Jump to content

Xiaomi 11 Lite 5G NE


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα 

είναι λογικό τόση κατανάλωση ενέργειας απο το wifi στο κινητό μας ??? δεν το έχω ξαναδεί σε αλλά . τι μπορεί να συμβαίνει  ?? σε εσάς γίνεται??

Screenshot_2022-02-06-08-38-04-853_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-02-06-08-38-12-281_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-02-06-08-38-25-603_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-02-02-14-57-25-248_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι λογικό, αλλά ίσως είχες πολύ χαμηλό σήμα WiFi και κατανάλωνε πολύ ισχύ, είναι λάθος η μέτρηση, ή κάτι κόλλησε και έτρεχε συνέχεια. Φόρτισέ το κανονικά και δες εάν το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, minast said:

Όχι, δεν είναι λογικό, αλλά ίσως είχες πολύ χαμηλό σήμα WiFi και κατανάλωνε πολύ ισχύ, είναι λάθος η μέτρηση, ή κάτι κόλλησε και έτρεχε συνέχεια. Φόρτισέ το κανονικά και δες εάν το ξανακάνει.

Ευχαριστώ , χαμηλό σήμα σίγουρα δεν είχε γιατί ήμουν σπίτι , ή είναι λάθος μέτρηση ή κάτι έχει κολλήσει . Θα επανέλθω με νεότερα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα.επειδη το προηγούμενο μου κινητό ήταν το redmi note 10 pro μπήκα λίγο στο φόρουμ να δω τι λένε τα παιδιά για το android 12 και miu 13 γιατί το πήραν και από ότι κατάλαβα δεν είδαν μεγάλες διαφορές και ενοειται ότι οι μαλακες δεν φιαξαν το aod.οπως επίσης πάλι δεν δουλεουν τα gestures με τον nova.το λέω ενημερωτικά γιατί λίγο πολύ ίδιες διάφορες θα δούμε και εμείς σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Kostas pas said:

Καλησπέρα στην ομαδα.επειδη το προηγούμενο μου κινητό ήταν το redmi note 10 pro μπήκα λίγο στο φόρουμ να δω τι λένε τα παιδιά για το android 12 και miu 13 γιατί το πήραν και από ότι κατάλαβα δεν είδαν μεγάλες διαφορές και ενοειται ότι οι μαλακες δεν φιαξαν το aod.οπως επίσης πάλι δεν δουλεουν τα gestures με τον nova.το λέω ενημερωτικά γιατί λίγο πολύ ίδιες διάφορες θα δούμε και εμείς σύντομα 

ασε που εχουν και μερικα προβληματα σε μερικους που πηραν την αναβαθμιση.σε εμενα αν ερθει θα την βαλω μετα απο λιγο καιρο για να ειμαι σιγουρος

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η μόνη διαφορά που βλέπω είναι λίγο καλύτερη απόκριση. Νομίζω ότι είναι λίγο διαφορετικά τα animations, έχει αλλάξει το banner της εισερχόμενης κλήσης όταν έχεις την οθόνη ξεκλείδωτη το σχέδιο του δηλαδή, κατά τα άλλα δεν βλέπω καμία άλλη ουσιαστική διαφορά ούτε το καινούργιο font mi sans, ούτε υπάρχει επιλογή για το καινούργιο control center.
Κλασική xiaomi, τα περισσότερα features για τις κινεζικές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα και εγώ.ακομα bug δεν είδα όλα καλά και χωρίς να κάνω επαναφορά.αλλα δεν είδα και καμιά σοβαρή διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο λάθος που βρήκα είναι δεν γίνεται να μην φαίνεται η πλαϊνή γραμμή αλλα να δουλευει.εργαλειοθηκη βίντεο εννοώ 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πρόκειται. Στα χαρτιά μόνο. Αναφορικά με τα νέες προσθήκες που ανακοίνωσαν μόνο στις CN εκδόσεις ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι χτες μου έβγαζε διαθέσιμη την έκδοση 13 σήμερα μου λέει ότι δεν υπάρχει update (προφανώς είμαι ακόμα στην 12.5). Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό;

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, psampa said:

Ενώ μέχρι χτες μου έβγαζε διαθέσιμη την έκδοση 13 σήμερα μου λέει ότι δεν υπάρχει update (προφανώς είμαι ακόμα στην 12.5). Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό;

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Είναι πολύ συνηθισμένο, θα στην ξαναβγάλει αργότερα. Μπορεί να είναι την ίδια μέρα, ή πιο πολλές.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε θέμα μπαταρίας η διαφορά είναι αισθητή προς το καλύτερο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα.μπορει κάποιος που φοράει sd card και πέρασε το android 12 να πάει να κάνει επεξεργασία μια φωτο να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα με εμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 20/3/2022 at 8:34 ΜΜ, drivth said:

Οχι. Ίσα ίσα καλύτερα σε εμένα τουλάχιστον.

Και σε μένα έχει βελτιωθεί πολύ βγάζει 2 μέρες με κανονική χρήση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα.μια ερώτηση αν μπορει να βοηθήση κάποιος.οχι ότι έχω θέμα αλλά πως μπορουμε να μάθουμε πια οθόνη φοράμε.tianma η huaxing

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα ελαφρώς μεταχειρισμένο πριν λίγες μέρες.
Είχα πάρει ένα realme gt master edition.
Αλλά με ξένισε πολύ. Και ο ήχος του για τα γούστα μου, κακός.
Οπότε γύρισα xiaomi που έχω μάθει τόσα χρόνια.
Λίγο πιο αργό το mi 11 lite 5g ne, μπαταρία ίδια περίπου, κάμερες ίδιες περίπου.
Ότι απορία έχω θα σας ρωτήσω.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...