Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λυπάμαι αλλά χωρίς Tapatalk δεν παλεύεται το νέο φόρουμ...

Κουραστικό και δύσκολο στην ανάγνωση

Μεγάλο πισογυρισμα αν τελικά δεν το υποστηρίζει

Κάποια στιγμή είχα και θέματα να ποσταρω τώρα βλέπω ότι αυτό τουλάχιστον λύθηκε

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις σε ενα bookmark την σελιδα των θεματων που παρακολουθεις δεν ειναι τραγικο. Εγω το συνηθισα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι έκανα αλλά bookmark για τα θέματα που παρακολουθώ, bookmark για την αρχική του myphone στο τέλος θα χαθεί η μπάλα αν σε κάθε σάιτ θέλουμε δύο τρία bookmark. 

Επίσης είμαι ο μόνος που βλέπω στο μενού τις αγγελίες δύο φορές;

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone και Safari με το μαύρο θέμα δε φαίνεται το λογότυπο πάνω αριστερά που σε γυρίζει στο home. 
 

Επίσης, δε σε αφήνει να κάνεις login από την αρχική σελίδα (είτε με nickname είτε με το mail). 
Πρέπει να πας στο /forum για να μπορέσεις να μπεις. 
 

Τέλος, πατώντας το λογότυπο μέσα από το υπάρχων θέμα δε σε γυρίζει στο /forum αλλά στην κεντρική σελίδα με τις ειδήσεις  

 

720E3C04-E3DC-4686-8319-B59EDDD77148.png

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sgatzo said:

 

Επίσης είμαι ο μόνος που βλέπω στο μενού τις αγγελίες δύο φορές;

...κι εγώ δύο φορές το βλέπω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος στα θέματα που παρακολουθούμε να μας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εμάς και όχι στην τελευταία σελίδα;  

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GMF80 said:

Αν βαλεις σε ενα bookmark την σελιδα των θεματων που παρακολουθεις δεν ειναι τραγικο. Εγω το συνηθισα.

Δεν βολεύει δυστυχώς, όσο το Tapatalk

Η μόνη λύση για μένα να παρακολουθώ 2-3 θέματα τα πιο ενδιαφέροντα και αν και όταν ξαναφτιάξει τα ξαναλέμε

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μηνύματα (πμ) σήμερα δεν λειτουργούν?

Δεν με αφήνει να στείλω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, toxic77gr said:

Τελικά υπάρχει τρόπος στα θέματα που παρακολουθούμε να μας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εμάς και όχι στην τελευταία σελίδα;  

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω. Μονο κλικαροντας στο "καμπανακι" πανω δεξια(τις ειδοποιησεις δηλαδη) μπορεσα να μεταβω στα νεα post .

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stelaras_AF said:

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω. Μονο κλικαροντας στο "καμπανακι" πανω δεξια(τις ειδοποιησεις δηλαδη) μπορεσα να μεταβω στα νεα post .

 

1 hour ago, toxic77gr said:

Τελικά υπάρχει τρόπος στα θέματα που παρακολουθούμε να μας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εμάς και όχι στην τελευταία σελίδα;  

Πατας στο κουκιδακι, αριστερά απο τον τίτλο του θέματος 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Prattein_Aloga said:

 

Πατας στο κουκιδακι, αριστερά απο τον τίτλο του θέματος 

Ναι αλλά θα πρέπει να τα βρίσκεις ένα ένα τα θέματα για να το κάνεις αυτό. Στην διαχείριση περιεχομένου που ακολουθείτε δεν σου δίνει δικαίωμα να το κάνεις.   

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, paanos said:

Στο τελευταία αναγνωσμένο πατώντας τον αριθμό των μηνυμάτων ή την ημερομηνία του τελευταίου μηνύματος από δεξιά. 

Μάλλον δεν το εξήγησα καλά.

Εννοώ από αυτό το λινκ που βλέπω όλα τα τοπικ που ακολουθώ.

  

7 hours ago, GMF80 said:

Αν βαλεις σε ενα bookmark την σελιδα των θεματων που παρακολουθεις δεν ειναι τραγικο. Εγω το συνηθισα.

