Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να μπώ από browser στο κινητό στην σελίδα και δεν δέχεται τους κωδικούς μου. Αλλαξα και με νέο κωδικό αλλά τα ίδια. Από υπολογιστή μπαίνω κανονικά. Το αντιμετώπισε κανένας άλλος?

Άκυρο μπήκα από άλλη διαδρομή μέσω της σελίδας του forum

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,στις αγγελίες οι αξιολογήσεις που εχει ο καθένας μας  θα επανέλθουν καποια στιγμη ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, drivth said:

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να μπώ από browser στο κινητό στην σελίδα και δεν δέχεται τους κωδικούς μου. Αλλαξα και με νέο κωδικό αλλά τα ίδια. Από υπολογιστή μπαίνω κανονικά. Το αντιμετώπισε κανένας άλλος?

Άκυρο μπήκα από άλλη διαδρομή μέσω της σελίδας του forum

Μόνο από το forum μπορείς να κάνεις login και από την κεντρική σελίδα μόνο όταν πας να γράψεις σχόλιο. Το κεντρικό login από την κεντρική σελίδα δεν δουλεύει..

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manolog3 said:

Το dark theme δεν ξερω αν εχει ολοκληρωθει πληρως, αλλα εμενα δεν με βολευει τοσο και εχω γυρισει στο default. Και προσωπικα ειμαι φαν του dark theme και το χρησιμοποιω παντου.

Θα το ξαναλλαξω να δω τι δεν μου καθεται καλα.

Προσωπικά μου αρέσει. Ομως σαν μια πρόταση, γιατί δε κάνεις προτάσεις τι θα ήθελες να δεις στο για σένα ιδανικό dark mode?

1 hour ago, koutsis said:

Μόνο από το forum μπορείς να κάνεις login και από την κεντρική σελίδα μόνο όταν πας να γράψεις σχόλιο. Το κεντρικό login από την κεντρική σελίδα δεν δουλεύει..

Πολυ σωστά. Οταν σχολιάζω στη κεντρική σελίδα απλά μου ζητα να κάνω login με το account του forum. Ποτέ σε κατάφερα να κάνω login με το account login της κεντρικής σελίδας.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικό dark mode θα ήταν να πάει με το dark mode του κινητού. Δηλαδή το βράδυ να σκοτεινιάζει και την μέρα να γίνεται λευκό. Όπως οι εφαρμογές. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κι εδώ έτσι. Μιας και το φόρουμ δεν είναι εφαρμογή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, evris2013 said:

Το ιδανικό dark mode θα ήταν να πάει με το dark mode του κινητού. Δηλαδή το βράδυ να σκοτεινιάζει και την μέρα να γίνεται λευκό. Όπως οι εφαρμογές. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κι εδώ έτσι. Μιας και το φόρουμ δεν είναι εφαρμογή. 

Αυτό δεν το έχω δει ποτέ να γίνεται σε sites. Λογικά μόνο ο browser που χρησιμοποιείς θα μπορεί να το κάνει...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, tommybertsen said:

Είναι μαύρη κατάσταση με το ταπατοκ στις βερσιον αυτές του ipb, ξεχάστε το ταπατοκ (το λέω για το παλικάρι που το αναφέρει).

Άρα εδώ ο admin την Παρασκευή γιατί έγραψε αυτό....?

Δεν γνωρίζει τεχνικά αυτά που λες?

Ή μας παραπλανεί?

IMG_20210902_172332.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, adais said:

Παρόλο που έχω επιλέξει από τα settings του profile μου να με πηγαίνει στο τελευταίο μη αναγνωσμένο ποστ

Πώς το επέλεξες αυτό?

Μου λες λίγο τα βήματα.?

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Να πω μια εξυπνάδα; Γίνεται όταν είμαστε στην σελίδα http://www.myphone.gr  και πατήσουμε forum να μην ανοίγει νέα καρτέλα; Είναι λίγο σπαστικό αυτό που γίνεται. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, tolisfz6 said:

Πώς το επέλεξες αυτό?

Μου λες λίγο τα βήματα.?

