Jump to content

Sony Xperia 5iii


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

Μέγεθος: 157 X 68 X 8,2 mm

Βάρος: 168g

ΟΘΟΝΗ

Μέγεθος Οθόνης: 6.1'' 21:9 cinema wide

Ανάλυση Οθόνης: FHD+ HDR OLED (2520 X 1080)

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ: Ρυθμός ανανέωσης 120Hz, μείωση θόλωση κίνησης 240Hz, Ρυθμός σάρωσης αφής 240Hz

ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ

Αδιάβροχο (IPX5, IPXX8, Γυαλί : Corning Gorilla Glass 6

Επεξεργαστής

SNAPDRAGON 888 5G

ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΜΕΡΩΝ

12 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.7", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.3, 70mm (telephoto), f/2.8, 105mm (telephoto), 1/2.9", Dual Pixel PDAF, 3x/4.4x optical zoom, OIS
12 MP, f/2.2, 124˚, 16mm (ultrawide), 1/2.6", Dual Pixel PDAF

Zeiss optic,Zeiss T*lens coating,LED flash, panorama,HDR,eye tracking VIDEO: 4Κ 24/25/30/60/120 fps HDRp@30/60/120/240fps 5-axis gyro-EIS,OIS, SELFIE CAMERA:8MP. f/2.0, 24mm(wide), 1/4'', 1,12μm 

Χαρακτηριστικά: Photography Pro, ποιοτικοί φακοί ZEISS®  βαθμονομημένοι ειδικά για το Xperia 5 III, επίστρωση ZEISS® T*, αυτόματη εστίαση/έκθεση έως 20 fps, συνεχής υπολογισμός αυτόματης εστίασης/έκθεσης έως και 60 φορές ανά δευτερόλεπτο, Real-time Eye AF (άνθρωποι, ζώα), παρακολούθηση αντικειμένων, διπλή δίοδος φωτός, RGB-IR, φωτογραφία OIS, φλας φωτογραφίας, φωτογραφικό φως, υβριδικό ζουμ 12,5x (βάσει ευρυγώνιας κάμερας 24 mm), ζουμ Super Resolution με τεχνητή νοημοσύνη, φωτογραφία HDR (High Dynamic Range

Cinematography Pro "με την τεχνογνωσία της CineAlta", εγγραφή ταινίας σε 4K HDR 24, 25, 30, 60 και αργή κίνηση 120 fps, βίντεο OIS και EIS, Optical SteadyShot™ με FlawlessEye™, SteadyShot™ με έξυπνη ενεργή λειτουργία (σταθεροποίηση 5 αξόνων), έξυπνο φίλτρο ανέμου

ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

Μνήμη RAM: 8GB

Εξωτερική Μνήμη: 128 GB (Υποστήριξη Κάρτας Micro SDXC εως 1TB

Μπαταρία

Χωρητικότητα: 4.500 mAh, Γρήγορη φόρτιση (USB PD) 30W

ΗΧΟΣ

HIGH RESOLUTION AUDIO, HIGH RESOLUTION AUDIO WIRELESS (LDAC)

Υποδοχή ήχου 3,5 mm, 360 Reality Audio, πλήρως στερεοφωνικά ηχεία, Dolby Atmos, DSEE Ultimate, στερεοφωνική εγγραφή, ήχος Qualcomm HD

 

 

sddefault.jpg

sony-xperia-5-iii-02.jpg

 

FAD_D3TUUAA9GCS.jpg

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ήδη τα καταστήματα Sony Center το έχουν σε διαθεσιμότητα στην τιμή των 999€ με δώρο τα ακουστικά  WH-H910N αξίας 175€

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Χαίρετε, έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο, από την Παρασκευή, ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάποιος, γιατί, εμένα μου φαίνεται ότι όταν ακούγεται ένας ήχος, κάπως δυνατά, το πίσω μέρος της πλάτης το κέντρο της τρέμει. Είναι φυσιολογικό? Έχω απενεργοποίηση την δόνηση. Επίσης ο αισθητηρας δεν λειτουργεί καποιες φορές. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν βλέπω πολλές απαντήσεις, λογικά δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του 😔

Στα 799€ αξίζει; θέλω να αλλάξω το Ρ 40 pro και το κοιτάω... 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 ώρες πριν, terry39 said:

Δεν βλέπω πολλές απαντήσεις, λογικά δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του 😔

Στα 799€ αξίζει; θέλω να αλλάξω το Ρ 40 pro και το κοιτάω... 

