Jump to content

Apple Watch series 7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
On 18/1/2022 at 8:29 ΠΜ, doganos said:

μπορει να επιβεβαιωσει καποιος που το εχει, αν γραφει με full keyboard σε ελληνικα; Πχ να απαντας μηνυματα; και αν δουλευει το swype?

Ελληνικά στέλνεις με την φωνητική πληκτρολόγηση. Το full keayboard είναι QWERTY αγγλικό.

1 hour ago, Vestman said:

Κάποιες φορές όταν μιλάω σε κλίση μέσω του ρολογιού το ηχείο κάνει κάποια μικρά σκασίματα.. Δεν νομίζω οτι είναι φυσιολογικά. Τα κάνει μαλλον σε συγκεκριμένες συχνότητες και μόνο όταν μιλάω με κάποιον που έχει μπάσα φωνή.. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

Δε θα έπρεπε να το κάνει αυτό. Τώρα βέβαια δεν είμαστε σε θέση να καταλάβουμε την έκταση του θέματος που περιγράφεις.

20 minutes ago, aenaos15 said:

Απο σημερα κι εγω με το 7 45mm.

Μπηκε και η θηκη της PanzerGlass Full Body Protection και ολα καλα.

Αυτό έχει δικό του τζαμάκι, σωστά; Πως είναι η απόκριση της οθόνης με αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι , αλλα θα το δω και  τις επομενες ημερες και θα ενημερωσω.

Δεν ξέρω αν υπαρχει αλλο διαθεσιμο για το 45mm.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος, τι υλικό είναι η πίσω όψη του ρολογιού; Με τι υλικό έρχεται σε επαφή το χέρι σου εννοώ. Τα λουράκια δεν με απασχολούν γιατί θα βάλω κάποιο της επιλογής μου. 
Ρωταω γιατί έχω κάτι σαν αλλεργία με ορισμένα υλικά (πλαστικό πχ) και αν έρθω σε πολύωρη επαφή δημιουργούνται εξανθήματα, σπυράκια κτλ. 
Είναι κάποιου είδους γυαλί;

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη για την αστεία ερώτηση. 

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Το κάτω μέρος είναι κεραμικό, γιατί ένας λόγος μεταξύ άλλων είναι οτι δεν προκαλεί αλλεργίες, απ´όσα γνωρίζω.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, riquelme said:

Καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος, τι υλικό είναι η πίσω όψη του ρολογιού; Με τι υλικό έρχεται σε επαφή το χέρι σου εννοώ. Τα λουράκια δεν με απασχολούν γιατί θα βάλω κάποιο της επιλογής μου. 
Ρωταω γιατί έχω κάτι σαν αλλεργία με ορισμένα υλικά (πλαστικό πχ) και αν έρθω σε πολύωρη επαφή δημιουργούνται εξανθήματα, σπυράκια κτλ. 
Είναι κάποιου είδους γυαλί;

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη για την αστεία ερώτηση. 

Υπήρχαν παλαιότερα αναφορές ότι σε κάποιους δημιούργησε το ρολοι κοκκινίλες 

Καλυτερα βρες ένα για δοκιμή φόρεσε το κάποιες ώρες αφού λες ότι έχεις θέμα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα, δεν μπορω να γραψω κειμενο οταν απανταω; Μονο με ομιλια; Γιατι νομιζω πως στο 5αρι μπορουσα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 ώρες πριν, riquelme said:

Καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος, τι υλικό είναι η πίσω όψη του ρολογιού; Με τι υλικό έρχεται σε επαφή το χέρι σου εννοώ. Τα λουράκια δεν με απασχολούν γιατί θα βάλω κάποιο της επιλογής μου. 
Ρωταω γιατί έχω κάτι σαν αλλεργία με ορισμένα υλικά (πλαστικό πχ) και αν έρθω σε πολύωρη επαφή δημιουργούνται εξανθήματα, σπυράκια κτλ. 
Είναι κάποιου είδους γυαλί;

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη για την αστεία ερώτηση. 

Αν έχεις αλλεργία σε υλικά τύπου πλαστικό, δε θα έχεις θέμα γιατί η συσκευή πίσω είναι εξολοκλήρου γυάλινη. Εκτός και αν έχεις πιο εξειδικευμένο πρόβλημα και μπορεί να επηρεάζεται το δέρμα σου και από τους αισθητήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η εμφάνιση των ωρών χρήσης από την τελευταία φόρτιση; 
Σε παλαιότερες εκδόσεις υπήρχε σε watch 3/4

