Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 hours ago, djuan1988 said:

Έχει γραφτεί 500 φορές το ίδιο πράγμα. Στη σελίδα που είμαστε τώρα, το έχουν αναφέρει ήδη 2 φορές.

 

 

Παιδιά σορρυ δεν το είδα,  ευχαριστώ για την ενημέρωση 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, evris2013 said:

Πόσο μεγάλη/ιδανική θα έπρεπε να είναι η συμμετοχή για να βάλουν βαθμούς και αριθμό σχολίων; Ίσα ίσα θα πρέπει να τα βάλουν αυτά πρώτα για να μεγαλώσει η συμμετοχή στο φόρουμ.

Σε κανένα forum η συμμετοχή δεν μεγάλωσε αποκλειστικά λόγω του βαθμου από τον αριθμό σχολίων.

Δεν μπαινει ο αλλος στο forum και συμμετεχει ενεργά(στην πλειοψηφία)για να μεγαλώσει τον αριθμό των σχολίων του και να πάρει μεγαλύτερο βαθμό,όταν αυτός δεν του προσφέρει απολύτως τίποτα στην πράξη,αλλά για το ιδιο το περιεχόμενο(ξεχωριστα θέματα συσκευών και συμμετοχή σε αυτά,ειδήσεις,giveaways κλπ).

Εαν για παράδειγμα ο Σάκης θέλει να πάρει το p50pro λόγω της κάμερας του,και δει στο forum οτί δεν υπάρχει κάν θέμα για αυτό,αδιάφορο του ειναι το σηματακι από τον αριθμό των σχολίων.

Δεν λέω οτί πρέπει να αφαιρεθεί το σηματακι συμμετοχής με βάση τα σχόλια,άλλα οτί στην πράξη δεν προσφέρει κάτι άξιο αναφοράς(πέραν απο μια μικρή εικόνα δίπλα από την φωτογραφία profile).

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Με τα ranks  τι γίνεται;

Προχτές πήρα το Grand Master και σήμερα μου δόθηκε το Mentor που είναι σε χαμηλότερη θέση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, junglist said:

Με τα ranks  τι γίνεται;

Προχτές πήρα το Grand Master και σήμερα μου δόθηκε το Mentor που είναι σε χαμηλότερη θέση.

4 μηνύματα πάνω από το δικό σου δόθηκε η εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, junglist said:

Με τα ranks  τι γίνεται;

Προχτές πήρα το Grand Master και σήμερα μου δόθηκε το Mentor που είναι σε χαμηλότερη θέση.

Έγινε διόρθωση. Τα rank points ήρθαν σε αντιστοιχία με τον αριθμό των post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αλλαγή στην αρχή της είναι δύσκολη αλλά με τον καιρό όλα φτιάχνουν. Μου αρέσει το νέο myphone και, όντας κι από εκείνους που δε χρησιμοποιούν tapatalk, όλα βαίνουν καλώς!🙂

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά άρχισα να προσαρμόζομαι στο νέο φόρουμ, μιας ούτε κι εγώ μπαίνω μέσω Tapatalk. Αλλά θέλει κι άλλα να γίνουν. Λίγα χρώματα παραπάνω. Πώς θα πέσει χιόνι το χειμώνα στο λευκό φόντο! 😉 

Υ.Γ. Βάλτε και ελληνικά όπως στο παλιό αντί για Add Files, Other Media κλπ....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, evris2013 said:

Υ.Γ. Βάλτε και ελληνικά όπως στο παλιό αντί για Add Files, Other Media κλπ....

Αυτό δεν είναι δύσκολο να διορθωθεί, απλά θεωρώ ότι προέχει να αντιμετωπιστούν τα early bugs πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θέλω να προτείνω μία προσθήκη που βάσει των δυνατοτήτων μπορεί να γίνει...

Να δημιουργηθεί κάτω δεξιά ένα floating button, το οποίο όταν πατάς να σε πηγαίνει στην κορυφή της σελίδας. (Υπάρχει σε γειτονικό forum και έχει αποδειχθεί πολύ εξυπηρετικό). 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μόλις ότι αν σχολιάσεις κάτι από το forum όλα καλά, αν πας να σχολιάσεις κάτι στην αρχική σελίδα των  news βγάζει μήνυμα error σαν το παρακάτω. Επίσης για ποιο λόγο αν διαλέξεις να δεις μια είδηση και κανείς scroll κάτω από τα σχόλια περνάς κατευθείαν στις επόμενες ειδήσεις;  είναι σαν να είναι όλα μαζί σε μια σελίδα. Χάνεται η μπάλα έτσι και είναι ενοχλητικό!

