Jump to content

Apple Watch series 7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κι εγώ το φοβήθηκα λίγο στην αρχή αλλά είναι φοβερό χρώμα.
Το χρώμα της κάσας είναι ένα πολύ σκούρο πράσινο που πιο πολύ σου δίνει την εντύπωση ότι είναι μαυρο παρά πράσινο.
Τα λουράκια είναι που κάνουν όλη την διαφορά!!
Μια ερώτηση, λέτε να έχει υποστεί η μπαταρία καμία ζημιά που ήρθε και ξη;Μ ξεφόρτιστο και δεν άνοιγε όπως επίσης το ούτε έγραφε από πίσω 12/2021! Μήπως είναι ήδη γερασμενη η μπαταρία?

Και εμένα με 0 μπαταρία μου ήρθε. Πρώτα φόρτισα και μετά χρησιμοποίησα. Πάντως εγώ φορτίσω κάθε πρωί πριν φύγω για δουλειά και είναι μια χαρά. Φορτίζει γρήγορα.


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dpan9 said:


Και εμένα με 0 μπαταρία μου ήρθε. Πρώτα φόρτισα και μετά χρησιμοποίησα. Πάντως εγώ φορτίσω κάθε πρωί πριν φύγω για δουλειά και είναι μια χαρά. Φορτίζει γρήγορα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Καθόλου καλό αυτό

Οι μπαταρίες αυτές πρέπει να μένουν φορτισμένες στο 50% όταν αποθηκεύονται 

Ολες οι συσκευές περίπου με τέτοιο ποσοστό έρχονται μόλις βγουν από την συσκευασία 

Θα έπρεπε να είχε μπαταρία κανονικά όταν πηγές πρώτη φορά να το ανοίξεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
59 minutes ago, Tasos19s said:

Καθόλου καλό αυτό

Οι μπαταρίες αυτές πρέπει να μένουν φορτισμένες στο 50% όταν αποθηκεύονται 

Ολες οι συσκευές περίπου με τέτοιο ποσοστό έρχονται μόλις βγουν από την συσκευασία 

Θα έπρεπε να είχε μπαταρία κανονικά όταν πηγές πρώτη φορά να το ανοίξεις 

Όσοι πήραν τα 7άρια με την προσφορά, όλα άδεια ήταν. Εντάξει όμως, μιλάμε για το ρολόι που δεν έχει την ίδια μπαταρία με τα κινητά. Έμειναν αρκετό καιρό στο κουτί και ξεφορτίστηκαν τελείως. Δεν είναι παράξενο για ρολόι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, athanaso77 said:

Όσοι πήραν τα 7άρια με την προσφορά, όλα άδεια ήταν. Εντάξει όμως, μιλάμε για το ρολόι που δεν έχει την ίδια μπαταρία με τα κινητά. Έμειναν αρκετό καιρό στο κουτί και ξεφορτίστηκαν τελείως. Δεν είναι παράξενο για ρολόι.

Δεν ξεφορτιζει τόσο πολύ όταν είναι σβηστό 

Απο 50% άντε να πάει 40% μετά από μήνες 

Εγω δεν το βρίσκω λογικό όμως για τις μπαταρίες αυτές 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Όσοι πήραν τα 7άρια με την προσφορά, όλα άδεια ήταν. Εντάξει όμως, μιλάμε για το ρολόι που δεν έχει την ίδια μπαταρία με τα κινητά. Έμειναν αρκετό καιρό στο κουτί και ξεφορτίστηκαν τελείως. Δεν είναι παράξενο για ρολόι.

Και εγώ το 7αρι πήρα, και ήταν άδειο. Μόνο που καιρό τώρα(πολύ πριν τις προσφορές )διαβάζω από πολλούς(ομάδες στο fb)να παίρνουν Apple watch και να τους είναι άδειο. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, panoszavra said:

Και εγώ το 7αρι πήρα, και ήταν άδειο. Μόνο που καιρό τώρα(πολύ πριν τις προσφορές )διαβάζω από πολλούς(ομάδες στο fb)να παίρνουν Apple watch και να τους είναι άδειο. 

Τα παλιότερα ρολόγια έτσι θα τα βρεις, με άδεια μπαταρία, δεν είναι θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2022 at 8:21 ΠΜ, Tasos19s said:

Δεν ξεφορτιζει τόσο πολύ όταν είναι σβηστό 

Απο 50% άντε να πάει 40% μετά από μήνες 

Εγω δεν το βρίσκω λογικό όμως για τις μπαταρίες αυτές 

Και πρακτικά τι μπορείς να κάνεις? 

Να το πας για DOA και να τους πεις ότι μου ήρθε με 0% ή στην Infoquest κατευθείαν? 

Θα γελάνε και θα σου πουν φυσιολογικό είναι.

Εξάλλου 2 έτη εγγύηση έχει, στα 2 χρόνια παρά κάτι (εάν το έχω μέχρι τότε) θα το πάω για σέρβις.

