παιζει το onenote (microsoft) με το mpencil 2 (που δινοταν ως bundle με το matepad 11)?
Προ καιρου το ειχα χρησιμοποιησει λιγο κι εχει πολυ delay -γενικα δεν ηταν καλη η εμπειρια χρησης.
Εχει αλλαξει κατι στο ενδιαμεσο, με καποια αναβαθμιση? Υπαρχει καποιος χρηστης εδω?
Ευχαριστω
Καλησπέρα,

Από τον Νοέμβριο το έχω εγκαταστήσει το onenote (χωρίς βέβαια να το χρησιμοποιήσω καθημερινά) και δεν είχα παρατηρήσει ιδιαίτερο λαγκ στο hand writing. Ίσως μια εκκαθάριση δεδομένων να βοηθούσε;

Πχ τώρα που έγραψα κάποια notes δεν είδα κάτι ενοχλητικά αργό στην απόκριση

Sent from my SM-F711B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπερα εχει καταφερει κανεις να κανει cast σε chromecast ? εμενα δεν το βρισκει  καν με τιποτα. Επισης ξερουμε ποτε θα παμε σε harmony 3 ?

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2021 at 5:14 ΜΜ, scorpio3 said:

Blitzwolf hub BW-TH5

Ότι χρειάζεται κανείς γιαυτην την ταμπλεταρα!6fab8860613e7a3a1a843ea467920825.jpg

Καλησπερα μηπως γνωριζεις αν το tablet υποστηριζει φορτιση και ταυτόχρονα να συνδέεις αλλες συσκευες στο usb hub. Ή οποιος αλλος γνωριζει. Ευχαριστώ.

Smartphone: Past:Sony Xperia M Dual,Sony Xperia M4 AQUA, Sony Xperia XZ ,Samsung Galaxy S8, now:S9+

Tablet: Sony Xperia S, Samsung Galaxy Tab A 2015 ROOTED UB, now: Huawei matepad 11

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...