E3299C8B-1987-40AA-AA6B-029FA9D5B985.thumb.png.8446b7dba17eb573e1acf4f66f2fea81.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Test 

@MyPhone Adminεμένα πάντως δε μου έδωσε άλλο rank παρόλο που έχω 4000+ posts 

Έχει αναφέρει ο Admin, μερικά posts πιο πάνω, το εξής για τα ranks: 

11 hours ago, MyPhone Admin said:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ RANKS:

 

Η "πατέντα" για τους παλιούς δούλεψε εν μέρει, αλλά σε αρκετές περιπτώσεις εδωσε αρκετούς παραπάνω πόντους απ'όσους έπρεπε. Τα διορθωσα με το "χέρι" και απενεργοποιήσα αυτά τα rules. Όποιος δεν προλαβε να κανει ποστ, εχει πανω απο 1000 ποστς και ειναι χαμηλο ρανκ, ας μου στειλει ενα PM να του τα φτιαξω με το χερι. Ευχαριστω!

@tsiv Φαντάζομαι τα παρακάτω posts ήταν για τον ίδιο λόγο, οπότε δεν δουλεύει πλέον το αυτόματο rule. Θα πρέπει να σταλεί PM στον Admin.

1 hour ago, tsiv said:

Όλα καλά

 

1 hour ago, tsiv said:

......................

 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ακριβώς

αυτο με το σφαλμα οταν πατε να κανετε σχολιο στα αρθρα της κεντρικης σελιδας, εχει να κανει με το φορματινγκ οπως διαπιστωσα σημερα. Αν σας βγαζει το σφαλμα δοκιμαστε να γραψετε απλες λεξεις/προτασεις χωρις bolds, emoticons, σύμβολα, italics κ.λπ. και πειτε μου αν σας δουλευει

 

ΠΕΡΙ HONORED MEMBERS:

Ειδαμε προβληματα στη δημοσιευση σχολιων από honored members και γενικά κάποια θεματάκια. Μεταφέραμε όλα τα honored members στο group των members και περιμενουμε να μας πειτε αν εχουν λυθει αυτα τα θεματα (π..χ. @doganos) Αν ναι, τοτε θα δοθει σε ολα τα honored members ενα τιμητικο badge και θα παραμεινουν στο γκρουπ αυτο, για να μην εχουμε προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MyPhone Admin said:

Ακριβώς

αυτο με το σφαλμα οταν πατε να κανετε σχολιο στα αρθρα της κεντρικης σελιδας, εχει να κανει με το φορματινγκ οπως διαπιστωσα σημερα. Αν σας βγαζει το σφαλμα δοκιμαστε να γραψετε απλες λεξεις/προτασεις χωρις bolds, emoticons, σύμβολα, italics κ.λπ. και πειτε μου αν σας δουλευει

 

ΠΕΡΙ HONORED MEMBERS:

Ειδαμε προβληματα στη δημοσιευση σχολιων από honored members και γενικά κάποια θεματάκια. Μεταφέραμε όλα τα honored members στο group των members και περιμενουμε να μας πειτε αν εχουν λυθει αυτα τα θεματα (π..χ. @doganos) Αν ναι, τοτε θα δοθει σε ολα τα honored members ενα τιμητικο badge και θα παραμεινουν στο γκρουπ αυτο, για να μην εχουμε προβληματα!

 

Τα ίδια. Δεν έχει διαφορά 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MyPhone Admin said:

Ακριβώς

αυτο με το σφαλμα οταν πατε να κανετε σχολιο στα αρθρα της κεντρικης σελιδας, εχει να κανει με το φορματινγκ οπως διαπιστωσα σημερα. Αν σας βγαζει το σφαλμα δοκιμαστε να γραψετε απλες λεξεις/προτασεις χωρις bolds, emoticons, σύμβολα, italics κ.λπ. και πειτε μου αν σας δουλευει

 

ΠΕΡΙ HONORED MEMBERS:

Ειδαμε προβληματα στη δημοσιευση σχολιων από honored members και γενικά κάποια θεματάκια. Μεταφέραμε όλα τα honored members στο group των members και περιμενουμε να μας πειτε αν εχουν λυθει αυτα τα θεματα (π..χ. @doganos) Αν ναι, τοτε θα δοθει σε ολα τα honored members ενα τιμητικο badge και θα παραμεινουν στο γκρουπ αυτο, για να μην εχουμε προβληματα!

Παρατηρώ ότι στο σχολιασμό θεμάτων κεντρικής σελίδας το πρόβλημα παραμένει. Σήμερα διαπίστωσα ότι σε τεστ από laptop,  chrome,  το πρώτο post δουλεψε, το edit όχι. Το post από το note 10+ δεν δουλεύει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, MyPhone Admin said:

Δεν μπορείτε να κάνετε ignore και block moderators, για ευνόητους λόγους 😛 Φαντάζεστε να μπορούσαμε να "αγνοήσουμε" την αστυνομία για παράδειγμα, στην πραγματική ζωή? 😛

Εγινε απεριόριστη, αλλά θα το επαναξετάσουμε μελλοντικά.

Την αστυνομία μπορείς να την αγνοείς φίλε μου. 

