Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, Cutthroat said:

Εντωμεταξύ το έχετε αναφέρει και πιο πάνω αλλά δεν το είχα καταλάβει ίσως δεν έδωσα και τόση σημασία και τώρα που το ξαναδιαβάζω το παρατήρησα. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και την πρόταση σου όμως δεν το θεωρώ λύση όταν κάτι δεν είναι σωστό απο την πλευρά του σαιτ για αυτό και είπα να το ποσταρω. Παρόλα αυτά Σε Opera ας πούμε δουλεύει μια χαρά. παρόλα αυτά οπως σωστά αναφέρθηκε είναι καθαρά λόγω των διαφημίσεων.   

Το να αλλάξω browser επειδή το myphone δεν έχει αυτό το προβλημσ το θεωρώ χλωμό αν και θα του δώσω μια ευκαιρία του edge. Πάντως θα με ενδιέφερε να μάθω κάτι. Μιας και αναφέρεις extension. στο android Chrome υποστηριζονται extension ; ή ας πούμε στον edge;  Σε ευχαριστώ και πάλι. 

Ο Chrome δεν υποστηρίζει extensions. Οι kiwi, yandex υποστηρίζουν σίγουρα. Υπάρχουν και άλλοι όπως edge, brave που έχουν ενσωματωμένο adblock. Α υπάρχει και ο Samsung που σου δίνει την δυνατότητα να εγκαταστήσεις adblock. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι browsers αλλά αυτοί είναι οι πιο γνωστοί.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

εμενα στη σελιδα με τα θεματα που παρακολουθω (η οποια ηταν κ η βασικη μου για την πλοηγηση στο φορουμ) ακομα δεν εμφανιζει οσα topics εχουν νεα μηνυματα και αναγκαζοομαι καθε φορα να τα ψαχνω ενα-ενα. Δεν υπαρχει καν η επιλογη για ταξινομηση βασει τελευταιων απαντησεων

 

spacer.png

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα σε όλους

τα έχουμε δει όλα και δουλεύουμε πάνω στα fixes! 

Ίσως πρέπει να κάνουμε ένα οδηγό "how-to" για τα subscriptions καθώς διαπιστώνω ότι αρκετοί έχουν καταφέρει να τα φέρουν στα μέτρα τους και άλλοι όχι. Θα βοηθούσε πιστεύετε?

 

Link to comment
Share on other sites

Για τις ημερομηνιες πανω στα posts εχει αναφερθει; Εχω καταλαβει πως οσες απαντησεις ειναι στον τρεχων μηνα γραφουν Posted 3,4,5 κλπ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έγινε πιο εύκολο από πριν να κάνεις quote στο σημείο που θέλεις και όχι σε ολόκληρο το κείμενο. Μόλις σήμερα το διαπίστωσα κατά λάθος. Όντως δεν βρίσκεις εύκολα το τελευταίο αδιάβαστο ποστ του νήματος. Πρέπει να κάνεις scroll και να προσέχεις ημερομηνίες και ώρες για να δεις που βρίσκεται. Κι αυτό με το πμ και μμ όπως στην Αμερική δυσκολεύουν πιο πολύ την κατάσταση. Βάλτε ελληνικά βρε παιδιά! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής βλέπω να έχουν διορθωθεί πολλά θέματα που είχα πολύ καλή δουλειά. Θα επανέλθω μετά απο δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 10:25 ΜΜ, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους

τα έχουμε δει όλα και δουλεύουμε πάνω στα fixes! 

Ίσως πρέπει να κάνουμε ένα οδηγό "how-to" για τα subscriptions καθώς διαπιστώνω ότι αρκετοί έχουν καταφέρει να τα φέρουν στα μέτρα τους και άλλοι όχι. Θα βοηθούσε πιστεύετε?

 

Φαινεται να διορθώσετε κάτι σήμερα. Πισωγυρισματα δεν θέλουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Μαπα τελικα το νεο site....

