Jump to content

Xiaomi 11T


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Xiaomi 11T specs:

  • Dimensions: 76.9 x 164.1 x 8.8 mm
  • Weight: 204 g
  • SoC: MediaTek Dimensity 1200
  • CPU: 1x 3.0 GHz Cortex-A78, 3x 2.6 GHz Cortex-A78, 4x 2.0 GHz Cortex-A55
  • GPU: ARM Mali-G77 MC9, 886 MHz, Cores: 9
  • RAM: 8 GB, 2750 MHz LPDDR4X
  • Storage: 128 GB, 256 GB UFS 3.1
  • Display: 6.67" AMOLED DotDisplay, 2400 x 1080 FHD+, Refresh rate: 120Hz, Corning®️ Gorilla®️ Glass Victus™
  • Battery & charging: 5000 mAh, Li-Polymer, 67W Xiaomi Hyper Charge, Inbox 67W wired charger
  • OS: MIUI 12.5 (Android 11)
  • Camera: 108MP pro grade + 8MP + 5MP triple camera & 16MP in-display selfie camera
  • SIM card: Nano-SIM, Nano-SIM / microSD
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax
  • Network & connectivity: Supports 5G / 4G / 3G/ 2G
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 5.2
  • Positioning: A-GPS, BeiDou, GPS (L1+L5), GLONASS (G11), Galileo (E1+E5a), QZSS (L1+L5)
  • Audio: Dual speakers, Dolby Atmos® support, Hi-Res Audio certification

header-phone-1.png

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators

Για λίγες ώρες στον Κωτσόβολο η έκδοση με τα 128GB στα 443,50 ευρώ.

Μόλις είδα ότι και το Public το έχει στα 448,97 ευρώ με Eurobank €πιστροφή 20% & δώρο σκούπα Mi Robot.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/11/2021 at 6:37 ΜΜ, dafly7 said:

Μόλις το παράγγειλα 

Πολύ δυνατή συσκευή, ταχύτατη χωρίς να κολλάει πουθενά.

Την πήρα για δεύτερη κυρίως για Internet. Έχει και ταυτόχρονη ενεργοποίηση 5G και στις δύο κάρτες λόγω του Dimensity επεξεργαστή.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω προς το παρόν σε σχέση με το Mi 10T είναι πως δεν έχει Led για τις ειδοποιήσεις.

Με γεια σου!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ερχόμενος από πολύ δυνατές ναβαρχηδες note 10 plus oneplus 8t fold 2 p40 pro στο τελευταίο άντεξα δύο με τρεις εβδομάδες χωρίς γκουγκλ μια χαρά μου φαίνεται το εργαλείο είχα χρόνια να πάρω xiaomi από το μιξ 2 

Για να δούμε κ με αυτό χτες το έστησα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι miui μετά από πολύ καιρό κ έχω δύο θεματα να σας ρωτήσω έχει κάνεις συνδεδεμένο με τo huawei watch gt 2 κ εχω δυο θέματα στις κλήσεις δεν έχω αναγνώριση κλήσης δεν μου βγάζει ονόματα όταν με καλουν πάρα μονο νούμερα δεύτερον δεν έχω ειδοποίηση για μνμ μεσετζερ κ βαιμπερ κ λοιπά 

Ένα άλλο θέμα που με απασχολεί είναι ότι οταν το βάζω αθόρυβο αλλά κ στο κανονικό δεν έχω δόνηση στα μνμ βαιμπερ κ μεσετζερ what's app κ τέτοια μπορεί να βοηθήσει κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 8:17 ΜΜ, dafly7 said:

Καλησπέρα κ πάλι miui μετά από πολύ καιρό κ έχω δύο θεματα να σας ρωτήσω έχει κάνεις συνδεδεμένο με τo huawei watch gt 2 κ εχω δυο θέματα στις κλήσεις δεν έχω αναγνώριση κλήσης δεν μου βγάζει ονόματα όταν με καλουν πάρα μονο νούμερα δεύτερον δεν έχω ειδοποίηση για μνμ μεσετζερ κ βαιμπερ κ λοιπά 

Ένα άλλο θέμα που με απασχολεί είναι ότι οταν το βάζω αθόρυβο αλλά κ στο κανονικό δεν έχω δόνηση στα μνμ βαιμπερ κ μεσετζερ what's app κ τέτοια μπορεί να βοηθήσει κάνεις; 

Θα σου απαντήσω βάσει λογικής, γιατί το συγκεκριμένο ρολόι το έχω συνδεδεμένο με το Samsung S21 Ultra που έχω ως κύριο τηλέφωνο, πιστεύοντας πως πάνω κάτω ισχύουν τα ίδια.