Τα δικαστήρια δεν μπορείς. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MyPhone Admin said:

ΠΕΡΙ HONORED MEMBERS:

Ειδαμε προβληματα στη δημοσιευση σχολιων από honored members και γενικά κάποια θεματάκια. Μεταφέραμε όλα τα honored members στο group των members και περιμενουμε να μας πειτε αν εχουν λυθει αυτα τα θεματα (π..χ. @doganos) Αν ναι, τοτε θα δοθει σε ολα τα honored members ενα τιμητικο badge και θα παραμεινουν στο γκρουπ αυτο, για να μην εχουμε προβληματα!

Κανένα πρόβλημα από μεριά μου, τα ολίγα τελευταία posts μου φαίνονταν και συνεχίζονται να φαίνονται.

Αν μπορείτε μόνο να φτιάξετε χειροκίνητα το rank. 😉

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσετε πάνω δεξιά το hamburger button (3 παύλες), και μετά Αγγελίες -> Αγγελίες, σας εμφανίζει κενή σελίδα όπως σ' εμένα, ή σ' εσάς εμφανίζονται οι αγγελίες που υπάρχουν στο forum;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tsiftsism said:

Αν πατήσετε πάνω δεξιά το hamburger button (3 παύλες), και μετά Αγγελίες -> Αγγελίες, σας εμφανίζει κενή σελίδα όπως σ' εμένα, ή σ' εσάς εμφανίζονται οι αγγελίες που υπάρχουν στο forum;

Είχα το ίδιο θέμα και το πρόβλημα ήταν το adblock του browser (kiwi browser) 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 1:10 ΜΜ, MyPhone Admin said:

Δεν μπορείτε να κάνετε ignore και block moderators, για ευνόητους λόγους 😛 Φαντάζεστε να μπορούσαμε να "αγνοήσουμε" την αστυνομία για παράδειγμα, στην πραγματική ζωή? 😛

Αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα στην διαχείριση. Θεωρείτε τους συντονιστές αστυνομικούς και όχι συντονιστές, που προσπαθούν μαζί με τα μέλη την άνοδο του επιπέδου της ομάδας. Όπως η αστυνομία έχει απεριόριστα δικαιώματα χωρίς ούτε καν διάλογο, έτσι και οι συντονιστές έχουν το ακαταδίωκτο.

Όσες πλατφόρμες και να αλλάξετε, όπως έχουν αναφέρει χρήστες η συμπεριφορά του προσωπικού διαχείρισης θα μείνει ίδια.

Γλώσσα λανθάνουσα λέει την αλήθεια.

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, PapaDarxon said:

Είχα το ίδιο θέμα και το πρόβλημα ήταν το adblock του browser (kiwi browser) 

Χρησιμοποιώ Chrome ο οποίος απ' όσο γνωρίζω δεν έχει ενσωματωμένο adblock.

Έτσι, απενεργοποίησα το AdGuard που χρησιμοποιώ, όμως το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, δεν βλέπω τις αγγελίες.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, lakis29 said:

KALHSPERA ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ν ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ κατι εδω μεσα τι πρεπει να κανω ? ευχαριστω

Αν και έχεις ανακατέψει greeklish, κεφαλαία και πεζά χωρίς τόνους, μια χαρά βλέπω οτι γράφεις. Γίνε πιο συγκεκριμένος αν θέλεις αλλά πρωτίστως γράψε σωστά όπως οι υπόλοιποι…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, pavlitakis1 said:

Αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα στην διαχείριση. Θεωρείτε τους συντονιστές αστυνομικούς και όχι συντονιστές, που προσπαθούν μαζί με τα μέλη την άνοδο του επιπέδου της ομάδας. Όπως η αστυνομία έχει απεριόριστα δικαιώματα χωρίς ούτε καν διάλογο, έτσι και οι συντονιστές έχουν το ακαταδίωκτο.

Όσες πλατφόρμες και να αλλάξετε, όπως έχουν αναφέρει χρήστες η συμπεριφορά του προσωπικού διαχείρισης θα μείνει ίδια.

Γλώσσα λανθάνουσα λέει την αλήθεια.

Φιλικά πάντα.

Από την πρώτη μέρα του νέου φόρουμ, κάνεις κριτική, πολύ συχνά επαναλαμβάνοντας τα ίδια πράγματα και εστιάζοντας οπουδήποτε αλλού πέραν του τεχνικού κομματιού. Νομίζω είμαστε μεγάλα παιδιά και μπορώ να είμαι σαφής μαζί σου, αν δε σου αρέσει ο τρόπος λειτουργίας και συμπεριφοράς μας, είσαι ελεύθερος να ΜΗΝ χρησιμοποιείς το φόρουμ, κανείς δεν σε κρατάει εδώ. Αν, αντιθέτως, θες να συνεισφέρεις με την παρουσία σου, υπάρχουν τα κατάλληλα topics για να το κάνεις, χωρίς αυτό το ύφος γραφής και τις γενικολογίες που απλώς δημιουργούν εντυπώσεις και τίποτα περισσότερο. Ειδικά στο παρόν topic, αν κάνεις και πάλι ποστ που δεν αφορά το τεχνικό κομμάτι (bugs κ.λπ.), να είσαι σίγουρος οτι απλά θα διαγραφεί.

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...