Jump to content

Xiaomi 11 Lite 5G NE


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Xiaomi 11 Lite 5G NE specs

  • Dimensions: 75.72 x 160.53 x 6.81 mm
  • Weight: 158 g
  • SoC: Qualcomm® Snapdragon™ 778G (SDM778G)
  • CPU: Qualcomm® Kryo™ 670, octa-core CPU, up to 2.4GHz
  • GPU: Qualcomm® Adreno™ 642L, 490 MHz
  • RAM: 6 GB, 8 GB, 2133 MHz LPDDR4X
  • Storage: 128 GB, 256 GB UFS 2.2 with Host Performance Booster
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 6.55” FHD+ AMOLED DotDisplay
  • Battery: 4250 mAh, Li-Polymer
  • OS: MIUI 12.5 (Android 11)
  • Camera: Rear 64MP+8MP+5MP & 20MP front camera
  • SIM card: Nano-SIM, Nano-SIM / microSD - Up to 1TB microSD card support
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax
  • Network & Connectivity: Supports 5G/4G/3G/2G
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 5.2
  • Positioning: A-GPS, BeiDou, GPS (L1+L5), GLONASS (G11), Galileo (E1+E5a), QZSS (L1+L5)

 

1763612280_Xiaomi11TLite5GNE_1.jpg.353408cbb1c83e0179d4a594a3b671c2.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Snap_JeT said:

Δεν υπάρχει και καμιά ιδιαίτερη διαφορά 🤔

https://techvalue.gr/sygkrish-kinhtwn?c=xiaomi-11-lite-5g-ne-vs-xiaomi-mi-11-lite-5g/

Με τη συχνότητα που βγάζει συσκευές η Xiaomi, πως θα μπορούσαν να έχουν καμία ιδιαίτερη διαφορά μεταξύ τους;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, athanaso77 said:

Με τη συχνότητα που βγάζει συσκευές η Xiaomi, πως θα μπορούσαν να έχουν καμία ιδιαίτερη διαφορά μεταξύ τους;

Σωστή παρατήρηση, δε ξέρω αν είναι και καλό αυτό. Νομίζω πως όσο πιο πολλές συσκευές βγάζει τόσο πιο μέτρια υποστήριξη παίρνουμε στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 ώρες πριν, Snap_JeT said:

Σωστή παρατήρηση, δε ξέρω αν είναι και καλό αυτό. Νομίζω πως όσο πιο πολλές συσκευές βγάζει τόσο πιο μέτρια υποστήριξη παίρνουμε στο τέλος.

Μη το νομίζεις… η ιστορία η ίδια το έχει αποδείξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα η εκδοση με τον 780 θα σταματησει και θα μεινει με τον 778.

Ειναι λιγο πιο αδυναμος στα χαρτια ο 778.Η GPU του σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2021 at 1:39 PM, _Dante_ said:

Απο οτι διαβασα η εκδοση με τον 780 θα σταματησει και θα μεινει με τον 778.

Ειναι λιγο πιο αδυναμος στα χαρτια ο 778.Η GPU του σιγουρα.

Περίεργο πάντως να σταματήσει, είναι καινούργια συσκευή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators

Black Friday... στο Public το Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB στα 299€ (έχει γίνει pricematch και με άλλα καταστήματα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

299 Εχει στην wind και επιστροφη 20% σε yellows στην πειραιως.

Λέω να το πάρω. Νομίζω οτι σε αυτά τα λεφτά ή κοντά σε αυτά τα λεφτά, δεν βρίσκω κάτι άλλο ιδιαίτερα καλό.

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις σήμερα παρέλαβα το μοντέλο NE κι ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει custom rom. Διάβασα σε άλλο θέμα (όχι του ΝΕ) κι είδα να έχει αναφερθεί κάποια σε πρώιμο στάδιο με ελλείψεις/προβλήματα.

Καλό και χρυσό το hardware, αλλά προτιμώ stock android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά το προχθεσινό update δεν μπορώ να προσθέσω .mp3 τραγούδι ως ήχο κλήσης. Ενώ το επιλέγω, χτυπά με το default. Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς? Διάβασα αρκετές αναφορές με το ίδιο πρόβλημα. Κάτι με τα permissions των φακέλων ringtones και notifications. ΝΕ έκδοση έχω.

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 3:49 ΜΜ, drivth said:

Καλησπέρα. Μετά το προχθεσινό update δεν μπορώ να προσθέσω .mp3 τραγούδι ως ήχο κλήσης. Ενώ το επιλέγω, χτυπά με το default. Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς? Διάβασα αρκετές αναφορές με το ίδιο πρόβλημα. Κάτι με τα permissions των φακέλων ringtones και notifications. ΝΕ έκδοση έχω.

