Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται να ακολουθησω ενα νημα, χωρις να γραψω σε αυτο ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ να πατησω "ακολουθηση θεματος" κατω; Και βασικα, γιατι δεν ειναι προεπιλογη; 

 

Πχ σε αυτο το θεμα, εγραψα πολλες φορες αλλα τωρα ειδα οτι δεν μου ερχονται ειδοποιησεις, ή και δεν ειμαι καν σαν ακολουθος. Τωρα το πατησα ΞΑΝΑ (ακολουθηση θεματος). Για να δουμε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το να βλέπεις την πλατφόρμα που σου έλυσε τα χέρια στα 13 σου ακόμη ζωντανή μου φτάνει. Σας ευχαριστώ για τα πάνε-έλα στα service και τα λεφτά που γλίτωσα απλά επειδή έκατσα και διάβασα τις 150 σελίδες στην συζήτηση για την συσκευή. Εδώ μου έχει τύχει μέχρι και να θέλουν να μου στείλουν δέμα με κρασί ρακί κ λάδι απλά επειδή βοήθησα 10 λεπτά μέσω Skype. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα του myphone!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε για το εξαιρετικό σου σχόλιο! Μακάρι να σκέφτονταν όλοι έτσι! 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2021 at 8:17 ΠΜ, MarcDS said:

Το να βλέπεις την πλατφόρμα που σου έλυσε τα χέρια στα 13 σου ακόμη ζωντανή μου φτάνει. Σας ευχαριστώ για τα πάνε-έλα στα service και τα λεφτά που γλίτωσα απλά επειδή έκατσα και διάβασα τις 150 σελίδες στην συζήτηση για την συσκευή. Εδώ μου έχει τύχει μέχρι και να θέλουν να μου στείλουν δέμα με κρασί ρακί κ λάδι απλά επειδή βοήθησα 10 λεπτά μέσω Skype. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα του myphone!!!

Συμφωνώ, αλλά μένει να υιοθετήσει και τις ευκολίες του παλιού φόρουμ όσο αυτό είναι εφικτό! 😉🙂

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το κολλημα της κεντρικης του Forum συνεχιζει να υπαρχει.

Διαβαζεις ενα θεμα, πατας να πας στην κεντρικη ωστε να πας σε αλλη κατηγορια για να διαβασεις αλλο θεμα και τσουπ κολλαει.

Μια λυση "μπαλωμα" ειναι να δουλευεις το forum με σελιδοδεικτες για τις κατηγοριες που σε ενδιαφερουν αλλα αυτο μπορεις να το πεις κι αστειο.

Τεσπα βλεπω οτι μετα τα fixes του πρωτου καιρου το forum αφεθηκε στο ελεος του θεου απο πλευρας bug fixes.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ μια βοήθεια. Είμαι εδώ από το 2003. Είχα καιρό να μπω για διάφορους λόγους. Μπορεί να μου πει κανεις, πως μεταβαίνω πλέον στα καινούργια αδιάβαστα μηνύματα   των threads που παρακολουθώ! ????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, doganos said:

Οντως ειναι πολυ σπαστικο.... και δεν βλεπω να ασχολειται κανεις... κριμα

Πως θα δεις ακριβώς αν ασχολείται κάποιος ή όχι;

Κάποια θέματα έχουν λυθεί και κάποια αλλά (λιγότερα) όχι. Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται, υπάρχουν συγκεκριμένοι άνθρωποι που έχουν αναλάβει αυτή τη δουλειά και η προσπάθεια βελτίωσης των λειτουργιών του φόρουμ συνεχίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Πως θα δεις ακριβώς αν ασχολείται κάποιος ή όχι;

Κάποια θέματα έχουν λυθεί και κάποια αλλά (λιγότερα) όχι. Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται, υπάρχουν συγκεκριμένοι άνθρωποι που έχουν αναλάβει αυτή τη δουλειά και η προσπάθεια βελτίωσης των λειτουργιών του φόρουμ συνεχίζεται.