μπερδεμενο ειδκα το news feed και η παρακολουθηση threads

επισης εχει πεσει κατα πολυ η χρηση του forum απο τοτε που εγινε η αλλαγη.

προς admins: δεν εγινε καλη επιλογη guys......

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν θέλει και PHD για να φτιάξεις τα activity streams ώστε να παρακολουθείς τα threads.

Όποιος έχει περάσει από Insomnia/Thelab/HWBox, θα κάνει ακριβώς τα ίδια κι εδώ.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα μια Ροή έτσι όπως την θέλω αλλά πώς μπορώ να την δω; 

Εννοώ για το Mobile θέμα.

 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, akilleas said:

Παιδιά έφτιαξα μια Ροή έτσι όπως την θέλω αλλά πώς μπορώ να την δω; 

Εννοώ για το Mobile θέμα.

 

Πατάς πάνω δεξιά που έχει το τετραγωνάκι δίπλα στο +

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavlitakis1 said:

Πατάς πάνω δεξιά που έχει το τετραγωνάκι δίπλα στο +

Εκεί μου τα βγάζει όλα. Εγώ θέλω να βλέπω την δική μου ροή με τα τις δικές μου συνδρομές. Και μάλιστα έδωσα και δικό μου όνομα την ροή...

Λάθος τα έχω καταλάβει;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 24/10/2021 at 2:29 ΜΜ, sakels said:

προς admins: δεν εγινε καλη επιλογη guys......

Δε βλέπω να συμμερίζονται πολλοί την άποψη σου. Σεβαστή είναι ωστόσο.

Η νέα πλατφόρμα ήταν και είναι μονόδρομος. Αν γνώριζες τα ενδότερα των forum θα καταλάβαινες τι εννοώ.

Όπως κάθε μεγάλη μετάβαση, είναι λογικό να υπάρχουν προβλήματα. Θεωρώ όμως ότι ο τρόπος και η συχνότητα που αντιμετωπίζονται αφήνουν θετικό πρόσημο. Μη ξεχνάς δεν είναι full time job για κανέναν. Οι περισσότεροι από εμάς εδώ, βρισκόμαστε εθελοντικά, αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akilleas said:

Εκεί μου τα βγάζει όλα. Εγώ θέλω να βλέπω την δική μου ροή με τα τις δικές μου συνδρομές. Και μάλιστα έδωσα και δικό μου όνομα την ροή...

Λάθος τα έχω καταλάβει;;;

Μήπως να πας στις 3 γραμμουλες πάνω δεξιά>συνδρομές και εκεί να δεις τα δικά σου?

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 8:51 ΠΜ, panoszavra said:

Στην mobile έκδοση του site , παρατηρώ επίσης ότι κατά το scrollάρισμα το μπλε κυκλικό "κουμπί" που υπάρχει στην κάτω δεξιά γωνία της σελίδας καλύπτεται από το like button.(και άλλα κουμπιά) Θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο.

Screenshot_20211003-082610.jpg

Screenshot_20211003-085207.jpg

Μία που το φτιάξατε και λειτούργησε για λίγο και μία που ξαναχάλασε. Πλέον δεν το εμφανίζει εκεί που πρέπει.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Μήπως να πας στις 3 γραμμουλες πάνω δεξιά>συνδρομές και εκεί να δεις τα δικά σου?

Ούτε και από εκεί δεν κάνει αυτό που θέλω...

Ίσως να μην το έχω κάνει και σωστά.

Θα φτιάξω μια νέα ροή, θα δοκιμάσω ξανά  και θα επανέλθω.

Επίσης θα δοκιμάσω και από υπολογιστή γιατί ότι κάνω μέχρι τώρα είναι mobile version σε κινητό.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akilleas said:

Ούτε και από εκεί δεν κάνει αυτό που θέλω...

Ίσως να μην το έχω κάνει και σωστά.

Θα φτιάξω μια νέα ροή, θα δοκιμάσω ξανά  και θα επανέλθω.