Το ίδιο που ρώτησα και πιο πάνω.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτακι, γιατι πατε απο το Manage Followed Content και δεν φτιαχνετε απλως μια Ροη με τις παραμέτρους που θέλετε, την ορίζετε ως προεπιλεγμενη και μετα την βρίσκετε απο το εικονίδιο πανω δεξια?

Ειναι απείρως πιο ευχρηστο, απο εκει που το πάτε εσείς ειναι καθαρα για διαχείριση (ή κυριως τελος παντων) 🙂

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα σε όλους!

λύθηκαν κάποια θεματάκια από εχθές, συνεχίζουμε να δουλεύουμε πάνω στα υπόλοιπα

  • Πλέον το logo πάνω αριστερά οδηγεί στην αρχική του forum, ανεξαρτήτως του ποιου theme εχετε επιλεξει
  • Προστέθηκε επιλογή να πάτε στο επόμενο μη αναγνωσμένο θέμα και στο πάνω μέρος της σελίδας, όπως ζητήσατε
  • Μέσα στην ημέρα θα μεγαλώσουν τα fonts στη mobile έκδοση για να διαβάζετε καλύτερα @bill_viper, ανεφερα και το προβλημα σου στον Safari. 
  • Θα τοποθετηθεί σύντομα βελάκι που να σας οδηγεί στην αρχή της σελίδας, όταν έχετε κάνει scroll down
  • Ψάχνουμε το γιατί δεν αποθηκεύεται η προεπιλεγμένη ροή με τις επιλογές σας στα subscriptions. Ο @XP130TD μου ανεφερε πως χανεται η αποθηκευμενη επιλογη οταν αλλαζεις theme. Αν σας συμβαίνει και χωρις να αλλαζετε theme, πειτε το εδω. Επισης βεβαιωθειτε οτι δεν εχετε βαλει να διαγραφονται cookies/cache του myphone καθε φορα που βγαινετε ή οτιδηποτε τετοιο, καθώς τοτε ειναι λογικο να χανεται η ρυθμιση μαλλον
  • Όντως κάποια topics δεν εμφανίζονται στην αναζήτηση (π.χ. το θέμα του VOIP και του Simplefi της WIND). Το ψάχνουμε για να το διορθώσουμε
  • Προστέθηκε ένα κουμπάκι "NEWS" πάνω αριστερα για να σας πηγαίνει γρήγορα στο news site αν θελετε
  • Τα χρώματα του dark mode δεν εχουν οριστικοποιηθει, θα τα βελτιωσουμε, απλα δεν ειναι top priority γι'αυτό εχει καθυστερήσει λιγο

Όσον αφορά τις αγγελιες, καποιοι ανεφεραν οτι τις βλεπουν διπλες (?), εμενα δε μου συμβαινει αυτο, μπορει να το επιβεβαιωσει και καποιος ακομα;

Επίσης, θα αυξήσουμε το οριο των αγγελιων ανα χρήστη σε ένα εύλογο επίπεδο για να είστε πιο ανετοι με τις αγοραπωλησιες σας

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Για 2 άτομα που χθες ανεφεραν οτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν στο news site αλλά μπορουσαν στο forum. Αν ειστε logged in στο forum, τοτε πηγαινοντας να κανετε σχολιο σε καποιο αρθρο στο news site θα πατήσετε το "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε". Στη συνεχεια θα σας ανοιξει μια σελιδα για authentication, όπου αναγνωρίζεται ο λογαριασμός σας στο forum και απλώς δίνετε έγκριση να τον χρησιμοποιήσετε. Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτο για καποιο λογο και ΔΕΝ μπορειτε να κανετε login ουτε με αλλο τρόπο (στο news site, τονίζω), πείτε μας εδώ.

Τι πρέπει να σας εμφανίσει:

image.thumb.png.a19d48351f150bd26073f845660d171a.png

3 hours ago, guy_fawkes said:

μηνύματα (πμ) σήμερα δεν λειτουργούν?

Δεν με αφήνει να στείλω!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ: Υπαρχει οριο ελαχιστων χαρακτηρων οταν στελνετε PM, για λογους σπαμ. Αν δειτε οτι δεν μπορειτε να στειλετε, ειναι πολυ μικρο αυτο που γραφετε, πρεπει να ειναι γυρω στις 5-6 λεξεις το μινιμουμ!

