Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θεωρω επιτακτικη αναγκη να ξαναμπει το φορουμ στο tapatalk γιατι εχω μαζεμενα ολα τα φορουμ που ειμαι εγγεγραμενος και με ενδιαφερουν και με ενα μπασιμο στο tapatalk μπαινω σε ολα η σε οσα με ενδιαφερουν να μπω εκεινη την στιγμη

μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να μπαινω σε ολα τα αλλα απο το tapatalk και για το myphone να τρεχω να μπω απο τον brownser

κατα τα αλλα το νεο φορουμ νομιζω οτι θα το συνηθισουμε σιγα σιγα και θα διορθωθουν σιγα σιγα τα οποια σφαλματα με την βοηθεια των μελων του φορουμ 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pavlitakis1 said:

Γιατί εξαφανίστηκε το τόπικ για την Voip τηλεφωνία? Κάνω αναζήτηση και τίποτα.

 

Αυτό εδώ ή μιλάς για κάτι άλλο;

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα να συνδεθώ από το κινητό μου (με Opera, Edge και Chrome).

Στο Pc συνδέθηκα. Τι μπορεί να φταίει?

Έχω κάνει και εκκαθάριση cookies 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, montoya_42 said:

Έχω πρόβλημα να συνδεθώ από το κινητό μου (με Opera, Edge και Chrome).

Στο Pc συνδέθηκα. Τι μπορεί να φταίει?

Έχω κάνει και εκκαθάριση cookies 

στο forum ή στο news site (myphone.gr)?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MyPhone Admin said:

στο forum ή στο news site (myphone.gr)?

 

Δεν είναι κάποιο bug αυτό όπως λέει και ο τίτλος? Το ότι συνδέομαι σε pc αλλά όχι στο κινητό μου?

Επίσης έστειλα την σελίδα από τον edge του pc στο κινητό και ήμουν κανονικα συνδεδεμένος. Όταν άνοιξα νέο tab μου ζήτησε να συνδεθώ και εννοείται μου έβγαζε λάθος τους κωδικούς. Αυτό είναι bug.

Αν θέλεις στείλε μου το link με το σωστό θέμα γιατί να νεύρα χτύπησαν κόκκινο.....

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

UPDATE: Συνεχίζεται η διόρθωση των bugs

Για οποιοδήποτε προβλημα εχετε που αφορα: login, δυνατοτητα post edit, δυνατοτητα αναφορας περιεχομενου, αν δεν το εχετε κανει ηδη, καθαριστε τα cookies σας

αν μπορειτε να κανετε login στο forum αλλα οχι στο site (myphone.gr), γραψτε το εδω να το δουμε

απαντω περιληπτικα οσον αφορα υπαρχοντα προβληματα και μερικες αλλαγες:

  • το tapatalk το βλεπουμε αν μπορει να λειτουργησει. Καταλαβαινω οτι για καποιους ειναι σημαντικο και παροτι πρακτικα η mobile εκδοση πλεον ειναι μια χαρα, θα δουμε αν μπορει να χρησιμοποιηθει
  • φτιαχτηκαν ολα πλεον τα δικαιωματα των usergroups, οποτε δεν θα πρεπει να εχετε κανενα προβλημα. Ενδεικτικα αναφερω μερικα "ορια" για να μην πιστευετε οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τον λογαριασμο σας:
  1. μπορειτε να κανετε edit τα posts σας εως και 10 ΛΕΠΤΑ αφου ποσταρετε. Μετα δεν γινεται
  2. μπορειτε πλεον να ανοιξετε polls
  3. μπορειτε να κανετε απεριοριστα reactions πλεον καθε μερα. τα like, haha, confused και sad ειναι neutral, δηλαδη δεν προσθετουν ουτε αφαιρουν ποντους απο το ποστ. Το thanks κανει +1 ποντο και το not helpful αφαιρει εναν (-1). Ετσι μπορειτε ανετα να κανετε like σε οποιον συμφωνειτε με το ποστ του, αλλα μονο το thanks ουσιαστικα επιβραβευει ενα χρησιμο ποστ για την κοινοτητα (π.χ. καποια απαντηση σε προβλημα/ερωτημα, εναν οδηγο, ενα how-to, ενα review κ.λπ.) Παρακαλω χρησιμοποιηστε τα reactions με την λογικη αυτη
  4. το οριο των messages ειναι 500, οπως ηταν και στο παλιο φορουμ (που ειχαμε 250 inbox και 250 outbox)
  5. τα uploads σας μπορουν να ειναι 100 MB συνολο (για το account) και καθε upload μπορει να ειναι εως 10 MB max.
  • το logo του myphone πανω αριστερα πλεον οδηγει και παλί στην αρχικη σελιδα του φορουμ, οχι του site. Θα μπει ξεχωριστο κουμπι για να πηγαινετε γρηγορα στο news site.
  • το news site εχει σχεδον την τελικη του μορφη. αν δεν δουλευουν τα σχολια σας ενημερωστε μας εδω (πρεπει το σχολιο να εμφανιζεται και στο αρθρο, και στο αντιστοιχο τοπικ του φορουμ)
  • δουλευουμε ακομα για να τελειοποιησουμε τα χρωματα του dark mode