 

On 11/12/2022 at 11:04 ΜΜ, Dpan9 said:


Και εμένα με 0 μπαταρία μου ήρθε. Πρώτα φόρτισα και μετά χρησιμοποίησα. Πάντως εγώ φορτίσω κάθε πρωί πριν φύγω για δουλειά και είναι μια χαρά. Φορτίζει γρήγορα.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

On 12/12/2022 at 4:05 ΜΜ, panoszavra said:

Και εγώ το 7αρι πήρα, και ήταν άδειο. Μόνο που καιρό τώρα(πολύ πριν τις προσφορές )διαβάζω από πολλούς(ομάδες στο fb)να παίρνουν Apple watch και να τους είναι άδειο. 

Κι εσείς με τις προσφορές του Γερμανού/Πλαίσιου τα πήρατε?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vtag said:

Και πρακτικά τι μπορείς να κάνεις? 

Να το πας για DOA και να τους πεις ότι μου ήρθε με 0% ή στην Infoquest κατευθείαν? 

Θα γελάνε και θα σου πουν φυσιολογικό είναι.

Εξάλλου 2 έτη εγγύηση έχει, στα 2 χρόνια παρά κάτι (εάν το έχω μέχρι τότε) θα το πάω για σέρβις.

 

 

Κι εσείς με τις προσφορές του Γερμανού/Πλαίσιου τα πήρατε?

Δεν μπορείς να κανείς τίποτα 

Το φυσιολογικό πιο είναι αυτό είπα 

Μηπως τα ρολόγια αυτά έχουν κάποιον αισθητήρα-τεχνολογία που καταναλώνει παρόλο που είναι κλειστό;;;

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vtag said:

Και πρακτικά τι μπορείς να κάνεις? 

Να το πας για DOA και να τους πεις ότι μου ήρθε με 0% ή στην Infoquest κατευθείαν? 

Θα γελάνε και θα σου πουν φυσιολογικό είναι.

Εξάλλου 2 έτη εγγύηση έχει, στα 2 χρόνια παρά κάτι (εάν το έχω μέχρι τότε) θα το πάω για σέρβις.

 

 

Κι εσείς με τις προσφορές του Γερμανού/Πλαίσιου τα πήρατε?

Εγώ από Γερμανό επειδή έψαχνα το 45αρι σε μαύρο. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tasos19s said:

Βγήκε watch os 9.2

Ναι από χθες βράδυ ήρθε σε μένα. Την έχει κάνεις κάποιος να μας πει πρώτες εντυπώσεις;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, panoszavra said:

Ναι από χθες βράδυ ήρθε σε μένα. Την έχει κάνεις κάποιος να μας πει πρώτες εντυπώσεις;

Η ίδια απρόσκοπτη λειτουργία. Όσοι χρησιμοποιούν assistive touch και χειρονομίες, θα διαπιστώσουν πιο γρήγορη τη λειτουργία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο email, όταν βάζω κατοπτρισμό δεν μου έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι.
Μάλλον, έρχεται, εμφανίζεται κανονικά, αλλά δεν έχει ούτε ήχο ούτε δόνηση. Οπότε δεν καταλαβαίνω ότι έχω mail.

Στην εφαρμογή του ρολογιού στο κινητό, στην θέση Γνωστοποιήσεις - Mail, όταν επιλέγω κατοπτρισμό εμφανίζονται από κάτω τα εξής (τα οποία τα παίρνει από το iphone).
- Εμφάνιση ειδοποιήσεων.
- Μόνο ειδοποιήσεις από Γνωστοποιήσεις υπενθύμισης.

Αυτό το 2ο...κάνει την ζημία;
Έχω 2 λογαριασμούς email, έναν iCloud και έναν Gmail. Κανένας από τους δύο δεν δίνει δόνηση και ήχο στο ρολόι.

Και με την 9.1 το ίδιο και με την 9.2
Κάτι έχω ρυθμίσει λάθος αλλά δεν μπορώ να βρώ τί.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavlidisc said:

Στο email, όταν βάζω κατοπτρισμό δεν μου έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι.
Μάλλον, έρχεται, εμφανίζεται κανονικά, αλλά δεν έχει ούτε ήχο ούτε δόνηση. Οπότε δεν καταλαβαίνω ότι έχω mail.

Στην εφαρμογή του ρολογιού στο κινητό, στην θέση Γνωστοποιήσεις - Mail, όταν επιλέγω κατοπτρισμό εμφανίζονται από κάτω τα εξής (τα οποία τα παίρνει από το iphone).
- Εμφάνιση ειδοποιήσεων.
- Μόνο ειδοποιήσεις από Γνωστοποιήσεις υπενθύμισης.

Αυτό το 2ο...κάνει την ζημία;
Έχω 2 λογαριασμούς email, έναν iCloud και έναν Gmail. Κανένας από τους δύο δεν δίνει δόνηση και ήχο στο ρολόι.

