Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
13 minutes ago, Mivas said:

Είχα γράψει ολόκληρη σελίδα σε μήνυμα σε ένα νήμα και πατώντας καταχώρηση απάντησης, βγήκε αυτό το σφάλμα... Τόσα χρόνια στο παλιό myphone ποτέ δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα... Είναι πραγματικά κρίμα, γιατί με τόσα προβλήματα ο κόσμος αραιώνει εν τέλει, δεν υπάρχει η κίνηση που υπήρχε πριν, σε αρκετά νήματα...

 

 

Καταγραφή.PNG

Αυτό το πρόβλημα προκύπτει όταν βάλεις ένα link μέσα σε ένα μήνυμα και το δείχνει σαν ξεχωριστή σελίδα. Το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και στα post του forum αλλά διορθώθηκε. Δεν έχει διορθωθεί όμως μέσα στα pm (ακόμα).

Η διαδικασία της αναβάθμισης και της μεταφοράς των δεδομένων από το παλιό στο νέο forum αποδείχθηκε περισσότερο μπελαλίδικη και χρονοβόρα από ότι είχε προϋπολογιστεί αλλά αυτό δε σημαίνει ότι καθημερινά δεν επιλύονται τα διάφορα προβλήματα. Σίγουρα τα πράγματα είναι καλύτερα από την αρχή και προβλήματα θα εξακολουθούν να διορθώνονται.

Λίγο υπομονή θέλει, η πρόθεση υπάρχει και γίνεται ότι καλύτερο μπορεί να γίνει από τους εμπλεκόμενους.

Ωστόσο καλό είναι να υπάρχει καλή διάθεση και από εσάς και όλα θα γίνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αυτό το πρόβλημα προκύπτει όταν βάλεις ένα link μέσα σε ένα μήνυμα και το δείχνει σαν ξεχωριστή σελίδα. Το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και στα post του forum αλλά διορθώθηκε. Δεν έχει διορθωθεί όμως μέσα στα pm (ακόμα).

Η διαδικασία της αναβάθμισης και της μεταφοράς των δεδομένων από το παλιό στο νέο forum αποδείχθηκε περισσότερο μπελαλίδικη και χρονοβόρα από ότι είχε προϋπολογιστεί αλλά αυτό δε σημαίνει ότι καθημερινά δεν επιλύονται τα διάφορα προβλήματα. Σίγουρα τα πράγματα είναι καλύτερα από την αρχή και προβλήματα θα εξακολουθούν να διορθώνονται.

Λίγο υπομονή θέλει, η πρόθεση υπάρχει και γίνεται ότι καλύτερο μπορεί να γίνει από τους εμπλεκόμενους.

Ωστόσο καλό είναι να υπάρχει καλή διάθεση και από εσάς και όλα θα γίνουν.

Αυτό ήταν σε ένα νήμα, συγκεκριμένα στα συγκριτικά καμερών, όχι σε προσωπικό μήνυμα... Και επίσης απλά έκανα παράθεση σε ένα άλλο μέλος που έβαλε βίντεο από το youtube και έγραψα σχόλια για την κάθε κάμερα, μόνο κείμενο, δεν έβαλα link ή οτιδήποτε άλλο...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Mivas said:

Αυτό ήταν σε ένα νήμα, συγκεκριμένα στα συγκριτικά καμερών, όχι σε προσωπικό μήνυμα... Και επίσης απλά έκανα παράθεση σε ένα άλλο μέλος που έβαλε βίντεο από το youtube και έγραψα σχόλια για την κάθε κάμερα, μόνο κείμενο, δεν έβαλα link ή οτιδήποτε άλλο...

Thanks for the feedback, θα το κοιτάξουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άφησα αρκετό καιρό, πριν γράψω την άποψή μου, για να δώσω χρόνο.

Γενικά δεν είμαι υπέρ των αλλαγών, σαν χαρακτήρας, (η αλλαγή για την αλλαγή ποτέ δεν ήταν επιλογή μου), οπότε να λάβετε και αυτό υπόψη. :-)

Αισθητικά είναι πιο φρέσκο, αλλά θα μπορούσε να είναι πολύ πιο λειτουργικό. Ίσως οι λειτουργίες να υπάρχουν αλλά να μην τις έχω καταλάβει, δεν είμαι πια στη πρώτη νιότη...

Ένα πρόβλημα είναι ότι ανοίγοντας ένα θέμα από τα bookmarks μου, δεν ξέρω αν έχει νέο ποστ ή όχι...Άνοιγα ~10 όλα μαζί για να παρακολουθήσω θα θέματα που με ενδιαφέρουν, στην αρχική σελίδα τους. Υπήρχε αυτό το στρογγυλό σήμα που τώρα φαίνεται μόνο στη λίστα θεμάτων και όχι μέσα στο θέμα (αν κάνω λάθος διορθώστε με, θα με βοηθήσει.)

