Jump to content

Xiaomi 11T Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Xiaomi 11T Pro specs

  • Dimensions: 76.9 x 164.1 x 8.8 mm
  • Weight: 204 g
  • SoC: Qualcomm®️ Snapdragon™️ 888
  • CPU: Kryo 680, up to 2.84GHz, with ARM Cortex-X1 technology
  • GPU: Qualcomm® Adreno™ 660, 840 MHz
  • AI: 6th Gen AI Engine
  • RAM: 8 GB, 12 GB, 2750 MHz LPDDR5
  • Storage: 128 GB, 256 GB UFS 3.1
  • Display: 6.67" AMOLED DotDisplay, Dolby Vision® Support, Refresh rate: 120Hz
  • Battery & charging: 5000 mAh, Li-Polymer, 120W Xiaomi HyperCharge, Inbox 120W wired charger
  • OS: MIUI 12.5 (Android 11)
  • Camera: 108MP pro-grade + 8MP + 5MP triple camera & 16MP in-display selfie camera
  • SIM card: Nano-SIM, Nano-SIM / microSD
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax
  • Network & Connectivity: Snapdragon X60 5G modem, Supports 5G / 4G / 3G / 2G
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 5.2
  • Positioning: A-GPS, BeiDou, GPS (L1+L5), GLONASS (G11), Galileo (E1+E5a), QZSS (L1+L5)
  • Audio: Dual dedicated speakers, SOUND BY Harman Kardon, Dolby Atmos® support, Hi-Res Audio certification

specs-header.png

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 257
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 weeks later...

Από ότι φαίνεται θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα αυτή την Πέμπτη 14/10.

Ελπίζω να μην εξαντληθεί αμέσως όπως το 11 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 12:30 ΜΜ, Meraklis87 said:

Από ότι φαίνεται θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα αυτή την Πέμπτη 14/10.

Ελπίζω να μην εξαντληθεί αμέσως όπως το 11 Ultra.

Το mi11 ultra δεν εξαντλήθηκε αμέσως,απλά φέρανε πολύ λίγα κομμάτια,αφού λόγω της πολύ υψηλής του τιμής,δεν υπήρχε ενδιαφέρον για αυτό.

Γιαυτό δεν υπάρχει καθόλου και στο skroutz.

Τα συγκεκριμένα 11T/Pro είναι πολύ φθηνότερες συσκευές,άρα σίγουρα θα υπάρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον για αυτά. Κρίμα που δεν έχουν και Ois οι κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς OIS δεν πας πουθενά σε αυτά τα χρήματα,απλά ακατάλληλο για tap and shoot
άλλωστε υπάρχουν άλλα φθηνοτερα και καλύτερα σε αυτά τα χρήματα και με OIS
ονόματα δεν λέμε,με καλύτερο service και αναβαθμίσεις και με αγορά από best price
το skroutz για τους γνωστούς λόγους πέθανε για μένα





Link to comment
Share on other sites

κάτοχος από την Πέμπτη με τα 256 gb , έρχομαι από mi 8, όλα μέχρι τώρα είναι άριστα, με εννοείται το πιο εντυπωσιακό την φόρτισή του, ωραία οθόνη , γρήγορο , φωτογραφίες δεν έχω παίξει πολύ για την ώρα και μπαταριά που κρατάει 1,5 μέρα (δεν παίζω παιχνίδια)

Link to comment
Share on other sites

Στο S21 ULTRA υπαρχει το DEX για χρηση με οθονη σαν ''υπολογιστης'' και το χρησιμοποιω ειναι η αληθεια,βολευει...στο Xiaomi υπαρχει κατι αντιστοιχο ? Ξερει καποιος ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Στο S21 ULTRA υπαρχει το DEX για χρηση με οθονη σαν ''υπολογιστης'' και το χρησιμοποιω ειναι η αληθεια,βολευει...στο Xiaomi υπαρχει κατι αντιστοιχο ? Ξερει καποιος ?
Πλάκα κάνεις τώρα ε; Sorry αλλά δεν άντεξα το πείραγμα!! Αν πας από samsung σε Xiaomi θα πάθεις πολιτισμικό σοκ, έχει πολύ δρόμο να διανύσει το miui..

