Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, kakos said:

πολλά αγγλικά ρε παιδιά, πολλά αγγλικά!

γιατί;

ελληνικός χώρος συζητήσεων είσαστε. 

σκεφτήτε κι εμάς, έστω τους λίγους που δε ξέρουμε αγγλικά. 

Για παράδειγμα;

Τι εννοείς;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, baiosss said:

Και θα γραφτεί άλλες τόσες, γιατί κανένας δεν θα καθήσει να διαβάσει 20 σελίδες.

Ποιες 20 σελίδες; Προφανώς κανένας δε θα το κάνει.

Στην προηγούμενη σελίδα όμως κάποιος ρωτάει, ενώ το τελευταίο μήνυμα απαντάει στην ερώτηση που κάνει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djuan1988 said:

Ποιες 20 σελίδες; Προφανώς κανένας δε θα το κάνει.

Στην προηγούμενη σελίδα όμως κάποιος ρωτάει, ενώ το τελευταίο μήνυμα απαντάει στην ερώτηση που κάνει.

Καλά εννοείται ότι θα υπάρχουν κι αυτοί που τεμπελιάζουν να διαβάσουν ακόμη και το προηγούμενο μηνυμα από το δικό τους.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και διαβασα κατι που σχολίασε αλλος στο φόρουμ οτι εδω και καιρό δεν ειναι φόρουμ αλλα σελιδα προώθησης προϊόντων.
Μπαινω σήμερα στην αρχική με δυσκολία μεν γιατι μπαίνει πρωτα στο φόρουμ.
Παταβ να διαβάσω τα νεα ειδήσεις και ξεκινά με διαφιμηση σε λουράκια.

Μπαινω απο το κινητό κλασικά ευκολα.
Βλεοω ενα κομματι ολη την οθονη λουράκια διαφιμηση.
Σκρολ και βλεπω διαφιμηση λαι βεβαια αναμεσα στις διαφιμησεις διαβαζεις και καγι. Ναι ναι οκ θελει εσωδα το φόρουμ.
Κανενα πρόβλημα (ας πουμε.
Αφου ειναι δωρεαν θα το δεχτώ) 

Αλλα ειλικρινα εμπαινα και εκανα ενα σκρολ ωραία σε γραμμες έβλεπες αρκετές ειδήσεις σε αχεση με κινητα και τεχνολογία τωρα μπαινω βλεπω διαφιμηση και 4 σαν tiles των windows διπλα σκρολ και βλεπω reviews απο κατω ακριβως τα ιδια με απο πανω και δεν ειναι το ιδιο ευανάγνωστα οπψς παλιά.
Μονο 9 κουτακια με ειδήσεις και ξανα απο κατω reviews δηλαδή διαφιμηση έμμεση.

Αν τωρα σαν σελιδα σας αρέσει παω πάσο.
Χρονια τωρα δεν ειμαι ενεργο μέλος για διάφορους λόγους αλλα καθε μερα σχεδον έκανα ενα κλικ. Τωρα δεν μπορω ουτε αθτο μα κάνω.

Και να πω κατι σε ερώτηση που δεν βρισκω τώρα γιατι δεν υπαρχει επιλογή διαγραφής μέλους.
Ας πουμε να παω να με διαγράψω.

Οπως το ειπα και σε αλλο τεχνολογικο φόρουμ οταν έκαναν και εκει αλλη αντίστοιχα χάλια αναβάθμιση.

Αν διαγράψουμε πολλοί τα ακαουντ μας θα χασουν αυτο που πουλανε εχουμε τοσα μελη τοσα κλικ. Συγνώμη αν τα λεω λιγο χύμα αλλα πρεπει εκει που αγαπαμε να λεμε αλήθειες.

Καλι συνεχεια και πλεον θα μπαινω ακομα λιγότερο και ναι ξερω δεν σας ενδιαφέρει.

Καλη συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση γιατί πραγματικά έχω χαθεί ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ με τη νέα εμφάνιση του forum. 

παρακολουθούσα καμία δεκαριά θέματα τα οποία είχαν έντονη κινητικότητα,  μετά την αλλαγή φαίνονται νεκρά, πράγμα απίθανο, πχ πιστωτικές καρτες/τράπεζες.

κάνω κάτι εγώ λάθος ή όντως υπάρχει θεμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, pavlitakis1 said:

Φίλε μου αν δεις τους συνδεδεμένους χρήστες (μέχρι να το σταματήσουν) βλέπεις 150 επισκέπτες και 3-4 μέλη. 

