Jump to content

Xiaomi 11T Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου το δινουν δωρεαν απο vodafone (εταιρικο update) αλλα ειναι η μικρη εκδοση ! (128g)! τι να κανω να το παρω ? χωρις καρτα μνημης προβληματιζομαι ! ειναι το μονο που με κανει να το σκεφτομαι !

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 257
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια θα το εχω τις επομενες μερες στα χερια μου ! για Gcam να ψαχτώ? η η καμερα του κινητου κανει δουλεια ! (και για βραδινές κτλ )

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου το δινουν δωρεαν απο vodafone (εταιρικο update) αλλα ειναι η μικρη εκδοση ! (128g)! τι να κανω να το παρω ? χωρις καρτα μνημης προβληματιζομαι ! ειναι το μονο που με κανει να το σκεφτομαι !
Εγώ έχω το μικρό αδερφάκι του 11T.
Έχω μαζί μου ένα usb stick type-c από την μία πλευρά και usb A από την άλλη για ώρα ανάγκης.
Αλλά με τις εφαρμογές που έχω και τις φωτογραφίες και βίντεο που έχω μέσα, από τα 128gb έχω καταναλώσει τα 54gb. Οπότε μου φτάνει άνετα.
Όσο για G cam που λες παρακάτω, πάρτο πρώτα και δες. Εμένα με καλύπτει όπως είναι.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, conan1 said:

Εγώ έχω το μικρό αδερφάκι του 11T.
Έχω μαζί μου ένα usb stick type-c από την μία πλευρά και usb A από την άλλη για ώρα ανάγκης.
Αλλά με τις εφαρμογές που έχω και τις φωτογραφίες και βίντεο που έχω μέσα, από τα 128gb έχω καταναλώσει τα 54gb. Οπότε μου φτάνει άνετα.
Όσο για G cam που λες παρακάτω, πάρτο πρώτα και δες. Εμένα με καλύπτει όπως είναι.

σε ευχαριστω για την απάντηση ! σου ειναι ευκολο να δωσεις λινκ και για τα 2 ? 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απάντηση ! σου ειναι ευκολο να δωσεις λινκ και για τα 2 ? 
https://www.skroutz.gr/s/7161646/Kingston-DataTraveler-microDuo-3C-64GB-USB-3-1-Stick-%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7-USB-A-USB-C-%CE%91%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%AF.html

Όσο για G cam δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Το βάζω σε λίστα για αγορά και θα επιστρέψω με εντυπώσεις μόλις το αγοράσω. Νομίζω έκανα καλή αγορά το κινητό είναι διαμαντάκι.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tiniakos said:

Τι τζαμακι προτείνετε; 

Της Nilkin ειχα βαλει εγω το πρωτο αλλα καπου μου ραγισε μετα απο ενα 6μηνο κ το πεταξα. 

Δεν ηταν κακο. Αρκετα καλο κ καλη κατασκευη.

Δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι δεν εβγαλε η Spigen για το 11Τ pro.

Κ εχει με δοαφορα τα καλυτερα τζαμακια που τοποθετουνται πανευκολα. 

Link to comment
Share on other sites

Νίλκιν έχω κι εγώ στο Mi 11i εξαιρετικό γυαλί φοβερή αίσθηση μηδέν δαχτυλιές 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα,τι κινητάρα είναι αυτή!!!

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για πες μας εντυπώσεις;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πολλά μοντέλα τις xiaomi από τα χέρια μου αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο, έχω το λευκό το είναι πανέμορφο με 8/250 δε βλέπω κάπου να υστερεί, μπαταρία μιάμιση μέρα με πολύωρη χρήση, επεξεργαστής κορυφαίος ταχύτητα, δακτυλικό αποτύπωμα ακαριαίο, φουλ εφαρμογές δε κολλάει πουθενά,για κάμερα ακόμα δεν το έχω ψάξει πολύ.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά το έδωσα παιδιά ..., λίγο τελικά με χάλασαν μερικά σημεία του!
Για παράδειγμα οι βραδινές του φωτογραφίες / βίντεο ήταν αρκετά μέτριες προς κακές.
Λίγο στο χέρι με χάλαγε το μέγεθος και το βάρος, μπορεί να ήταν λάθος και η επιλογή της θήκης! ( λέω σε προηγούμενο μήνυμα ποια είχα πάρει )! ΑΛΛΑ το βασικότερο που με έκανε να το δώσω άμεσα, ήταν το screen on time που δεν ξεκόλαγε από τις 4 ώρες! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ με τέτοια μπαταρία να μην βγάζει πάνω από 4ωρο. Μέχρι και με το Mate 20 pro που το έχω πάνω από τρία χρόνια μου βγάζει ακόμα 5ωρο και τα έχω ΌΛΑ τέρμα και όλα ανοιχτά. Πραγματικά άθλια διαχείρηση μπαταρίας.Εννοείται αυτό το παρατήρησα για πάνω από μια εβδομάδα και περίμενα να στρώσει η μπαταρία, αλλά πραγματικά έφτανα στις 4 ώρες ακριβώς. Μπορεί να ήταν και η συσκευή προβληματική, τι να πω...! 

