Jump to content

Xiaomi 11 Lite 5G NE


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται περίεργο το πώς αυτά τα δύο συνδέονται, αλλά εφόσον το δοκίμασες έτσι θα είναι. 

Το κακό με το viber είναι ότι σχετίζεται άμεσα με την κάρτα σιμ. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εχει κανεις custom rom? την πηρα και εγω την συσκευη, η γυναικα εχει το παλιο 5g με τον 780, πααααρα πολυ ευχαριστημενη και ειπα να το δοκιμασω και εγω. Αλλα με το miui δεν μπορω, θεωρω οτι με μια AOSP η συσκευη θα απογειωθει. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
11 ώρες πριν, vagzard said:

MIUI 14.0.4.0. TKOEUXM    Ήρθε σήμερα

Μου την εβγαλε αλλα δεν μπορουσα να την κανω εκείνη την στιγμή. Προσπάθησα πριν και μάλλον την αφαίρεσαν για κάποιο λόγο

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aGka8l said:

Μου την εβγαλε αλλα δεν μπορουσα να την κανω εκείνη την στιγμή. Προσπάθησα πριν και μάλλον την αφαίρεσαν για κάποιο λόγο

Δεν την αφαίρεσαν θα σου ξαναέρθει σύντομα.και εμένα έτσι έγινε το πρωί ήρθε δεν την έκανα και εξαφανίστηκε αλλά το βράδυ ξανάρθε και την έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Σύνηθες αυτό στην Xiaomi. Αν δεν την κάνεις επιτόπου γιατί πχ μπορεί να είσαι έξω, τότε χάνεται αλλά επανέρχεται σε λίγες ώρες ή την άλλη μέρα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το Xaiomi 11 Lite 5g NE και εχτές (30/1/2023) μου ήρθε και η MIUI14.
Όταν είχα την MIUI13 και παλαιότερα κατά την ενεργοποίηση του κινητού και κατά τη διάρκεια που μου ζήταγε το PIN της κάρτας μου πέταγε έναν τόνο ειδοποίησης που ποτέ δε μπόρεσα αφαιρέσω.
Μετά τη εγκατάσταση της MIUI14 και όταν κάνω επανεκκίνηση κινητού μου χτυπάει Απτική ανάδραση (Μικρή Δόνηση) στο σημείο που εμφανίζεται το Logo του MIUI και μετέπειτα πάλι όταν μου ζητάει το PIN της κάρτας, μαζί με τον τόνο ειδοποίησης .
Θα επιθυμούσα να απενεργοποιήσω και την απτική ανάδραση αλλά και τον τόνο ειδοποίησης εάν είναι εφικτό εκτός αν ετσι το έχει προσαρμόσει η Xaiomi.
Έχει κανείς το ίδιο κινητό να μου σχολιάσει η και από άλλα μοντέλα της Xaiomi.
Απενεργοποίησα τις δονήσεις και ότι είχε να κάνει με απτική ανάδραση αλλά συνεχίζει μήπως είναι κάτι που δεν έχω βρει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το κινητό Xiaomi 11 lite 5G NE που έχω στην κατοχή μου.
Συγκεκριμένα, η ένταση του ήχου των ειδοποιήσεων της εφαρμογής google calendar , εξαρτάται από το πόσο δυνατά έχεις ορίσει την ένταση ήχου των πολυμέσων στο κινητό και όχι την ένταση του ήχου κουδουνίσματος.
Επίσης η εφαρμογή viber ξαφνικά σταμάτησε να στέλνει ηχητικές ειδοποιήσεις και έπρεπε να ξαναρυθμισω τον ήχο κλήσης για τις ειδοποιήσεις.
Τέλος, σταμάτησαν να λειτουργούν, ξαφνικά κάποιοι από τους αντιστοιχισμένους ήχους κλήσης επαφών και έπρεπε να ξαναρυθμισω τον επιθυμητό ήχο κλήσης για τις συγκεκριμένες επαφές.
Θεωρώ πως όλα τα παραπάνω θα οφείλονται σε κάποια ενημέρωση εφαρμογής συστήματος της xiaomi , χωρίς να είμαι φυσικά απόλυτα σίγουρος και χωρίς να γνωρίζω ποια. Τα προβλήματα εμφανίστηκαν την τελευταία εβδομάδα. Η συσκευή είναι πλήρως ενημερωμένη όπως επίσης και οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από 8/22. Έχοντας κάνει όλα τα updates, είμαι γενικά αρκετά ευχαριστημένος. Έχω δύο τρεις ερωτήσεις.

Η αναπαραγωγή hdr/dolby vision, πως σας φαίνεται? Έχετε κάποια θέματα?

Εκτός από YouTube και Netflix, υπάρχουν άλλες εφαρμογές που να υποστηρίζουν hdr?