Πληροφοριακά, μιας και το γράφεις συνέχεια και στηρίζεις ολόκληρο συλλογισμό σε αυτό, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Και δεν υπάρχει κάτι να σταματήσουμε. Τα ίδια τα μέλη το σταματούν κατά βούληση.  Είναι πολύ απλό. Σαν μέλος δεν μπορείς να δεις στην λίστα όσους έχουν θέσει στις ρυθμίσεις security and privacy το προφίλ τους ως hidden. Περί τα 80 άτομα είναι hidden και συνδεδεμένα μόλις αυτή τη στιγμή. Και μόλις 1-2 visible.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω συνέχεια νέες δημοσιεύσεις από διάφορα μέλη, άρα μπαίνουν πολλοί. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, pavlitakis1 said:

Τότε γιατί υπάρχει αυτή η πληροφορία αφού είναι παραπλανητική? Τι νόημα έχει να πατάει κάποιος να δει πόσα και ποιά μέλη είναι συνδεδεμένα, όταν δεν λαμβάνει αληθινή πληροφόρηση?

Και 80 άτομα (αν δεχθώ αυτό που λες) είναι πολλά όταν υπάρχουν 250.000 εγγεγραμμένοι χρήστες? Ακόμα χειρότερα. 

Βάλτε μία πληροφορία ότι υπάρχουν και 80 hidden μέλη. Είναι απογοήτευση σε μας που είμαστε τόσα χρόνια και έχουμε περάσει από μεγάλους αριθμούς να βλέπουμε 4 συνδεδεμένους. Και γιατί κρύβονται τόσοι? Αυτό σημαίνει ότι είναι περισσότεροι συνδεδεμένοι από τον αριθμό που βλέπουμε? 

Τέλος πάντων, να βοηθήσω θέλω. Αφού νομίζετε ότι όλα βαίνουν καλώς, δεν μου πέφτει λόγος. Βλέπω πολλά παράπονα πάντως και κάτι δεν πάει στην σωστή κατεύθυνση.

Όταν είπα να σταματήσει εννοούσα να σταματήσει η ενημέρωση για τον αριθμό των συνδεδεμένων μελών, όπως σε άλλα φόρουμ της ίδιας πλατφόρμας και όχι να διαγράψετε τα μέλη. Πως είναι δυνατόν να σκεφτείτε κάτι τέτοιο?

Υπάρχει η πληροφορία, αλλά όπως σου είπα ήδη, είναι στην ευχέρεια του χρήστη αν θα μοιράζεται το αν είναι συνδεδεμένος και ποια ακριβώς είναι η δραστηριότητά του την συγκεκριμένη στιγμή. Είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Αν το θεωρείς παραπληροφόρηση, λυπάμαι, αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να το αγνοήσεις.

Απορώ που βλέπεις να λέω ότι θα διαγράψουμε μέλη. Όταν έγραψα ότι τα ίδια τα μέλη το σταματούν κατά βούληση, αναφέρομαι στην κοινοποίηση της κατάστασής τους.

Όσο για τα παράπονα, τα βλέπουμε και ότι περνάει από το χέρι μας προσπαθούμε να το διορθώσουμε. Για ότι δεν μπορούμε άμεσα το ψάχνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pavlitakis1 said:

Τότε γιατί υπάρχει αυτή η πληροφορία αφού είναι παραπλανητική? Τι νόημα έχει να πατάει κάποιος να δει πόσα και ποιά μέλη είναι συνδεδεμένα, όταν δεν λαμβάνει αληθινή πληροφόρηση?

Και 80 άτομα (αν δεχθώ αυτό που λες) είναι πολλά όταν υπάρχουν 250.000 εγγεγραμμένοι χρήστες? Ακόμα χειρότερα. 

Βάλτε μία πληροφορία ότι υπάρχουν και 80 hidden μέλη. Είναι απογοήτευση σε μας που είμαστε τόσα χρόνια και έχουμε περάσει από μεγάλους αριθμούς να βλέπουμε 4 συνδεδεμένους. Και γιατί κρύβονται τόσοι? Αυτό σημαίνει ότι είναι περισσότεροι συνδεδεμένοι από τον αριθμό που βλέπουμε? 

Τέλος πάντων, να βοηθήσω θέλω. Αφού νομίζετε ότι όλα βαίνουν καλώς, δεν μου πέφτει λόγος. Βλέπω πολλά παράπονα πάντως και κάτι δεν πάει στην σωστή κατεύθυνση.

Όταν είπα να σταματήσει εννοούσα να σταματήσει η ενημέρωση για τον αριθμό των συνδεδεμένων μελών, όπως σε άλλα φόρουμ της ίδιας πλατφόρμας και όχι να διαγράψετε τα μέλη. Πως είναι δυνατόν να σκεφτείτε κάτι τέτοιο?

