Jump to content

Xiaomi 11T Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 257
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι φίλε μου, είναι κλειστό το reading mode. Τα σχέδιο χρώματος είναι ρυθμισμένο στην επιλογή Ζωντάνια. Παραθέτω και 2 φωτογραφίες για το λόγο του αληθές! Αριστερά 11T δεξιά Poco X3. Και τα δύο είναι ρυθμισμένα με φωτεινότητα στο full...

 

DSC02016.JPG

DSC02013.JPG

Edited by Muthos23
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπεσες σε ελαττωματικό; στο δεξιά είναι πιο καθαρή η οθόνη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεγάλα του κωτσοβολου σίγουρα. Έχουν stand μόνο με xiaomi. Το river που ξέρω 100%

Στάλθηκε από το 21081111RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ένα έχει IPS κ το άλλο amoled. 

Τελείως διαφορετικές οθόνες. 

Έχεις βάλει καμιά μεμβράνη/γυαλί? 

Μια δοκιμή δίπλα δίπλα με ένα άλλο 11Τ θα σου λύσει την απορία. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στα παιδιά. Γνωρίζουμε αν στην always on οθόνη υπάρχει κάποιος τρόπος να μας δείχνει το ειδοποιήσεις έχουμε;;; Μια απλή κόκκινη τέλεια μου εμφανίζει μόνο...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν εχει δωθει ακομα για download. 

θα περιμενεις λιγο ακομα. 

Κ με την υπαρχουσα μια χαρα θα πας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου εδώ και 2 μέρες δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην τιμή του 8/256 στα εγκαίνια του Mistore στο Κολωνάκι. 

Από το Note 9 Pro που είχα η διαφορά είναι εμφανής στα πάντα. 

Με ξενίζει λίγο η οθόνη μου φαίνεται κάπως κίτρινο το λευκό της, δεν πείραξα τίποτα στις ρυθμίσεις. Επίσης υπό γωνία έστω και μικρή υπάρχει αλλοίωση στο white balance. Δεν ξέρω αν φταίει ότι είχα καιρό να πάω σε amoled οθόνη ή η μεμβράνη που είχε το κινητό και δεν την έχω βγάλει. 

Edited by tiniakos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tiniakos said:

Κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου εδώ και 2 μέρες δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην τιμή του 8/256 στα εγκαίνια του Mistore στο Κολωνάκι. 

Από το Note 9 Pro που είχα η διαφορά είναι εμφανής στα πάντα. 

Με ξενίζει λίγο η οθόνη μου φαίνεται κάπως κίτρινο το λευκό της, δεν πείραξα τίποτα στις ρυθμίσεις. Επίσης υπό γωνία έστω και μικρή υπάρχει αλλοίωση στο white balance. Δεν ξέρω αν φταίει ότι είχα καιρό να πάω σε amoled οθόνη ή η μεμβράνη που είχε το κινητό και δεν την έχω βγάλει. 

Με γεια το κινητό φίλε... Επειδή και εγώ είχα ένα θέμα στην αρχή με τα λευκά της οθόνης. Διορθώθηκε κατά πολύ όταν έκλεισα την επιλογή προσαρμοστικά χρώματα. Βρίσκεται στις ρυθμίσεις/προβολή/σχέδιο χρώματος. Επίσης στη θερμοκρασία χρώματος επέλεξα κρύο. Σήμερα το πρωί πήρε και την αναβάθμιση σε MIUI 13.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα προσαρμοστικα χρώματα τα είχα κλείσει γιατί όντως κάνουν διάφορα. Έβαλα και την επιλογή ψυχρο όπως μου είπες και βλέπουμε. Όταν γυρνάς υπό γωνία κάθετη ή οριζόντια το κινητό έχεις αλλοίωση στο white balance; 

Επίσης η μπαταρία φεύγει πολύ γρήγορα και έχω και αρκετό battery drain το βράδυ αλλά είναι πρώτες μέρες και πρέπει να του δώσω το χρόνο του σε αυτό το θέμα. 

Με τον 120watt φορτίζουμε χωρίς φόβο ή θα μας αφήσει χρόνους σύντομα η μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πράγματι όταν γυρνάς το κινητό, έστω και ελάχιστα, υπάρχει μια αλλοίωση στο λευκό. Προσωπικά  βλέπω στο λευκό περισσότερο μπλε. Σε διαβεβαιώνω όμως ότι όλα αυτά είναι θέμα συνήθειας, προερχόμενος και εγώ από LCD οθόνη. Μετά από 1 εβδομάδα, η οθόνη, μου φαινόταν υπέροχη. Όσο για τη μπαταρία δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί είμαι κάτοχος του απλού με 66W φόρτιση! Το μόνο που μπορώ να σου πω, ότι μετά από κάνα 2-3 φορτίσεις η διάρκεια της μπαταρίας βελτιώθηκε σημαντικά! 

