Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 hours ago, Billeridis said:

Μεγάλο μπέρδεμα παιδιά , απορώ πως πέρασε ποιοτικό έλεγχο ! 

Το Site πρέπει να είναι απλό , πρακτικό και ταυτόχρονα μοντέρνο.  

Όπως κάθε τι νέο μας ξενίζει στην αρχή γιατί βγαίνουμε εκτός των συνηθειών μας και της ρουτίνας μας, "μπαίνουμε εδώ, κάνουμε κλικ εκεί κτλ.".

Δώστε του λίγο χρόνο και θα διαπιστώσετε ότι πλέον το φόρουμ είναι πιο εύχρηστο, με ομορφότερο UI, και πλέον στα τωρινά πρότυπα όλων των forums παγκοσμίως. Εξέλιξη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bill_viper said:

Όπως κάθε τι νέο μας ξενίζει στην αρχή γιατί βγαίνουμε εκτός των συνηθειών μας και της ρουτίνας μας, "μπαίνουμε εδώ, κάνουμε κλικ εκεί κτλ.".

Δώστε του λίγο χρόνο και θα διαπιστώσετε ότι πλέον το φόρουμ είναι πιο εύχρηστο, με ομορφότερο UI, και πλέον στα τωρινά πρότυπα όλων των forums παγκοσμίως. Εξέλιξη.

Κοιτα κανονικα θα επρεπε να τρεξει ενα πιλοτικο παραλληλα με το live forum ωστε να στηθει και να δοκιμαστει κι οταν θα ηταν ετοιμο να γινοταν η αλλαγη. Τωρα απλα εγινε η αλλαγη και το ολο στησιμο γινεται on the fly γι'αυτο και ολο αυτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ZZW30 said:

Η κεντρική (news) page δεν είναι "άχρηστη" γιατί ουσιαστικά έχει όλο το κομμάτι των news/reviews κ.λπ. και το προβάλλει με ένα τρόπο που μέσα στο φορουμ δεν γίνεται, πολύ πιο καλοστημένα και με περισσότερα features. Βέβαια, κάποιοι θα προτιμούν να διαβάζουν τα νέα στο forum, δεν είναι παράλογο, αλλά το news site είναι κλασικό wordpress με ό,τι καλό αυτό συνεπάγεται. Από πλευράς ειδησεογραφίας μας εξυπηρετεί σαφώς, σαν πλατφόρμα.

Το "άχρηστη" εννοείται σε εισαγωγικά. Εννοώ ότι αν είσαι εξοικειωμένος με το forum και είσαι χρόνια μέλος δεν σου χρειάζεται, και πιο πολύ περιπλεκει τα πράγματα μιας και  πολλά πράγματα ακόμα δεν λειτουργούν σωστά. Πιο πολύ το βλέπω σαν μια βιτρίνα του κανονικού forum που απλά βλέπεις κάποια πράγματα πιο εντυπωσιακά αλλά τελικά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά εκεί και πρέπει να μπεις στο κανονικό μαγαζί (forum) για να κάνεις τη δουλειά σου. Είναι καλό ωστόσο για να τραβήξει νέο κόσμο και πιστεύω αυτός είναι ο βασικός σκοπός της.

Και μιας και πιάσαμε την κεντρική σελίδα, οπωσδήποτε πρέπει να φτιαχτεί το θεμα που μπαίνεις να διαβάσεις μια είδηση και κάτω από αυτή που διαβάζεις, ακολουθούν και όλες οι άλλες ειδήσεις στην ίδια σελίδα! Χάνεις την μπάλα και δεν θυμάσαι τι διαβάζεις...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ZZW30 said:

Τέλος, όσον αφορά το tapatalk, οι devs μας είπαν οτι υποστηρίζει το invision και θα λειτουργήσει. Μας καθυστερεί μια λεπτομέρεια που θα λυθεί εντός των ημερών. Από εκεί και πέρα, αν δούμε οτι είναι προβληματικό, θα σκεφτούμε αν θα το διατηρήσουμε ή όχι. Και φυσικά θα το δείτε κι εσείς οι ίδιοι όταν το χρησιμοποιήσετε.

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ενημέρωση. Για να δούμε... Θα αξίζει η χρήση....?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλημέρα σε όλους!

