Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα subscriptions δεν λειτουργούν όπως παλιά. Βγάζει μόνο 1-2 που έχουν καινουριες απαντήσεις αλλά δεν εμφανίζεται ο κατάλογος με όλα όσα παρακολουθώ.

Άλλες φορές δεν λειτουργούν καθόλου... Δεν εμφανίζει αδιάβαστα μηνύματα, αλλά όταν πάω μεσω του φορουμ στο νήμα, εκεί φαίνεται ότι έχουν δημοσιευτεί νέα...

(Opera browser ή Edge + Win10)

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Τα subscriptions δεν λειτουργούν όπως παλιά. Βγάζει μόνο 1-2 που έχουν καινουριες απαντήσεις αλλά δεν εμφανίζεται ο κατάλογος με όλα όσα παρακολουθώ.
Άλλες φορές δεν λειτουργούν καθόλου... Δεν εμφανίζει αδιάβαστα μηνύματα, αλλά όταν πάω μεσω του φορουμ στο νήμα, εκεί φαίνεται ότι έχουν δημοσιευτεί νέα...
(Opera browser ή Edge + Win10)

Το έχω αναφέρει κι εγώ πιο πάνω. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να μπαίνω με Tapatalk.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 12:43 ΜΜ, terkos2 said:

Ίσως στα windows να παίζει ρόλο και η έκδοση, σε εμένα με 7 λειτουργεί κανονικά.

Το περιεργο ειναι οτι κι εγω με win7 ειμαι κι ομως δεν μου δουλευει σωστα,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα σε όλους

υπήρξε μια μικρή "αργή" περίοδος, λόγω διαφόρων θεμάτων, δυστυχώς. Έχω μαζέψει όλα σας τα requests και τα μεταφέρω στους devs. Δε σημαίνει οτι θα υλοποιηθούν όλα, εξετάζουμε από κοινού ποια θα βελτιώσουν τη λειτουργικότητα, ποια μπορεί να μην χρειάζονται τόσο πολύ και εν τέλει ποια θα υλοποιηθούν.

Συνεχίζετε κανονικά να αναφέρετε bugs κλπ εννοείται!

 

Ευχαριστούμε πολύ

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 12:04 ΜΜ, nikosdoc said:

Τα subscriptions δεν λειτουργούν όπως παλιά. Βγάζει μόνο 1-2 που έχουν καινουριες απαντήσεις αλλά δεν εμφανίζεται ο κατάλογος με όλα όσα παρακολουθώ.

Άλλες φορές δεν λειτουργούν καθόλου... Δεν εμφανίζει αδιάβαστα μηνύματα, αλλά όταν πάω μεσω του φορουμ στο νήμα, εκεί φαίνεται ότι έχουν δημοσιευτεί νέα...

(Opera browser ή Edge + Win10)

Να επαναλάβω κι εγώ ότι καλό θα ήταν να επαναφερθούν οι ενημερώσεις στη "διαχείριση θεμάτων που παρακολουθώ", ώστε να βλέπουμε πάνω πάνω ποια θέματα έχουν νέα, αδιάβαστα μηνύματα και πότε προστέθηκαν αυτά, όπως παλιά.

Τα subscriptions εμφανίζουν μόνο τα τελευταία μηνύματα όχι θέματα, που δημιουργήθηκαν από την τελευταία φορά που μπήκαμε στα subscriptions, που σημαίνει αν βγω και ξαναμπώ, θα έχει 0 μηνύματα, επομένως είναι μη λειτουργικά. Η δραστηριότητα θα μπορούσε να υπερκαλύψει τα subscriptions, εάν δουλεύανε κι αυτά σωστά. Η πιο απλή λύση είναι η επαναφορά των ενημερώσεων στα θέματα που παρακολουθούμε. Μέχρι τώρα η κατάσταση το έχει κάνει τελείως δύσχρηστο σε σχέση με πρώτα...

Επίσης ακόμη δεν έχει διορθωθεί η γραμματοσειρά στο μαύρο θέμα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι κατι κανατε με το θεμα (theme) τις τελευταιες μερες και στο mobile υπαρχει δεξια ενας μεγαλος χωρος απο πανω μεχρι κατω και δημιουργει προβλημα στο scroll και οταν ανοιγεις το menu. Να πω οτι καποιες φορες το κανει αλλες οχι, δοκιμασα με 2 browsers (kiwi, edge) και γινεται το ιδιο.

Ακομα παλι υπαρχει κενο αναμεσα στην μπαρα (news,forums,...) και στην κεφαλιδα του θεματος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mivas said:

Να επαναλάβω κι εγώ ότι καλό θα ήταν να επαναφερθούν οι ενημερώσεις στη "διαχείριση θεμάτων που παρακολουθώ", ώστε να βλέπουμε πάνω πάνω ποια θέματα έχουν νέα, αδιάβαστα μηνύματα και πότε προστέθηκαν αυτά, όπως παλιά.

