Jump to content

Xiaomi Pad 5


panosfx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, απενεργοποίησα όλα τα wifi και location κλπ και άφησα μόνο το day/night mode και δεν είχα τίποτα από πίσω να τρέχει. Σε μια ημέρα μου είχε καταναλώσει σε αδράνεια περίπου 3%. Οπότε θεωρώ ότι καλά είναι. Για δείτε το και εσείς εάν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2022 at 8:59 ΜΜ, nkarafo said:

Οκ, απενεργοποίησα όλα τα wifi και location κλπ και άφησα μόνο το day/night mode και δεν είχα τίποτα από πίσω να τρέχει. Σε μια ημέρα μου είχε καταναλώσει σε αδράνεια περίπου 3%. Οπότε θεωρώ ότι καλά είναι. Για δείτε το και εσείς εάν θέλετε.

Ναι κάπου τόσο είναι η κατανάλωση σε αδράνεια, μια χαρά είσαι. 

Το ipad pro μου  βέβαια μπορεί να χάνει τόσο σε 3 ημέρες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. 

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει έρθει σε κάποιον με global μοντέλο το miu13?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι ακόμα.Βεβαια σήμερα δεν το τσεκαρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο φιλος πιο πανω εχει την global και εμεις την ευρωπαϊκή... Περιμενουμε μεχρι να την ετοιμασουν...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια αναβάθμιση 560mb οπότε ήρθε η 13.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ.Σα να μην την έκανα ποτέ την αναβάθμιση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειστε λιγο υπερβολικοι. Μονο εγω καταλαβα τις διαφορες? 

Πρωτον στην μπαρα κατω με τις εφαρμογες απο την δεξια πλευρα σου βγαζει τις δυο-τρεις τελευταιες που χρησιμοποιησες.

Δευτερον εβαλαν την μπαρα την λευκη οταν χρησιμοποιεις τα gestures για να κανεις swipe τις εφαρμογες.

Τριτον ανοιγουν δυο εφαρμογες πλεον σε αναδυομενα παραθυρα.

Εχουν βαλει κιαλλα που τα βρηκα κ τα θυμαμαι αυτη την στιγμη.

Γενικα πολυ smouth αναβαθμιση. Νομιζω η επομενη θα ειναι με 12αρα android μιας κ στην κινα εδωσα κατευθειαν 13 με android 12

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νέος κάτοχος κι εγώ, μέχρι τώρα πολύ ικανοποιημένος, ταχύτατο και πολύ ποιοτική κατασκευή. Έχω 2 ερωτήσεις, σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει:

1. Υπάρχει τρόπος να φαίνεται το network speed στη notification bar;
2. Χρησιμοποιώ τον default launcher και για κάποιο λόγο δε δουλεύει το double tap to sleep, μόνο το double tap to wake. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος; Αν ναι, έχει βρει λύση;

Ευχαριστώ πολύ.

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εγώ, μέχρι τώρα πολύ ικανοποιημένος, ταχύτατο και πολύ ποιοτική κατασκευή. Έχω 2 ερωτήσεις, σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει:

1. Υπάρχει τρόπος να φαίνεται το network speed στη notification bar;
2. Χρησιμοποιώ τον default launcher και για κάποιο λόγο δε δουλεύει το double tap to sleep, μόνο το double tap to wake. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος; Αν ναι, έχει βρει λύση;

Ευχαριστώ πολύ.

Sent from my 21051182G using Tapatalk


Με γεια κι εύχομαι να το χαρείς!
Για το 1ο σου ερώτημα πολύ πιθανό να υπάρχει κάποια εφαρμογή στο store.
Για το 2ο βάλε Nova launcher και θα δουλέψει.Στον μαμά μόνο ενεργοποιεί την οθόνη αν θυμάμαι καλά.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, spyrakos said:

Νέος κάτοχος κι εγώ, μέχρι τώρα πολύ ικανοποιημένος, ταχύτατο και πολύ ποιοτική κατασκευή. Έχω 2 ερωτήσεις, σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει:

1. Υπάρχει τρόπος να φαίνεται το network speed στη notification bar;
2. Χρησιμοποιώ τον default launcher και για κάποιο λόγο δε δουλεύει το double tap to sleep, μόνο το double tap to wake. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος; Αν ναι, έχει βρει λύση;

Ευχαριστώ πολύ.

