Jump to content

Αλλαγη sim 3g


sabo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα χθες για αλλαγη sim στο τοπικο cosmote , το κινητο ηταν 3g  και η καρτα 3g  . Ειχα διαβασει και αυτο https://www.protothema.gr/technology/article/1114749/cosmote-trehei-to-5g-diktuo-stin-ellada-eno-to-3g-tha-katargeitai-stadiaka-apo-ton-septemvrio-tou-2021/

οποτε πηγα χαρουμενος , ειχα αγορασει και καινουργια συσκευη 5g  . Εξυπηρετικοτατες οι κυριες με την μονιμη ξυνιλα  και την αλαζονια με την σιγουρια της μονιμοτητας 

δωσε μας 7,5ε λεει η μια  ,  η απαντηση μου μα δεν ειναι δικη μου υπαιτιοτητα η αλλαγη σε 5g  , εξ αλλου εχετε ανακοινωσει οτι την αλλαζετε δωρεαν . Μονο 1g  και 2g μου λενε . Τι λετε ρε βρ...........ες  που ψαχνετε για μα.......ες   αστραψα και βροντηξα  και εφυγα απρακτος   .Α ξεχασα  ρε λεω καινουργιος αριθμος κανει 5ε  , πριτσ μου λενε που θα σου δωσουμε καινουργιο αριθμο με 5ε . Εγω θυμαμαι οτι ειδα σε ιστοσελιδα watsup δωρεαν αριθμο με την αγορα ανανεωσης χρονου 12ε. 

Τωρα τι κανουμε ρε παιδια  , θα ηθελα να κρατησω τον παλιο αριθμο  αλλά δεν μπορω να το καταπιω και να τους πληρωσω.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13888 είτε στο chat του what's up στο fb μήπως σε εξυπηρετήσουν αυτοί

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sabo said:

Πηγα χθες για αλλαγη sim στο τοπικο cosmote , το κινητο ηταν 3g  και η καρτα 3g  . Ειχα διαβασει και αυτο https://www.protothema.gr/technology/article/1114749/cosmote-trehei-to-5g-diktuo-stin-ellada-eno-to-3g-tha-katargeitai-stadiaka-apo-ton-septemvrio-tou-2021/

οποτε πηγα χαρουμενος , ειχα αγορασει και καινουργια συσκευη 5g  . Εξυπηρετικοτατες οι κυριες με την μονιμη ξυνιλα  και την αλαζονια με την σιγουρια της μονιμοτητας 

δωσε μας 7,5ε λεει η μια  ,  η απαντηση μου μα δεν ειναι δικη μου υπαιτιοτητα η αλλαγη σε 5g  , εξ αλλου εχετε ανακοινωσει οτι την αλλαζετε δωρεαν . Μονο 1g  και 2g μου λενε . Τι λετε ρε βρ...........ες  που ψαχνετε για μα.......ες   αστραψα και βροντηξα  και εφυγα απρακτος   .Α ξεχασα  ρε λεω καινουργιος αριθμος κανει 5ε  , πριτσ μου λενε που θα σου δωσουμε καινουργιο αριθμο με 5ε . Εγω θυμαμαι οτι ειδα σε ιστοσελιδα watsup δωρεαν αριθμο με την αγορα ανανεωσης χρονου 12ε. 

Τωρα τι κανουμε ρε παιδια  , θα ηθελα να κρατησω τον παλιο αριθμο  αλλά δεν μπορω να το καταπιω και να τους πληρωσω.

Άλλαξα SIM κάρτα 3G σε κινητό του πατέρα μου (CosmoKAΡΤΑ) σε κατάστημα Cosmote. Δεν πλήρωσα τίποτα, η αλλαγή έγινε δωρεάν.

Δοκίμασε σε έναν Γερμανό.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

παιδια να διευκρινίσω  , επαρχιακη πολη  , ενα ψοσμοτε και ενα γερμανο καταστηματα . εγω σε χωριο   σταθερο ,ιντερνετ και κινητο  μονο κοσμοτε  δεν εχουμε ενναλακτικη .

διαβαζω 20 χρονια για προσφορες, πακετα  , σε μας δεν παιζει τιποτα .Αλλους δεν τους αφηνουν να κοιμηθουν απ τα τηλεφωνηματα για προσφορες σε μας δεν εχει χτυπησει ποτε .