1 hour ago, Stratosnen said:

Ένας ακόμη δυσαρεστημένος από την μεγάλη αλλαγή.

Μηπως υπερβάλλεις λίγο...?

2 hours ago, geopakol said:

Μου λείπει η σήμανση του αδιάβαστου μηνύματος! 

Τι εννοείς ακριβώς? Υπάρχει η επιλογή "Αδιάβαστο" περιεχόμενο πάνω δεξιά σε κάθε φορουμ. Μήπως εννοείς σήμανση στο εικονίδιο κάθε αδιάβαστου τόπικ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 hours ago, toxic77gr said:

Τελικά υπάρχει τρόπος στα θέματα που παρακολουθούμε να μας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εμάς και όχι στην τελευταία σελίδα;  

αυτό το έβαλα εγώ by default, υπάρχει και επιλογή να σας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εσάς αν το θέλετε. Απλώς δεν είμαι σίγουρος οτι ισχύει μόνο για όσα παρακολουθείτε, ή για ΟΛΑ τα τοπικς του φορουμ. Αν όμως δεν σας πειράζει, το κάνω έτσι για όλα

20 hours ago, llib said:

Μέχρι χθες το απόγευμα δούλευε το rss για τα news, μετά σταμάτησε... μπορείτε να το δείτε? Με βολεύει να βλέπω τα νέα απ' όλα τα site που θέλω μαζεμένα στον rss reader μου.

Το εχω μεταφερει να το δουν αν και η αληθεια ειναι πως λιγος κοσμος χρησιμοποιει πια RSS (καποτε ημουν κι εγω fan :))

19 hours ago, doganos said:

Δεν μπορω να σχολιασω νεα στην κεντρικη σελιδα. Γραφω κατι, παταω και δεν εμφανιζεται, ωστοσο στο forum μεσα εμφανιζεται οτι εγραψα κατι, αλλα ειναι κενο το Post... 

To ψάχνουμε, το έχουν αναφέρει άλλα 2-3 άτομα εκτός από εσένα, δεν νομίζω οτι σχετίζεται με τα Honored Members αλλά το ψάχνουμε. Σου συμβαίνει ακόμα? Δοκιμασε μια αν μπορεις, ευχαριστω

10 hours ago, evris2013 said:

Χάθηκε και η τοποθεσία των μελών πχ Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα κλπ. Όπως χάθηκαν και οι φίλοι του προφίλ μας. Μόνο ακόλουθους έχει. 

Θα κοιταξω να το προσθεσουμε αν γινεται, ωστε να φαινεται κατω απο το avatar σας

22 hours ago, PapaDarxon said:

Προτεινω στην εκδοση mobile στα θεματα στην κεντρικη του forum να μην υπαρχουν οι υποκατηγοριες κι ακομα καλυτερα ουτε οι περιγραφες ετσι ωστε να ειναι πιο συμμαζεμενο, τωρα κανεις πολυ scroll.

Προσωπικα η χρηση απο το κινητο μου φαινεται λιγοτερο λειτουργικη απο πριν.

Σωστη παρατηρηση, θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MyPhone Admin said:

αυτό το έβαλα εγώ by default, υπάρχει και επιλογή να σας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εσάς αν το θέλετε. Απλώς δεν είμαι σίγουρος οτι ισχύει μόνο για όσα παρακολουθείτε, ή για ΟΛΑ τα τοπικς του φορουμ. Αν όμως δεν σας πειράζει, το κάνω έτσι για όλα

Το εχω μεταφερει να το δουν αν και η αληθεια ειναι πως λιγος κοσμος χρησιμοποιει πια RSS (καποτε ημουν κι εγω fan :))

To ψάχνουμε, το έχουν αναφέρει άλλα 2-3 άτομα εκτός από εσένα, δεν νομίζω οτι σχετίζεται με τα Honored Members αλλά το ψάχνουμε. Σου συμβαίνει ακόμα? Δοκιμασε μια αν μπορεις, ευχαριστω