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οντως διαπιστωνουμε προβλημα με το search στο φορουμ. Το κοιταμε και θα ενημερωσω

 

Υ.Γ. Δοκιμαστε τις αγγελιες παιδια!😀

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
51 minutes ago, MyPhone Admin said:

θα κοιταξω τα honored members γιατι ισως εχουν αλλα rights απο τα members. Γενικα καταργηθηκαν ολες οι παλιες κατηγοριες χρηστων, εχουμε πλεον μονο Members (εκτος φυσικα απο moderators/administrators), η μονη εξτρα κατηγορια που εμεινε ειναι τα honored members.

Μάλλον κάτι έκανες, γιατί τώρα εμφανίζεται κανονικά η Αναφορά. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε δείτε και το μέγεθος της γραμματοσειράς για να μην αναγκαζόμαστε να κάνουμε ζουμ για να διαβάσουμε κάτι.

Επίσης αποθηκεύω την ροή και την βάζω προεπιλογή και μόλις βγω θέλει ξανά ρύθμιση. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει αν είναι λάθος δικό μου ή μπορεί να το κρατά by default αν το επιλύσετε.

Ευχαριστώ πολύ και καλή αρχή εκ νέου. Έτσι νιώθω σαν να αρχίζουν όλα ξανά σαν μέλος από το 2007

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω στην εκδοση mobile στα θεματα στην κεντρικη του forum να μην υπαρχουν οι υποκατηγοριες κι ακομα καλυτερα ουτε οι περιγραφες ετσι ωστε να ειναι πιο συμμαζεμενο, τωρα κανεις πολυ scroll.

Προσωπικα η χρηση απο το κινητο μου φαινεται λιγοτερο λειτουργικη απο πριν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η διάκριση μεταξύ μελών και διαχειριστών βλέπω ότι συνεχίζεται και εδώ, στο παλιό site είχαμε το κίτρινο background και εδώ εχουμε τα φωσφοριζέ χρώματα στα ψευδώνυμα…

Είναι πολύ σημαντική η δουλειά του moderator αλλά αυτή η διάκριση (στα θέματα στα οποία και οι διαχειριστές ρωτάνε ή απαντάνε τα/στα μέλη της κοινότητας, δηλαδή λειτουργούν ως μέλη της) προσωπικά μου φαίνεται λίγο άσχημη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MyPhone Admin said:

UPDATE: Συνεχίζεται η διόρθωση των bugs

Για οποιοδήποτε προβλημα εχετε που αφορα: login, δυνατοτητα post edit, δυνατοτητα αναφορας περιεχομενου, αν δεν το εχετε κανει ηδη, καθαριστε τα cookies σας

αν μπορειτε να κανετε login στο forum αλλα οχι στο site (myphone.gr), γραψτε το εδω να το δουμε

απαντω περιληπτικα οσον αφορα υπαρχοντα προβληματα και μερικες αλλαγες:

  • το tapatalk το βλεπουμε αν μπορει να λειτουργησει. Καταλαβαινω οτι για καποιους ειναι σημαντικο και παροτι πρακτικα η mobile εκδοση πλεον ειναι μια χαρα, θα δουμε αν μπορει να χρησιμοποιηθει

Μπορώ να συνδεθώ στο forum, αλλά όχι στο site.

Έχω δοκιμάσει μόνο με τον Chrome, δεν κάνω εγκατάσταση και άλλον browser στο κινητό για να κάνω δοκιμές αν μ' εκείνον θα μπορώ να κάνω sign in.

 

Ps. Ελπίζω να καταφέρετε να μας δώσετε πρόσβαση και από το Tapatalk.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε myphone Admin,

διαβασα και τις 12 σελιδες του θεματος, προσπαθωντας να ενσωματωσω τις προτασεις των μελων, για προσβαση απο κινητο η ταμπλετ.