Όπως θα είδατε ίσως, συνεχίζεται το ξεκαθάρισμα με συγχώνευση των παλιών ενοτήτων και γενικά η τακτοποίηση των sub-fora. Είναι μεγάλη η προσπάθεια που γίνεται ώστε να κρατήσουμε το παλιό περιεχόμενο εύκολα προσβάσιμο αλλά και να "ανοίξει" χώρος για νέα θέματα και συζητήσεις, χωρίς να "χάνεστε" μεταξύ παλιών και νέων τοπικς.

Φυσικά συνεχίζεται και η επίλυση των μικρο-προβλημάτων που παραμένουν σε forum/site, αλλά σύντομα θα είμαστε 100%!

Link to comment
Share on other sites

Το κάνατε δύσκολο, σαν περνάμε εξετάσεις νιώθω, τόσα χρόνια εδώ ξέραμε τι είναι που και τώρα ψαχνόμαστε.🤔

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, manolis said:

Το κάνατε δύσκολο, σαν περνάμε εξετάσεις νιώθω, τόσα χρόνια εδώ ξέραμε τι είναι που και τώρα ψαχνόμαστε.🤔

Κάθε πράγμα χρειάζεσαι ανανέωση δεν νομίζεις;  το site ήταν απαρχαιωμενο οπως είπες κι εσύ. Κάθε αρχή και δύσκολη μέχρι να συνηθίσουμε...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, MyPhone Admin said:

Καλημέρα σε όλους!

Όπως θα είδατε ίσως, συνεχίζεται το ξεκαθάρισμα με συγχώνευση των παλιών ενοτήτων και γενικά η τακτοποίηση των sub-fora. Είναι μεγάλη η προσπάθεια που γίνεται ώστε να κρατήσουμε το παλιό περιεχόμενο εύκολα προσβάσιμο αλλά και να "ανοίξει" χώρος για νέα θέματα και συζητήσεις, χωρίς να "χάνεστε" μεταξύ παλιών και νέων τοπικς.

Φυσικά συνεχίζεται και η επίλυση των μικρο-προβλημάτων που παραμένουν σε forum/site, αλλά σύντομα θα είμαστε 100%!

δεν μπορώ να σου στείλω pm

Με πετάει σε μια άλλη σελίδα που μου αναφέρει κάτι ακαταλαβιστικα

Βασικά link δεν με αφήνει να σου στείλω!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 hours ago, guy_fawkes said:

 

δεν μπορώ να σου στείλω pm

Με πετάει σε μια άλλη σελίδα που μου αναφέρει κάτι ακαταλαβιστικα

Βασικά link δεν με αφήνει να σου στείλω!

Είναι bug αλλά υπάρχει προσωρινή λύση… To link στείλε το απλό, όχι σαν παράθυρο όπως εμφανίζεται στο μήνυμα και έτσι το pm θα φύγει κανονικά.

3 hours ago, looneygirl said:

Εγώ που τόσα χρόνια έμπαινα μόνο μέσο Tapatalk δεν μπορώ να το χειριστώ αλλιώς. 

Επειδή όπως λες έμπαινες μόνο μέσω tapatalk. Η mobile μορφή πλέον είναι πολύ καλύτερη από πριν και αν της δώσεις μια ευκαιρία, θα τη συνηθίσεις πολύ νωρίτερα από ότι φανταζόσουν.

3 hours ago, looneygirl said:

Εγώ που τόσα χρόνια έμπαινα μόνο μέσο Tapatalk δεν μπορώ να το χειριστώ αλλιώς. 

Συνήθεια είναι παιδιά, δε χάθηκε και ο κόσμος. Λίγη ευελιξία δεν βλάπτει θα έλεγα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

Επειδή όπως λες έμπαινες μόνο μέσω tapatalk. Η mobile μορφή πλέον είναι πολύ καλύτερη από πριν και αν της δώσεις μια ευκαιρία, θα τη συνηθίσεις πολύ νωρίτερα από ότι φανταζόσουν.

Συνήθεια είναι παιδιά, δε χάθηκε και ο κόσμος. Λίγη ευελιξία δεν βλάπτει θα έλεγα.

