Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σε αλλο σημειο. Εσυ κοιτας στη Διαχείριση Συνδρομών (ή οπως το λεει), ενω πρέπει να πας στις Ροές και να θέσεις ως default τις παραμέτρους που θελεις. Μετα θα πηγαινεις αμεσως απο το εικονίδιο πανω και αριστερα
Ναι το βρήκα ευχαριστώ.
Θα μείνω όμως στο tapatalk όσο μπορώ...
Ούτε εμένα μου εμφανίζεται αυτή η κουκκίδα αριστερά σε κάθε τίτλο.
Κάνε αυτό που είπε ο φίλος από πάνω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα και επάνω στο τίτλο του θέματος που πατάω με πηγαίνει στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα σε όλους!

 

σορρυ για την απουσία updates αλλά... πήζουμε 😪

Επίσης αντιμετωπίζουμε καποιο πρόβλημα (που δεν φαίνεται σε εσάς) αλλά πρέπει να λυθεί οπωσδήποτε για να προχωρήσουμε στις επόμενες βελτιώσεις και μας καθυστερεί!

Ήρθα να γράψω για το tapatalk αλλά βλέπω οτι το αντιληφθήκατε ήδη, οπότε δεν έχω να πω κάτι...enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!
 
σορρυ για την απουσία updates αλλά... πήζουμε 
Επίσης αντιμετωπίζουμε καποιο πρόβλημα (που δεν φαίνεται σε εσάς) αλλά πρέπει να λυθεί οπωσδήποτε για να προχωρήσουμε στις επόμενες βελτιώσεις και μας καθυστερεί!
Ήρθα να γράψω για το tapatalk αλλά βλέπω οτι το αντιληφθήκατε ήδη, οπότε δεν έχω να πω κάτι...enjoy!
Κάνω παράθεση το post που έκανα και στο thread του Tapatalk.

Όσο υπήρχε το παλιό site, πατώντας από το Tapatalk πάνω σ' ένα post, αυτό επιλέγονταν, και μετά πατώντας πάνω δεξιά στις 3 τελείες έβγαινε μενού μέσα στο οποίο υπήρχει επιλογή να ανοίξεις το επιλεγμένο post με τον browser σου.

Αυτό που αναφέρω φυσικά λειτουργεί σε όλα τα forum που παρακολουθώ μέσω του Tapatalk.

Πριν από λίγο δοκίμασα να κάνω αυτό που ανέφερα παραπάνω επιλέγοντας τυχαία το τελευταίο post του admin από το thread "Νέο myPhone", αλλά δεν μου ανοίγει το post με τον Chrome.

Edit: Μου ανοίγει στον Chrome την κεντρική σελίδα του forum, ενώ θα έπρεπε να με παίρνει απευθείας στο post.


Μπορείτε να δοκιμάσετε κι εσείς το ίδιο, και να γράψετε αν το κάνει και σ' εσάς ή γίνεται μόνο σ' εμένα;


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Έχουν απαντήσει και άλλοι συμφορουμίτες ότι όντως, κάνοντας redirect ένα post από το Tapatalk στον browser του κινητού, δεν ανοίγει η σελίδα στο post αλλά στη κεντρική σελίδα του forum.

Όποτε βρείτε χρόνο, δείτε αν είναι κάποιου είδους bug, και αν μπορεί να διορθωθεί.


Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και καλή -νέα- αρχή!
Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι τα mail που μου έρχονται για τα θέματα που παρακολουθώ, έχουν τώρα επικεφαλίδα "Your myPhone digest" (για όλα τα θέματα), ενώ πριν έγραφαν τον τίτλο του θέματος και δεν χρειαζόταν να τα ανοίγω όλα για να δω ποια έχουν ανανεωθεί. Φαντάζομαι πως είναι προσωρινό.
Επίσης όταν μπαίνω από το λάπτοπ, η αριστερή στήλη του forum είναι τώρα πολυ στενή, κι είναι κουραστικό αφού είσαι συνέχεια με το χέρι κολλημένο στο ποντίκι να κάνεις scroll .
Κατά τα άλλα, η αλλαγή είναι προς το καλύτερο, μπράβο σας και καλή συνέχεια!