Ε ξέρω εγώ; 1 μήνα πριν είπε ότι το ξέρουν το πρόβλημα και ακόμη υπάρχει. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι ότι δεν μπορώ να γράφω στο forum. Όταν γράφω δεν ανεβαίνουν οι δημοσιεύσεις. Μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεκάδες ανανεώσεις της σελίδας και αποθηκεύσεις του μηνύματος για να δουλέψει το σύστημα. Αυτό σε firefox ανεξαρτήτως πλατφόρμας (windows, android) και συσκευής (Samsung Tab, Note κ.α.)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 25/12/2021 at 6:54 ΜΜ, doganos said:

Ε ξέρω εγώ; 1 μήνα πριν είπε ότι το ξέρουν το πρόβλημα και ακόμη υπάρχει. 

Αφου λέει ότι δεν είναι και τόσο απλό για να λυθούν. Μπορεί και μήνες να χρειαστεί για να λυθούν...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. Μπορει να δινονται τα ranks βαση του παρελθοντος?

 

Γιατι βλεπω ξεκιναμε απο το μηδεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/12/2021 at 4:57 ΜΜ, dkostas said:

στα θεματα που παρακολουθουμε δε γινεται να εμφανιζονται πρωτα οσα εχουν αδιαβαστα μηνυματα οπως γινοταν στο παλιο forum που σε πηγαινε με ενα κλικ στο πρωτο αδιαβαστο καθε topic?

Τωρα πρεπει να τα ψαχνω ενα ενα και να μεταβαινω στη τελευταια σελιδα μεσα απο το καθε θεμα

 

On 25/12/2021 at 4:33 ΜΜ, mixalhs said:

Παιδιά σας παρακαλώ μια βοήθεια. Είμαι εδώ από το 2003. Είχα καιρό να μπω για διάφορους λόγους. Μπορεί να μου πει κανεις, πως μεταβαίνω πλέον στα καινούργια αδιάβαστα μηνύματα   των threads που παρακολουθώ! ????

Με αυτό το ζήτημα τι γίνεται; Με κάνει να μη θέλω να μπαίνω στο forum, αν είναι να χάνω τόσο χρόνο να βρω τα αδιάβαστα μηνύματα σε κάθε νήμα που παρακολουθώ!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, billphone said:

 

Με αυτό το ζήτημα τι γίνεται; Με κάνει να μη θέλω να μπαίνω στο forum, αν είναι να χάνω τόσο χρόνο να βρω τα αδιάβαστα μηνύματα σε κάθε νήμα που παρακολουθώ!

τιποτα τι να γινει? ουτε προκειται. Μπαινεις σε καθε ενα τοπικ απο αυτα που παρακολουθεις και κοιτας αν εχει κανενα νεο μηνυμα αν θυμασαι δηλαδη που το ειχες αφησει.

Αλλα εδω που τα λεμε εχουν νεκρωσει τα τοπικ οποτε δεν χανεις και τιποτα σπουδαιο! δυστυχως το κακο εγινε δε βλεπω να υπαρχει λυση. Παμε για κλεισιμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2022 at 11:49 ΜΜ, billphone said:

Με αυτό το ζήτημα τι γίνεται; Με κάνει να μη θέλω να μπαίνω στο forum, αν είναι να χάνω τόσο χρόνο να βρω τα αδιάβαστα μηνύματα σε κάθε νήμα που παρακολουθώ!

Πατάς στην μπλε τελεία ή το αστεράκι (αν έχεις postάρει) που είναι στα αριστερά του τίτλου και δεν σε πάει στο 1ο unread?

Πχ

597338394_Screenshot2022-02-01114312.thumb.png.10285530e9fcbab194dfceab5fb5d29f.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Finwe said:

Πατάς στην μπλε τελεία ή το αστεράκι (αν έχεις postάρει) που είναι στα αριστερά του τίτλου και δεν σε πάει στο 1ο unread?