Για σήμερα θεωρώ υψηλή την τιμή αυτή. Έχουν ήδη κάνει και τις πρώτες εμφανίσεις οι φήμες για τη σειρά Mark iv.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, terry39 said:

Δεν βλέπω πολλές απαντήσεις, λογικά δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του 😔

Στα 799€ αξίζει; θέλω να αλλάξω το Ρ 40 pro και το κοιτάω... 

Δυστυχώς η Sony μέχρι να τα πλασάρει στην αγορά βγάζει το επόμενο μοντέλο και τα απαξιωνει από μόνη της. Αν σε ενδιαφέρει μικρό κινητό αξίζει αλλά σε αγγελίες πιστεύω θα το βρεις πιο κάτω σε άριστη κατάσταση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Δυστυχώς η Sony μέχρι να τα πλασάρει στην αγορά βγάζει το επόμενο μοντέλο και τα απαξιωνει από μόνη της. Αν σε ενδιαφέρει μικρό κινητό αξίζει αλλά σε αγγελίες πιστεύω θα το βρεις πιο κάτω σε άριστη κατάσταση..

Σε αγγελία βρήκα το Xperia 1 III κοντά στα 800€ που έχει και ασύρματη φόρτιση που με ενδιαφέρει, αλλά μετρητά δεν μπορώ να δώσω. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, terry39 said:

Σε αγγελία βρήκα το Xperia 1 III κοντά στα 800€ που έχει και ασύρματη φόρτιση που με ενδιαφέρει, αλλά μετρητά δεν μπορώ να δώσω. 

Έχουν φύγει 2 Xperia  1iii στα 650....αν έχεις υπομονή και μαζέψεις λεφτά αξίζει να περιμένεις μια ευκαιρία ή να κάνεις παζάρι καθώς έχουν πέσει πολύ τα σονυ.  Δεν πιάνεις εύκολα παραπάνω αξία. Εγώ έδωσα το Xperia 5ii στα 400 ευρώ, άριστο, τον Νοέμβριο. 

Επίσης δες μήπως το βρεις τιμολόγιο καινούριο να το πάρεις 24% φθηνότερα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολλές απαντήσεις, λογικά δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι του
Στα 799€ αξίζει; θέλω να αλλάξω το Ρ 40 pro και το κοιτάω... 
Για κάτι απροβληματιστο ώστε να μην περιμένεις software repair για χίλια δυο προβλήματα,σίγουρα είναι καλή επιλογή το Sony!
2 χρόνια στα σίγουρα αναβάθμιση Android και compact εμφάνιση!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 Σε ένα Ελληνικό review διάβασα ότι έχει ασύρματη φόρτιση, ισχύει;; 

Δεν είναι deal breaker αλλά θα έχω στο "νεο" αμάξι, οπότε είναι κάτι που με ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

 Σε ένα Ελληνικό review διάβασα ότι έχει ασύρματη φόρτιση, ισχύει;; 
Δεν είναι deal breaker αλλά θα έχω στο "νεο" αμάξι, οπότε είναι κάτι που με ενδιαφέρει...
Ενδιαφέρον θα χε να μας πεις το site πού δημοσίευσε και σε review μάλιστα ότι έχει ασύρματη φόρτιση ενώ δεν έχει.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Ενδιαφέρον θα χε να μας πεις το site πού δημοσίευσε και σε review μάλιστα ότι έχει ασύρματη φόρτιση ενώ δεν έχει.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.techgear.gr/sony-xperia-5-iii-review-mia-pragmatiki-nayarchida-se-compact-megethos-32006

Στο πακέτο συμπεριλαμβάνεται φορτιστής ισχύος 30W (υποστηρίζεται ασύρματη και αντίστροφη ασύρματη φόρτιση)

Εκτός και εάν εγώ το ερμηνεύω λάθος, ούτε η Sony αναφέρεται σε wireless charge, ούτε το gsmarena

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ξεκίνησε η διανομή τής 13 στην σειρά 1 & 5 iii

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...