Σίγουρα το πολύ ανοιχτόχρωμο, είναι ενοχλητικό. Γενικά εργάζομαι πολλές ώρες με μαύρα φόντα και έχω φωτισμό στο χώρο αντίστοιχο. Θα ήθελα και μια σκούρα επιλογή.

Και τέλος, μερικά παλιά θέματα, έχουν χαθεί....Ή δεν αντιστοιχούν στα παλια links, αλλά δεν τα βρήκα.

 

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tsaglis said:

Άφησα αρκετό καιρό, πριν γράψω την άποψή μου, για να δώσω χρόνο.

Γενικά δεν είμαι υπέρ των αλλαγών, σαν χαρακτήρας, (η αλλαγή για την αλλαγή ποτέ δεν ήταν επιλογή μου), οπότε να λάβετε και αυτό υπόψη. :-)

Αισθητικά είναι πιο φρέσκο, αλλά θα μπορούσε να είναι πολύ πιο λειτουργικό. Ίσως οι λειτουργίες να υπάρχουν αλλά να μην τις έχω καταλάβει, δεν είμαι πια στη πρώτη νιότη...

Ένα πρόβλημα είναι ότι ανοίγοντας ένα θέμα από τα bookmarks μου, δεν ξέρω αν έχει νέο ποστ ή όχι...Άνοιγα ~10 όλα μαζί για να παρακολουθήσω θα θέματα που με ενδιαφέρουν, στην αρχική σελίδα τους. Υπήρχε αυτό το στρογγυλό σήμα που τώρα φαίνεται μόνο στη λίστα θεμάτων και όχι μέσα στο θέμα (αν κάνω λάθος διορθώστε με, θα με βοηθήσει.)

Σίγουρα το πολύ ανοιχτόχρωμο, είναι ενοχλητικό. Γενικά εργάζομαι πολλές ώρες με μαύρα φόντα και έχω φωτισμό στο χώρο αντίστοιχο. Θα ήθελα και μια σκούρα επιλογή.

Και τέλος, μερικά παλιά θέματα, έχουν χαθεί....Ή δεν αντιστοιχούν στα παλια links, αλλά δεν τα βρήκα.

 

Για ν'αλλαξεις το θεμα σε σκουρο πας στο τελος της σελιδας στο Theme κι επιλεγει το Dark Theme

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, pavlitakis1 said:

Από Tapatalk μπαίνω κανονικά από browser μου βγάζει αυτό εδώ και μερικές ώρες.
Έχω φάει Μπαν?

Μήπως έβαλες πολλές φορές λανθασμένο κωδικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες πολλές φορές λανθασμένο κωδικό;
Όχι βέβαια. Αυτόματα μπαίνει ο κωδικός από τον browser. Και χειροκίνητα που το έβαλα πάλι δεν έγινε τίποτα. Δοκίμασα και άλλο browser τα ίδια.
Εκτός αν κάποιος άλλος το έκανε αλλά πάλι θα έπρεπε να φτιάξει. Με ένα μέιλ για επιβεβαίωση.
Δεν θέλω να αλλάξω τίποτα. Δηλαδή εάν αρχίσω και βάζω λάθος κωδικούς σε διάφορους μπλοκάρονται οι λογαριασμοί τους? Ωιμε με αυτά τα συστήματα ασφαλείας αλλά από Tapatalk παίζει κανονικά, αλλά δεν μπορώ να δω τα μηνύματα.


Εντάξει το ξεκλείδωσα. Συστήματα ασφαλείας για να κάνουν δύσκολη την ζωή μας.
Link to comment
Share on other sites




Από Tapatalk μπαίνω κανονικά από browser μου βγάζει αυτό εδώ και μερικές ώρες.
Έχω φάει Μπαν?