αυτο που λες γινεται γενικα και δε βολευει. π.χ. αν παρακολουθω ενα θεμα που αφορα την vodafone και ενα τα κινητα xiaomi πρεπει να μεταβαινω σε καθε υποενοτητα απτο μενου ξεχωριστα και να βρισκω που ειναι το θεμα. 

εμεις λεμε για τα θεματα που παρακολουθουμε τα οποια ειναι συγκεντρωμενα εδω :

https://myphone.gr/forum/followed/

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dkostas said:

εμεις λεμε για τα θεματα που παρακολουθουμε τα οποια ειναι συγκεντρωμενα εδω :

https://myphone.gr/forum/followed/

Δεν πηγαίνεις στη διαχείριση περιεχομένου αλλά σε αυτό:

Περιεχόμενο που ακολουθώ - myPhone

Και παρεμετροποιείς το activity stream όπως θες.

Οπότε θα βλέπεις τα topics που κάνεις follow, τα οποία θα έχουν αριστερά από τον τίτλο την τελεία αυτή για να σε πηγαίνει στο πρώτο μη αναγνωσμένο.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, για την ακρίβεια η διαδρομή είναι Forum/Συνδρομές (στην πάνω μπλε μπάρα)

Και εγώ στη διαχείριση περιεχομένου πήγαινα... Δε βρέθηκε ένας Χριστιανός να το πει νωρίτερα...

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/2/2022 at 3:52 ΜΜ, dkostas said:

αυτο που λες γινεται γενικα και δε βολευει. π.χ. αν παρακολουθω ενα θεμα που αφορα την vodafone και ενα τα κινητα xiaomi πρεπει να μεταβαινω σε καθε υποενοτητα απτο μενου ξεχωριστα και να βρισκω που ειναι το θεμα. 

εμεις λεμε για τα θεματα που παρακολουθουμε τα οποια ειναι συγκεντρωμενα εδω :

https://myphone.gr/forum/followed/

Αυτό το λέμε εδώ και καιρό, να είναι τα θέματα όπως στο παλιό myphone, γρήγορο κι εύχρηστο, αλλά δεν το βλέπω να αλλάζει δυστυχώς... Τώρα έχει λέει το subscriptions που είναι κάτι διαφορετικό και εμένα προσωπικά δεν με βοηθάει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρατηρησα οτι αν δουλεψεις το forum χωρις να εισαι συνδεδεμενος η κεντρικη του δεν κολαει ποτε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

όταν κάποιος επιλέξει να δει τους όρους χρήσης της ιστοσελίδας σας

Το link που παραπέμπει στην πολιτική προσωπικών δεδομένων δεν δουλεύει.

 

10. Προσωπικά Δεδομένα

Για την πολιτική χρήσης και διαχείρισης προσωπικών στοιχείων των χρηστών των υπηρεσιών του myphone.gr επισκεφθείτε την ειδική ενότητα «Προσωπικά δεδομένα» του myphone.gr στην ηλεκτρονική διεύθυνση: http://www.myphone.gr/forum/policy.php?lang=privacy .
 
 

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αργεί πολύ μέσω Chrome να ανοίξει η αρχική σελίδα. Μόλις την κλείσω και ξαναπατήσω τότε ανοίγει αστραπιαία σχεδόν. Ενώ πριν άνοιγε από το πρώτο πάτημα! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, evris2013 said:

Αργεί πολύ μέσω Chrome να ανοίξει η αρχική σελίδα. Μόλις την κλείσω και ξαναπατήσω τότε ανοίγει αστραπιαία σχεδόν. Ενώ πριν άνοιγε από το πρώτο πάτημα! 

Το ίδιο γίνεται και μέσω Tapatalk. Δεν είναι θέμα Chrome, αλλά server.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει πως αν αργεί θέλει ξανά πάτημα ή refresh, και φορτώνει αμέσως. Δηλαδή στον browser του pc που το έχω bookmarked, έτσι και αν πατώντας δεν ανοίξει αστραπιαία, τότε άμεσα το ξανά πατάω και φορτώνει. Έχει γίνει λίγο συνήθεια και κάνω double click, και δουλεύει πάντα.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...