Sent from my 21051182G using Tapatalk
 

Καλορίζικο το εργαλείο και εγώ το έχω από τελος ιανουαρίου. Για να βλέπεις την ταχύτητα του δικτύου θα πας στις

-ρυθμίσεις

-ειδοποιήσεις & κέντρο ελέγχου

-γραμμή κατάστασης και βρίσκεις την εμφάνιση ταχύτητας σύνδεσης και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το εργαλείο και εγώ το έχω από τελος ιανουαρίου. Για να βλέπεις την ταχύτητα του δικτύου θα πας στις
-ρυθμίσεις
-ειδοποιήσεις & κέντρο ελέγχου
-γραμμή κατάστασης και βρίσκεις την εμφάνιση ταχύτητας σύνδεσης και είσαι εντάξει.
Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό έψαχνα!

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και'γω παιδιά, έχετε παρατηρήσει κάτι που δεν σας αρέσει ή να προχωρήσω;


Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


5 μέρες που το δουλεύω, δεν έχω συναντήσει κάτι, πέρα από το double tap που δεν κλείνει την οθόνη. Ταχύτατο, ωραία οθόνη και ηχεία, μπαταρία αξιοπρεπέστατη. Αν θέλεις να τσεκάρω κάτι συγκεκριμένο, μπορείς να ρωτήσεις!

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Da_rudakos said:

Το σκέφτομαι και'γω παιδιά, έχετε παρατηρήσει κάτι που δεν σας αρέσει ή να προχωρήσω;


Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

και εγώ ευχαριστημένος είμαι. Για τα χρήματά του, είναι πολύ ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Με Nova launcher και κλείνει και ανοίγει η οθόνη που το έχω εγώ.
Δοκιμάστε το βολεύει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ, μερικές ερωτησούλες:
Netflix σηκώνει 2Κ ανάλυση ή φτάνει μέχρι 1080 ;
Η οθόνη θα ήθελα να έχει καλή χρωματική απεικόνιση βασικά και να είναι φωτεινή. Ελπίζω τα 120hertz να κάνουν δουλίτσα γιατί καλομαθαμε απο τιε ναυαρχίδες.
Ο επεξεργαστής είναι οκ υποθέτω ε; :)
Όπως και Playstore κανονικά;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ, μερικές ερωτησούλες:
Netflix σηκώνει 2Κ ανάλυση ή φτάνει μέχρι 1080 ;
Η οθόνη θα ήθελα να έχει καλή χρωματική απεικόνιση βασικά και να είναι φωτεινή. Ελπίζω τα 120hertz να κάνουν δουλίτσα γιατί καλομαθαμε απο τιε ναυαρχίδες.
Ο επεξεργαστής είναι οκ υποθέτω ε; :)
Όπως και Playstore κανονικά;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk




Αν μου πεις πως να δω ανάλυση νετφλιξ θα στο τεσταάρω.
Η οθόνη είναι άψογη και φαντάσου έχω Samsung Galaxy S21 και τηλεόραση LG OLED 65" και δεν με χάλασε καθόλου.Ειναι χορταστική!
Είναι αρκετά φωτεινή αλλά δεν το έχω βγάλει έξω από το σπίτι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πεις πως να δω ανάλυση νετφλιξ θα στο τεσταάρω.
Η οθόνη είναι άψογη και φαντάσου έχω Samsung Galaxy S21 και τηλεόραση LG OLED 65" και δεν με χάλασε καθόλου.Ειναι χορταστική!
Είναι αρκετά φωτεινή αλλά δεν το έχω βγάλει έξω από το σπίτι.
Καλό Πάσχα με υγεία!!
Μπορείς να βάλεις να παίξει αυτό https://www.netflix.com/us/title/80018499?s=a&trkid=13747225&t=cp&vlang=en&clip= σε διάφορα επεισόδια και να δεις μέγιστη ανάλυση πάνω δεξιά!
Σ'ευχαριστώ!!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...