Edited by Muthos23
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μου φαίνεται κάπως η οθόνη και με μια κιτρινοπράσινη απόχρωση. Ίσως να φταίει το Dolby vision, ίσως η μεμβράνη που φοράει αλλά δυσκολεύομαι να το συνηθίσω. Θα έλεγα ότι είναι το μόνο αγκάθι στο φανταστικό κατά τα άλλα τηλέφωνο. Η μπαταρία στην τρίτη φόρτιση που της έκανα με αργό φορτιστή και έχει βελτιωθεί αρκετά. Την Miui 13 δε μου την εμφάνισε ακόμη αλλά και με τη 12.5 δε βρίσκω bug ή προβλήματα software. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε η μπαταρία φεύγει νερό. 

Είμαι με την 13 αλλά και πριν γρήγορα τελείωνε. 

Θεωρώ ότι έχω μεγάλο battery drain. 

Screenshot_2022-03-05-23-59-30-725_com.miui.securitycenter.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω στη κατοχή μου το 11T pro εδώ και μια βδομάδα! Είμαι πολύ ευχαριστημένη από την χρήση του...ωστόσο, έχω προσέξει κάποια θεματάκια...

Πρώτα από όλα, χθες παρατήρησα ένα τρίξιμο στη περιοχή της κάμερας και ανησύχησα για τυχόν θραύση εσωτερικά..το κινητό δεν με έπεσε ούτε στιγμή..όταν το ακουμπάω κάπου ακούγεται κατευθείαν από την γωνία των καμερών.

Δεύτερον, κάνοντας κλικ στο μενού του messenger και του viber παρατηρώ ένα εφέ σαν ghosting..τι είναι αυτό?

 

Edited by KwnnaKwnni
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 11/3/2022 at 8:22 ΜΜ, KwnnaKwnni said:

Πρώτα από όλα, χθες παρατήρησα ένα τρίξιμο στη περιοχή της κάμερας και ανησύχησα για τυχόν θραύση εσωτερικά..το κινητό δεν με έπεσε ούτε στιγμή..όταν το ακουμπάω κάπου ακούγεται κατευθείαν από την γωνία των καμερών.

Μάλλον μιλάς για το μικρό rattlink noise που ακούγεται στο σημείο των καμερών εσωτερικά και αυτό είναι ένας παράξενος μικρός θόρυβος που προέρχεται από τον μηχανισμό των φακών που έχουν OIS (Optical Image Stabilization). Αν μιλάς για αυτό, είναι φυσιολογικός αυτό ο ήχος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Μάλλον μιλάς για το μικρό rattlink noise που ακούγεται στο σημείο των καμερών εσωτερικά και αυτό είναι ένας παράξενος μικρός θόρυβος που προέρχεται από τον μηχανισμό των φακών που έχουν OIS (Optical Image Stabilization). Αν μιλάς για αυτό, είναι φυσιολογικός αυτό ο ήχος.

Βέβαια το 11T pro δεν έχει OIS. 

Μάλλον κάτι άλλο ακούγεται. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrisk6 said:

Βέβαια το 11T pro δεν έχει OIS. 

Μάλλον κάτι άλλο ακούγεται. 

Ευχαριστώ για την απάντηση σας. 

Τι άλλο θα μπορούσε να είναι από εκείνο το σημείο?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KwnnaKwnni said:

Ευχαριστώ για την απάντηση σας. 

Τι άλλο θα μπορούσε να είναι από εκείνο το σημείο?

Να θεωρησουμε πως αναφερεις το κομματι στις πισω καμερες η στην μπροστινη?

Πολλα μπορει να ειναι αλλα μπορει να μην ειναι κ προβλημα. 

Να ειναι θεμα συσκευης κ πως συναρμολογηθηκε. 

Πολλες συσκευες αν τις πιεσουμε θα κανουν καποιο τριξιμο αλλες μπορει οχι. 

Αν δεν ειναι καποιο σημαντικο προβλημα κ λειτουργει κανονικα το κινητο προχωρας.

Αν δε χαλαει τοσο πολυ πας μεχρι την infoquest για να το δουνε. Η οπου αλλου εχει service.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...