Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε samsung android phones - galaxy s  υπαρχουν μονο τα s21 η δεν βλεπω εγω κατι?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk. Δεν δουλεύει. Ελπίζω προσωρινά. Διαφορετικά μεγάλο μείον παρόλο το ωραίο και ευανάγνωστο του νέου σχεδιασμού. 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο ελεγα οτι το forum θελει ανανεωση. Αλλά ρε παιδιά τι χάος ειναι αυτο; Δεν ξερεις που ειναι οι διαφημισεις, που τα νεα και που τα παλια. Τοσα themes υπαρχουν δωρεαν και επι πληρωμη. Κρίμα. Θεωρω οτι ειναι ισως η πιο ασχημη και χαοτικη σελιδα τεχνολογιας που εχω δει

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, leotzian said:

Δεν μπορώ να παρακολουθήσω το forum από το Tapatalk σε κινητό και tablet, υπάρχει λύση?

όχι, το έχουν βγάλει οι ιθύνοντες απο το tapatalk.

Ελπίζουμε όλοι να ξαναμπεί!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχουν ειπωθεί κάποια από αυτά που θα πω (βρήκα χρόνο να πω κάποια πράγματα...)

1. Η πρώτη σελίδα ειναι επιοικώς χαοτική. Δε ξέρω τι φταίει ακριβώς, το οτι έχει παρα πολλα columns ή τα χρώματα, η μια λέξη που τη περιγράφει είναι PANIC. Προσωπικά με απωθεί. Θα ήθελα όμως και τη γνώμη άλλων γιατί μπορεί να ειναι προσωπικό θέμα και απλά να ειμαι άδικος.

2. Το "επόμενο μη αναγνωσμένο θέμα" καλό θα ήταν να ανέβει και πάνω, μη το ψάχνει ο καθένας κάτω , με 4K 32αρα και πάλι πρέπει να σκρολλάρεις αρκετή ώρα να το βρείς. UX, Ergonomics, πες το όπως θες. 

3. Νομιζω ότι το είπαν και άλλοι, for safe measure ας το πω και γω, στο παλιό forum είχες τη δυνατότητα τα threads που παρακολουθούσες, πολύ εύκολα να τα βρείς και να επικεντρώνεσαι σε αυτά. Εδώ δεν το βρίσκω , η πρόταση που έχει δοθεί κατά διαστήματα δεν ειναι αυτό που λέμε. 

4. Διαφωνώ με πάρα πολλούς που ζητάν tapatalk. ΑΝ φτιαχτεί σωστά το forum, το tapatalk ειναι επιοικώς άχρηστο, αλλά θέλει δουλειά. 

Τα υπόλοιπα (προς το παρόν) τα έχω πει. Ranking (ε όχι και λιγότερο από apprentice και μέλος από το 2004 !!) , dark mode κλπ. 

Εαν χρειάζεστε moderators, μπορώ να βάλω το χεράκι μου, απλά ο χρόνος ειναι περιορισμένος, λόγω δουλειάς. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν βρίσκω την ενότητα με τις προτάσεις για σειρές και ταινίες! Υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερωτησούλα. 

Η επιλογή για παρακολούθηση κάποιων topics που έχουμε μαρκάρει δεν υπάρχει πια?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Update: ήδη φτιαξαμε αρκετα πραγματακια σημερα

  • εν αναμονη του Dark Mode, καναμε λιγο πιο σκουρο προς το γαλαζιο το background γυρω απο τα forums, προσωρινα για να μη σας κουραζει, θα πειραματιστω με τα χρωματα αργοτερα περισσοτερο
  • πλεον μπορειτε να κανετε login με username
  • το tapatalk δε ξερω αν θα δουλεψει, αλλα νομιζω οτι πλεον δεν χρειαζεται αφου λειτουργει καλα και σε mobile η νεα πλατφορμα, ξερω οτι καποιοι το ειχατε συνηθισει αλλα πλεον μαλλον ειναι αχρειαστο
  • την παρακολουθηση θεματων την ψαχνουμε για να γινει βολικη
  • τα ranks φυσικα ειναι "αδικα" για τους παλιους και θελω να τα φτιαξω αλλα δε βρισκω τροπο για 'batch' αλλαγη προς το παρον και ειναι αδυνατον να τα κανω για εναν-εναν ξεχωριστα, τουλαχιστον στην παρουσα φαση που προσπαθουμε να συμμαζεψουμε πιο σοβαρα πραγματα
  • η αρχικη σελιδα (των news δηλαδη) θα φτιαξει σιγα σιγα...
  • στοχος ειναι να συμμαζεψουμε λιγο τα categories, να φυγουν/κλειδωθουν οσα ειναι πολυ παλια και ανουσια πια και να εχουμε μια καλυτερη δομη, ωστοσο ειναι δυσκολο και θα θελαμε και τις προτασεις σας σε αυτο
  • τελος, αλλα σημαντικο, πλεον μπορειτε να καταχωρησετε αγγελιες, οποτε go ahead!
Link to comment
Share on other sites