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Mi 10T.... Κινηταρα ειδικά για την τιμή του!

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Meraklis87 said:

Το ότι η κάμερα του δεν έχει OIS είναι πολύ σημαντικό μειονέκτημα;

Θεωρητικά ναι, τώρα στην πράξη θα φανεί από τα αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά χρόνια επιστρέφω στο forum και διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια μπήκα σε σκέψεις.. Έχω εδώ και 3+ χρόνια το Note 9 της Samsung και παρόλο που είμαι ακόμα ικανοποιημένος από αυτό εκτός από την μπαταρία, ήθελα μια αλλαγή και παρήγγειλα το 11T pro 256gb, αφού η προσφορά με δώρο τη σκούπα και 20% επιστροφή ήταν πολύ δελεαστική (βέβαια αυτή τη στιγμή είναι και τα δύο μη διαθέσιμα και θα τα περιμένω).. Δεν ξέρω λοιπόν τι να περιμένω απ τη μετάβαση.. Είναι όντως τόσο πίσω το miui? 

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
59 minutes ago, unfused said:

Είναι όντως τόσο πίσω το miui? 

Πίσω δεν είναι, απλά δεν ξέρεις τι να περιμένεις όταν θα έρθει κάποια αναβάθμιση. Νομίζω ότι η Xiaomi έχει ανοιχθεί τόσο πολύ με το πλήθος των συσκευών που βγάζει και καλείται να υποστηρίξει και έχει χάσει λίγο την αξιοπιστία της στο software support.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, athanaso77 said:

Πίσω δεν είναι, απλά δεν ξέρεις τι να περιμένεις όταν θα έρθει κάποια αναβάθμιση. Νομίζω ότι η Xiaomi έχει ανοιχθεί τόσο πολύ με το πλήθος των συσκευών που βγάζει και καλείται να υποστηρίξει και έχει χάσει λίγο την αξιοπιστία της στο software support.

Τέλεια! Αυτό ακριβώς που δεν ήθελα.. Εδώ ξενέρωσα που η Samsung μετά την 3ετιά δίνει security updates ανα 3μηνο και όχι ανα μήνα.. Θα τραβάω τα μαλλιά μου με την xiaomi.. Τουλάχιστον ήταν καλή η προσφορά, οπότε μπορώ να το δώσω χωρίς μεγάλη χασούρα..

Edited by unfused
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 minutes ago, unfused said:

Εδώ ξενέρωσα που η Samsung μετά την 3ετιά δίνει security updates ανα 3μηνο και όχι ανα μήνα..

Μακάρι να το έκαναν όλες οι εταιρίες αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites






.. Είναι όντως τόσο πίσω το miui? 

όχι απλά πίσω αλλά έχει χάσει την μπάλα
security patches κάθε τρεις μήνες από την αρχή και αν,μετα τα δύο χρόνια μη την είδατε
softwear updates ένα χρόνο μετά και αν δώσει ανάλογα το region,πολλά regions τα ξεχνάει επιδεικτικά ,εννοείται στην cn version τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα πάντα ωωω του θαύματος!!!!
γενικώς μπαχαλο,




Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akalos said:

όχι απλά πίσω αλλά έχει χάσει την μπάλα
security patches κάθε τρεις μήνες από την αρχή και αν,μετα τα δύο χρόνια μη την είδατε
softwear updates ένα χρόνο μετά και αν δώσει ανάλογα το region,πολλά regions τα ξεχνάει επιδεικτικά ,εννοείται στην cn version τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα πάντα ωωω του θαύματος!!!!
γενικώς μπαχαλο,