αν και τελικα τα καταφερα, για μενα ειναι σιγουρο πως αφαιρωντας το φορουμ απο το tapatalk, το φορουμ χανει σημαντικο κομματι απο την ευκολη χρηση και προσβαση του. Αυτο πιστευω πως σιγουρα θα δημιουργησει μειωμενη επισκεψιμοτητα και συμμετοχη μελων. Βλεποντας τις προσπαθειες σας για ανανεωση και εκσυγχρονισμο ειμαι επισης σιγουρος πως κατι τετοιο δεν ειναι επιθυμητο απο εσας.

Θα προτεινα αν δεν υπαρχει καποιος τεχνικος περιορισμος να επανελθει το συντομοτερο στο tapatalk. Αν και βλεποντας οτι και το αλλο τεχνολογικο φορουμ δεν εχει μπει, μαλλον ουτε εδω προκειται να συμβει.

Συνεχιστε τις καλες προσπαθειες βελτιωσης.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

H πλήρης υποστήριξη του tapatalk είχε δυστυχώς εγκαταλειφθεί και στο προηγούμενο φόρουμ. Ακόμη και επι διοίκησεως του Mythozz το plugin του tapatalk ήταν πεπαλαιωμένο και ούτε εκείνη η διοίκηση ενδιαφερόταν να το ανανέωσει.ωσπου φτάσαμε σε ένα σημείο πριν την αλλαγή του φόρουμ, οι χρήστες android να χρειαζόμαστε παλιότερη έκδοση του tapatalk προκειμένου να συνδεόμαστε. Τότε ο mythozz είχε γράψει ότι το ποσοστό των χρηστών που μπαίνουν απο το tapatalk ήταν πολύ μικρό συγκριτικά με το υπόλοιπο ποσοστό των χρηστών που έμπαιναν είτε απο pc, ειτε απο το mobile site.

Δε θα διαφωνήσω αλλα.... Σε ένα φόρουμ συνήθως το ποσοστό των χρηστών που δεν είναι χρήστες-->"φωτοβολίδα" είναι ελάχιστοι. Οι υπόλοιποι έρχονται κάνουν μια ερώτηση,παίρνουν απάντηση και μετά εξαφανίζονται.. μερικοί δεν μπαίνουν καν στον κόπο να απαντήσουν αν η λύση που τους προτάθηκε, δούλεψε..

Αντίστοιχα η τωρινή διοίκηση (αν και βλέπω πλέον μια διαλλακτικότητα και μπράβο σας) μας λέει ότι ναι μεν αλλα.. είναι οκ η mobile έκδοση, δεν χρειάζεται το tapatalk...

  Οι περισσότεροι που κρατάνε ζωντανό το φόρουμ είναι μικρό ποσοστό και αν σε αυτούς βόλευε το tapatalk (ναι βάζω και τον ευατό μου μέσα αν και τον τελευταίο καιρό έχω σταματήσει να γράφω όσο παλιότερα), πρέπει να επανέλθει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

H πλήρης υποστήριξη του tapatalk είχε δυστυχώς εγκαταλειφθεί και στο προηγούμενο φόρουμ. Ακόμη και επι διοίκησεως του Mythozz το plugin του tapatalk ήταν πεπαλαιωμένο. Τότε ο mythozz είχε γράψει ότι το ποσοστό των χρηστών που μπαίνουν απο το tapatalk ήταν πολύ μικρό συγκριτικά με το υπόλοιπο ποσοστό των χρηστών που έμπαιναν είτε απο pc, ειτε απο το mobile site

Δε θα διαφωνήσω αλλα.... Σε ένα φόρουμ συνήθως το ποσοστό των χρηστών που δεν είναι χρήστες-->"φωτοβολίδα" είναι ελάχιστοι. Οι υπόλοιποι έρχονται κάνουν μια ερώτηση,παίρνουν απάντηση και μετά εξαφανίζονται.. μερικοί δεν μπαίνουν καν στον κόπο να απαντήσουν αν η λύση που τους προτάθηκε, δούλεψε..

  Οι περισσότεροι που κρατάνε ζωντανό το φόρουμ είναι μικρό ποσοστό και αν σε αυτούς βόλευε το tapatalk (ναι βάζω και τον ευατό μου μέσα αν και τον τελευταίο καιρό έχω σταματήσει να γράφω όσο παλιότερα), πρέπει να επανέλθει.

δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω αν η επιστροφη στο tapatalk ειναι θεμα επιλογης η τεχνικος περιορισμος.

