Jump to content

Xiaomi Pad 5


panosfx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα το ίδιο κάνει αλλά δεν με πειράζει γιατί έχω μόνο 3 app στην επιφάνεια εργασίας. Κατά άλλα μπάλα πάει τοtablet. Και από μπαταρία όπως και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να έρθει. Προσεχώς φαντάζομαι.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Sterka said:

Ήρθε και σε μένα σήμερα καμία διαφορά με την 11. Με χάλασε λίγο γιατί δε δουλεύει πια και η μετατροπή σε pc mode.

Για δοκίμασε αυτό. Σε μένα, μου δούλεψε.

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/pc-launcher/pc-launcher-12-1-208-5-release/

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nkarafo said:

Για δοκίμασε αυτό. Σε μένα, μου δούλεψε.

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/pc-launcher/pc-launcher-12-1-208-5-release/

Μπα τίποτα μου λέει μόλις ανοίγει ότι δεν είναι συμβατή και ζητά αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση έχουν δει διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας?Και γενικά έχει διάφορες το tablet?Τρέχει γρήγορα όπως πριν?Αν την έχει κάνει κάποιος φίλος ας μου απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Xrixal said:

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση έχουν δει διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας?Και γενικά έχει διάφορες το tablet?Τρέχει γρήγορα όπως πριν?Αν την έχει κάνει κάποιος φίλος ας μου απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν υπάρχει διαφορά στην μπαταρία και το tablet τρέχει το ίδιο γρήγορα. Κάτι που εμένα προσωπικά με βόλεψε είναι ότι στις γρήγορες ρυθμίσεις εκτός από την φωτεινότητα έχει μπει και ρύθμιση για τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις την αναβάθμιση.Σε κάποια σημεία έχει γίνει καλύτερο και πουθενά χειρότερο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις την αναβάθμιση.Σε κάποια σημεία έχει γίνει καλύτερο και πουθενά χειρότερο.
Καλησπερα.Την εκανα προχθες την αναβαθμιση.Δεν εχω να πω ακομα κατι.Θα το δουλεψω λιγο και θα ξερω λογικα σε λιγες μερες.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση ασφαλείας μου ήρθε χθες. Την έκανα. Μπράβο στην xiaomi που δεν το έχει αφήσει και του κάνει αναβαθμίσεις λογισμικού. Πριν είχα samy και ούτε καν. Παρατημένο στο έλεος του Θεού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Εχω παρατηρήσει ότι όταν βγάζω το tablet από την φόρτιση και έχει κανονικά 100% μέσα σε 1,5 το πολύ 2ωρες πηγαίνει 98% και τώρα τελευταία 97% χωρίς καμία χρήση και με όλα κλειστά.Επισης τρώει πολύ μπαταρία όταν είναι σε αναμονή,πάλι με όλα κλειστά.π.χ σε 3μερες μπορεί να φάει 10-12%.;Είναι φυσιολογικό?Σε άλλους τα κάνει αυτα?Έχω περάσει την 13 κανονικά.Αυτα μου τα έκανε από πιο πριν.Τι λέτε να κάνω hard reset?Θα διορθωθούν τα προβλήματα?Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2022 at 2:18 ΜΜ, Xrixal said:

Καλησπέρα.Εχω παρατηρήσει ότι όταν βγάζω το tablet από την φόρτιση και έχει κανονικά 100% μέσα σε 1,5 το πολύ 2ωρες πηγαίνει 98% και τώρα τελευταία 97% χωρίς καμία χρήση και με όλα κλειστά.Επισης τρώει πολύ μπαταρία όταν είναι σε αναμονή,πάλι με όλα κλειστά.π.χ σε 3μερες μπορεί να φάει 10-12%.;Είναι φυσιολογικό?Σε άλλους τα κάνει αυτα?Έχω περάσει την 13 κανονικά.Αυτα μου τα έκανε από πιο πριν.Τι λέτε να κάνω hard reset?Θα διορθωθούν τα προβλήματα?Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φυσιολογική είναι αυτή η ενημέρωση που λες σε αναμονή και εμένα τόσο τρώει.