Αρχικά θα πρέπει να βρεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής την εφαρμογή "Υγεία" της Huawei και να της επιτρέψεις όλες τις άδειες, (τηλ. κατάλογο, μηνύματα, τοποθεσία κλπ.), επίσης να επιλέξεις την αυτόματη εκκίνηση της εφαρμογής και να μην γίνεται ποτέ βελτιστοποίηση από την μπαταρία. Αν δεν κάνεις τα παραπάνω σίγουρα θα έχεις συχνά πυκνά προβλήματα.

Όσο για το δεύτερο ψάξ' το λίγο μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής "Υγεία" επιλέγοντας το ρολόι ή/και από τις ρυθμίσεις του ρολογιού στα "Ήχοι" και "Ισχύς δόνησης" ότι δεν υπάρχει κάτι επιλεγμένο που να το επηρεάζει.

Τέλος βεβαιώσου πως έχεις ενημερωμένα, το HMS Core και την εφαρμογή Υγεία.

Εγώ έχω εγκατεστημένη στο κινητό μου και την εφαρμογή της Huawei 'App Galery" ώστε να με ενημερώνει όποτε υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση στα παραπάνω. 

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι κάποιος το αγόρασε 300ε. Ξέρετε ποιο κατάστημα είχε αυτή την προσφορά για b. f? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
48 minutes ago, Carpe_Diem said:

Κάπου διάβασα ότι κάποιος το αγόρασε 300ε. Ξέρετε ποιο κατάστημα είχε αυτή την προσφορά για b. f? 

Στα 300€ τιμή Black Friday δεν είναι αυτό αλλά το 11 Lite NE 5G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε ότι θα πέσουν και άλλο οι τιμές γενικά την Παρασκευή η όχι? Το 11Τ θα πέσει η τα 400ε είναι ήδη χαμηλά? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Carpe_Diem said:

Θεωρείτε ότι θα πέσουν και άλλο οι τιμές γενικά την Παρασκευή η όχι? Το 11Τ θα πέσει η τα 400ε είναι ήδη χαμηλά? 

Επειδή ρωτάς τα ίδια και για άλλες συσκευές… αν κάποια σου κάνει, την παίρνεις τώρα. Πιθανότερο είναι να εξαντληθούν, παρά να μειωθούν περεταίρω οι τιμές τους,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 Πολύ δελεαστική πρόταση το 8/128 ( ουδέποτε με απασχολούσε ιδιαιτέρως ο αποθηκευτικός χώρος) ... Το πήρε κανείς; Εντυπώσεις από οθόνη κλπ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μεσω της εταιρείας μου,το 11t χωρίς ΦΠΑ μου βγαίνει 320€ και το σκέπτομαι σοβαρά...Το θέμα είναι ότι έχω ήδη το Μi Note 10,και επειδή η κάμερα είναι το σημαντικότερο που κοιτάω σε κινητό,(μαζί με τη μπαταρία και την amoled οθόνη),δεν είμαι βέβαιος αν αξίζει η μετάβαση,αν έχει όντως καλύτερη η έστω αντίστοιχη κάμερα το 11t με το Mi Note 10. Oποιος έχει άποψη και από τις δύο συσκευές θα εκτιμούσα την βοήθεια του!.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω φιλος μου πηρε το 11t και δεν μπορει να βρει απο τις επαφες την διαμορφωση επαφων ποιες  θελεις να εμφανιζονται π.χ google.Εχει 3 γραμμες μολις ανοιγεις τις επαφες αλλα πουθενα δεν λεει γενικα για διαμορφωση η για επαφες sim.Φοραει την miui 12.5.6 global

Edited by sifario

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sifario said:

Μια ερωτηση να κανω φιλος μου πηρε το 11t και δεν μπορει να βρει απο τις επαφες την διαμορφωση επαφων ποιες  θελεις να εμφανιζονται π.χ google.Εχει 3 γραμμες μολις ανοιγεις τις επαφες αλλα πουθενα δεν λεει γενικα για διαμορφωση η για επαφες sim.Φοραει την miui 12.5.6 global

Όντως δεν υπάρχει ξεκάθαρη επιλογή γι αυτό που λες, σε σχέση με άλλες συσκευές, όμως θεωρώ πως έχει να κάνει με την εφαρμογή "επαφές" που είναι της Google.

Πάντως μπορείς αν πατήσεις στις 3 γραμμούλες πάνω αριστερά και μετά ρυθμίσεις, να επιλέξεις "λογαριασμοί" κι εκεί ορίζεις από ποιους λογαριασμούς θέλεις να εμφανίζονται οι επαφές και πιο κάτω σε άλλη επιλογή ποια θα είναι η προεπιλεγμένη θέση εισαγωγής νέας επαφής.