Διαβάζω για peak brightness 800 nits. Αν ο χρήστης αυξήσει manual την φωτεινότητα στο τερμα, αυτή πάει γύρω στα 500 nits. ενώ αν είναι στο αυτόματο στα 800. Πώς εξηγείται αυτό? Με το μάτι δεν βλέπω διάφορα μεταξύ των δύο αυτών μεθόδων.

 

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ότι το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ημερολογίου google που συνδέονται με την ένταση του ήχου πολυμέσων, υπάρχει σε όλα τα smartphones Xiaomi που δοκίμασα. Το πρόβλημα δεν υπάρχει στα smartphones της Samsung και της Realme.

Δεν καταλαβαίνω γιατί η ίδια εφαρμογή είναι συνδεδεμένη με την ένταση ήχου των ειδοποιήσεων όπως θα έπρεπε κανονικά να είναι και στα τηλέφωνα Xiaomi με την ένταση του ήχουν των πολυμέσων. Αυτό είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω απάντηση στο forum του XDA , σε ένα ελληνικό forum για xiaomi τηλέφωνα (xiaomi-miui.gr) , σε ακόμα ένα ελληνικό forum σχετικό με τα smartphones (myphone.gr), στο forum υποστήριξης της Google για Android , στο forum  xiaomi.eu και στο forum new.c.mi.com . Μετά από έναν ολόκληρο μήνα δεν έχω βρει λύση και δεν με έχει βοηθήσει κανείς. Σας παρακαλώ πολύ αν μπορεί κάποιος, ας με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο νέο στο ότι μετα την αναβαθμιση σε MIUI 14, δεν λειτουργεί το NFC στο Xiaomi 11 Lite 5G NE ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, alfeios said:

Υπάρχει καποιο νέο στο ότι μετα την αναβαθμιση σε MIUI 14, δεν λειτουργεί το NFC στο Xiaomi 11 Lite 5G NE ;

Υπάρχει θέμα, σε αρκετές συσκευές, Θα έρθουν διορθωτικές αναβαθμίσεις. 

Εχει ειπωθεί σε πολλά bug reports. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα.εχω ένα πολύ κουφό πρόβλημα και θελω βοήθεια.μετά την αναβάθμιση σε 14.06 η 14.04 δεν θυμάμαι ακριβώς έχω θέμα με το νετφλιξ.τις μισές και παραπάνω σειρές τις παίζει πολύ χάλια και οταν πάω να ανεβάσω η κατεβάσω την ένταση σκοτείνιαζε η οθονη και επανέρχεται.εζω δοκιμάσει τα πάντα και δεν στρώνει μέχρι και εργοστασιακες ρυθμίσεις έκανα αλλά τίποτα.μπηκα στην διαδικασία να ψάχνω προηγούμενες εκδόσεις του νετφλιξ και από καμιά δεκαριά που κατέβασα η μια δούλεψε σωστά και λέω Ενταξει θα παω να ακυρώσω τις ενημερώσεις από το play store και θα βολευτώ με αυτήν.αλλα την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια ξαναχαλασε.πραγματικα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και αν έχει κανένας καμία ιδέα ας με βοηθειση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/4/2023 at 5:24 ΜΜ, Kostas pas said:

Καλησπέρα.εχω ένα πολύ κουφό πρόβλημα και θελω βοήθεια.μετά την αναβάθμιση σε 14.06 η 14.04 δεν θυμάμαι ακριβώς έχω θέμα με το νετφλιξ.τις μισές και παραπάνω σειρές τις παίζει πολύ χάλια και οταν πάω να ανεβάσω η κατεβάσω την ένταση σκοτείνιαζε η οθονη και επανέρχεται.εζω δοκιμάσει τα πάντα και δεν στρώνει μέχρι και εργοστασιακες ρυθμίσεις έκανα αλλά τίποτα.μπηκα στην διαδικασία να ψάχνω προηγούμενες εκδόσεις του νετφλιξ και από καμιά δεκαριά που κατέβασα η μια δούλεψε σωστά και λέω Ενταξει θα παω να ακυρώσω τις ενημερώσεις από το play store και θα βολευτώ με αυτήν.αλλα την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια ξαναχαλασε.πραγματικα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και αν έχει κανένας καμία ιδέα ας με βοηθειση

Δοκίμασε επιλογές προγραμματιστών και απενεργοποίησε το hardware acceleration 

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zenix said:

Δοκίμασε επιλογές προγραμματιστών και απενεργοποίησε το hardware acceleration 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δεν εστρωσε.αυτο που παρατήρησα είναι ότι έχει θέμα μόνο στις σειρές και ταινίες που είναι dolby vision και με προβλιματιζει ακόμα περισσότερο που το κινητό έχει πιστοποίηση dolby vision.αν γνωρίζεις κάτι ακόμα πεστο μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα, σκεφτομαι να περασω την Pixel rom στη συσκευή, τη διαδικασία την εχω κάνει με άλλες συσκευές.

Έχετε καμιά εμπειρία απο αυτή την ενέργεια ίσως?

Περνάει εύκολα λετε ή θα το μπρικάρω..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...