Στο βέλακι δίπλα από το username σου, πατάς "Account Settings" και στη συνέχεια πας στο Content Behavior και επιλέγεις το πρώτο για να σε πάει στα σχόλια που δεν έχεις διαβάσει.

image.png.a6512e63f4267f05a0463367374eb72c.png

23 minutes ago, alany said:

Να πω μια εξυπνάδα; Γίνεται όταν είμαστε στην σελίδα http://www.myphone.gr  και πατήσουμε forum να μην ανοίγει νέα καρτέλα; Είναι λίγο σπαστικό αυτό που γίνεται. Ευχαριστώ.

Ναι, το είχαμε γράψει ξανά αλλά αν δεν απατώμαι είχε απαντήσει ο Admin μια ή δύο σελίδες πριν ότι δεν θα αλλάξει αυτό.

Edit: Παρακάτω το σχόλιο από τον Admin:

Quote

δυστυχώς αυτό είναι αδύνατον, ο λόγος είναι πως εσκεμμένα διαχωρίσαμε τα news από το forum. Το forum είναι σε μια ξεχωριστή πλατφόρμα από το forum, απλώς κάνουμε οτι μπορούμε για integration και αλληλεπίδραση μεταξύ τους. Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που για παράδειγμα το forum ανοίγει σε νέο tab, όταν το πατάς από το news page. Θα το βελτιώσουμε όμως κι άλλο, το επόμενο διάστημα 🙂

 

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfz6 said:

Πώς το επέλεξες αυτό?

Μου λες λίγο τα βήματα.?

Σου απάντησε ο "eltsele"

 

22 minutes ago, eltsele said:

Στο βέλακι δίπλα από το username σου, πατάς "Account Settings" και στη συνέχεια πας στο Content Behavior και επιλέγεις το πρώτο για να σε πάει στα σχόλια που δεν έχεις διαβάσει.

image.png.a6512e63f4267f05a0463367374eb72c.png

Ναι, το είχαμε γράψει ξανά αλλά αν δεν απατώμαι είχε απαντήσει ο Admin μια ή δύο σελίδες πριν ότι δεν θα αλλάξει αυτό.

Edit: Παρακάτω το σχόλιο από τον Admin:

 

Δηλαδή τόσο απλά δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε στο τελευταίο μη αναγνωσμενο ποστ στα τοπικ που ακολουθούμε.

Και απ' ότι βλέπω και στο τελευταίο ποστ να επιλέξεις να σε πηγαίνει ούτε αυτό δουλεύει.

Αυτό κατά τη ταπεινή μου γνώμη λέγεται υποβάθμιση και όχι αναβάθμιση.

Αφού αντί να προσθέτονται νέες λειτουργίες αφαιρούνται και αυτές που δουλεύανε μια χαρά,

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Αυτό δεν το έχω δει ποτέ να γίνεται σε sites. Λογικά μόνο ο browser που χρησιμοποιείς θα μπορεί να το κάνει...

Από τον Chrome μπαίνω στο myphone. Ο Chrome σκοτεινιάζει το βράδυ, τις ώρες που έχω καθορίσει. Το myphone όχι. Γι αυτό λέω αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, adais said:

Σου απάντησε ο "eltsele"

 

Δηλαδή τόσο απλά δεν θα μπορούμε να πηγαίνουμε στο τελευταίο μη αναγνωσμενο ποστ στα τοπικ που ακολουθούμε.

Και απ' ότι βλέπω και στο τελευταίο ποστ να επιλέξεις να σε πηγαίνει ούτε αυτό δουλεύει.

Αυτό κατά τη ταπεινή μου γνώμη λέγεται υποβάθμιση και όχι αναβάθμιση.

Αφού αντί να προσθέτονται νέες λειτουργίες αφαιρούνται και αυτές που δουλεύανε μια χαρά,

Ευτυχώς κατάφερα να το βρω...

Προσπαθούσα από κινητό πού είναι κάπως πιο πολύπλοκο και ψιλοκρυμενο το μενού.

Μόλις μπήκα από pc το βρήκα αμέσως. Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας.

Αλλά όπως λες και εσύ όντως δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tolisfz6 said:

Ευτυχώς κατάφερα να το βρω...

Προσπαθούσα από κινητό πού είναι κάπως πιο πολύπλοκο και ψιλοκρυμενο το μενού.

Μόλις μπήκα από pc το βρήκα αμέσως. Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας.