Ωραία.. Έπαψα να είμαι τόσο ενθουσιασμένος.. Ας ελπίσουμε να ενθουσιαστώ με την μπαταρία και την ταχεία φόρτιση και να ξεχάσω τα υπόλοιπα, αλλιώς με βλέπω να γυρνάω στις παλιές συνήθειες και να αλλάζω κινητό στο 6μηνο..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Με τον χάλια (ενεργειακά) επεξεργαστή που φοράει η μπαταρία είναι μέτρια, η πολύ γρήγορη φόρτιση βοηθάει στο θέμα αυτό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@kek Oι Mediatek έχουν  ανέβει αρκετά πάντως, ίσως το απλό ναι να είναι καλύτερο σε μπαταρία, εξάλλου λιθογραφία 6nm έχει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2021 at 10:34 ΠΜ, unfused said:

Μετά από αρκετά χρόνια επιστρέφω στο forum και διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια μπήκα σε σκέψεις.. Έχω εδώ και 3+ χρόνια το Note 9 της Samsung και παρόλο που είμαι ακόμα ικανοποιημένος από αυτό εκτός από την μπαταρία, ήθελα μια αλλαγή και παρήγγειλα το 11T pro 256gb, αφού η προσφορά με δώρο τη σκούπα και 20% επιστροφή ήταν πολύ δελεαστική (βέβαια αυτή τη στιγμή είναι και τα δύο μη διαθέσιμα και θα τα περιμένω).. Δεν ξέρω λοιπόν τι να περιμένω απ τη μετάβαση.. Είναι όντως τόσο πίσω το miui? 

OFF TOPIC:

Κάτι δεν πάει καλά στην online παραγγελία της συσκευής από το site του καταστήματος που δίνει 20% επιστροφή.

Το βάζεις στο καλάθι αγορών και από μόνο του βάζει και την σκούπα όχι ως δώρο αλλά κανονικά με την αξία της.

Πως προχώρησες εσύ την παραγγελία, χωρίς να συμπεριληφθεί στο σύνολο και η αξία της σκούπας;

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Meraklis87 said:

OFF TOPIC:

Κάτι δεν πάει καλά στην online παραγγελία της συσκευής από το site του καταστήματος που δίνει 20% επιστροφή.

Το βάζεις στο καλάθι αγορών και από μόνο του βάζει και την σκούπα όχι ως δώρο αλλά κανονικά με την αξία της.

Πως προχώρησες εσύ την παραγγελία, χωρίς να συμπεριληφθεί στο σύνολο και η αξία της σκούπας;

Είχα την εντύπωση ότι η προσφορά ήταν μέχρι εχθές, παρόλα αυτά την βγάζει σε όλα τα καταστήματα, οπότε μάλλον εξακολουθεί να ισχύει..

Τώρα που ξαναπροσπάθησα μου την βγάζει κανονικά με τιμή 0,01 αλλά δε μ' αφήνει και πάλι να προχωρήσω στην παραγγελία και μου βγάζει το μήνυμα "Δυστυχώς η ποσότητα που επιθυμείτε για το προϊόν 1564328 - Σκούπα Ρομπότ Xiaomi - Essential Mi Mop P Essential - Λευκή δεν είναι διαθέσιμη".. Αυτό μου έκανε και προχθές οπότε πήρα τηλέφωνο και το παρήγγειλα με παραλαβή από κατάστημα..

Σήμερα που πήγα στο κατάστημα βέβαια για να το πληρώσω για να μην χάσω την προσφορά της επιστροφής μου είπαν ότι πρέπει πρώτα να έρθει το τηλέφωνο και μετά να γίνει η πληρωμή, οπότε απλά ελπίζω να έρθει μέσα στη βδομάδα αλλιώς δεν θα το παραλάβω.. Ο υπάλληλος επίσης μου είπε ότι υπάρχει διαθέσιμο στο δίκτυο τόσο το κινητό όσο και η σκούπα..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, konakis said:

@kek Oι Mediatek έχουν  ανέβει αρκετά πάντως, ίσως το απλό ναι να είναι καλύτερο σε μπαταρία, εξάλλου λιθογραφία 6nm έχει...

Mediatek  έχει? Όχι , οπότε που κολλάει το σχόλιο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...