Στο watch 5 με 8.4.1 δεν βρίσκω αυτήν την πληροφορία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους, τελευταία όταν μπαίνω να γράψω φωνητικό μήνυμα μέσω messenger απο ρολοι μου γράφει οτι δέν υποστήρίζεται η εγγραφή απο το watch ,αν βγώ και ξαναμπώ το γράφει/στέλνει κανονικά .εχω  κάνει reboot και τα 2, έχετε τέτοιο θέμα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο ρολόγια που έχουμε στο σπίτι, δεν μας έχει τύχει κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής. Διέγραψε την εφαρμογή και ξανά κατέβασέ την..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω πάρει από χθες το watch7 έχω καο το iPhone 13 pro max ! Πως γίνεται στο ρολόι να με έρχονται ειδοποιήσεις κλήσεις απο Messenger what’s App viber ??
Τα έχω όλα συνδεμένα όλες τις γνωστοποιήσεις ανοιχτές . Τελευταίες ενημερώσεις και ρολόι και κινητό της έχω κάνει !
Ειδοποιήσεις από μηνύματα καο τέτοια με έρχονται στο ρολόι ! Τηλεφωνική κλήση κανονική με έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι αλλά Ότι έχει σχέση με social call δέν έρχεται τίποτα !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Livas said:

Έχω πάρει από χθες το watch7 έχω καο το iPhone 13 pro max ! Πως γίνεται στο ρολόι να με έρχονται ειδοποιήσεις κλήσεις απο Messenger what’s App viber ??
Τα έχω όλα συνδεμένα όλες τις γνωστοποιήσεις ανοιχτές . Τελευταίες ενημερώσεις και ρολόι και κινητό της έχω κάνει !
Ειδοποιήσεις από μηνύματα καο τέτοια με έρχονται στο ρολόι ! Τηλεφωνική κλήση κανονική με έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι αλλά Ότι έχει σχέση με social call δέν έρχεται τίποτα !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

κάποια δεν επιτρέπονται πλέον όπως το viber, τα υπολοιπα δεν ξερω γιατι δεν εχω τετοια social, μονο τα μηνυματα τους νομιζω μπορεις να βλεπεις οχι τις κλησεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κάποια δεν επιτρέπονται πλέον όπως το viber, τα υπολοιπα δεν ξερω γιατι δεν εχω τετοια social, μονο τα μηνυματα τους νομιζω μπορεις να βλεπεις οχι τις κλησεις 

b9e4f7bce07e099fd8287ba13de7319c.jpg
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Tasos19s said:

κάποια δεν επιτρέπονται πλέον όπως το viber, τα υπολοιπα δεν ξερω γιατι δεν εχω τετοια social, μονο τα μηνυματα τους νομιζω μπορεις να βλεπεις οχι τις κλησεις 

Τα παντα μπορεις να βλεπεις και τα μυνηματα και τις κλησεις ακομη και απο το viber. 

Καποια ρυθμιση δεν εχει κανει ο φιλος η καποια λαθος ρυθμιση εχει κανει και δεν τα βλεπει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aenaos15 said:

Τα παντα μπορεις να βλεπεις και τα μυνηματα και τις κλησεις ακομη και απο το viber. 

Καποια ρυθμιση δεν εχει κανει ο φιλος η καποια λαθος ρυθμιση εχει κανει και δεν τα βλεπει.

δεν χτυπάει η κλήση από viber στο ρολοι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Tasos19s said:

δεν χτυπάει η κλήση από viber στο ρολοι

Να το πουμε πιο αναλυτικα : Το προβλημα εινα  μονο στις κλησεις του Viber. Δεν ερχονται οι κλησεις , ομως οταν τελειωσει η κληση ως αναπαντητη , ερχεται ειδοποιηση στο ρολοι οτι εχεις μια αναπαντητη κληση στο viber.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aenaos15 said:

Να το πουμε πιο αναλυτικα : Το προβλημα εινα  μονο στις κλησεις του Viber. Δεν ερχονται οι κλησεις , ομως οταν τελειωσει η κληση ως αναπαντητη , ερχεται ειδοποιηση στο ρολοι οτι εχεις μια αναπαντητη κληση στο viber.

το ξανά λέω, δεν χτυπάει η κλήση από viber στο ρολοι. αυτο ειναι. ετσι δουλευει. πιο αναλυτικα τι να πω παραπανω?

τα μηνύματα έρχονται κανονικά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Tasos19s said:

το ξανά λέω, δεν χτυπάει η κλήση από viber στο ρολοι. αυτο ειναι. ετσι δουλευει. πιο αναλυτικα τι να πω παραπανω?

τα μηνύματα έρχονται κανονικά.

Δεν καταλαβαινω που διαφωνεις;;;;

Ειπαμε δεν ερχονται οι κλησεις μονο απο το viber!!!!!!!!

Aπλα στο τελος της αναπαντητης κλησης , ερχεται μνμ οτι ειχες αναπαντητη κληση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, aenaos15 said:

Δεν καταλαβαινω που διαφωνεις;;;;

Ειπαμε δεν ερχονται οι κλησεις μονο απο το viber!!!!!!!!

Aπλα στο τελος της αναπαντητης κλησης , ερχεται μνμ οτι ειχες αναπαντητη κληση.