Το είχα αναφέρει κ στο παρελθόν αυτό το πρόβλημα.
Απο την ΑΡΧΙΚΗ σελίδα σου βγαζει ότι είναι λάθος ο κωδικός.
Αν μπεις από άλλη σελίδα, (πχ από κάποιο τοπικ που παρακολουθείς, κανε login), μπαινεις κανονικά.
Αντεγραψε από το Tapa το λινκ κάποιου topic και άνοιξε το στο browser. Κάνε login επάνω δεξιά.
Η πάρε από εδώ το λινκ με τα αδιαβαστα
https://myphone.gr/forum/discover/unread/?&stream_date_type=relative&before=1629701531&latest=1629659218


----------
Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, coulis said:


Το είχα αναφέρει κ στο παρελθόν αυτό το πρόβλημα.
Απο την ΑΡΧΙΚΗ σελίδα σου βγαζει ότι είναι λάθος ο κωδικός.
Αν μπεις από άλλη σελίδα, (πχ από κάποιο τοπικ που παρακολουθείς, κανε login), μπαινεις κανονικά.
Αντεγραψε από το Tapa το λινκ κάποιου topic και άνοιξε το στο browser. Κάνε login επάνω δεξιά.
Η πάρε από εδώ το λινκ με τα αδιαβαστα
https://myphone.gr/forum/discover/unread/?&stream_date_type=relative&before=1629701531&latest=1629659218

Σωστή παρατήρηση, το login πρέπει να γίνει από τη σελίδα του φόρουμ, όχι των news.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 minutes ago, evris2013 said:

Στο παλιό απ' όπου ήθελες έκανες login έχω την εντύπωση.

Ισχύει και αυτό είναι το σωστό. Απλά υπάρχουν θεματάκια που δεν έχουν λυθεί ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο από το Tapatalk τα πμ δουλεύουν;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο από το Tapatalk τα πμ δουλεύουν;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όχι. Πας μόνο στις ειδοποιήσεις για να δεις αν υπάρχει μήνυμα και από εκεί διαβάζεις και απαντάς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχετικά με σκοτεινό θέμα υπάρχει, αλλά η γραμματοσειρά έχει πρόβλημα, δεν την έχουν φτιάξει ακόμη...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ας πούμε, κάτι σαν Ultrawide θέαση όπως το παλιό. Που τα έβλεπες όλα στην οθόνη και πήγαινες απευθείας στο νήμα που ήθελες χωρίς πολλά σκρολ στο κινητό. Όπως η Desktop έκδοση του παλιού από τον Chrome. Με βόλευε πολύ.

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και στο νέο. Όπου έβλεπες κίτρινο πλαίσιο πάνω δεξιά ήξερες ότι είχε κάτι νέο ή αδιάβαστο. Το παλιό ήταν πιο πρακτικό στη Desktop έκδοση. Στη mobile δεν έβγαζα άκρη. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αργεί λίγο να ανοίξει η σελίδα. Μισό λεπτό, ίσως και παραπάνω. 

Όλες οι άλλες σελίδες ανοίγουν αστραπιαία

Από κινητό με chrome μπαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mol said:

Αργεί λίγο να ανοίξει η σελίδα. Μισό λεπτό, ίσως και παραπάνω. 

Όλες οι άλλες σελίδες ανοίγουν αστραπιαία

Από κινητό με chrome μπαίνω. 

Ειναι λογω adblock, προσπαθει να φορτωσει διαφημισεις μεσω googleads και παθαινει κοκομπλοκο επειδη δεν μπορει να συνδεθει. Αν παρατηρησεις το κανει μονο στην κεντρικη σελιδα του forum.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mol said:

Αργεί λίγο να ανοίξει η σελίδα. Μισό λεπτό, ίσως και παραπάνω. 

Όλες οι άλλες σελίδες ανοίγουν αστραπιαία

Από κινητό με chrome μπαίνω. 

Κι εγώ από κει μπαίνω. Όντως αργεί. Αν δεν έχεις και καλό σήμα κάνει περισσότερο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 ώρες πριν, mol said:

Αργεί λίγο να ανοίξει η σελίδα. Μισό λεπτό, ίσως και παραπάνω. 

Όλες οι άλλες σελίδες ανοίγουν αστραπιαία

Από κινητό με chrome μπαίνω. 

Το έχουμε διαπιστώσει και το κοιτάζουμε…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στα θεματα που παρακολουθουμε δε γινεται να εμφανιζονται πρωτα οσα εχουν αδιαβαστα μηνυματα οπως γινοταν στο παλιο forum που σε πηγαινε με ενα κλικ στο πρωτο αδιαβαστο καθε topic?

Τωρα πρεπει να τα ψαχνω ενα ενα και να μεταβαινω στη τελευταια σελιδα μεσα απο το καθε θεμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την κεντρική σελίδα του forum που κολλάει ώρες ώρες είναι τέρμα ενοχλητικό, σε σημείο να το σκέφτομαι αν θα πατήσω στον σελιδοδείκτη. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, PapaDarxon said:

Το πρόβλημα με την κεντρική σελίδα του forum που κολλάει ώρες ώρες είναι τέρμα ενοχλητικό, σε σημείο να το σκέφτομαι αν θα πατήσω στον σελιδοδείκτη. 

Είμαστε σε αναζήτηση του προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...