Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το γνωρίζω, είναι όλα τα S μαζί σε μια ενότητα. Ενώ πριν ήταν ξεχωριστά

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, coulis said:

Επανω δεξιά:

Καμπάνα
Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων
Περιεχόμενο που ακολουθείται
"Automatically follow new content I post
Automatically follow content I reply to
ΚΑΙ
Ειδοποίηση όταν δημοσιεύεται νέο περιεχόμενο.
ΚΑΙ κάτω κάτω στο" Followed Content", διαλέγεις "Λίστα ειδοποιήσεων" για να σου έρχονται επάνω δεξιά ειδοποιήσεις ή και email για να σου έρχονται και αυτά.

 


Η πιο κάτω φωτο είναι από το δικό μου προφίλ. Μου έρχονται και μαιλ και ειδοποιήσεις!!!

image.png

Έτσι είναι και εμένα οι ρυθμίσεις αλλα παρολα αυτά δεν μου έρχονται ειδοποίησης.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, coulis said:

Επανω δεξιά:

Καμπάνα
Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων
Περιεχόμενο που ακολουθείται
"Automatically follow new content I post
Automatically follow content I reply to
ΚΑΙ
Ειδοποίηση όταν δημοσιεύεται νέο περιεχόμενο.
ΚΑΙ κάτω κάτω στο" Followed Content", διαλέγεις "Λίστα ειδοποιήσεων" για να σου έρχονται επάνω δεξιά ειδοποιήσεις ή και email για να σου έρχονται και αυτά.

 


Η πιο κάτω φωτο είναι από το δικό μου προφίλ. Μου έρχονται και μαιλ και ειδοποιήσεις!!!

image.png

Σου ξανά απάντησα.

Δεν θέλω σε κάθε τοπικ που ποσταρω αυτόματα να το ακολουθώ.

Γι' αυτό και δεν θέλω να επιλέξω τις επιλογές που έχεις.

Όσο αφορά τα υπόλοιπα τα έχω ήδη τσεκαρισμένα όπως κι εσύ και συνεχίζω να μην λαμβάνω καμία ειδοποίηση μειλ σε οτιδήποτε νέο ποστ ή προσωπικό μήνυμα έχω στο site.

46 minutes ago, Epicouros said:

Έτσι είναι και εμένα οι ρυθμίσεις αλλα παρολα αυτά δεν μου έρχονται ειδοποίησης.

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ.

Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων το πρόβλημα, αλλά το ότι απ' όταν άλλαξε το site πολλοί έχουν πρόβλημα με βασικά πράγματα που πριν δεν είχανε.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να γίνει κι αυτό "dark" όταν έχουμε dark mode theme?

Capture.PNG.6cda149a8f0b54c7c779d1405548c42a.PNG

 

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που δε λαμβάνουν ειδοποιήσεις, πολύ πιθανόν να "ευθύνεται" το mail τους. Δοκιμάστε ένα άλλο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα το πρώτο ποστ μετα την αναβάθμιση του site και αυτοματος χωρίς να κανω τιποτα ξεκίνησαν να έρχονται παλι οι ειδοποίησης!!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, seranata said:

Σε αυτούς που δε λαμβάνουν ειδοποιήσεις, πολύ πιθανόν να "ευθύνεται" το mail τους. Δοκιμάστε ένα άλλο.

Δεν θα το έλεγα.

Εσύ τι μειλ έχεις και λαμβάνεις κανονικά ειδοποιήσεις.

Και αν έφταιγε το μειλ όπως λες που έχουμε βάλει εδώ τότε δεν θα μας έστελνε ούτε με το προηγούμενο site, όχι μόνο τώρα.

Εννοώ τι gmail, hotmail, yahoo κ.τ.λ.

54 minutes ago, Epicouros said:

Μόλις εκανα το πρώτο ποστ μετα την αναβάθμιση του site και αυτοματος χωρίς να κανω τιποτα ξεκίνησαν να έρχονται παλι οι ειδοποίησης!!

Ε τότε είσαι πιο τυχερός από εμένα γιατί  εγώ όπως βλέπεις έχω κάνει ένα κάρο ποστ αλλά ειδοποιήσεις μετά την αλλαγή του site δεν έχω λάβει ποτέ.

Τι μειλ έχεις βάλει στο site?

Έτσι για να καλύψουμε και αυτή την πιθανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Otenet έχω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Με gmail εγώ και όλα κανονικά με τις ειδοποιήσεις.