καλο ειναι να διευκρινιστει για να γνωριζουμε ολοι. Αν μπορει να γινει ας συνεχισουμε να το δηλωνουμε οσοι το βρισκουμε χρησιμο, αν ομως τεχνικα δεν γινεται, οτι και να πουμε ......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα 2 φόρουμ με το ίδιο layout η απάντηση για μη υποστήριξη του Tapatalk ήταν για λόγους ασφαλείας και δικαιωμάτων που ζητούσε το Tapatalk. Δεν γνωρίζω αν είναι η αλήθεια ή υπάρχει και κάποιος τεχνικός περιορισμός

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MyPhone Admin said:

UPDATE: Συνεχίζεται η διόρθωση των bugs

Για οποιοδήποτε προβλημα εχετε που αφορα: login, δυνατοτητα post edit, δυνατοτητα αναφορας περιεχομενου, αν δεν το εχετε κανει ηδη, καθαριστε τα cookies σας

αν μπορειτε να κανετε login στο forum αλλα οχι στο site (myphone.gr), γραψτε το εδω να το δουμε

απαντω περιληπτικα οσον αφορα υπαρχοντα προβληματα και μερικες αλλαγες:

  • το tapatalk το βλεπουμε αν μπορει να λειτουργησει. Καταλαβαινω οτι για καποιους ειναι σημαντικο και παροτι πρακτικα η mobile εκδοση πλεον ειναι μια χαρα, θα δουμε αν μπορει να χρησιμοποιηθει
  • φτιαχτηκαν ολα πλεον τα δικαιωματα των usergroups, οποτε δεν θα πρεπει να εχετε κανενα προβλημα. Ενδεικτικα αναφερω μερικα "ορια" για να μην πιστευετε οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τον λογαριασμο σας:
  1. μπορειτε να κανετε edit τα posts σας εως και 10 ΛΕΠΤΑ αφου ποσταρετε. Μετα δεν γινεται
  2. μπορειτε πλεον να ανοιξετε polls
  3. μπορειτε να κανετε απεριοριστα reactions πλεον καθε μερα. τα like, haha, confused και sad ειναι neutral, δηλαδη δεν προσθετουν ουτε αφαιρουν ποντους απο το ποστ. Το thanks κανει +1 ποντο και το not helpful αφαιρει εναν (-1). Ετσι μπορειτε ανετα να κανετε like σε οποιον συμφωνειτε με το ποστ του, αλλα μονο το thanks ουσιαστικα επιβραβευει ενα χρησιμο ποστ για την κοινοτητα (π.χ. καποια απαντηση σε προβλημα/ερωτημα, εναν οδηγο, ενα how-to, ενα review κ.λπ.) Παρακαλω χρησιμοποιηστε τα reactions με την λογικη αυτη
  4. το οριο των messages ειναι 500, οπως ηταν και στο παλιο φορουμ (που ειχαμε 250 inbox και 250 outbox)
  5. τα uploads σας μπορουν να ειναι 100 MB συνολο (για το account) και καθε upload μπορει να ειναι εως 10 MB max.
  • το logo του myphone πανω αριστερα πλεον οδηγει και παλί στην αρχικη σελιδα του φορουμ, οχι του site. Θα μπει ξεχωριστο κουμπι για να πηγαινετε γρηγορα στο news site.
  • το news site εχει σχεδον την τελικη του μορφη. αν δεν δουλευουν τα σχολια σας ενημερωστε μας εδω (πρεπει το σχολιο να εμφανιζεται και στο αρθρο, και στο αντιστοιχο τοπικ του φορουμ)
  • δουλευουμε ακομα για να τελειοποιησουμε τα χρωματα του dark mode

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οντως διαπιστωνουμε προβλημα με το search στο φορουμ. Το κοιταμε και θα ενημερωσω

 

Υ.Γ. Δοκιμαστε τις αγγελιες παιδια!😀

Αρχικά, ευχαριστούμε για την συχνή ενημέρωση της πορείας όλων των θεμάτων που έχουν τεθεί εδώ αλλά και για την γενικότερη στάση καθώς όντως ακούτε τα σχόλια των χρηστών. 

Σε μένα το logo στο forum εξακολουθεί να μου ανοίγει σε νέο tab τα News και στο mobile site και στο PC.

Για το tapatalk, όπως έγραψε κι ο bbbb πιο πάνω, αυτοί που συνήθως θα γκρινιάξουν είναι όσοι συμμετέχουν παραπάνω και μπαίνουν συχνά στο φόρουμ. Σε αυτήν την περίπτωση πάντα είναι πιο βολικό και πιο γρήγορο.