Στη "Διαχείριση Περιεχομένου που Ακολουθείται", θα ήθελα να έχει επιλογή να διαβάζω τα νέα μηνύματα κάθε νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο τώρα με την γαλάζια προσθήκη!

Η Παρακολούθηση θεμάτων έχω την εντύπωση ότι έστρωσε!

Βάλτε να κάνουμε απεριόριστα likes σε posts!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και ως αρχή θα έχουμε και παιδικές ασθένειες. Προτείνω στο subscriptions όλα τα νέα μηνύματα από θέματα που παρακολουθούμε να είναι μαζεμένα σε ένα link και όχι πολλές απαντήσεις με το ίδιο θέμα. Όπως ήταν πριν. Πολύ καλή η προσπάθεια χρειαζόταν η ανανέωση. Είμαστε από τότε που το forum είχε 3ψήφιο αριθμό χρηστών και κάτω από 500.  Επίσης η απάντηση σε ένα θέμα να κάνει αυτόματα εγγραφή παρακολούθησης του θέματος.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή παιδιά... Συμφωνώ για τα subscriptions να είναι μαζεμένα σε ένα link.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα αναγκαστώ να αποχωρήσω.το site στα δικά μου μάτια έχει γίνει ποιο δύσκολο στην ανάγνωση ίσως τόσα χρόνια είχα βολεύτει με την παλιά διάταξη 

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lurker said:

 

Σαν τον insomnia έγινε στο look.

 

Δεν θα πω αν είναι καλήτερο η χειρότερο, το ότι άλλαξε και δεν μπορώ να βρω ακόμη, που είναι τι, είναι δεδομένο. 

Το ότι, όσο και να το συνηθίσω θα μείνω κολλημένος στο παλιό, έχουμε και μια ηλικία...

Άντε με το δεξί, να είναι καλότυχο και να το μάθουμε σύντομα εμείς οι παράξενοι. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά χρειαζόταν εδώ και χρόνια ανανέωση, αλλά οργανωτικά τα πράγματα πήγαν προς το χειρότερο. Προσαπθήστε να τα απλοποιήσετε όσο γίνεται και σταδιακά να φτιάξετε τα bugs.

Σε κάθε περίπτωση, το πρώτο που πρέπει να κάνετε είναι να βάλετε σκοτεινό θέμα πριν οποιοδήποτε άλλο bug, πονάνε τα μάτια μας με το άσπρο, κανείς δεν βάζει άσπρο, ας βάζατε όπως στο παλιό μπλε/γαλάζιο/γκρι και εναλλακτικό σκοτεινό θέμα με σκούρο μπλε/μαύρο/μπλε και γκρι.

Όλο το άσπρο αντικαταστήστε το με ήπιο γαλάζιο του ουρανού κοντεύουμε να τυφλωθούμε νυχτιάτικα! 😆

Δεν μπορώ καν το πρόσθετο Dark Reader του περιηγητή να λειτουργήσω στο σάιτ! Κάντε κάτι άμεσα!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, θα βοηθούσε πολύ στη λίστα παρακολουθησης να έβγαιναν πάνω πάνω και σε bold τα τοπικς με τα πιο νέα μήνυματα, όπως στο παλιό myphone.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, guy_fawkes said:

Πολύ καλύτερο τώρα με την γαλάζια προσθήκη!

Η Παρακολούθηση θεμάτων έχω την εντύπωση ότι έστρωσε!

Βάλτε να κάνουμε απεριόριστα likes σε posts!

