Jump to content

Xiaomi Pad 5


panosfx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και'γω πάρα πολύ ευχαριστημένος!!
Σούπερ πάει το εργαλείο!
Να ήταν και Oled η οθόνη :)

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε αν είχε και amoled οθόνη θα ήταν το απόλυτο tablet στην καλύτερη τιμή. Πάντως και με αυτή την οθόνη μια χαρά είναι. Έχω κατά ευχαριστηθεί HDR video στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το matepad 11, μη το ξεχνάτε! 

Και τα 2 είναι πολύ καλές επιλογές.προσωπικα πήγα στο huawei(με keyboard+pen στα ~350€) γιατί θέλω να ξεφύγω λίγο απ' το miui. 

Σφαίρα πάει και τούτο. 

Η έλλειψη google apps

δε με απασχολει. Η χρήση που κάνω γίνεται και χωρίς αυτές 😉

 

 

Από αυτονομία πως είναι το xiaomi? 

Στο huawei παιζει 6-8 sot

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια tablet είναι σε χαρακτηριστικά,αλλά αυτό που τα κάνουν να διαφέρουν είναι τα google services.
Ο λόγος που δίνανε τα Huawei στα 450€ με πληκτρολόγιο και γραφίδα είναι αυτά τα services.
No google no party!
Δυστυχώς δεν είναι μόνο το YouTube , αλλά χίλια δυο άλλα που χρειάζονται.Ειναι clouds, saves παιχνιδιών ,και αρκετές άλλες λειτουργίες που τα κάνουν απαραίτητα για έναν χρήστη android.
Πραγματικά πολύ καλό τάμπλετ κι αυτό,αλλά τα google services είναι break deal όπως και να το κάνουμε κι αυτό δεν λύνεται.Ειδικα για εμάς τους παλιούς χρήστες ή για χρήστες κι άλλως αντροιντ συσκευών ταυτόχρονα.

Ναι αυτονομία κάπου εκεί παίζει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε Google services το Huawei θα ήταν τρομερό και σίγουρα με άλλη τιμή.
Δυστυχώς δεν παλεύεται χωρίς.
Ούτε καν το κοίταξα γι'αυτό το λόγο.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

https://myphone.gr/h-lista-symvaton-syskevon-gia-anavathmisi-se-miui-14/

Θα πάρουμε και αναβάθμιση σε miui 14. Λέει τίποτα αυτό ή είναι μία από τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω μπορώ να συνδέσω με κάποιο καλώδιο το tablet με έναν μοχλό από το playstation 4 για να παίζω παιχνίδια? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Xrixal said:

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω μπορώ να συνδέσω με κάποιο καλώδιο το tablet με έναν μοχλό από το playstation 4 για να παίζω παιχνίδια? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είναι Bluetooth το χειριστήριο? 

Αν ναι δε χρειάζονται καλώδια. 