Ποτέ δεν συνάντησα πρόβλημα από την αλλαγή της πλατφόρμας, μπήκα, ρύθμισα και όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με Gmail, μέχρι πριν κάποιες ημέρες που απενεργοποίησα την αποστολή mail για όλες τις περιπτώσεις, παρόλο που σε κάποιες ήταν ενεργοποιημένες από μόνες τους ώστε να έρχονται email, δεν μου είχε έρθει κανένα.

Λοιπές ειδοποιήσεις όταν ανοίξω το site έρχονται κανονικά.

Δεν έχω δοκιμάσει αν ενεργοποιήσω πάλι να έρχονται email να δω τι θα γίνει.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, adais said:

Δεν θα το έλεγα.

Εσύ τι μειλ έχεις και λαμβάνεις κανονικά ειδοποιήσεις.

Και αν έφταιγε το μειλ όπως λες που έχουμε βάλει εδώ τότε δεν θα μας έστελνε ούτε με το προηγούμενο site, όχι μόνο τώρα.

Εννοώ τι gmail, hotmail, yahoo κ.τ.λ.

Ε τότε είσαι πιο τυχερός από εμένα γιατί  εγώ όπως βλέπεις έχω κάνει ένα κάρο ποστ αλλά ειδοποιήσεις μετά την αλλαγή του site δεν έχω λάβει ποτέ.

Τι μειλ έχεις βάλει στο site?

Έτσι για να καλύψουμε και αυτή την πιθανότητα.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Με την αλλαγή της πλατφόρμας αλλάζουν και τεχνικά χαρακτηριστικά του τρόπου αποστολής email, και δεν είναι απίθανο ο πάροχός σου να θεωρεί πχ ότι από το νέο είναι spam.

Εάν έχεις δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις που έχουν προταθεί και συνεχίζεις να μην λαμβάνεις email, δοκίμασε να αλλάξεις και πάροχο mail.

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν είχα hotmail που είναι το μειλ της ίδιας της Microsoft.

Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν δεν μπορεί να μην δέχεται το επίσημο μειλ της ίδιας της Microsoft έτσι δεν είναι?

 

Απλά πρέπει να ασχοληθούν με το ζήτημα οι αρμόδιοι και να το φτιάξουν.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adais said:

Τι μειλ έχεις βάλει στο site?

Έτσι για να καλύψουμε και αυτή την πιθανότητα.

Hotmail εχω βαλει.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, adais said:

Ανέκαθεν είχα hotmail που είναι το μειλ της ίδιας της Microsoft.

Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν δεν μπορεί να μην δέχεται το επίσημο μειλ της ίδιας της Microsoft έτσι δεν είναι?

 

Απλά πρέπει να ασχοληθούν με το ζήτημα οι αρμόδιοι και να το φτιάξουν.

Πάντως όσοι έχω διαβάσει να έχουν προβλήματα μετά την αλλαγή, ήταν με hotmail, επίσης έχω δει αντίστοιχα προβλήματα και σε διπλανό φόρουμ με διευθύνσεις hotmail.
Επίσης δεν είπε κανείς ότι "δεν το δέχεται", είναι πιθανότερο να μην αρέσει στο hotmail, πχ να το πηγαίνει σε spam ή να το κόβει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να τροποποιήσω ένα Ποστ μου γράφει "Saving" και δεν γίνεται τίποτα .............

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, ath156 said:

Όταν προσπαθώ να τροποποιήσω ένα Ποστ μου γράφει "Saving" και δεν γίνεται τίποτα .............

ισως ειναι πολυ λιγοι οι χαρακτηρες, θελει απο καποιους και πανω για να το δεχθει

Καλησπέρα σε όλους,

υπάρχει ένα θέμα με χρήστες microsoft email καθώς γίνονται αναφορές για spam, πιθανότατα στα mails που τους έρχονται ως notifications για εγγραφές σε θέματα.

Ενδεικτικά αναφέρω κάποιους χρήστες που φαίνεται να έκαναν report as spam (?)