Κάτι άλλο δεν υπάρχει.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιειται κ σε εσάς το WiFi από μόνο του όταν φεύγετε από έναν χώρο που υπάρχει σύνδεση WiFi; 

Πχ  εισαι στην δουλειά, συνδεμένος στο WiFi. Φεύγεις να πας σπίτι, χωρίς να απενεργοποιησεις το WiFi και κανονικά θα έπρεπε με το που φτάνεις στην εμβέλεια του αποθηκευμένου WiFi του σπιτιού, να συνδεθεί αυτόματα. Όμως διαπιστώνω ότι το WiFi έχει απενεργοποιηθει χωρίς να το θέλω. Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση να μην κλείνει από μόνο του; 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2021 at 10:36 ΠΜ, jkidd13 said:

Μεσω της εταιρείας μου,το 11t χωρίς ΦΠΑ μου βγαίνει 320€ και το σκέπτομαι σοβαρά...Το θέμα είναι ότι έχω ήδη το Μi Note 10,και επειδή η κάμερα είναι το σημαντικότερο που κοιτάω σε κινητό,(μαζί με τη μπαταρία και την amoled οθόνη),δεν είμαι βέβαιος αν αξίζει η μετάβαση,αν έχει όντως καλύτερη η έστω αντίστοιχη κάμερα το 11t με το Mi Note 10. Oποιος έχει άποψη και από τις δύο συσκευές θα εκτιμούσα την βοήθεια του!.

Eιναι σιγουρο οτι το mi note 10 εχει ανωτερη καμερα απ'το 11Τ. Το τελευταιο ειναι σιγουρα πιο σβελτο λογω καλυτερου επεξεργαστη κι εχει και 5g, αλλο σοβαρο πλεονεκτημα δε νομιζω να εχει. Και σιγουρα την καμερα και την ποιοτητα κατασκευης του mi note 10  δεν την εχει. Προσωπικα δεν θα εκανα τη μεταβαση αυτη με τιποτα. Ακομα και το mi11 δε νομιζω να'χει καλυτερη καμερα (σαν hardware σιγουρα δεν εχει) αλλα οκ υπερτερει σε ολα τα υπολοιπα οποτε μια μεταβαση σ'αυτο θα ηταν πιο λογικη, αν και παλι δεν θα την εκανα στη θεση σου.

Αφου λοιπον η καμερα ειναι το βασικο για'σενα μεινε εκει που εισαι. Ακομα και τωρα η συσκευη σου ειναι κορυφαια στον τομεα αυτο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα μόλις ήρθε στο δικό μου ενημέρωση 566mb security k Optimization έγραφε 

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2021 at 9:30 ΜΜ, teobot said:

Απενεργοποιειται κ σε εσάς το WiFi από μόνο του όταν φεύγετε από έναν χώρο που υπάρχει σύνδεση WiFi; 

Πχ  εισαι στην δουλειά, συνδεμένος στο WiFi. Φεύγεις να πας σπίτι, χωρίς να απενεργοποιησεις το WiFi και κανονικά θα έπρεπε με το που φτάνεις στην εμβέλεια του αποθηκευμένου WiFi του σπιτιού, να συνδεθεί αυτόματα. Όμως διαπιστώνω ότι το WiFi έχει απενεργοποιηθει χωρίς να το θέλω. Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση να μην κλείνει από μόνο του; 

Δεν το κάνει σε κανέναν άλλο; μήπως έχει θέμα η συσκευή μου; 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει σε κανέναν άλλο; μήπως έχει θέμα η συσκευή μου; 
Καλημέρα!!! Εγώ έχω το redmi note 7 αλλά το κάνει και σε μένα αυτό. Στο σπίτι κυρίως όταν γυρνάω,τις περισσότερες φορές δεν συνδέεται αυτόματα. Ενώ σε άλλα μέρη που πάω παρόλο που έχω να πάω αρκετό καιρό συνδέεται με την μια. Δεν ξέρω μήπως τρώει κάποιο σκάλωμα με το router της cosmote.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hatzisnik said:

Καλημέρα!!! Εγώ έχω το redmi note 7 αλλά το κάνει και σε μένα αυτό. Στο σπίτι κυρίως όταν γυρνάω,τις περισσότερες φορές δεν συνδέεται αυτόματα. Ενώ σε άλλα μέρη που πάω παρόλο που έχω να πάω αρκετό καιρό συνδέεται με την μια. Δεν ξέρω μήπως τρώει κάποιο σκάλωμα με το router της cosmote.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα!!!

Ρουτερ της cosmote έχω στο σπίτι 

Με το Mi10t  δεν το κάνει αυτό... 🙄

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...