Τα subscriptions εμφανίζουν μόνο τα τελευταία μηνύματα όχι θέματα, που δημιουργήθηκαν από την τελευταία φορά που μπήκαμε στα subscriptions, που σημαίνει αν βγω και ξαναμπώ, θα έχει 0 μηνύματα, επομένως είναι μη λειτουργικά. Η δραστηριότητα θα μπορούσε να υπερκαλύψει τα subscriptions, εάν δουλεύανε κι αυτά σωστά. Η πιο απλή λύση είναι η επαναφορά των ενημερώσεων στα θέματα που παρακολουθούμε. Μέχρι τώρα η κατάσταση το έχει κάνει τελείως δύσχρηστο σε σχέση με πρώτα...

Επίσης ακόμη δεν έχει διορθωθεί η γραμματοσειρά στο μαύρο θέμα...

Στα subscriptions μπορείς να αλλάξεις το Χρονικό διάστημα, από το προεπιλεγμένο "Από την προηγούμενή μου επίσκεψη" σε "Συγκεκριμένο χρονικό διάστημα" για να τα βλέπεις όλα.

Επίσης μπορείς να αλλάξεις την Εμφάνιση σε "Μόνο περιεχόμενα" για να βλέπεις μόνο θέματα και όχι μεμονωμένα μηνύματα από το κάθε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι το κάνατε το βελάκι που σε πήγαινε πάνω στην αρχή γρήγορα; 

Επίσης στην αρχική οθόνη πάνω δεξιά στις τρεις γραμμές όταν έχω ειδοποιήσεις και πατάω το κυκλάκι με τον αριθμό με βγάζει ένα x αντί να με πάει στο μήνυμα! ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το μενού από κινητό επάνω δεξιά, ανοίγει δεξιά και όχι αριστερά και πρέπει να κάνω zoom out για να το δω....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Τι το κάνατε το βελάκι που σε πήγαινε πάνω στην αρχή γρήγορα; 

Επίσης στην αρχική οθόνη πάνω δεξιά στις τρεις γραμμές όταν έχω ειδοποιήσεις και πατάω το κυκλάκι με τον αριθμό με βγάζει ένα x αντί να με πάει στο μήνυμα! ☹️

εγώ το βελάκι το βλέπω πάντως καθώς και το μενου με τις 3 γραμμές!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, minast said:

Στα subscriptions μπορείς να αλλάξεις το Χρονικό διάστημα, από το προεπιλεγμένο "Από την προηγούμενή μου επίσκεψη" σε "Συγκεκριμένο χρονικό διάστημα" για να τα βλέπεις όλα.

Επίσης μπορείς να αλλάξεις την Εμφάνιση σε "Μόνο περιεχόμενα" για να βλέπεις μόνο θέματα και όχι μεμονωμένα μηνύματα από το κάθε θέμα.

Ευχαριστώ για το workaround, δεν είναι ακριβώς όπως παλιά, αλλά έστω κι έτσι πλησιάζει κάπως

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 1:04 ΜΜ, nikosdoc said:

Τα subscriptions δεν λειτουργούν όπως παλιά. Βγάζει μόνο 1-2 που έχουν καινουριες απαντήσεις αλλά δεν εμφανίζεται ο κατάλογος με όλα όσα παρακολουθώ.

Άλλες φορές δεν λειτουργούν καθόλου... Δεν εμφανίζει αδιάβαστα μηνύματα, αλλά όταν πάω μεσω του φορουμ στο νήμα, εκεί φαίνεται ότι έχουν δημοσιευτεί νέα...

(Opera browser ή Edge + Win10)

Έχω κάνει το εξής:

Δραστηριότητα -> Αδιάβαστο περιεχόμενο -> Εκεί αλλάζω τις Επιλογές ροής -> Κατάσταση Ανάγνωσης: Περιεχόμενο που δεν έχω διαβάσει, Ιδιοκτησία: Περιεχόμενο που δημοσίευσα, Ακολουθώ: Στοιχεία περιεχομένου που ακολουθώ -> Από κάτω αποθήκευση ως νέα ροή -> Δίνω όνομα ροής και μετά υπάρχει εκεί η ροή όταν ξαναμπείς στο φόρουμ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, guy_fawkes said:

εγώ το βελάκι το βλέπω πάντως καθώς και το μενου με τις 3 γραμμές!

Το βελάκι σε μένα δεν φαίνεται ενώ πριν φαινόταν. Ούτε στο μενού με τις τρεις γραμμές μπορώ να δω. Μέσω Chrome τουλάχιστον... Αυτός με βολεύει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Το βελάκι σε μένα δεν φαίνεται ενώ πριν φαινόταν. Ούτε στο μενού με τις τρεις γραμμές μπορώ να δω. Μέσω Chrome τουλάχιστον... Αυτός με βολεύει. 