Ναι κι εμένα από προχθές βαράει με το default αλλά δεν το έψαξα ιδιαίτερα.

Βρήκες καμιά λύση;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα από προχθές βαράει με το default αλλά δεν το έψαξα ιδιαίτερα.
Βρήκες καμιά λύση;
Όχι δεν έχω βρει ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν παίζει. Φαντάζομαι θα παίξει του τύπου εφαρμογή zedge κλπ αλλά δεν θέλω να βάλω εφαρμογη φουλ στη διαφήμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα και χρονια πολλα.θα γράφω από δω και πέρα εδώ γιατί στο άλλο είναι παρεξηγιαριδες και θεωρούν το 5g το παλιό καλύτερο.με τον ήχο δεν έχω θέμα και φοράω την 12.5.8 και περνει κανονικά ότι τραγούδι βάζω για ήχο κλησης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ δεν μπορώ να βάλω με τίποτα τραγούδι για ήχο κλήσης. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.
Επίσης δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης, οι συσκευές είναι τόσο κοντά που δεν χρειάζεται καν συζήτηση. Εγώ απλά θα έπαιρνα το NE σαν πιο νέο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drivth said:

Καλησπέρα. Εγώ δεν μπορώ να βάλω με τίποτα τραγούδι για ήχο κλήσης. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.
Επίσης δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης, οι συσκευές είναι τόσο κοντά που δεν χρειάζεται καν συζήτηση. Εγώ απλά θα έπαιρνα το NE σαν πιο νέο.

Πάω ήχο κλησης μετά επιλογή τοπικού κουδουνισματος και βάζω οποιο τραγούδι θέλω και χτυπάει κανονικά.καμια επανεκκίνηση δοκιμασες? 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται επανεκκίνηση. Φαντάσου όταν βάζω τον ήχο και μετά πάω πίσω στις μπάρες της στάθμης , κουνώντας την μπάρα παίζει ο default της Xiaomi. Κατι παίχτηκε με την αναβάθμιση. Με την 12.5.7 δεν είχα θέμα. Επίσης διαβάζω πολλές αναφορές στο νετ για το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς,(ελπίζω), θα πάρουμε την αναβάθμιση στη 13 και ίσως λυθεί το θέμα. Αν διορθώσουν και το πρόβλημα με τον αισθητηρα εγγύτητας θα ήμουν πανευτυχής. Καλές γιορτές σε όλους!

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, psampa said:

Ευτυχώς,(ελπίζω), θα πάρουμε την αναβάθμιση στη 13 και ίσως λυθεί το θέμα. Αν διορθώσουν και το πρόβλημα με τον αισθητηρα εγγύτητας θα ήμουν πανευτυχής. Καλές γιορτές σε όλους!

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 

Έδωσα το redmi note 10 pro για τον λόγο του αισθητήρα εγγυητητας και ευτηχως σε αυτό δεν έχω θέμα.μονο μια φορά στον 1.5 μήνα που το έχω δεν μαύρισε η οθονη όταν το έβαλα στο αυτί μου.οσο για το άλλο το θέμα που έχεις πολύ φοβάμαι ότι θα χρειαστείς επαναφορά.μπορει να μην του καθησε καλα η αναβάθμιση 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και στο άλλο φόρουμ το γράφω και εδώ.εχω μια nillkiin frosted shield που δεν με βόλεψε.αν είναι κάποιος από δυτική Θεσσαλονίκη ή κέντρο και τον ενδιαφερει την πήρα 9 και την δίνω 7 για να μην κάθεται.δεν την χρεισημοποιεισα καθόλου είναι καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Aυτό πάλι με τον αισθητήρα έχει γίνει σήριαλ, σε διάφορα μοντέλα της εταιρείσς...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε εγώ έχω θέμα ιδιαίτερο με τον αισθητήρα. Σχεδόν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Aυτό πάλι με τον αισθητήρα έχει γίνει σήριαλ, σε διάφορα μοντέλα της εταιρείσς...

Στο redmi note 10 pro και στα poco υπάρχει μεγάλο θέμα.ευτηχως σε αυτό δεν έχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kostas pas said:

Στο redmi note 10 pro και στα poco υπάρχει μεγάλο θέμα.ευτηχως σε αυτό δεν έχω θεμα

Και παλιότερα στο note 7 υπήρχε μεγάλο θέμα. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...