@dante_100

@gokuthelegend

@manan69t

@moviehunter2009

@Pyro13

Παρακαλώ ενημερώστε μας αν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα ή αν συμβαίνει κάτι περίεργο με τα μαιλς που λαμβάνετε από το forum

 

ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MyPhone Admin said:

ισως ειναι πολυ λιγοι οι χαρακτηρες, θελει απο καποιους και πανω για να το δεχθει

Καλησπέρα σε όλους,

υπάρχει ένα θέμα με χρήστες microsoft email καθώς γίνονται αναφορές για spam, πιθανότατα στα mails που τους έρχονται ως notifications για εγγραφές σε θέματα.

Ενδεικτικά αναφέρω κάποιους χρήστες που φαίνεται να έκαναν report as spam (?)

@dante_100



Παρακαλώ ενημερώστε μας αν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα ή αν συμβαίνει κάτι περίεργο με τα μαιλς που λαμβάνετε από το forum

 

ευχαριστούμε!

Σ΄ εμένα μετά το update όλα τα mail πήγαιναν στα spam. Το ρύθμισα να μην τα θεωρεί spam πλέον. Πες μου αν συνεχίσει.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, MyPhone Admin said:

ισως ειναι πολυ λιγοι οι χαρακτηρες, θελει απο καποιους και πανω για να το δεχθει

Καλησπέρα σε όλους,

υπάρχει ένα θέμα με χρήστες microsoft email καθώς γίνονται αναφορές για spam, πιθανότατα στα mails που τους έρχονται ως notifications για εγγραφές σε θέματα.

Ενδεικτικά αναφέρω κάποιους χρήστες που φαίνεται να έκαναν report as spam (?)

@dante_100

@gokuthelegend

@manan69t

@moviehunter2009

@Pyro13

Παρακαλώ ενημερώστε μας αν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα ή αν συμβαίνει κάτι περίεργο με τα μαιλς που λαμβάνετε από το forum

 

ευχαριστούμε!

Έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα μου το δημιουργούσε ο Opera browser που χρησιμοποιώ (?) Σε Chrome φαίνεται να μην υπάρχει θέμα. Επίσης να ρωτήσω υπάρχει πρόβλημα εάν βάλουμε λινκ για κάποιο προιόν από Scroutz όπου θα εμφανίζονται όλα τα μαγαζιά που το έχουν με την τιμή του?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τρομερό πρόβλημα!!!!1!!
Πάω στο άρθρο του διαγωνισμού για το Mediapad (αυτό συμβαίνει και σε κάθε άρθρο), πάω να κάνω σχόλιο και βλέπω την παρακάτω εικόνα γεμάτη errors
 

spacer.png

 

Πατάω εκεί που λέει "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε", ανοίγει νέο tab με την παρακάτω εικόνα

spacer.png

 

Πατάω continue as Bayern7 και με πάει στην αρχική σελίδα του site.

Αλλά όποιο άρθρο και αν ανοίξω, παίρνω πάλι την 1η εικόνα. Σχόλια δεν βλέπω, γράφω σχόλιο πατάω "post comment" αλλά δεν το βλέπω ούτε κάτω από το άρθρο, αλλά ούτε σαν Post όταν πάω στο forum στο αντίστοιχο thread.

pls fix

 

edit: εντωμεταξύ δεν βλέπω και κάποιο link για να κάνω login στο site, στην κεντρική σελίδα του (ούτε αλλού)

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bayern7 said:

Λοιπόν, τρομερό πρόβλημα!!!!1!!
Πάω στο άρθρο του διαγωνισμού για το Mediapad (αυτό συμβαίνει και σε κάθε άρθρο), πάω να κάνω σχόλιο και βλέπω την παρακάτω εικόνα γεμάτη errors
 

spacer.png

 

Πατάω εκεί που λέει "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε", ανοίγει νέο tab με την παρακάτω εικόνα

spacer.png

 

Πατάω continue as Bayern7 και με πάει στην αρχική σελίδα του site.

Αλλά όποιο άρθρο και αν ανοίξω, παίρνω πάλι την 1η εικόνα. Σχόλια δεν βλέπω, γράφω σχόλιο πατάω "post comment" αλλά δεν το βλέπω ούτε κάτω από το άρθρο, αλλά ούτε σαν Post όταν πάω στο forum στο αντίστοιχο thread.

pls fix

Μπαίνε και γράφε από τη σελίδα του forum όχι από την κεντρική με τα news 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koutsis said:

Μπαίνε και γράφε από τη σελίδα του forum όχι από την κεντρική με τα news 

Ναι έτσι το έκανα.
Αλλά αυτό είναι workaround, όχι λύση.

Ας το δούνε οι admins.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...