Scrollαρε προς τα δεξιά ή κάνε zoom out και θα τα δεις. Γι αυτό ειπα κάτι έκαναν με το theme, λες και πρόσθεσαν αυτό το κενό δεξιά. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 7:42 ΜΜ, PapaDarxon said:

Να προσθεσω οτι κατι κανατε με το θεμα (theme) τις τελευταιες μερες και στο mobile υπαρχει δεξια ενας μεγαλος χωρος απο πανω μεχρι κατω και δημιουργει προβλημα στο scroll και οταν ανοιγεις το menu. Να πω οτι καποιες φορες το κανει αλλες οχι, δοκιμασα με 2 browsers (kiwi, edge) και γινεται το ιδιο.

Ακομα παλι υπαρχει κενο αναμεσα στην μπαρα (news,forums,...) και στην κεφαλιδα του θεματος.

Και μένα μου το κάνει με samsung browser  και είναι πολύ σπαστικό . Αποτι είδα ο χώρος δεξιά που διμιουργειται είναι από baners με διαφημίσεις.

adok13
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, adok13 said:

Και μένα μου το κάνει με samsung browser  και είναι πολύ σπαστικό . Αποτι είδα ο χώρος δεξιά που διμιουργειται είναι από baners με διαφημίσεις.

Μάλιστα κάτι είχα υποψιαστεί. Επειδή είμαι με adguard private dns τις διαφημίσεις τις κόβει αλλά τα κενά όχι, ετσι ενεργοποίησα το adblock plus του edge και όλα OK.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 5:28 ΠΜ, PapaDarxon said:

Scrollαρε προς τα δεξιά ή κάνε zoom out και θα τα δεις. Γι αυτό ειπα κάτι έκαναν με το theme, λες και πρόσθεσαν αυτό το κενό δεξιά. 

Σωστά. Αλλά με βόλευε πιο πολύ όταν το είχε στο κοντινό πλάνο. Το ίδιο ισχύει και για τις τρεις γραμμές πάνω δεξιά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Cutthroat said:

Screenshot_20211014-202740_Chrome.jpg

Microsoft edge browser, ενεργοποιείς το (ενσωματωμένο) adblock plus και είσαι μια χαρά. Εγώ αυτό έκανα. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κενό στα δεξιά είναι φυσιολογικό; δεν ψήνομαι να αλλάξω browser μόνο για το myphone που θυμήθηκε να κάνει update... 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cutthroat said:

Ευχαριστώ. Το κενό στα δεξιά είναι φυσιολογικό; δεν ψήνομαι να αλλάξω browser μόνο για το myphone που θυμήθηκε να κάνει update... 

Πρέπει να'ναι χώρος για διαφημιστικά banner και μάλλον γι'αυτό όταν βάλεις adblock φεύγει. Αν ο browser σου υποστηρίζει extensions τότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ το έχετε αναφέρει και πιο πάνω αλλά δεν το είχα καταλάβει ίσως δεν έδωσα και τόση σημασία και τώρα που το ξαναδιαβάζω το παρατήρησα. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και την πρόταση σου όμως δεν το θεωρώ λύση όταν κάτι δεν είναι σωστό απο την πλευρά του σαιτ για αυτό και είπα να το ποσταρω. Παρόλα αυτά Σε Opera ας πούμε δουλεύει μια χαρά. παρόλα αυτά οπως σωστά αναφέρθηκε είναι καθαρά λόγω των διαφημίσεων.   

Το να αλλάξω browser επειδή το myphone δεν έχει αυτό το προβλημσ το θεωρώ χλωμό αν και θα του δώσω μια ευκαιρία του edge. Πάντως θα με ενδιέφερε να μάθω κάτι. Μιας και αναφέρεις extension. στο android Chrome υποστηριζονται extension ; ή ας πούμε στον edge;  Σε ευχαριστώ και πάλι. 

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Τα λάθη δεν έχουν τέλος. Πιστεύω ότι και να τα πούμε εδώ απάντηση δεν θα παρουμε. Απόδειξη ότι όσα έχουμε πει τίποτα δεν έχει διορθωθεί. Αντίθετα προστέθηκαν και άλλα. Στην mobile έκδοση για παράδειγμα το μενού στο forum  ανοίγει δεξιά με αποτέλεσμα να κρύβεται και στο τέλος τις σελίδας τα link των social εμφανίζονται δύο φορές. Πιστεύω ότι αυτοί που διαχειρίζονται το site είναι ερασιτέχνες και τώρα μαθαίνουν πάνω στο ποιο ιστορικό site για κινητά και τεχνολογία στην Ελλάδα. Κρίμα αλλά δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα είτε θέλετε να το πιστέψετε είτε όχι. Η αλήθεια πάντα είναι πικρή. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το μενού που λες στην αρχή πάταγα πάταγα και νόμιζα ότι δεν δουλεύει, μέχρι να το δω τυχαία ότι ανοίγει δεξιά

adok13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...