Εδώ το iPhone 13PMax μου σε πτήση χάνει σε μια μέρα 5-6% χωρίς να το ανοίξω. 

Όλα χάνουν και να μην το χρησιμοποιείς, το παράλογο θα ήταν να να χάνει και να είναι εντελώς απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά φυσιολογικό δεν είναι να χάνει τόσο. Για παράδειγμα εγώ σε ένα παλιό iPad που έχω, 10% το χάνει σε μια εβδομάδα, μπορεί και λιγότερο όταν είναι ανενεργό και δεν το χρησιμοποιώ. Βέβαια στο iPad δεν είχα να ψάχνει για emails όλη την ώρα ή κάτι παρόμοιο. Το είχα οταν το ανοίξω να παίζω κανένα παιχνίδι, να μπαίνω στο Internet κλπ. Όταν μου έτρωγε μπαταρία ήταν όταν το είχα "σπάσει" και είχα εγκαταστήσει ένα πιστοποιητικό στις ρυθμίσεις του που συνδεόταν με μια εφαρμογή με την οποία κατέβαζα τα πειρατικά παιχνίδια. Όταν τα αφαίρεσα όλα αυτά, έγινε φυσιολογική η μπαταρία. Παίζουν ρόλο νομιζω τι διεργασίες κινούνται στο παρασκήνιο. Πχ έαν ένα κινητό τρέχει Gmail από πίσω, viber/telegram/discord/messenger μηνύματα κλπ, τότε τελειώνει η μπαταρία εύκολα. Νομίζω ότι γενικά και τα google services τρώνε πολύ μπαταρία. Τι να σου πω; Δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς τι φταίει αλλά φυσιολογικό δεν το βλέπω. 

Edited by nkarafo
Link to comment
Share on other sites

Καλά φυσιολογικό δεν είναι να χάνει τόσο. Για παράδειγμα εγώ σε ένα παλιό iPad που έχω, 10% το χάνει σε μια εβδομάδα, μπορεί και λιγότερο όταν είναι ανενεργό και δεν το χρησιμοποιώ. Βέβαια στο iPad δεν είχα να ψάχνει για emails όλη την ώρα ή κάτι παρόμοιο. Το είχα οταν το ανοίξω να παίζω κανένα παιχνίδι, να μπαίνω στο Internet κλπ. Όταν μου έτρωγε μπαταρία ήταν όταν το είχα "σπάσει" και είχα εγκαταστήσει ένα πιστοποιητικό στις ρυθμίσεις του που συνδεόταν με μια εφαρμογή με την οποία κατέβαζα τα πειρατικά παιχνίδια. Όταν τα αφαίρεσα όλα αυτά, έγινε φυσιολογική η μπαταρία. Παίζουν ρόλο νομιζω τι διεργασίες κινούνται στο παρασκήνιο. Πχ έαν ένα κινητό τρέχει Gmail από πίσω, viber/telegram/discord/messenger μηνύματα κλπ, τότε τελειώνει η μπαταρία εύκολα. Νομίζω ότι γενικά και τα google services τρώνε πολύ μπαταρία. Τι να σου πω; Δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς τι φταίει αλλά φυσιολογικό δεν το βλέπω. 
Τι λες φίλε να κάνω?Με ένα hard reset λες να διορθωθεί?Αν όχι μετά τι να κάνω?Το φυσιολογικό πόσο είναι να χάνει π.χ σε 3εως 4μερες?Με χρήση που του κάνω π.χ 2με 3ωρες παιχνίδια και 1ωρα you tube,facebook λίγο Instagram και εδώ στο φόρουμ αρκετή ώρα με βγάζει sot 9μιση με 10ωρες με υπόλοιπο 10%.Καλα δεν είναι?Εσάς παιδιά πόσο σας βγάζει?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι λες φίλε να κάνω?Με ένα hard reset λες να διορθωθεί?Αν όχι μετά τι να κάνω?Το φυσιολογικό πόσο είναι να χάνει π.χ σε 3εως 4μερες?Με χρήση που του κάνω π.χ 2με 3ωρες παιχνίδια και 1ωρα you tube,facebook λίγο Instagram και εδώ στο φόρουμ αρκετή ώρα με βγάζει sot 9μιση με 10ωρες με υπόλοιπο 10%.Καλα δεν είναι?Εσάς παιδιά πόσο σας βγάζει?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμια απαντηση και για μενα?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θεωρείτε αξίζει στην τιμή που βλέπουμε στο σκρουτζ (~340€) ή να κοιτάξω για κάτι άλλο;

Εν τω μεταξύ βγήκε η έκδοση max όπου έχουν βάλει τον snapdragon 888 αλλά δεν ξέρω εάν έρθει στην χώρα μας και σε τι τιμή.