Πιο πάνω γράφεις ότι γίνεται. Μετά γράφεις ότι δεν γίνεται 

Εγώ δεν καταλαβαίνω ή εσύ δεν καταλαβαίνεις;

 

 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tasos19s said:

Πιο πάνω γράφεις ότι γίνεται. Μετά γράφεις ότι δεν γίνεται 

Εγώ δεν καταλαβαίνω ή εσύ δεν καταλαβαίνεις;

 

 

 

Δεν καταλαβαινω το υφος σου.

Κι εσυ πιο πανω γραφεις οτι μονο τα μνμ  ερχονται απο τα social , αλλα δεν ισχυει.

Μια χαρα καταλαβαινω και στο εξηγησα αναλυτικα  2 φορες  τι γινεται , αλλα μαλλον ψαχνεσαι για αντιπαραθεσεις και δυστυχως δεν εχω χρονο για τετοια.

 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aenaos15 said:

Δεν καταλαβαινω το υφος σου.

Κι εσυ πιο πανω γραφεις οτι μονο τα μνμ  ερχονται απο τα social , αλλα δεν ισχυει.

Μια χαρα καταλαβαινω και στο εξηγησα αναλυτικα  2 φορες  τι γινεται , αλλα μαλλον ψαχνεσαι για αντιπαραθεσεις και δυστυχως δεν εχω χρονο για τετοια.

 

μόνο τα μηνύματα έρχονται στο ρολόι. κλήσεις από viber δεν μπορεις να κανεις ουτε να απαντησεις. ποσες φορες θα συζηταμε το ιδιο στο οποιο κι εσυ συμφωνησες?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ήθελα και ρώτησα ήταν αν δέχεται ειδοποίηση κλήσης απευθείας όταν χτυπάει και στο κινητό ! Όχι να μου έρθει μετά ειδοποίηση ότι είχα κλήση ,το οποίο δεν γίνεται !
Πάμε παρακάτω !
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εβαλα την beta RC στο ρολοι και ανοιξα την εφαρμογη της πυξιδας. Τωρα καθε φορα που σηκωνω το ρολοι και αναβει η οθονη, βλεπω την εφαρμογη της πυξιδας. Κανω επανεκκινηση το ρολοι, παλι τα ιδια. Κανω force close την εφαρμογη και δεν κανει, ανοιγει μονη της.... 

Εχει και σε αλλον αυτο το bug?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, doganos said:

Εβαλα την beta RC στο ρολοι και ανοιξα την εφαρμογη της πυξιδας. Τωρα καθε φορα που σηκωνω το ρολοι και αναβει η οθονη, βλεπω την εφαρμογη της πυξιδας. Κανω επανεκκινηση το ρολοι, παλι τα ιδια. Κανω force close την εφαρμογη και δεν κανει, ανοιγει μονη της.... 

Εχει και σε αλλον αυτο το bug?

Έτσι και αλλιώς μεθαύριο θα βγει η κανονική έκδοση έκδοση .Μετά το ξανασυζητάμε 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

watchOS 9: Πώς να κατεβάσετε το νέο update του Apple Watch και τι νέο θα δείτε  

watchOS 9: Πώς να κατεβάσετε το νέο update του Apple Watch και τι νέο θα δείτε

Μαζί με το iOS 16, η Apple έκανε διαθέσιμη και τη νέα έκδοση λογισμικού για τα Apple Watch. Προσοχή όμως, για να μπορέσετε να κατεβάσετε το νέο watchOS 9, θα πρέπει πρώτα να έχετε εγκαταστήσει το iOS 16. Όσον αφορά τα μοντέλα που υποστηρίζονται, η αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη για Apple Watch Series 4 και πάνω. Οι κάτοχοι Apple Watch Series 3 δε θα έχουν πρόσβαση στο νέο λογισμικό της Apple, αφού η εταιρία σταμάτησε να υποστηρίζει το smartwatch του 2017. Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως δε θα είναι κάθε ένα χαρακτηριστικό του watchOS 9 διαθέσιμο σε κάθε Apple Watch ή σε κάθε περιοχή του πλανήτη.

watchos-9-1280x960.jpg

Η Apple επικεντρώνεται στο fitness σε αυτό το update, αφού θα δείτε τις ζώνες των καρδιακών παλμών σας ενώ γυμνάζεστε και θα μπορείτε να αναλύσετε τις συνήθειες του ύπνου σας. Υπάρχει επίσης υποστήριξη για εκγύμναση πολλαπλών τύπων και η δυνατότητα παρακολούθησης των προσωπικών σας ρεκόρ.

Επιπλέον, το Apple Watch μπορεί να σας θυμίζει πλέον να παίρνετε τα φάρμακά σας. Υπάρχει ανασχεδιασμένο interface για αλληλεπίδραση με την Siri, υπάρχουν τα Quick actions και φυσικά μπόλικα νέα watch faces.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...