Επίσης θα δοκιμάσω και από υπολογιστή γιατί ότι κάνω μέχρι τώρα είναι mobile version σε κινητό.

Δεν ξέρω τι παραπάνω έχει η Desktop version, αλλά πέρα από την μεγάλη οθόνη που τα βλέπεις όλα μαζί χωρίς να κάνεις την οθόνη πανω-κατω δεξια-αριστερα, δεν νομίζω πως έχει άλλη διαφορά. Το δοκίμασα σε τάμπλετ το νέο φόρουμ και έκανα λιγότερες κινήσεις σε σχέση με το κινητό. Πιστεύω ως τέλη του έτους να έχουν λυθεί και τα υπόλοιπα θέματα που έχει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2021 at 4:54 ΜΜ, bill_viper said:

Ενώ μέχρι πρότινος τα Subscriptions από το PC λειτουργούσαν άψογα σήμερα σταμάτησε να μου τα δείχνει. Από το Tapatalk τα βλέπω κανονικά (αν και σε λάθος χρονολογική σειρά).
Έκανα clear cache και cookies στο PC αλλά το πρόβλημα παραμένει. cb262c4c29239906768c2e7866e11b6e.jpg
98c5247953158f373c606bbcfa784282.png

Συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα ακόμα και σήμερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 16/9/2021 at 3:32 ΜΜ, ambrrrr said:

Καλή Αρχή !!!πολύ καλό το New site, σας ακολουθώ εδώ και χρόνια. 

Συνεχίστε την καλή προσπάθεια.!!! φοβερό δώρο

Ευχαριστούμε αλλά δεν χρειαζόταν νέο τοπικ, οπότε το μεταφέρω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone
  • Administrators

Καλησπέρα σε όλους

θα ήθελα να ενημερώσω πως τα feedback των αγοραπωλησιών σας από το παλιο buy n sell μεταφέρονται όσο γράφονται αυτές οι γραμμές. Την Δευτέρα θα έχει ολοκληρωθεί πλήρως το κομμάτι των αγγελιών, στο οποίο θα έχετε όλα τα παλιά σας feedbacks. Επιπλέον, θα διαπιστώσετε την ύπαρξη μιας νέας κατηγορίας αγγελιών που θα αφορούν μόνο εμπόρους (καταστήματα), τα οποία θα πωλούν μεταχειρισμένα/εκθεσιακά κομμάτια σε τιμές χαμηλότερες της λιανικής. Οι αγγελίες αυτές (όπως και γενικά τα accounts αυτά) θα έχουν ειδική σήμανση "Εμπόρου" και ένα κουμπάκι θα σας επιτρέπει με ένα κλικ, οπουδήποτε μέσα στις Αγγελίες, να τα φιλτράρετε αν δεν θέλετε να τα βλέπετε. Έτσι θα μπορείτε να βλέπετε μόνο αγγελίες ιδιωτών, μόνο αγγελίες εμπόρων ή και τα δύο ταυτόχρονα.

Αυτό γίνεται σε συνεργασία με διάφορα ελληνικά καταστήματα ώστε να σας δώσουμε τη δυνατότητα να βρίσκετε εύκολα και γρήγορα, φθηνά mobiles/gadgets σε άριστη κατάσταση, από ένα αξιόπιστο κατάστημα, ίσως και με μια μικρής χρονικής διάρκειας εγγύηση καλής λειτουργίας. Ωστόσο, για να μην "πλημμυρίζουν" οι αγγελίες από μεταχειρισμένα προϊόντα καταστημάτων, θα μπορείτε εύκολα να μην βλέπετε αυτές τις αγγελίες 🙂

Παράλληλα εννοείται πως συνεχίζουμε να διορθώνουμε bugs και να βελτιώνουμε το forum και το news site, βλέπουμε ΟΛΕΣ τις παρατηρήσεις και τα παράπονά σας (κι ας μην απαντάμε σε όλα μερικές φορές) και εν τέλει θα λυθούν.