Ε καπου τα παιρνω στο κρανιο ουτε για μια δραχμη παραπανω , στην υπολοιπη ελλαδα το κανουν δωρεαν  σε μενα ξυνιζουν . Τα ιδια και ο γερμανος πηγα να παρω κινητο και ουτε που μας εδωσαν σημασια . σιγουρακια τα πελατακια ουρες απ εξω . δεν πανε στο διαολο .

Θα ρωτησω εναν πακιστανο  που υποτιθεται οτι δουλευει ολη μερα στα χωραφια αλλά ειναι στο κινητο ολη μερα και μιλαει με ολο τον κοσμο , μου ειχε πει οτι δεν πληρωνει τιποτα.

Θελω και γω να γινω πακιστανος.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει έρθει μήνυμα στο κινητό σου για αλλαγή κάρτας, τότε είναι δωρεάν. Αν δεν ήρθε, προφανώς η κάρτα σου δεν είναι τόσο παλιά και "μόνο 3g" και έχει κόστος 7.9 ευρώ.

 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

update 

Kαλα εγω εχω να παω οφθαλμιατρο λογω covid 2 χρονια και η οραση μου δεν μπορω να πω οτι ειναι αητου , αλλά οι κυριες της cosmote ;  παιρνω την καρτα στα χερια μου και λεω εχει γουστο την παταω και θαυμα  , εγινε nanosim . Την βαζω στο νεο τηλ  ενα pocoF3 που θα παει στον γιο και εχουμε σημα 4g .

Αρα αυτες αφου ελεγξαν τον αριθμο στο δικτυο και πηραν στα χερια τους την καρτα  μαλλον ειναι για πολλες μπατσες.

Θα μου πειτε καλα αυτες εσυ τι εισαι; Να διευκρινισω οτι το κινητο ηταν ενα παλιο microsoft nokia  που διναμε στα παιδια στο σχολειο  (δεν εχουμε εδω πανε στην πολη) για εκδρομες κτλ δηλαδη κοινοχρηστη χρηση , και ουτε καν θυμομουνα απο ποτε ηταν η καρτα .

Παρεπιπτωντως το microsoft ειναι απιθανο δουλευει απροβληματιστα  τοσα χρονια και τα windows 10 που ειχε αναβαθμιστει μου αρεσουν .

Ερωτηση  εδω δεν εχουμε σημα 5g  αν  παρουμε το pocof3 στην Αθηνα μαζι μας  σε περιοχη με σημα 5g  θα δουλεψει; μια και η συσκευη ειναι πιστοποιημενη αποτι βλεπω στη cosmote η χρειαζεται και κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι θα δουλέψει. Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να χρειαστεί να στείλεις sms 5g στο 1333 όπως και επίσης αν δεν το έχεις ήδη κάνει χρειάζεται να στείλεις wificall στο 1333 ώστε να μπορείς να μιλάς με δίκτυο 4g/5g και να μη σε ρίχνει σε 2g αφού το 3g κλείνει

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sabo said:

update 

Kαλα εγω εχω να παω οφθαλμιατρο λογω covid 2 χρονια και η οραση μου δεν μπορω να πω οτι ειναι αητου , αλλά οι κυριες της cosmote ;  παιρνω την καρτα στα χερια μου και λεω εχει γουστο την παταω και θαυμα  , εγινε nanosim . Την βαζω στο νεο τηλ  ενα pocoF3 που θα παει στον γιο και εχουμε σημα 4g .

Αρα αυτες αφου ελεγξαν τον αριθμο στο δικτυο και πηραν στα χερια τους την καρτα  μαλλον ειναι για πολλες μπατσες.

Θα μου πειτε καλα αυτες εσυ τι εισαι; Να διευκρινισω οτι το κινητο ηταν ενα παλιο microsoft nokia  που διναμε στα παιδια στο σχολειο  (δεν εχουμε εδω πανε στην πολη) για εκδρομες κτλ δηλαδη κοινοχρηστη χρηση , και ουτε καν θυμομουνα απο ποτε ηταν η καρτα .

Παρεπιπτωντως το microsoft ειναι απιθανο δουλευει απροβληματιστα  τοσα χρονια και τα windows 10 που ειχε αναβαθμιστει μου αρεσουν .

Ερωτηση  εδω δεν εχουμε σημα 5g  αν  παρουμε το pocof3 στην Αθηνα μαζι μας  σε περιοχη με σημα 5g  θα δουλεψει; μια και η συσκευη ειναι πιστοποιημενη αποτι βλεπω στη cosmote η χρειαζεται και κατι αλλο;

Ειδανε την καρτα;Αν και είτε την είδαν είτε όχι καλά σου ζήταγαν τα χρηματα γιατί δεν χρειαζοταν αλλαγή .