Τέλος βλέπω στο Ali κάτι τιμές μισές σε σχέση με εδώ, είναι πραγματικές αξίζει το ρίσκο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2022 at 10:51 ΜΜ, Xrixal said:

Τι λες φίλε να κάνω?Με ένα hard reset λες να διορθωθεί?Αν όχι μετά τι να κάνω?Το φυσιολογικό πόσο είναι να χάνει π.χ σε 3εως 4μερες?Με χρήση που του κάνω π.χ 2με 3ωρες παιχνίδια και 1ωρα you tube,facebook λίγο Instagram και εδώ στο φόρουμ αρκετή ώρα με βγάζει sot 9μιση με 10ωρες με υπόλοιπο 10%.Καλα δεν είναι?Εσάς παιδιά πόσο σας βγάζει?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρά είσαι μην αγχώνεσαι.Με παιχνίδια η κατανάλωση πέφτει πιο γρήγορα.

4 ώρες πριν, gesvts said:

Καλησπέρα, θεωρείτε αξίζει στην τιμή που βλέπουμε στο σκρουτζ (~340€) ή να κοιτάξω για κάτι άλλο;

Εν τω μεταξύ βγήκε η έκδοση max όπου έχουν βάλει τον snapdragon 888 αλλά δεν ξέρω εάν έρθει στην χώρα μας και σε τι τιμή.

Τέλος βλέπω στο Ali κάτι τιμές μισές σε σχέση με εδώ, είναι πραγματικές αξίζει το ρίσκο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λίγο που έχω κοιτάξει δεν έχει βγει άλλο τάμπλετ πιο VFM από αυτό οπότε ναι αξίζει.

Τώρα αγορά από Ali δεν ξέρω τι παίζει με τελωνείο κι αν αξίζει τελικά στο τελικό κόστος.Ψαξτο λίγο όμως γιατί ο 888 είναι πολύ δυνατός.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το δικό μου το παρήγγειλα από το

https://www.giztop.com/tablet/xiaomi.html

και μου ήρθε κανονικά χωρίς τελωνείο κλπ. Απλά εντάξει άργησε για να μου φτάσει. Νομίζω κανένα μήνα είχε πάρει. Έχω πάρει το pro μοντέλο που δεν έχει ελληνικά, μόνο κινέζικα και αγγλικά κάτι που με καλύπτει. Και φυσικά τα έχει τα google services. Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος. Απλά είναι βαρύ, θα το ήθελα λίγο πιο ελαφρύ. 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά με το Mi Pad 5 ποια είναι? Μόνο ο επεξεργαστής που είναι ο 870 αντί για τον 860?

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GUZGUN said:

Η διαφορά με το Mi Pad 5 ποια είναι? Μόνο ο επεξεργαστής που είναι ο 870 αντί για τον 860?

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απ' ότι βλέπω (στο gsmarena) το ένα είναι 5G, ενώ το άλλο μόνο wifi. 

Επίσης και μια ψιλοδιαφορα σε bt και μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τίποτα ουσιώδες για μένα προσωπικα που την δουλεια μου την κάνει μια χαρά.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Security update μου ήρθε σήμερα. 224 ΜΒ. Το έκανα και τώρα είναι στην έκδοση 13.1.5. Ελπίζω να μας δώσουν την miui 14 σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aplos73 said:

Security update μου ήρθε σήμερα. 224 ΜΒ. Το έκανα και τώρα είναι στην έκδοση 13.1.5. Ελπίζω να μας δώσουν την miui 14 σύντομα.

Εδώ λέει ότι θα μας την δώσουν τον Απρίλιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...