Όντως? Εγώ βλέπω ό,τι και χθες. Μόνο τα 2 θέματα που ακολούθησα στο νέο forum και χωρίς την ωραία λίστα που έβλεπα μια φορά το κάθε θέμα και με bold όσα είχαν νέα μηνύματα. 

Γενικά θέλει βελτιώσεις στην οργάνωση αλλά το mobile site είναι πολύ καλύτερο και γενικά όλα θα διορθωθούν, ας έχουμε λίγη υπομονή. 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alany said:

Καλή αρχή και ως αρχή θα έχουμε και παιδικές ασθένειες. Προτείνω στο subscriptions όλα τα νέα μηνύματα από θέματα που παρακολουθούμε να είναι μαζεμένα σε ένα link και όχι πολλές απαντήσεις με το ίδιο θέμα. Όπως ήταν πριν. Πολύ καλή η προσπάθεια χρειαζόταν η ανανέωση. Είμαστε από τότε που το forum είχε 3ψήφιο αριθμό χρηστών και κάτω από 500.  Επίσης η απάντηση σε ένα θέμα να κάνει αυτόματα εγγραφή παρακολούθησης του θέματος.

+1000 αυτό που γίνεται τώρα είναι απίστευτο χάλι!! παω στο περιεχόμενο που παρακολουθώ προσπαθώντας να αντικαταστήσω το "συμμετοχή" του tapatalk και βλέπω το παρακάτω χάλι. Σε μια σελίδα που θα χωρούσαν 10 θέματα έχει ουσιαστικά 3-4 ή και λιγότερα αν έχει πολλές απαντήσεις ένα θέμα τη δεδομένη χρονική στιγμή λόγω του split των απαντήσεων με αποτέλεσμα να κάνεις περισσότερο scroll, αχρείαστο scroll. Γελοίο απλά

 

Untitled-1.jpg

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας Show filter και επιλέγοντας μόνο περιεχόμενα, δεν διορθώνεται; 

Εμενα δεν βγάζει τίποτα στη παρακολούθηση ενώ έχω προσθέσει ολόκληρες κατηγορίες.. 

Edit: με τις μεταφράσεις κάτι έχει πάει λάθος, στο μενού πλέον λέει Subscriptions πχ αντί για τον Ελληνικό όρο και επίσης στις ημερομηνίες, πχ το 1d (1 μέρα) το βγάζει 1dy, που σε iphone 12 δεν χωράει και τελικά βγάζει τελίτσες. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι κάθε προσπάθεια για αλλαγή και ανανέωση πρέπει να είναι ευπρόσδεκτη. Όντως, η παλιά εμφάνιση είχε παλιώσει. Σίγουρα προσεδιδε την ιδιαίτερη ταυτότητα στο φόρουμ, αλλά χρειαζόταν η ανανέωση.

ΟΜΩΣ:

Σίγουρα ήταν απότομη και, κατά τη γνώμη μου, καθόλου ομαλή. Δεν είναι μόνο ότι χάθηκε η ταυτότητα του φόρουμ καθώς εξαφανίστηκαν χαρακτηριστικά γνωρίσματα του φόρουμ αλλά και αρκετά features της σελίδας. Θεωρώ ότι πριν δινόταν η αναβάθμιση δημόσια προς χρήση έπρεπε να συμπεριληφθούν όλα αυτά, ή έστω τα περισσότερα εξ' αυτών. Να βρεθεί ένας τρόπος δηλαδή για μια πιο ομαλή μετάβαση. Αυτό θεωρώ ότι θα δημιουργούσε λιγότερες αντιδράσεις από την πλευρά των χρηστών. Το ότι δεν μπορούσαμε να μπούμε χρησιμοποιώντας το username μας θεωρώ ότι είναι χαρακτηριστικό δείγμα αυτών που γράφω. 

Σίγουρα μπορεί αυτή τη στιγμή να έχει χάσει την ταυτότητά του το site και να μας θυμίζει άλλο γνωστό τεχνολογικό φόρουμ. Όμως, από τη στιγμή που πάρθηκε αυτή η απόφαση από τη συντονιστική ομάδα, θεωρώ ότι με το πέρασμα του χρόνου, μαζί και με τις δικές μας παρατηρήσεις/συμβουλές θα γίνει ακόμα πιο λειτουργικό. Όλα είναι θέμα συνήθειας και σιγά σιγά θα μάθουμε τα καινούρια κόλπα και "κατατόπια" του site. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...