Jump to content

Αγορά iPhone 12 Pro Max ή 13 Pro Max


ReDKeNzO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέψεις πολλές με τον ερχομό του νέου iPhone 13 pro max, κάτοχος iPhone 8 Plus τώρα ήρθε η ώρα να το αντικαταστήσω...

Ερωτήματα που ίσως απασχολούν αρκετούς και ίσως να βοηθηθούν κι άλλοι από αυτό το δίλλημα.

1)Αγορά iPhone 12 Pro max με σκοπό να μην δώσω τα 1300+ τώρα και του χρόνου να το πουλήσω και να δώσω μια διαφορά για να πάω στο 14άρι όπου φαντάζομαι θα είναι μια διαφορετική συσκευή και ίσως με περισσότερες καινοτομίες και πιο φρέσκια σχεδίαση. 

2)Αγορά iPhone 13 Pro max και ξεμπερδεύεουμε για τα επόμενα 4 περίπου χρόνια.

3)Κάτι άλλο που ενδεχωμένος δεν το έχω σκεφτεί...(δεν αλλάζω σε android)

Γενικά δεν αλλάζω συσκευές κάθε χρόνο καθώς λόγο κόστους η αγορά γίνεται με δόσεις 3-4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι πλήρης συσκευή για τα πρότυπα του IOS φυσικά αφού δεν θές android.

Και απο την στιγμή που έχεις σκοπό να την κρατήσεις, χτύπα το!

Πόσες καινοτομίες θα έχει το 14αρι?

Όλες οι εταιρίες πλέον απο μοντέλο σε μοντέλο δίνουν με το σταγονόμετρο τις όποιες καινοτομίες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, ReDKeNzO said:

Γενικά δεν αλλάζω συσκευές κάθε χρόνο καθώς λόγο κόστους η αγορά γίνεται με δόσεις 3-4 χρόνια.

Νομίζω ότι από αυτή την πρότασή σου, είναι ξεκάθαρο ότι πρέπει να πας στο τελευταίο μοντέλο και όχι το περσινό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2021 at 1:37 ΜΜ, guy_fawkes said:

Για εμένα είναι πλήρης συσκευή για τα πρότυπα του IOS φυσικά αφού δεν θές android.

Και απο την στιγμή που έχεις σκοπό να την κρατήσεις, χτύπα το!

Πόσες καινοτομίες θα έχει το 14αρι?

Όλες οι εταιρίες πλέον απο μοντέλο σε μοντέλο δίνουν με το σταγονόμετρο τις όποιες καινοτομίες!

Λογικά το 14 θα έχει άλλη σχεδίαση 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, nikos_nia86 said:

Λογικά το 14 θα έχει άλλη σχεδίαση 

Λογικά ναι, κάτι περισσότερο διαφορετικό θα έχει σχεδιαστικά, αλλά είναι άτοπη η συζήτηση να συζητάμε από τώρα για το 14.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπέρ της ίδιας άποψης είμαι και εγώ, πάρε το 13 Pro Max, γιατί το 8 Plus που έχεις ήδη στην κατοχή σου είναι 4 ετών συσκευή και θα δεις τεράστια διαφορά σε κάθε τομέα (κάμερα, μπαταρία, οθόνη, ταχύτητα).  Μια από τις μεγαλύτερες αλλαγές στο 14 που ακούμε από τώρα (αν και είναι νωρίς να ειπωθεί το οτιδήποτε) θα είναι η σχεδίαση αλλά πιο πολύ όσον αφορά την εμπρόσθια κάμερα και την διάταξη φακών πίσω. Ίσως δούμε και κάποιον αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων. Δεν ξέρω εάν θα περίμενα έναν χρόνο για να δω αυτές τις αλλαγές, θα πήγαινε στο 13 Pro Max γιατί ειλικρινά δεν του λείπει τπτ.  

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το 12 Pro Max γιατί πολύ απλά το επόμενο θα είναι μια διαφορετική συσκευή...Το 12 με το 13 δεν έχουν καμία σχεδιαστική διάφορα,μόνο το πάχος αλλάζει... Φυσικά το 13 είναι πιο καλή συσκευή,αλλά και το 12 μια χαρά κρατάει...Πας στο περσινό,το πουλάς σε ένα χρόνο,έχεις μικρή χασουρα και μετά πας  στο 14...

Εγώ αυτό θα έκανα...

Εγώ έκανα το ίδιο με το απλο 12...Του χρόνου θα πάω στο 14 που θα είναι και σχεδιαστικά κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, jimlost said:

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το 12 Pro Max γιατί πολύ απλά το επόμενο θα είναι μια διαφορετική συσκευή...Το 12 με το 13 δεν έχουν καμία σχεδιαστική διάφορα,μόνο το πάχος αλλάζει... Φυσικά το 13 είναι πιο καλή συσκευή,αλλά και το 12 μια χαρά κρατάει...Πας στο περσινό,το πουλάς σε ένα χρόνο,έχεις μικρή χασουρα και μετά πας  στο 14...

Εγώ αυτό θα έκανα...

Εγώ έκανα το ίδιο με το απλο 12...Του χρόνου θα πάω στο 14 που θα είναι και σχεδιαστικά κάτι διαφορετικό...

Μάλλον έχασες το κομμάτι που ο φίλος λέει ότι θα το αγοράσει με δόσεις για 3 - 4 χρόνια. Υπό αυτές τις συνθήκες, παίρνει σήμερα το τελευταίο μοντέλο και όχι το περσινό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanaso77 said:

Μάλλον έχασες το κομμάτι που ο φίλος λέει ότι θα το αγοράσει με δόσεις για 3 - 4 χρόνια. Υπό αυτές τις συνθήκες, παίρνει σήμερα το τελευταίο μοντέλο και όχι το περσινό.

Έχεις δίκιο...Δεν είχα δει τον τρόπο αγοράς...Εκεί ναι,θα συμφωνήσω αγοράζεις το τελευταίο και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος πληρωμής δεν είναι εμπόδιο καθώς θα μπουν δόσεις στην πιστωτική 😄 

Με την πώληση του 12 πχ μπορώ να διαθέσω αυτά τα χρήματα για την αποπληρωμή του και στην συνέχεια να συμπληρώσω την διαφορά για το 14αρι.

Τελικά έχω καταλήξει στην αγορά του 13 κατευθείαν για να μην μπαίνω σε τρεχάματα πάλι σε έναν χρόνο από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου οι διαφορές σε τιμή είναι πολύ μικρές για να έχεις δίλημμα. Από την στιγμή που πας για 3-4 χρόνια παίρνεις το πιο καινούργιο.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...