Εγώ πάντως αυτό το tapatalk δεν ξέρω καν τι είναι!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, koutsis said:

Εγώ πάντως αυτό το tapatalk δεν ξέρω καν τι είναι!

Άρα είσαι από τους τυχερούς! 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει συνηθισει στο tapatalk, ειναι ξεβολεμα. Ωστοσο,οσοι ασχολουνται λιγο με τεχνολογια,καλο είναι που και που να δοκιμαζουν νέα πραγματα. 

Στην αρχη δε μου αρεσε το νεο φόρουμ,αλλα μπορω να πω το συνηθιζω. Βασικα 2 πραγματα χρησιμοποιω: νεες δημοσιεύσεις και subscriptions( θεματα που ακολουθω/ποσταρα κτλ). Το πρωτο το ρυθμισα ,το δευτερο δε μου πολυδουλευει.

Αβολο και το θεμα μεγεθους γραμματοσειρας. Εξαρταται βεβαια και απ τον browser που χρησιμοποιει κανεις,γιατι καποιοι κανουν reflow text. Εμενα ο σαμσουνγκ δεν κανει,αλλα με ενα shortcut του αυξανω το μεγεθος. Και γενικα οσο καλο και αν ειναι ενα mobile site, ολα εξαρτώνται απ τον browser, είναι κατι που οι σχεδιαστες δεν μπορουν να το ακυρώσουν οσο και να θελουν. Το ποσο γρηγορα θα ανοιξει ενα θεμα,θα παει πισω,ποσο ομαλα γινονται αυτα κτλ ειναι στο ελεος του browser. Γι αυτο και δυσκολα θα ειναι τοσο καλο οσο το tapatalk. Γι αυτο και οι εφαρμογες του fb,insta, Twitter, tinder, youtube,mail,καιρος κτλ θα ειναι παντα καλυτερες απ ο,τι στον browser. Αλλιως θα αγοραζαμε ολοι huawei και δε θα παραπονιοταν κανεις

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το φόρουμ πολλά χρόνια. Δεν έχω δει μια καθαρή απάντηση από τον υπεύθυνο, αν θα υποστηριχθεί τώρα το Tapatalk και αν όχι, γιατί. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, motoboots said:

Παρακολουθώ το φόρουμ πολλά χρόνια. Δεν έχω δει μια καθαρή απάντηση από τον υπεύθυνο, αν θα υποστηριχθεί τώρα το Tapatalk και αν όχι, γιατί. 

Συμπάθα με, αλλά μάλλον δεν το παρακολουθείς και πολύ προσεκτικά, μια και έχει απαντηθεί και επαναπαρετεθεί στο ίδιο θέμα που μόλις έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να γίνει εφικτή η αλλαγή ψήφου στις δημοσκοπήσεις, γιατί ορισμένες υπάρχουν εδώ και 10+ χρόνια και πολλοί μπορεί έχουν αλλάξει άποψη έκτοτε, οπότε τα αποτελέσματα δεν αποτυπώνουν το σήμερα.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

@athanaso77 Όντως κι εγώ άρχισα να το συνηθίζω γρηγορότερα απ' ότι νόμιζα ότι θα κάνω να το συνηθίσω. Δεν μπορώ να κάνω zoom out για να βλέπω όλες τις απαντήσεις μαζί όπως στο προηγούμενο. Να ξέρω που βρίσκομαι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έρχεται καμία μέιλ ειδοποίηση παρόλο που έχω διαλέξει στα τοπικ να λαμβάνω άμεση ειδοποιηση. 

Ούτε στα προσωπικά μυνηματα λαμβάνω ειδοποιήσεις. 

Υπάρχει πρόβλημα στο νέο site? 

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, minast said:

Συμπάθα με, αλλά μάλλον δεν το παρακολουθείς και πολύ προσεκτικά, μια και έχει απαντηθεί και επαναπαρετεθεί στο ίδιο θέμα που μόλις έγραψες.