Θα κοιταξω να το προσθεσουμε αν γινεται, ωστε να φαινεται κατω απο το avatar σας

Σωστη παρατηρηση, θα το κοιταξω

Τωρα εμφανιζεται οτι απαντησα και στην κεντρικη σελιδα, αλλα πουθενα δεν εμφανιζει την απαντηση μου. Ουτε στο φορουμ ουτε στην κεντρικη... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην απορείτε και εγώ απογοητευμένος είμαι από την αλλαγή. Για παράδειγμα παλιά είχα σε ένα μέρος όλα τα θέματα που παρακολουθούσα και δεν υπήρχε αυτό το χάλι που υπάρχει τώρα. Μας εμφανίζει 10 link από ένα θέμα και όχι ένα link που να σε παραπέμπει στον πρώτο αδιάβαστο post του θέματος που παρακολουθείς. Αυτό το κάνουν όλα τα σύγχρονα forum. Επίσης αυτό που λέτε με το login δεν χρειάζεται πολύ κουβέντα για να καταλάβετε την απογοήτευση που έχουν όλοι οι χρήστες απλά δείτε τα post που κάνουμε σε κάποιο νέο θέμα σε σχέση με αυτό που γινόταν πριν. Είμαι άτομο με θετική σκέψη και πιστεύω ότι θα διορθώσετε τα όποια λάθη. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 hours ago, eltsele said:

Αρχικά, ευχαριστούμε για την συχνή ενημέρωση της πορείας όλων των θεμάτων που έχουν τεθεί εδώ αλλά και για την γενικότερη στάση καθώς όντως ακούτε τα σχόλια των χρηστών. 

Σε μένα το logo στο forum εξακολουθεί να μου ανοίγει σε νέο tab τα News και στο mobile site και στο PC.

Για το tapatalk, όπως έγραψε κι ο bbbb πιο πάνω, αυτοί που συνήθως θα γκρινιάξουν είναι όσοι συμμετέχουν παραπάνω και μπαίνουν συχνά στο φόρουμ. Σε αυτήν την περίπτωση πάντα είναι πιο βολικό και πιο γρήγορο.

Πολύ σωστή θεωρώ τη λογική των reactions όπως περιγράφηκε. 

Επίσης, για το ranking τελικά διορθώσατε κάτι; Δεν έχει κάποια μεγάλη σημασία αλλά βοηθάει οπτικά στην αναγνώριση των παλιών χρηστών. Αν και για να είμαι ειλικρινής, παρότι δεν συμμετείχα τα τελευταία χρόνια, τους περισσότερους τους αναγνωρίζω από τα nicknames!! 🙂

Ακόμα δεν έχω προλάβει, βασικά, να ασχοληθω με τα ranks και δεν θέλω να κανω βιαστικες κινησεις που θα δυσαρεστησουν άδικα κάποιους χρήστες. Να διευκρινίσω κάτι για όλους:

Στο νέο φορουμ, έχουμε δύο "κατατάξεις" χρηστών. Το ranking και το reputation.

Το ranking δουλεύει ως εξής:

Παίρνετε "πόντους" όταν ποστάρετε, όταν κάνετε νέα τοπικς, όταν κάνετε reactions (και οταν δεχεστε reactions), οταν συνδεεστε στο φορουμ πολλες μερες συνεχομενα, οταν κανετε follow topics και χρηστες. Αυτοι οι ποντοι ουσιαστικα αφορουν το ποσο "δραστήριοι" ειστε στο φορουμ και ουσιαστικα εκει παιζει ρολο ο αριθμος των posts.

Το reputation δουλεύει ως εξής:

Όταν κάνετε ένα χρησιμο post (π.χ. λύνετε το πρόβλημα ενός άλλου χρήστη, δίνετε απάντηση σε μια ερώτηση, γράφετε ένα how-to κ.λπ.), κάποιοι θα επιλέξουν να σας κάνουν το "thanks" reaction. Τότε παίρνετε +1 πόντο. Αντίθετα, αν η απάντησή σας δεν βοηθά το τοπικ και την κοινότητα, μπορεί να λάβετε ένα "not helpful" reaction. Αυτό είναι -1 πόντος. Τα υπόλοιπα reactions είναι ουδέτερα (like, haha, sad, confused), δεν δινουν ουτε αφαιρουν ποντους). Όσο μεγαλύτερο reputation εχετε, τοσό πιο "χρησιμο" μέλος είστε στην κοινότητα και το αναγνωρίζει η ίδια η κοινότητα, αυτό το βλέπουν οι άλλοι χρήστες και έτσι ξέρουν οτι στο μέλλον, μια απαντηση σας σε ένα πρόβλημα/ερώτηση είναι μάλλον σωστή και όχι λανθασμένη.