Πολύ σωστή θεωρώ τη λογική των reactions όπως περιγράφηκε. 

Επίσης, για το ranking τελικά διορθώσατε κάτι; Δεν έχει κάποια μεγάλη σημασία αλλά βοηθάει οπτικά στην αναγνώριση των παλιών χρηστών. Αν και για να είμαι ειλικρινής, παρότι δεν συμμετείχα τα τελευταία χρόνια, τους περισσότερους τους αναγνωρίζω από τα nicknames!! 🙂

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες το απόγευμα δούλευε το rss για τα news, μετά σταμάτησε... μπορείτε να το δείτε? Με βολεύει να βλέπω τα νέα απ' όλα τα site που θέλω μαζεμένα στον rss reader μου.

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2021 at 8:53 ΜΜ, bbbb said:

 

Παιδιά το Tapatalk προφανώς έχει χρέωση, όπως όλα και αφού δεν έχει διαφημίσεις πως θα βγάλει το κόστος.???

Η χρήστες φωτοβολίδες είναι χρήσιμοι γιατί θα κάνουν κλικ σε διαφημίσεις ώστε να βγει κάποιο κέρδος.

Δεν γίνεται να παραμείνει ζωντανό ένα φόρουμ χωρίς έσοδα ή δωρεές ή έστω συνδρομή.

Είναι αδύνατον τώρα στους δύσκολους καιρούς να υπάρχει δυνατότητα ζωής χωρίς χρήματα. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι όλα έχουν κόστος. Μην κολλάμε εκεί, μία συνήθεια είναι όλα. Όταν μπαίνω στους χρήστες είναι όλοι μαζί 150-200, όπου οι εγγεγραμμένοι χρήστες είναι 5-6 που δεν πληρώνουν τίποτα. Αν αυτός ο αριθμός δεν περάσει το 1000 σύντομα, τα πράγματα γίνονται δύσκολα. 

Ας βοηθήσουμε όσο μπορούμε για συναισθηματικούς λόγους και ότι είναι να γίνει, θα γίνει.

Μακάρι οι υπεύθυνοι να κάνουν προσπάθειες που θα φέρουν αποτέλεσμα, όπως άπλωμα παντού ώστε να ξαναγίνει ένας ζωντανός οργανισμός όπως απαιτούν οι καιροί.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αναγνωριστεί η συνεχής προσπαθεια του admin για βελτιώσεις. Συμφωνώ ότι θέλει λίγη ρυθμιση στο πρακτικο κομμάτι του δυνατού του σημείου, του φόρουμ. Στο προηγουμενο στυλ πατουσαμε στην "παρακολουθηση" και βλέπαμε σε bold πάνω πανω τα τοπικς με τα τελευταία μήνυματα. Μετά που επιστρεφαμε πισω, μας πηγαινε πισω στην λίστα των αδιαβαστων τοπικς. Τώρα θέλει 2 κλικ παραπανω και σβήνουν όλα τα bold, χωρίς να έχουμε ανοίξει τα νέα ποστς από τα υπόλοιπα τοπικς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σχολιασω νεα στην κεντρικη σελιδα. Γραφω κατι, παταω και δεν εμφανιζεται, ωστοσο στο forum μεσα εμφανιζεται οτι εγραψα κατι, αλλα ειναι κενο το Post... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Inevar said:

Πρέπει να ενεργοποιήσεις να έρχονται οι ειδοποιήσεις για τα θέματα αυτά, στο ίδιο σημείο βρίσκεται αυτή η επιλογή. 

Ευχαριστω !

Βρηκα οτι μπορω να αφαιρεσω τις ειδοποιησεις μεσω email και ετσι θα βλεπω μονο το notification.

 

 

 

Edited by Stelaras_AF
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το νέο theme πως πάω στο τελευταίο ποστ κάποιου τοπικ?

Ή στο τελευταία αναγνωσμένο ποστ κάποιου τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε και η τοποθεσία των μελών πχ Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα κλπ. Όπως χάθηκαν και οι φίλοι του προφίλ μας. Μόνο ακόλουθους έχει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, adais said:

Σε αυτό το νέο theme πως πάω στο τελευταίο ποστ κάποιου τοπικ?

Ή στο τελευταία αναγνωσμένο ποστ κάποιου τοπικ.

Στο τελευταία αναγνωσμένο πατώντας τον αριθμό των μηνυμάτων ή την ημερομηνία του τελευταίου μηνύματος από δεξιά. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...