😀😊
Θα υπαρχει dark mode στην desctop εκδοχή ή ζητάω πολλά? Η Google και το  facebook το έχουν ήδη, γιατί οχι και το myPhone?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, gag said:

Χαιρετώ και καλή -νέα- αρχή!
Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι τα mail που μου έρχονται για τα θέματα που παρακολουθώ, έχουν τώρα επικεφαλίδα "Your myPhone digest" (για όλα τα θέματα), ενώ πριν έγραφαν τον τίτλο του θέματος και δεν χρειαζόταν να τα ανοίγω όλα για να δω ποια έχουν ανανεωθεί. Φαντάζομαι πως είναι προσωρινό.
Επίσης όταν μπαίνω από το λάπτοπ, η αριστερή στήλη του forum είναι τώρα πολυ στενή, κι είναι κουραστικό αφού είσαι συνέχεια με το χέρι κολλημένο στο ποντίκι να κάνεις scroll .
Κατά τα άλλα, η αλλαγή είναι προς το καλύτερο, μπράβο σας και καλή συνέχεια!

😀😊
Θα υπαρχει dark mode στην desctop εκδοχή ή ζητάω πολλά? Η Google και το  facebook το έχουν ήδη, γιατί οχι και το myPhone?

dark mode κατω κατω!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MyPhone Admin said:

dark mode κατω κατω!

Τέλειο, ευχαριστώ πολύ!  😎
Επίσης στο κινητό ο σχεδιασμός είναι πολυ πρακτικός! (γι αυτό έγραψα την δυσκολία μου στο λάπτοπ)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα εχει ειπωθει και συγγνωμη, αλλα δεν εχω το χρονο να τα διαβασω ολα.

Αυτό σημαίνει κάτι?

εννοώ μπορει να υπάρχει κάτι καινουργιο το οποιο δεν εχουμε διαβασει και να μην το δειχνει σε αυτή τη φάση?

Quote

The search index is currently processing. Activity stream results may not be complete

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ τους admin/mod ας φτιάξουν τουλάχιστον τις ειδοποιήσεις σε τοπικ που έχουμε βάλει να ειδοποιούμαστε και σε προσωπικά μηνύματα μέσω μειλ γιατί τώρα δεν λαμβάνουμε κανένα απολύτως μειλ από το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα λαμβάνω emails με ειδοποίηση για νέες απαντήσεις σε θέματα που παρακολουθώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ τους admin/mod ας φτιάξουν τουλάχιστον τις ειδοποιήσεις σε τοπικ που έχουμε βάλει να ειδοποιούμαστε και σε προσωπικά μηνύματα μέσω μειλ γιατί τώρα δεν λαμβάνουμε κανένα απολύτως μειλ από το φόρουμ


Μία χαρά δουλεύει.
Φτιάξε τις ρυθμίσεις σου
Ποστ 648 αν το βλέπεις από pc
https://myphone.gr/forum/index.php?/topic/190070-Νεο-myPhone#entry6991689
Επανω δεξιά:
3 παύλες
Καμπάνα
Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων
Περιεχόμενο που ακολουθείται
"Automatically follow new content I post
Automatically follow content I reply to
ΚΑΙ
Ειδοποίηση όταν δημοσιεύεται νέο περιεχόμενο.
ΚΑΙ κάτω κατω στο" Followed Content", διαλέγεις "Λίστα ειδοποιήσεων" για να σου έρχονται επάνω δεξιά ειδοποιησεις ή και στο "email".

-----------
Tapa






Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 hours ago, kmpatra said:

σιγουρα θα εχει ειπωθει και συγγνωμη, αλλα δεν εχω το χρονο να τα διαβασω ολα.

Αυτό σημαίνει κάτι?

εννοώ μπορει να υπάρχει κάτι καινουργιο το οποιο δεν εχουμε διαβασει και να μην το δειχνει σε αυτή τη φάση?

 

εχουμε ενα θεμα με την αναζητηση και το κοιταμε...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, coulis said:

 


Μία χαρά δουλεύει.
Φτιάξε τις ρυθμίσεις σου
Ποστ 648 αν το βλέπεις από pc
https://myphone.gr/forum/index.php?/topic/190070-Νεο-myPhone#entry6991689
Επανω δεξιά:
3 παύλες
Καμπάνα
Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων
Περιεχόμενο που ακολουθείται
"Automatically follow new content I post
Automatically follow content I reply to
ΚΑΙ
Ειδοποίηση όταν δημοσιεύεται νέο περιεχόμενο.
ΚΑΙ κάτω κατω στο" Followed Content", διαλέγεις "Λίστα ειδοποιήσεων" για να σου έρχονται επάνω δεξιά ειδοποιησεις ή και στο "email".