Να σημειώσω πως παρατηρήθηκε ένα πρόβλημα με ορισμένα accounts που "έσπασαν" κατά τη μεταφορά τους από το παλιό forum. Αυτό επηρέασε λίγους, σχετικά, λογαριασμούς, στους οποίους το nickname είχε κάποιον 'ειδικό" χαρακτήρα ο οποίος δεν αναγνωρίστηκε σωστά κατά τη μεταφορά. Ήδη αποκαταστάθηκαν 2 τέτοια accounts αλλά αν είστε από τους χρήστες που επηρεάστηκαν, παρακαλώ επικοινωνήστε μέσω PM με τους mods/admins ή μεσω της φόρμας επικοινωνίας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 9:25 ΜΜ, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους

τα έχουμε δει όλα και δουλεύουμε πάνω στα fixes! 

Ίσως πρέπει να κάνουμε ένα οδηγό "how-to" για τα subscriptions καθώς διαπιστώνω ότι αρκετοί έχουν καταφέρει να τα φέρουν στα μέτρα τους και άλλοι όχι. Θα βοηθούσε πιστεύετε?

 

Δυστυχώς δεν λειτουργούν όπως θα πρεπε... ΓΙατί έστω και συμπληρωματικά δεν φέρνετε τη "Διαχείριση θεμάτων που παρακολουθώ" όπως ήταν παλιά τα θέματά μου που μπορούσαμε να δούμε πάνω πάνω αυτά που ήταν μη αναγνωσμένα ως έντονα γράμματα και με ημερομηνία τελευταίου μηνύματος σε αυτά; Μπορούσαμε να τα κάνουμε και αρχική σελίδα. Οι συνδρομές δεν λειτουργούν ακριβώς το ίδιο και αυτό που έπρεπε να κάνουν δεν το κάνουν τελικά παρά τις ρυθμίσεις που τις βάζουμε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σε ότι αφορά την μεταφορά τον αξιολογήσεων του πρώην Buy & Sell, βλέπω ότι σε κάποια μέλη έχουν μεταφερθεί οι αξιολογήσεις.
Έχω στείλει ένα PM στον @MyPhone Admin εδώ και δύο μέρες, αλλά δεν έχει καν διαβαστεί.

Υπάρχει κάποιο νεότερο με το συγκεκριμένο θέμα;
 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, pavlidisc said:

Καλημέρα.

Σε ότι αφορά την μεταφορά τον αξιολογήσεων του πρώην Buy & Sell, βλέπω ότι σε κάποια μέλη έχουν μεταφερθεί οι αξιολογήσεις.
Έχω στείλει ένα PM στον @MyPhone Admin εδώ και δύο μέρες, αλλά δεν έχει καν διαβαστεί.

Υπάρχει κάποιο νεότερο με το συγκεκριμένο θέμα;
 

Επειδή από ότι φαίνεται, δεν υπήρχε ευκολότερος τρόπος για τη μεταφορά των αξιολογήσεων, τελικά γίνεται manually από τους devs που έχουν αναλάβει την μεταφορά από το παλιό στο νέο φόρουμ. Στην πορεία αποδείχθηκε ότι η διαδικασία είναι περισσότερο χρονοβόρα από ότι αναμενόταν και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα αλλά εξακολουθεί να είναι σε εξέλιξη. Ωστόσο θα το μεταφέρω το αίτημα σου και αν τις προσεχείς ημέρες δεν δεις τις αξιολογήσεις σου, ενοχλείς εμένα ξανά. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει ολόκληρη σελίδα σε μήνυμα σε ένα νήμα και πατώντας καταχώρηση απάντησης, βγήκε αυτό το σφάλμα... Τόσα χρόνια στο παλιό myphone ποτέ δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα... Είναι πραγματικά κρίμα, γιατί με τόσα προβλήματα ο κόσμος αραιώνει εν τέλει, δεν υπάρχει η κίνηση που υπήρχε πριν, σε αρκετά νήματα...

 

 

Καταγραφή.PNG

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...