Link to comment
Share on other sites

μην μου πεις οτι εισαι ο bill33 η μαστιγα του petrolheads ;

Θες να πεις οτι εισαι στο τμημα στα κινητα της cosmote  δουλευεις τουλαχιστον 10 χρονια  απ οσο τις θυμαμαι , σου δινουν κινητο παλιο , καρτα ,αριθμο και ταυτοτητα  , δεν σου λενε ηρθε μυνημα για αλλαγη καρτας , και εσυ δεν βλεπεις στο συστημα οτι ο αριθμος και η καρτα ειναι 4γ  και οτι ειναι νανοκαρτα η ιδια  και λες οτι ειναι η καρτα 3γ και πρεπει να αλλαχτει με φραγκα .

ΕΓΩ ο βλαξ πιστευω οτι  επρεπε να μου πουν  ,κυριε η καρτα σας ειναι 4γ  ,να την πατουσαν να εβγαινε και να ελεγαν οριστε η νανοκαρτα που ταιριαζει στο νεο κινητο σας , καλοριζικο .

καπως ετσι φανταζομαι την εξυπηρετηση πελατων .

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, sabo said:

μην μου πεις οτι εισαι ο bill33 η μαστιγα του petrolheads ;

Θες να πεις οτι εισαι στο τμημα στα κινητα της cosmote  δουλευεις τουλαχιστον 10 χρονια  απ οσο τις θυμαμαι , σου δινουν κινητο παλιο , καρτα ,αριθμο και ταυτοτητα  , δεν σου λενε ηρθε μυνημα για αλλαγη καρτας , και εσυ δεν βλεπεις στο συστημα οτι ο αριθμος και η καρτα ειναι 4γ  και οτι ειναι νανοκαρτα η ιδια  και λες οτι ειναι η καρτα 3γ και πρεπει να αλλαχτει με φραγκα .

ΕΓΩ ο βλαξ πιστευω οτι  επρεπε να μου πουν  ,κυριε η καρτα σας ειναι 4γ  ,να την πατουσαν να εβγαινε και να ελεγαν οριστε η νανοκαρτα που ταιριαζει στο νεο κινητο σας , καλοριζικο .

καπως ετσι φανταζομαι την εξυπηρετηση πελατων .

Μπάμπη εσύ;

Εγω πάλι θα περίμενα απο τον πελάτη να είναι αρκετά έξυπνος να κοιτάει την κάρτα του.Και να διεκδικεί το δίκιο αρκεί να ξερει ποιο είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Μεπιασες  

Τι να πρωτοκοιταω ρε Βασιλη  ; τα εχω παιξει εδω βαμπακι βαζω και πρεπει να παρακολουθαω το χρηματιστηριο καθε μερα  και σημερα επεσε η τιμη λεει γιατι η κινεζικη Evergrande  παει για φουντο στα ακινητα  .εχουν γινει ολα τρομερα πολυπλοκα , και ερχονται εκκατομυρια πληροφοριες που δεν μπορεις να διαχειριστεις .

με καποια ασχολουμε περιστασιακα και αν .

Εχω την εντυπωση οτι τωρα εισαι τριπολι και ασχολεισαι με το φιατ σωστα;

Δεν πιστευω να εισαι μοντ και εδω μεσα ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sabo said:

Μεπιασες  

Τι να πρωτοκοιταω ρε Βασιλη  ; τα εχω παιξει εδω βαμπακι βαζω και πρεπει να παρακολουθαω το χρηματιστηριο καθε μερα  και σημερα επεσε η τιμη λεει γιατι η κινεζικη Evergrande  παει για φουντο στα ακινητα  .εχουν γινει ολα τρομερα πολυπλοκα , και ερχονται εκκατομυρια πληροφοριες που δεν μπορεις να διαχειριστεις .

με καποια ασχολουμε περιστασιακα και αν .

Εχω την εντυπωση οτι τωρα εισαι τριπολι και ασχολεισαι με το φιατ σωστα;

Δεν πιστευω να εισαι μοντ και εδω μεσα ;

Τωρα ναι Τρίπολη αλλά γενικότερα εκτός ΕΕ.Ελλάδα για διακοπές μονο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...