Εννοεί ότι δεν έχουν να σταματήσουν κάτι επειδή το hidden/visible το ορίζουν οι χρήστες. Εγώ αυτό κατάλαβα. Το πρόσεξα κι εγώ τυχαία στο προφίλ μου σήμερα αυτό που γράφει ο admin κι ήθελα να το σχολιάσω εδώ επειδή το έχεις αναφέρει. Έχει δίπλα από το username ένα 'ματάκι' όπου αν περάσεις με mouse over από πάνω γράφει σε tooltip ότι αν είναι disabled τότε δεν περιλαμβάνεσαι στις online lists. Ας πούμε το δικό μου είναι disabled - πιθανόν το είχα κάνει παλιά γιατί τώρα δεν άλλαξα κάτι. 

Θεωρώ πως ο αριθμός των χρηστών που είναι online και η διακύμανσή τους είναι κάτι που κυρίως αφορά τους owners όπου εκείνοι ξέρουν και τους στόχους του site/forum. 

Τα παράπονα τα εννοείς σε αυτό το thread ή γενικά? Γιατί εδώ κυρίως μιλάμε για την αλλαγή/εμφάνιση/bugs. Το ρωτάω γιατί θυμάμαι μια περίοδο πριν σταματήσω να μπαίνω ενεργά όπου υπήρχαν κάποια θέματα - για να το θέσω κομψά - με τη διαχείριση τα οποία και απομάκρυναν κόσμο τότε. Αλλά τώρα, από όσο έχω προλάβει να παρακολουθήσω, το βλέπω σε σωστή κατεύθυνση και βλέπω και μια διάθεση να ληφθεί υπόψη το input μας. 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, junglist said:

Για παράδειγμα;

Τι εννοείς;

Για παράδειγμα κάτω από το nickname σου. Όπως και κάτω από το ποστ που γράφω τώρα. Δεν τα βλέπεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kinitos said:

......

Καλη συνέχεια

Άντεξα και διάβασα τις δυο πρώτες παραγράφους.

Χρησιμοποίησε αυτόματη διόρθωση.Δεν είναι ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, BASSstarlet said:

Άντεξα και διάβασα τις δυο πρώτες παραγράφους.

Χρησιμοποίησε αυτόματη διόρθωση.Δεν είναι ντροπή.

Ειλικρινά συγνώμη και με κανει καποιες φορες να αισθάνομαι άσχημα μιας και γραφω απο το κινητό πολλες φορές υπό πίεση δουλειάς και δεν βλέπω το γραφω.
Κάνει κατι προσπάθειες το κινητό να τα διόρθωση αλλα αλλες φορές πιάνει αλλες γίνεται χειρότερα.

Οταν βρω χρόνο να δω πλέον ειναι αργα γιατί δεν έχεις χρόνο οπως παλιά να αλλάξεις κάτι καινετσι μπορείς να γίνεσαι επ άπειρον ρεζίλι.

 

Θα προσπαθώ πριν ανέβει να το κοιτάω ξανα.

Και πάλι συγνώμη.
 

Link to comment
Share on other sites

Όντως, γιατί η διόρθωση κειμένου έχει χρονικό όριο 10 λεπτών μόνο; Στο παλιό φόρουμ ήταν απεριόριστο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από την μια έλεγα ούτε κρύο,ούτε ζέστη για το νέο look,από την άλλη δεν μπορώ να πω οτί είμαι οπαδός του να βλέπω forum να είναι ίδια/όμοια σχεδιαστικά μεταξύ τους και να μην έχει το καθένα την δική του ταυτότητα.

Τώρα για το κομμάτι των ειδήσεων που ανέφεραν κάποιοι,καλώς ή κακώς όποιος θέλει να ενημερωθεί πραγματικά γύρω απο τις διάφορες εξελιξεις/αλλαγές στον χώρο της τεχνολογίας ειδικά εκτός Ελλάδας των κινητών/smartwatches/true wireless earbuds κλπ με ανάλογα κιόλας reviews,τότε είναι μονόδρομος sites εκτός Ελλάδας όπως και να το κάνουμε.

Και σε αυτό παίζει ρολο μεταξυ άλλων και ο ιδιος ο κόσμος/αγορά στη χώρα μας και τι ενδιαφέρον υπάρχει σε αυτή.

Και στην Ελλάδα πλέον,μόνο για 3-4εταιρείες υπάρχει σε γενικές γραμμές ενδιαφέρον(φθηνες και ακριβότερες συσκευές) σε σχέση με παλιότερα,κάτι που φυσικά μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος και στα αντίστοιχα θέματα των ίδιων των συσκευών. 