Το reputation και το ranking ΔΕΝ σχετίζονται. Μπορεί να εχετε καλό reputation με ελάχιστα ποστς και χαμηλό rank, ή μπορεί να έχετε κακό/μέτριο reputation με 20.000 posts. Εξαρτάται από την "ποιότητα" των posts, σε μεγάλο βαθμό.

Έτσι θα παραμείνει το σύστημα, ίσως με λίγο "fine tuning". Για τους παλιούς χρήστες, για να αναγνωρίσουμε την "παλαιότητά" τους και την αφοσίωσή τους στο φορουμ, θα "παίξω" λίγο με τα ranks για να λάβουν κάποιο σχετικά υψηλό, καθώς όντως είναι άδικο να ξεκινούν από το μηδέν. Ωστόσο, ίσως κάποιοι βγουν λιιιιιγο ριγμένοι στο τέλος και κάποιοι λιιιιγο ευνοημένοι (μιλάμε για συν-πλην ένα rank, που δε νομίζω να είναι κάτι το φοβερό). Λίγη υπομονή 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
29 minutes ago, doganos said:

Τωρα εμφανιζεται οτι απαντησα και στην κεντρικη σελιδα, αλλα πουθενα δεν εμφανιζει την απαντηση μου. Ουτε στο φορουμ ουτε στην κεντρικη... 

Ωραια, ασε με να το δω και να σου πω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον για αρχή θα πρέπει να μην υπάρχει χρονικός περιορισμός στα 10' για την επεξεργασία των μηνυμάτων μας. Προσπαθούμε να ανεβάσουμε φωτό στο αντίστοιχο θέμα με αποτέλεσμα να γεμίζουμε δίπλα και τριπλά ποστ. Επίσης πριν την αλλαγή από το κινητό είχα επιλέξει μία φορά την εμφάνιση του site σε PC μορφή και όταν έμπαινα το έβλεπα σαν να ήμουν στο PC. Τώρα πρέπει να κάνω αυτήν την ρύθμιση κάθε φορά που μπαίνω. Καταλαβαίνετε ότι στην μορφή για κινητά είναι απίστευτα κουραστικό μιας και χρειάζεται να κάνεις σκρολ μια ώρα για να βρεις αυτό που θες. Προσωπικά δεν μπορώ να το συνηθίσω το νέο site. Το περιβάλλον είναι πολύ δύσχρηστο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

+1 μετά απο αυτές τις λίγες ημέρες χρήσης του φόρουμ προσωπική μου γνώμη είναι ότι για χρήση αποκλειστικά απο το pc είναι ένα ωραίο σύγχρονο φόρουμ που χρειαζόταν να γίνει. Αλλά στο κινητό είναι απλά άχρηστο..

Σε κινητά με σχετικά αργό επεξεργαστή, εκει που το tapatalk πετούσε, το mobile site ειδικά αν πας να γράψεις μεγάλο κείμενο, βαραίνει αρκετά.. Οκ αυτό είναι γενικά θέμα του κινητού και όχι του site αλλά και πάλι το tapatalk έδινε λύση.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους!