Αλλά όπως λες και εσύ όντως δεν δουλεύει

Απο τα settings η ρυθμιση δουλευει οταν κανεις περιηγηση στο forum και μπαινεις στο καθε θεμα πατωντας σε αυτο κι οχι οταν πας στο θεμα μεσω feed (subscriptions, δραστηριοτητα)

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tolisfz6 said:

Άρα εδώ ο admin την Παρασκευή γιατί έγραψε αυτό....?

Δεν γνωρίζει τεχνικά αυτά που λες?

Ή μας παραπλανεί?

IMG_20210902_172332.jpg

Αδερφέ εύχομαι η βερσιόν αυτή της ipb να βοηθάει ώστε το tapa να λειτουργεί για όποιον το χρειάζεται, οι προηγούμενες, είχαν 1002 προβλήματα, τεράστιο μπελά για τους χειριστές των forums, χωρίς να ξέρω πολλές λεπτομέρειες (απλός mod είμαι σε παραδιπλανό φόρουμ). Είναι προτιμότερο να μην λειτουργεί από το να λειτουργεί μισό 🙂

Βολεύει πολύ κόσμο (παλιότερα κι εμένα), αλλά έχει αρκετά συμπαθητικό και καλοσχεδιασμένο mobile platform η ipb 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, koutsis said:

Μολις το δοκίμασα και είναι ενεργοποιημενη η ακολουθηση θέματος όταν απαντάς.

 

F0AA3A75-F369-4FB6-BEBA-FF118942306E.png

Ps. Εκτός αν το άλλαξα μόνος μου και δεν θυμάμαι...

 

Σε εμένα δεν είναι. Τώρα δεν ξέρω αν είναι έτσι πάντα αλλά όσες φορές το πρόσεξα δεν είναι

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, doganos said:

 

Σε εμένα δεν είναι. Τώρα δεν ξέρω αν είναι έτσι πάντα αλλά όσες φορές το πρόσεξα δεν είναι

το επιλέγεις από τις ρυθμίσεις να ειναι συνέχεια ενεργοποιημενο.

Ρυθμίσεις ειδοποίησεων, περιοχομενο που ακολουθώ

2D847340-6ED6-49ED-AA03-8E8D40D99EBB.png

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PapaDarxon said:

Απο τα settings η ρυθμιση δουλευει οταν κανεις περιηγηση στο forum και μπαινεις στο καθε θεμα πατωντας σε αυτο κι οχι οταν πας στο θεμα μεσω feed (subscriptions, δραστηριοτητα)

Τι να το κάνεις τότε?

Το θέμα είναι να δούλευε παντού και όχι σε ένα μέρος του φόρουμ.

Και το σημαντικότερο όλων ήταν να δούλευε στα subscription topics που έχει ο κάθε ένας γιατί εκεί πιστεύω χρειάζεται περισσότερο.

 

Και κάτι άλλο.

Σας έρχονται ειδοποιήσεις εκεί που το έχετε επιλέξει με μειλ για νέα ποστ κ.τ.λ.?

Γιατί εμένα όχι.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, adais said:

Τι να το κάνεις τότε?

Το θέμα είναι να δούλευε παντού και όχι σε ένα μέρος του φόρουμ.

Και το σημαντικότερο όλων ήταν να δούλευε στα subscription topics που έχει ο κάθε ένας γιατί εκεί πιστεύω χρειάζεται περισσότερο.

 

Και κάτι άλλο.

Σας έρχονται ειδοποιήσεις εκεί που το έχετε επιλέξει με μειλ για νέα ποστ κ.τ.λ.?

Γιατί εμένα όχι.

Βασικά από ότι έχω καταλάβει η κεντρική σελίδα με τα news είναι ψιλό άχρηστη. Δηλαδή αν μπαίνεις κατευθείαν στη σελίδα του forum είναι καλύτερα και δουλεύουν σχεδόν όλα σωστά. Δεν έχει καν κοημα να πηγαίνεις στη home page. Όσο για τις ειδοποιήσεις, ναι μου έρχονται.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2021 at 9:08 ΜΜ, baiosss said:

Είναι ανάγκη να ανοίγουν δύο καρτέλες στον browser αν επιλέξουμε να μπούμε στο forum από την αρχική σελίδα;

Quoted for emphasis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 hours ago, koutsis said:

Βασικά από ότι έχω καταλάβει η κεντρική σελίδα με τα news είναι ψιλό άχρηστη. Δηλαδή αν μπαίνεις κατευθείαν στη σελίδα του forum είναι καλύτερα και δουλεύουν σχεδόν όλα σωστά. Δεν έχει καν κοημα να πηγαίνεις στη home page. Όσο για τις ειδοποιήσεις, ναι μου έρχονται.