Πάνε οι εποχές που ο κόσμος ενδιαφερόταν για LG,HTC,Nokia,Oneplus,Xiaomi,Samsung,Apple,Meizu,Zte,Nexus,Motorola,Sony,Huawei,Honor κλπ

Για τις αντιδράσεις και τους βαθμούς/αριθμό σχολίων,αυτά έχουν περισσότερο νόημα σε forum με μεγαλύτερη συμμετοχή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλη/ιδανική θα έπρεπε να είναι η συμμετοχή για να βάλουν βαθμούς και αριθμό σχολίων; Ίσα ίσα θα πρέπει να τα βάλουν αυτά πρώτα για να μεγαλώσει η συμμετοχή στο φόρουμ. Συν ότι πρέπει να σβήνουν τα προσβλητικά σχόλια στην καλύτερη...

Όντως το ενδιαφέρον των συσκευών εδώ στην Ελλάδα είναι αρκετά περιορισμένο σε σχέση με πριν. Άλλες κλείνουν, άλλες δεν έρχονται πλέον Ελλάδα και άλλες που έμειναν έχασαν το ενδιαφέρον τους. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, evris2013 said:

Για παράδειγμα κάτω από το nickname σου. Όπως και κάτω από το ποστ που γράφω τώρα. Δεν τα βλέπεις;

Δεν τα είχα προσέξει.

Οκ αν υπάρχει κόσμος που τους ενοχλεί ίσως οι mod να πρέπει να βρούνε ένα θέμα 100% ελληνικό.

 

Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχω ξαναγράψει πρέπει να γίνει πιο έντονο το λευκό στα αδιαβαστα μηνύματα,δεν ξεχωρίζει από αυτά που έχουμε διαβάσει σε dark mode, επίσης δεν μπορώ να βάλω φωτογραφία στο avatar,δεν βρίσκω την ρύθμιση

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, vag74 said:

Καλημέρα το έχω ξαναγράψει πρέπει να γίνει πιο έντονο το λευκό στα αδιαβαστα μηνύματα,δεν ξεχωρίζει από αυτά που έχουμε διαβάσει σε dark mode, επίσης δεν μπορώ να βάλω φωτογραφία στο avatar,δεν βρίσκω την ρύθμιση

Αν πας στο προφίλ σου, πάνω αριστερά εκεί που είναι το username σου, έχει ένα εικονίδιο icon φωτογραφίας. Αν το πατήσεις θα δεις την επιλογή 'Upload photo'. 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θα θελαμε αν γινεται και στην αρχικη σελιδα των αρθρων μαυρο θεμα.Δεν ξερω κατα ποσον ειναι εφικτο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παλιός χρήστης από το 2004, η αλλαγή με ξένισε στην αρχή αλλά τώρα έχω αρχίσει και τη συνηθίζω.

Θεωρώ ότι η αλλαγή είναι προς το καλύτερο.

Συνεχίστε έτσι.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eltsele said:

Αν πας στο προφίλ σου, πάνω αριστερά εκεί που είναι το username σου, έχει ένα εικονίδιο icon φωτογραφίας. Αν το πατήσεις θα δεις την επιλογή 'Upload photo'. 

Οκ είναι τώρα,το πρωί δεν γινόταν

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 hours ago, PapaDarxon said:

Αν βάλεις σε blocklist έναν moderator συνεχίζεις να βλέπεις τα μηνύματά του. Δεν ξέρω αν είναι bug ή όχι απλά το αναφέρω. 

Δεν μπορείτε να κάνετε ignore και block moderators, για ευνόητους λόγους 😛 Φαντάζεστε να μπορούσαμε να "αγνοήσουμε" την αστυνομία για παράδειγμα, στην πραγματική ζωή? 😛

10 hours ago, evris2013 said:

Όντως, γιατί η διόρθωση κειμένου έχει χρονικό όριο 10 λεπτών μόνο; Στο παλιό φόρουμ ήταν απεριόριστο. 

Εγινε απεριόριστη, αλλά θα το επαναξετάσουμε μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ RANKS:

 

Η "πατέντα" για τους παλιούς δούλεψε εν μέρει, αλλά σε αρκετές περιπτώσεις εδωσε αρκετούς παραπάνω πόντους απ'όσους έπρεπε. Τα διορθωσα με το "χέρι" και απενεργοποιήσα αυτά τα rules. Όποιος δεν προλαβε να κανει ποστ, εχει πανω απο 1000 ποστς και ειναι χαμηλο ρανκ, ας μου στειλει ενα PM να του τα φτιαξω με το χερι. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...