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2022 at 6:37 ΜΜ, konakis said:

Νίλκιν έχω κι εγώ στο Mi 11i εξαιρετικό γυαλί φοβερή αίσθηση μηδέν δαχτυλιές

Για αυτή μιλάμε; 

https://www.skroutz.gr/s/32384492/Nillkin-CP-Pro-Max-0-33mm-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Xiaomi-11T-11T-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ήρθε στα χέρια μου η συσκευή και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία του. Φτάνω οριακά τις 4 ώρες sot με 5G και 120hz σε αυτόματη φωτεινότητα.

Τόσο είναι η αυτονομία του ή θα στρώσει;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

IMG_20220729_080016.thumb.jpg.beb794a419243a25cddaf4dcbfb1e226.jpg

 

Μετά την αναβάθμιση σε 13 η μπαταρία χειροτέρεψε λίγο. Έπιανα και 7,5 ώρες.

Βέβαια το έχω γεμίσει εφαρμογές πού έχει 256gb.

 

 

Edited by AnnaPodi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είσαι συνέχεια με ανοικτό 5G και 120hz ?


Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24h ανοικτό 5G, αλλά όχι 120 Hz γιατί βλέπω την περίφημη αλλαγή στην ισορροπία του λευκού (κάτι σαν flickering). Ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη που το βλέπω. Πολλες αναφορές.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέος κάτοχος 11t Pro 256gb Celestial Blue. Το πέτυχα προσφορά. Τα 256 ήταν πιο φτηνά απο τα 128 για κάποιο λόγο. 
Το προηγούμενο κινητό ήταν πάλι Xiaomi το mi 9t, οπότε δεν είδα τις τρελές διαφορές. 

Στα θετικά:

  • Το Android 12 είναι μια χαρά.
  • Η οθόνη είναι απολαυστικότατη. Επίσης η 6.67 ίντσες έχουν αισθητή διαφορά σε σχέση με τις 6.3.
    Η φόρτιση είναι σε άλλο level. 
  • Τα stereo ηχεία.
  • Έχει κάποια φοβερά gestures, π.χ. double tap το πίσω μέρος του κινητού για να κάνει κάποια ενέργεια.

Κάποια αρνητικά για εμένα:

  • H μπαταρία μου φαίνεται ότι δεν κρατάει και τόσο πολύ. Είναι ικανοποιητική σίγουρα, βγάζει τη μέρα, αλλά περίμενα πιο πολλά. Βέβαια με τα 120W φόρτισης δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
  • Στην κάμερα δεν είδα διαφορά, σε σχέση με το mi 9t. Το γνώριζα φυσικά. Τι να πω, μάλλον είναι τόσο σημαντικό το OIS. Ίσως δοκιμάσω κάποια gcam

Αυτά μέχρι στιγμής. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. 
Η οθόνη και τα ηχεία είναι όλα τα λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

Η κακή μπαταρία οφείλετε στον άθλιου επεξεργαστή που φοράει, θέλει λίγο προσοχή με τις θερμοκρασίες και καλό είναι να αποφεύγεις όσο γίνετε τη γρήγορη φόρτιση. Το απλό mi 11 έκαιγε μητρική για πλάκα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με τοσο γρηγορη φορτιση τα SoT ειναι για αλλους. 

Αν βγαζει ενα 24 ωρο το κινητο με ολα ανοιχτα (εγω τουλαχιστον εχω 2καρτο/5G/Wifi/Bluetooth) ειμαι υπερικανοποιημενος. 

Αυτο που μου κανει προβληματακια τωρα ειναι το proximity sensor. 

Χωρις τζαμι/προστατσια οθονης δεν κλεινει η οθονη οταν το βαζω στο αυτι.

Το κανει κ σε αλλους? 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή δεν έχει proximity sensor, αλλά virtual της elliptic labs, δοκιμάστε να κάνετε calibration από το μενού των ρυθμίσεων,έχοντας τη συσκευή όρθια. Όχι ακουμπισμένη σε επίπεδη επιφάνεια.

ef7a485ed57fe401da4f7ac4e20fd685.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τον τελευταίο καιρό έχω μεγάλο battery drain. Δεν ξέρω αν κάτι άλλαξε στο software και κάνει ζημιά ή αν ο 120w φορτιστής έσκισε ήδη την μπαταρία στο εξάμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...