Βασικά είναι δύο (2) διαφορετικά πράγματα. Είναι από τη μία το news site και από την άλλη το forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 hours ago, drivth said:

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να μπώ από browser στο κινητό στην σελίδα και δεν δέχεται τους κωδικούς μου. Αλλαξα και με νέο κωδικό αλλά τα ίδια. Από υπολογιστή μπαίνω κανονικά. Το αντιμετώπισε κανένας άλλος?

Άκυρο μπήκα από άλλη διαδρομή μέσω της σελίδας του forum

καλησπέρα, μπορεις να εξηγήσεις πως έλυσες αυτό το προβλημα? Γιατί λογικα θα το αντιμετωπίσουν κι άλλοι

14 hours ago, alex_n80 said:

Καλησπέρα,στις αγγελίες οι αξιολογήσεις που εχει ο καθένας μας  θα επανέλθουν καποια στιγμη ?

προς το παρόν προσπαθούμε να φτιάξουμε την δυνατότητα αξιολόγησης χρηστών, όπως θα έπρεπε να είναι (αυτή τη στιγμή πρακτικά δεν υφίσταται). Μόλις το ολοκληρώσουμε, τότε θα προσπαθήσουμε να περάσουμε κάποια από τα παλιά feedbacks με το χέρι, γιατί αυτοματοποιημένα δεν ξέρω αν θα μπορέσει να γίνει. Λίγες μέρες υπομονή ακόμα...

8 hours ago, evris2013 said:

Από τον Chrome μπαίνω στο myphone. Ο Chrome σκοτεινιάζει το βράδυ, τις ώρες που έχω καθορίσει. Το myphone όχι. Γι αυτό λέω αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. 

αυτό θα το μεταφέρω στους devs και θα το κοιτάξουν

5 hours ago, koutsis said:

Βασικά από ότι έχω καταλάβει η κεντρική σελίδα με τα news είναι ψιλό άχρηστη. Δηλαδή αν μπαίνεις κατευθείαν στη σελίδα του forum είναι καλύτερα και δουλεύουν σχεδόν όλα σωστά. Δεν έχει καν κοημα να πηγαίνεις στη home page. Όσο για τις ειδοποιήσεις, ναι μου έρχονται.

Η κεντρική (news) page δεν είναι "άχρηστη" γιατί ουσιαστικά έχει όλο το κομμάτι των news/reviews κ.λπ. και το προβάλλει με ένα τρόπο που μέσα στο φορουμ δεν γίνεται, πολύ πιο καλοστημένα και με περισσότερα features. Βέβαια, κάποιοι θα προτιμούν να διαβάζουν τα νέα στο forum, δεν είναι παράλογο, αλλά το news site είναι κλασικό wordpress με ό,τι καλό αυτό συνεπάγεται. Από πλευράς ειδησεογραφίας μας εξυπηρετεί σαφώς, σαν πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τέλος, όσον αφορά το tapatalk, οι devs μας είπαν οτι υποστηρίζει το invision και θα λειτουργήσει. Μας καθυστερεί μια λεπτομέρεια που θα λυθεί εντός των ημερών. Από εκεί και πέρα, αν δούμε οτι είναι προβληματικό, θα σκεφτούμε αν θα το διατηρήσουμε ή όχι. Και φυσικά θα το δείτε κι εσείς οι ίδιοι όταν το χρησιμοποιήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο μπέρδεμα παιδιά , απορώ πως πέρασε ποιοτικό έλεγχο ! 

Το Site πρέπει να είναι απλό , πρακτικό και ταυτόχρονα μοντέρνο.  

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ZZW30 said:

καλησπέρα, μπορεις να εξηγήσεις πως έλυσες αυτό το προβλημα? Γιατί λογικα θα το αντιμετωπίσουν κι άλλοι

 

Στην αρχική σελίδα μπαίνοντας, πάτησα τις 3 γραμμές πάνω αριστερά, μετά πάτησα στην καρτέλα forum, μετά πάλι τις τρείς γραμμές και μετά login.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...