Και με την 9.1 το ίδιο και με την 9.2
Κάτι έχω ρυθμίσει λάθος αλλά δεν μπορώ να βρώ τί.

Αν έχεις Κατοπτρισμός iPhone τότε πρέπει να πειράξεις από το iPhone τις γνωστοποιήσεις 

Εκει έχεις κάτι λάθος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μάτιασα το δικό μου.... εκεί πέρα που έκανε ECG μετά από 2-3 λεπτά που ξανά σήκωσα τον καρπό μου να τσεκάρω κάτι που ήθελα στο ημερολόγιο τίποτα το ρολόι, νέκρα. Πατάω τα κουμπιά πάλι τίποτα και αφού πάτησα πολύ ώρα παρατεταμένα το πλαϊνό κουμπί εμφανίστηκε το 🍎

Τι παίχτηκε ρε παιδιά? 

Ένα χρόνο τώρα με το SE ποτέ δεν μου είχε κάνει κάτι αντίστοιχο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κατάλοιπα των αναβαθμίσεων. Υπομονή και θα διορθωθούν τα όποια bugs με μελλοντικά updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vtag said:

Το μάτιασα το δικό μου.... εκεί πέρα που έκανε ECG μετά από 2-3 λεπτά που ξανά σήκωσα τον καρπό μου να τσεκάρω κάτι που ήθελα στο ημερολόγιο τίποτα το ρολόι, νέκρα. Πατάω τα κουμπιά πάλι τίποτα και αφού πάτησα πολύ ώρα παρατεταμένα το πλαϊνό κουμπί εμφανίστηκε το 🍎

Τι παίχτηκε ρε παιδιά? 

Ένα χρόνο τώρα με το SE ποτέ δεν μου είχε κάνει κάτι αντίστοιχο!!

Έκανες πρόσφατα αναβάθμιση; 
Είχες κάνει καμία επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έκανες πρόσφατα αναβάθμιση; 
Είχες κάνει καμία επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση; 

Είχα κάνει αναβάθμιση όταν το αγόρασα πριν μερικές ημέρες, επανεκκίνηση δεν θεώρησα σκόπιμο να κάνω στο 🍎 watch!

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Είχα κάνει αναβάθμιση όταν το αγόρασα πριν μερικές ημέρες, επανεκκίνηση δεν θεώρησα σκόπιμο να κάνω στο 🍎 watch!

 

Κάνε μια επανεκκίνηση 

Καμία φορά μπορεί να γίνει κάποιο τέτοιο πάγωμα μετά από αναβάθμιση, μετά από αυτήν την διαδικασία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'ότι είδα δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά μετά του series 7 & series 8 παρά μόνο σε έναν αισθητήρα για την θερμοκρασία (?). 

Ακόμα και ο επεξεργαστής ίδιος είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, vtag said:

Πάντως απ'ότι είδα δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά μετά του series 7 & series 8 παρά μόνο σε έναν αισθητήρα για την θερμοκρασία (?). 

Ακόμα και ο επεξεργαστής ίδιος είναι!

Όχι, δεν υπάρχει καμία αξιοσημείωτη διαφορά. Ο επεξεργαστής είναι ίδιος από τη σειρά 6. Στην επόμενη γενιά αναμένεται αλλαγή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οταν παω να κανω απορριψη κλησης απο το ρολοι, παταω το κοκκινο και συνεχιζει να χτυπαει το ρολοι. και συνεχεια αυτο κανω.... δεν μπορω να κανω reject δηλαδη την κληση.... 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, doganos said:

Οταν παω να κανω απορριψη κλησης απο το ρολοι, παταω το κοκκινο και συνεχιζει να χτυπαει το ρολοι. και συνεχεια αυτο κανω.... δεν μπορω να κανω reject δηλαδη την κληση.... 

 

Κάνε καμία επαναφορά το ρολόι 

Δεν είναι φυσιολογικό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό που έχει κάνει η Apple με το Apple Watch, που το φοράς νυχθημερόν και κρατάει 2 μέρες, και που το παρατάς στο τραπέζι σε Airplane mode και κρατάει πάλι 2 μέρες, είναι επιστήμη ρε φίλε!!!


from my iPhone XR

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pavlidisc said:

Αυτό που έχει κάνει η Apple με το Apple Watch, που το φοράς νυχθημερόν και κρατάει 2 μέρες, και που το παρατάς στο τραπέζι σε Airplane mode και κρατάει πάλι 2 μέρες, είναι επιστήμη ρε φίλε!!!


from my iPhone XR

Μεγάλη επιστήμη ναι 

Και όλα κλειστά να τα έχεις πάλι 2 μέρες κρατάει άμα είναι ο Ερμής ανάδρομος 

Δεν καίνε άρα οι αισθητήρες αλλά έτσι είναι φτιαγμένη η μητρική με τον επεξεργαστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...