-----------
Tapa





 

 

Αρχικά δεν θέλω σε κάθε τοπικ που ποσταρω να το παραμουθω αμέσως. 

Θέλω να διαλέγω ποια τοπικ θα παρακολουθώ και ποια οχι. 

Όλα τα άλλα τα έχω ιδια αλλά. Μειλς δεν λαμβάνω. 

Μηπως το φόρουμ έχει θέμα με συγκεκριμένα μειλς? 

 

Οπως επίσης δεν μου δείχνει ποιο νούμερο ποστ είναι το κάθε ποστ

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk δουλεύει άψογα με την τελευταία έκδοση. Μπράβο σας πολύ γρήγορη ανταπόκριση.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι και αψογα, σε μενα τουλαχιστον, εχει ενα θεμα με το σορταρισμα, 

τα θεματα με τα πιο προσφατα μηνυματα δεν πανε στην κορυφη με αποτελεσμα να τα ψαχνω,

δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει,

επισης,

τι εγινε με το rss feed της κεντρικης; 

https://myphone.gr/feed/

σταματησε να λειτουργει απο 24/8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε, η υπογραφή πώς αλλάζει; Επίσης την αρίθμηση των posts πάνω δεξιά πχ #345 δεν βλέπουμε πλέον, για να τα βρίσκουμε πιο εύκολα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, evris2013 said:

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε, η υπογραφή πώς αλλάζει; Επίσης την αρίθμηση των posts πάνω δεξιά πχ #345 δεν βλέπουμε πλέον, για να τα βρίσκουμε πιο εύκολα. 

Ρυθμισεις λογαριασμου, signature για την υπογραφη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, evris2013 said:

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε, η υπογραφή πώς αλλάζει; Επίσης την αρίθμηση των posts πάνω δεξιά πχ #345 δεν βλέπουμε πλέον, για να τα βρίσκουμε πιο εύκολα. 

αν πατησεις στις 3 τελιτσες μπορεις να κανεις κοινοποιηση, γραφει τον αριθμο του σχολιου. Θα κοιταξω ομως μηπως φαινεται και οπως παλια

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάμε στη "Διαχείριση περιεχομένου που ακολουθείτε" υπάρχει η δυνατότητα να γίνεται ταξινόμηση σύμφωνα με το πιο πρόσφατο ενεργό thread; 

Π.χ. έχω ποστάρει στο θέμα "Δημόσια Ημερολόγια Google" πριν 3 ώρες αλλά εμφανίζεται τελευταίο στη λίστα με τη διαχείριση περιεχομένου.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στο Tapatalk τα subscribed εμφανίζονται μπερδεμένα ενώ στη mobile έκδοση κανονικά (το τελευταίο απαντηθέν είναι πάνω).

41d6ec81d41bf5dc00af8b25b4a9ec1e.jpg
fb15c9bd9554b64c900551daa9ae659d.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Συγγνώμη εκ των προτέρων, αν έχει ήδη ερωτηθεί και απαντηθεί. (Έψαξα, αλλά δεν εντόπισα κάτι.)

Υπάρχει τρόπος, όταν βλέπω τα μη αναγνωσμένα posts των threads που ακολουθώ (έχοντας πατήσει το σχετικό button δεξιά στην μπάρα επάνω), αφού ανοίξω όσα θέλω από αυτά, μετά να μαρκάρω όλα τα υπόλοιπα ως αναγνωσμένα με ένα button; (ενστικτωδώς αναζήτησα κάποιο τέτοιο στο κάτω μέρος -ίσως δίπλα στο "φόρτωση περισσότερων", αλλά δεν βρήκα. "Mark all as read".)

Ευχαριστώ.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MyPhone Admin said:

αν πατησεις στις 3 τελιτσες μπορεις να κανεις κοινοποιηση, γραφει τον αριθμο του σχολιου. Θα κοιταξω ομως μηπως φαινεται και οπως παλια

Πιστεύω ο παλιός τρόπος που έβλεπες τι νούμερο είναι το ποστ σου χωρίς να έπρεπε να πατήσεις πουθενά ήταν πολύ καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MyPhone Admin said:

αν πατησεις στις 3 τελιτσες μπορεις να κανεις κοινοποιηση, γραφει τον αριθμο του σχολιου. Θα κοιταξω ομως μηπως φαινεται και οπως παλια

Ναι, αυτό εννοούσα. Να φαίνεται όπως παλιά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...