Jump to content

Apple Watch series 7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, panoszavra said:

Δυο ερωτήσεις/απορίες. 
1η. Έχει αναφερθεί πρόβλημα με burn in στην οθόνη με χρήση always on; 

2η. Στις ειδοποιήσεις του viber άλλωστε μου δίνει την επιλογή απάντησης στο εισερχόμενο μήνυμα και άλλωστε όχι. Τι παίζει με αυτό;

Έχει θέμα η εφαρμογή μάλλον 

και σε εμένα το κάνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tasos19s said:

Έχει θέμα η εφαρμογή μάλλον 

και σε εμένα το κάνει 

Μα δεν υπάρχει εφαρμογή ! Στο κινητό αναφέρομαι. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Tasos19s said:
6 minutes ago, panoszavra said:

Μα δεν υπάρχει εφαρμογή ! Στο κινητό αναφέρομαι. 

Στο κινητό αναφέρομαι κι εγώ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tasos19s said:

Στο κινητό αναφέρομαι κι εγώ 

Σορού στο ρολόι εννοούσα ότι δεν υπάρχει εφαρμογή. 
 Η εφαρμογή του κινητού πως σχετίζεται με το πως εμφανίζεται η ειδοποίηση στο ρολόι. Νομίζω ότι είναι θέμα ρολογιού. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panoszavra said:

Σορού στο ρολόι εννοούσα ότι δεν υπάρχει εφαρμογή. 
 Η εφαρμογή του κινητού πως σχετίζεται με το πως εμφανίζεται η ειδοποίηση στο ρολόι. Νομίζω ότι είναι θέμα ρολογιού. 

Άκου σε εμένα τι συμβαίνει 

Στο κινητό 

Καποιες φορές έρχεται ειδοποίηση και γράφει το μήνυμα κανονικά και κάποιες φορές λέει απλά ο τάδε σας έστειλε ένα μήνυμα 

Αυτο το πρόβλημα εννοείς; 
Ναι στο ρολόι δεν υπάρχει εφαρμογή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν φοράω το ρολόι και έρχονται εισερχόμενα μηνύματα στο Viber το τηλέφωνο δεν χτυπάει απλά με ειδοποιεί το ρολόι.  Όταν βγάζω το ρολόι τότε χτυπάει κανονικά στα εισερχόμενα το τηλέφωνο.  Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό και πως διορθώνεται να χτυπάνε και τα δύο στα εισερχόμενα. Μόνο στο Viber συμβαίνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kosvou said:

Καλησπέρα όταν φοράω το ρολόι και έρχονται εισερχόμενα μηνύματα στο Viber το τηλέφωνο δεν χτυπάει απλά με ειδοποιεί το ρολόι.  Όταν βγάζω το ρολόι τότε χτυπάει κανονικά στα εισερχόμενα το τηλέφωνο.  Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό και πως διορθώνεται να χτυπάνε και τα δύο στα εισερχόμενα. Μόνο στο Viber συμβαίνει αυτό. 

Έρχεσαι από android?

Ευτυχώς δεν γίνεται αυτό που ζητάς 

Ειναι έξυπνο σύστημα εάν φοράς το ρολόι χτυπάνε όλα εκεί 

Αν φοράς τα ακουστικά πηγαίνουν όλοι οι ήχοι εκεί 

Εκτός από της κλήσεις που χτυπάνε παντού σε όλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tasos19s said:

Έρχεσαι από android?

Ευτυχώς δεν γίνεται αυτό που ζητάς 

Ειναι έξυπνο σύστημα εάν φοράς το ρολόι χτυπάνε όλα εκεί 

Αν φοράς τα ακουστικά πηγαίνουν όλοι οι ήχοι εκεί 

Εκτός από της κλήσεις που χτυπάνε παντού σε όλα 

Γιατί όμως αυτό δεν γίνεται και με τα sms, τις κανονικές κλήσεις κλπ; Μόνο με το Viber είναι έξυπνο το σύστημα; Θα προτιμούσα να σου δίνει τη δυνατότητα να κανονίζεις εσύ πως θέλεις τις ειδοποιήσεις. 

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να γίνεται σε όλα.
Όταν φοράς το ρολόι όλες οι ειδοποιήσεις πάνε στο ρολόι (πλήν αυτών που εχεις κόψει)
Όταν το βγάζεις βαράνε όλα στο κινητό.

Οι εισερχόμενες κλήσεις βαράνε πάντα στο κινητό.