Αν όχι, μπορείς με καλώδιο να κάνεις δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Bluetooth το χειριστήριο? 
Αν ναι δε χρειάζονται καλώδια. 
Αν όχι, μπορείς με καλώδιο να κάνεις δουλειά.
Οκ φίλε.Ευχαριστω για την άμεση απάντηση.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το με bluetooth και θα δουλέψει. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα. Δεν φταίει το tablet όμως. Είναι θέμα του android 11. Το χειριστήριο δεν δουλεύει κανονικά. Κάποιος εντολές δεν παίζουν. Το έχω δοκιμάσει με xbox one και ps4 gamepad. Κανένα δεν δούλεψε κανονικά. Μετά το έψαξα σε διάφορα forum του εξωτερικού και γράφουν όλοι ότι είναι πρόβλημα του android 11 . Ελπίζω να διορθωθεί στην επόμενη αναβάθμιση android 12. Και άλλο ένα πρόβλημα που έχει το tablet μας είναι ότι αν συνδέσεις εξωτερικό πληκτρολόγιο δεν μπορείς να αλλάξεις γλώσσα από αγγλικά σε ελληνικά. Έχω στήσει email στην xiaomi και ελπίζω να το διορθώσουν σε κάποιο μελοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πως κανω ανιχνεισιμο τον μοχλο για να το δει το tablet?Παταω καποιο κουμπακι απο τον μοχλο?Αν ναι ποιο?Στο bluetooth για να κανεις συζευξη θα γραφει π.χ ps4?Ευχαριστω για την απαντηση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν μιλάμε για Ps4 τότε πάτα το κουμπί με το σήμα του Playstation στο κέντρο και το share ταυτόχρονα για 3-4 δευτερόλεπτα και θα μπει σε κατάσταση ανίχνευσης. Αν έχεις xbox controller πάτα το αντίστοιχο κουμπάκι ανίχνευσης ( μικρό κυκλικό στο πίσω μέρος του controller )nγια 3-4 δευτερόλεπτα και θα γίνει ανιχνεύσιμο. Το ψάχνεις και στις συσκευές bluetooth του tablet και από εκεί κάνεις pairing.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα συνδέσει αυτό και λειτουργεί μια χαρά (8bit pro 2) και το είχα βρει κιόλας από εδώ - Αθήνα. Ούτε καν χρειάστηκε να το παραγγείλω από το site τους.

https://www.8bitdo.com/pro2/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. κάτοχος του mi pad 5 από αύριο. Καμιά καλή και οικονομική θήκη και τζαμάκι έχετε να προτείνεται?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. κάτοχος του mi pad 5 από αύριο. Καμιά καλή και οικονομική θήκη και τζαμάκι έχετε να προτείνεται?
Έψαξες Σκρουτζ και δεν βρήκες;
Εγώ σε όλα μου τα τάμπλετ μόνο αυτήν χρησιμοποιώ https://www.skroutz.gr/s/33446951/Volte-Tel-Rotating-Flip-Cover-Stand-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Pad-5.html
Δεν μπορώ να βολευτω καμία άλλη και με βολεύει γιατί είναι η μόνη που μπορεί να σταθεί το τάμπλετ και οριζόντια αλλά και κάθετα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όμως πολυ σκληρή? Μπαίνει εύκολα?

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όμως πολυ σκληρή? Μπαίνει εύκολα?

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είναι λίγο και συνήθως δεν αντέχει και πολύ ξύλο,αλλά δεν μπορώ να βολευτω κάποια άλλη.
Δες και Σκρουτζ μπας και σου αρέσει κάποια ,αλλιώς aliexpress έχει πολύ πράμα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την θηκη έχω. Μια χαρά εφαρμογή . Είναι και περιστρεφόμενη.  Εγώ σε όσα tablet είχα τέτοιες θήκες είχα. Δεν μπορώ να βουλευτή με καμία άλλη.  Και σε μια πτώση που είχε το tablet δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ήρθε 13.1.2, Android 12
Την πέρασα χθές το βράδυ, εντυπώσεις εν καιρώ!

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Καιρός ήταν...Αφού νόμιζα ότι το είχε παρατήσει η Xiaomi

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.  Έκανα και εγώ την αναβάθμιση.  Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Η αναβάθμιση μου έλυσε δύο προβλήματα.  Πρώτον το εξωτερικό πληκτρολόγιο τώρα κάνει αλλαγή γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά με ctrl + shift ενώ πριν δεν το έκανε και δεύτερον το xbox controller δουλεύει κανονικα σε όλα τα παιχνίδια ενώ πριν δεν δούλευαν κάποια κουμπιά. Περισσότερα εν καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update. Χρησιμοποιώ τον default launcher και πλέον δεν έχω τη δυνατότητα να αλλάξω τον αριθμό των apps που μπορώ να έχω σε μια γραμμή στη home screen, είναι πλέον 4. Κάνω κάτι λάθος;

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...