λύθηκαν κάποια θεματάκια από εχθές, συνεχίζουμε να δουλεύουμε πάνω στα υπόλοιπα

  • Πλέον το logo πάνω αριστερά οδηγεί στην αρχική του forum, ανεξαρτήτως του ποιου theme εχετε επιλεξει
  • Προστέθηκε επιλογή να πάτε στο επόμενο μη αναγνωσμένο θέμα και στο πάνω μέρος της σελίδας, όπως ζητήσατε
  • Μέσα στην ημέρα θα μεγαλώσουν τα fonts στη mobile έκδοση για να διαβάζετε καλύτερα @bill_viper, ανεφερα και το προβλημα σου στον Safari. 
  • Θα τοποθετηθεί σύντομα βελάκι που να σας οδηγεί στην αρχή της σελίδας, όταν έχετε κάνει scroll down
  • Ψάχνουμε το γιατί δεν αποθηκεύεται η προεπιλεγμένη ροή με τις επιλογές σας στα subscriptions. Ο @XP130TD μου ανεφερε πως χανεται η αποθηκευμενη επιλογη οταν αλλαζεις theme. Αν σας συμβαίνει και χωρις να αλλαζετε theme, πειτε το εδω. Επισης βεβαιωθειτε οτι δεν εχετε βαλει να διαγραφονται cookies/cache του myphone καθε φορα που βγαινετε ή οτιδηποτε τετοιο, καθώς τοτε ειναι λογικο να χανεται η ρυθμιση μαλλον
  • Όντως κάποια topics δεν εμφανίζονται στην αναζήτηση (π.χ. το θέμα του VOIP και του Simplefi της WIND). Το ψάχνουμε για να το διορθώσουμε
  • Προστέθηκε ένα κουμπάκι "NEWS" πάνω αριστερα για να σας πηγαίνει γρήγορα στο news site αν θελετε
  • Τα χρώματα του dark mode δεν εχουν οριστικοποιηθει, θα τα βελτιωσουμε, απλα δεν ειναι top priority γι'αυτό εχει καθυστερήσει λιγο

Όσον αφορά τις αγγελιες, καποιοι ανεφεραν οτι τις βλεπουν διπλες (?), εμενα δε μου συμβαινει αυτο, μπορει να το επιβεβαιωσει και καποιος ακομα;

Επίσης, θα αυξήσουμε το οριο των αγγελιων ανα χρήστη σε ένα εύλογο επίπεδο για να είστε πιο ανετοι με τις αγοραπωλησιες σας

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Για 2 άτομα που χθες ανεφεραν οτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν στο news site αλλά μπορουσαν στο forum. Αν ειστε logged in στο forum, τοτε πηγαινοντας να κανετε σχολιο σε καποιο αρθρο στο news site θα πατήσετε το "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε". Στη συνεχεια θα σας ανοιξει μια σελιδα για authentication, όπου αναγνωρίζεται ο λογαριασμός σας στο forum και απλώς δίνετε έγκριση να τον χρησιμοποιήσετε. Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτο για καποιο λογο και ΔΕΝ μπορειτε να κανετε login ουτε με αλλο τρόπο (στο news site, τονίζω), πείτε μας εδώ.

Τι πρέπει να σας εμφανίσει:

image.thumb.png.a19d48351f150bd26073f845660d171a.png

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ: Υπαρχει οριο ελαχιστων χαρακτηρων οταν στελνετε PM, για λογους σπαμ. Αν δειτε οτι δεν μπορειτε να στειλετε, ειναι πολυ μικρο αυτο που γραφετε, πρεπει να ειναι γυρω στις 5-6 λεξεις το μινιμουμ!

Μηπως υπερβάλλεις λίγο...?

Τι εννοείς ακριβώς? Υπάρχει η επιλογή "Αδιάβαστο" περιεχόμενο πάνω δεξιά σε κάθε φορουμ. Μήπως εννοείς σήμανση στο εικονίδιο κάθε αδιάβαστου τόπικ?

Όσον αφορά το "Subscriptions", αυτό που παρατηρώ είναι πως δεν "βλέπει" το stream που δημιούργησα άρα και τις ρυθμίσεις του και εξακολουθεί να μου φέρνει το "Περιεχόμενο που ακολουθώ". Ακόμη κι αν ξανακάνω τις ρυθμίσεις ξεχωριστά στο "Subscriptions", τις χάνει αν βγω και ξαναμπώ - έχει το ίδιο θέμα και δεν σβήνω cookies, κ.λ.π.

Το logo πλέον δουλεύει ακριβώς όπως περιγράφεται. Σε πάει στην αρχική του φόρουμ, μια χαρά.

Το ranking και το reputation, προσωπικά το βρίσκω πολύ ωραία λογική γιατί πράγματι η δραστηριότητα με την χρησιμότητα είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

Άυτό που έχω σαν θέμα είναι πως στη mobile version δεν βλέπω τις αγγελίες. Στο PC μια χαρά.

Αν τις βλέπει και στο mobile διπλές ο συμφορουμίτης, να μου δώσει το ένα set.. 😄 😄

Πάντως τα περισσότερα σοβαρά έχουν διορθωθεί. 

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...