Ωραία. Μπορείς να μου δώσεις τον σύνδεσμο;

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2021 at 5:44 PM, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε ολους

  • Το tapatalk... μπορεί να λειτουργήσει και σε λίγες μέρες (αν όχι σήμερα) θα είναι και πάλι λειτουργικό!😀
  • Διορθώθηκε η αναζήτηση (που δεν έβγαζε σωστα αποτελέσματα), αν δείτε και παλι οτι δεν σας εμφανιζει κατι, πειτε μου
  • Προστέθηκαν πεδία συσκευή και πάροχος κατω από τα avatars σας
  • ελπιζω οτι μεσα στο σκ θα εχουμε τελειωσει με το dark theme και θα μεγαλωσει το φοντ στις mobile συσκευες
  • προστεθηκε λινκ στο τελος καθε news που θα σας οδηγει στο ιδιο αρθρο, στο news site, για καλυτερη προβολη
  • οσον αφορα την αποθηκευσης των προεπιλογων για τα subscriptions, ακομα το ψαχνουμε (εμενα μου λειτουργει π.χ.) αν εχετε αυτο το προβλημα, παρακαλω να αναφερετε και καποια σπεκς (τι browser
    7 minutes ago, motoboots said:

    Ωραία. Μπορείς να μου δώσεις τον σύνδεσμο;

     

    On 8/27/2021 at 5:44 PM, MyPhone Admin said:

    Καλησπέρα σε ολους

    • Το tapatalk... μπορεί να λειτουργήσει και σε λίγες μέρες (αν όχι σήμερα) θα είναι και πάλι λειτουργικό!😀
    • Διορθώθηκε η αναζήτηση (που δεν έβγαζε σωστα αποτελέσματα), αν δείτε και παλι οτι δεν σας εμφανιζει κατι, πειτε μου
    • Προστέθηκαν πεδία συσκευή και πάροχος κατω από τα avatars σας
    • ελπιζω οτι μεσα στο σκ θα εχουμε τελειωσει με το dark theme και θα μεγαλωσει το φοντ στις mobile συσκευες
    • προστεθηκε λινκ στο τελος καθε news που θα σας οδηγει στο ιδιο αρθρο, στο news site, για καλυτερη προβολη
    • οσον αφορα την αποθηκευσης των προεπιλογων για τα subscriptions, ακομα το ψαχνουμε (εμενα μου λειτουργει π.χ.) αν εχετε αυτο το προβλημα, παρακαλω να αναφερετε και καποια σπεκς (τι browser χρησιμοποιειτε, αν ειστε απο κινητο η pc κλπ)
    • για τα reactions νομιζω οτι εχω βαλει να μην φαινεται ποιος εκανε το καθε reaction αλλα μονο τα reactions καθαυτα, θα το κοιταξω

    συνεχιζουμε!

     

    χρησιμοποιειτε, αν ειστε απο κινητο η pc κλπ)
  • για τα reactions νομιζω οτι εχω βαλει να μην φαινεται ποιος εκανε το καθε reaction αλλα μονο τα reactions καθαυτα, θα το κοιταξω

συνεχιζουμε!

 

 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, motoboots said:

Ωραία. Μπορείς να μου δώσεις τον σύνδεσμο;

Βασικά ο admin έχει πει ότι θα γίνει κάποια στιγμή. Από εκεί και πέρα δεν ειπώθηκε κάτι πιο συγκεκριμένο...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, motoboots said:

Ωραία. Μπορείς να μου δώσεις τον σύνδεσμο;

Στον παρεθεσα.

Παρεμπιπτοντως, επιχειρησα να ποσταρω το link απο το comment που ζητησε ο φιλος με copy/paste και μου μπλοκαρε την ενεργεια ως potentially harmful. Ειναι bug ή feature?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2021 at 3:59 ΜΜ, aroutis said:

3. Νομιζω ότι το είπαν και άλλοι, for safe measure ας το πω και γω, στο παλιό forum είχες τη δυνατότητα τα threads που παρακολουθούσες, πολύ εύκολα να τα βρείς και να επικεντρώνεσαι σε αυτά. Εδώ δεν το βρίσκω , η πρόταση που έχει δοθεί κατά διαστήματα δεν ειναι αυτό που λέμε. 

 

:classic_wink: + 1 απο μενα, δεν μου αρεσει καθολου ετσι, ο παλιοτερος σχεδιασμος ηταν πιο χρηστικος ασε δε τα εικονιδια που ειχε και δεν τα βλεπω τωρα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...