4 ώρες πριν, panoszavra said:

2η. Στις ειδοποιήσεις του viber άλλωστε μου δίνει την επιλογή απάντησης στο εισερχόμενο μήνυμα και άλλωστε όχι. Τι παίζει με αυτό;

Εγώ κάποιες φορές δεν μπορώ να διαβάζω ούτε το μήνυμα.
Μου λέει απλά ότι έχετε νέο μήνυμα,
Κάποιες έρχεται και το διαβάζω κανονικά.
Δεν έχω καταλάβει γιατί γίνεται και εάν φταίει κάτι.
Μάλλον η εφαρμογή που έτσι κι αλλίως είναι ότι νάναι το Viber.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kosvou said:

Γιατί όμως αυτό δεν γίνεται και με τα sms, τις κανονικές κλήσεις κλπ; Μόνο με το Viber είναι έξυπνο το σύστημα; Θα προτιμούσα να σου δίνει τη δυνατότητα να κανονίζεις εσύ πως θέλεις τις ειδοποιήσεις. 

Τι εννοείς; 
Σου απάντησε ο από πάνω μην τα ξανά γράφω 


Τι νόημα έχει να χτυπάει το ρολόι και να χτυπάει και το κινητό; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Τι εννοείς; 
Σου απάντησε ο από πάνω μην τα ξανά γράφω 


Τι νόημα έχει να χτυπάει το ρολόι και να χτυπάει και το κινητό; 

Στο ερώτημα για το burn in με την always on,έχει διαβάσει κάποιος κάτι σχετικό ή χρησιμοποιούμε άφοβα  το feature;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panoszavra said:

Στο ερώτημα για το burn in με την always on,έχει διαβάσει κάποιος κάτι σχετικό ή χρησιμοποιούμε άφοβα  το feature;

Δεν χρησιμοποιώ αυτήν την δυνατότητα και δεν έχει τύχει να διαβάσω κάτι πάνω σε αυτό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Τι εννοείς; 
Σου απάντησε ο από πάνω μην τα ξανά γράφω 


Τι νόημα έχει να χτυπάει το ρολόι και να χτυπάει και το κινητό; 

Γιατί να μην έχει νόημα; Κακό θα είναι δηλαδή να υπάρχει ρύθμιση να επιλέγεις εσύ τι θα χτυπάει; Εγώ πχ θέλω να χτυπάει το τηλέφωνο και όχι το ρολόι. Που είναι το παράξενο; Όπως και το αντίθετο όταν σε καλούν μέσω Viber εκεί γιατί δεν χτυπάει στο ρολοί να μπορώ να απαντήσω από εκεί; Όπως ρώτησες πιο πάνω έχω και Android και iPhone. Δεν τα συγκρίνω. Απλά κάποια πράγματα σε δυσκολεύουν στην καθημερινότητα. 

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kosvou said:

Γιατί να μην έχει νόημα; Κακό θα είναι δηλαδή να υπάρχει ρύθμιση να επιλέγεις εσύ τι θα χτυπάει; Εγώ πχ θέλω να χτυπάει το τηλέφωνο και όχι το ρολόι. Που είναι το παράξενο; Όπως και το αντίθετο όταν σε καλούν μέσω Viber εκεί γιατί δεν χτυπάει στο ρολοί να μπορώ να απαντήσω από εκεί; Όπως ρώτησες πιο πάνω έχω και Android και iPhone. Δεν τα συγκρίνω. Απλά κάποια πράγματα σε δυσκολεύουν στην καθημερινότητα. 

Σου το είπα και πιο πάνω 

Έχεις συνηθίσει με το android γι αυτο

Εαν μείνεις λίγο με το iPhone θα δεις ότι αυτό είναι το σωστό 

Εσυ θέλεις να χτυπάει το κινητό και το ρολόι. Ποια λογική υπάρχει πίσω από αυτό; 
 

Δεν υπάρχει λογική να σε ειδοποιούν πολλά αντικείμενα για το ίδιο πράγμα 

Φοράς το ρολόι τελείωσε αν έχεις ειδοποίηση έρχεται εκεί την ακούς, την νιώθεις από την δόνηση 

Το Viber δεν έχει την δυνατότητα απάντησης από το ρολόι 

Παλαιοτερα υπήρχε και εφαρμογή για το ρολόι. Μετά την σταμάτησαν 

Δεν ξέρω τους λόγους αλλά σίγουρα δεν μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό. Είναι πολιτικές της κάθε εταιρείας αλλά και του λογισμικού που τρέχει στην συσκευή 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tasos19s said:

Σου το είπα και πιο πάνω 

Έχεις συνηθίσει με το android γι αυτο

Εαν μείνεις λίγο με το iPhone θα δεις ότι αυτό είναι το σωστό 

 

Βασική μου συσκευή είναι το iPhone εδώ και 3 χρόνια απλά κρατάω και μια Android μαζί για να συμπληρώνω κάποια κενά που δεν έχει το iPhone όπως πχ dual apps που τη δουλεύω αρκετά. Το iPhone και το ρολόι δεν τα αλλάζω με τίποτα σ' αυτά που κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kosvou said:

Βασική μου συσκευή είναι το iPhone εδώ και 3 χρόνια απλά κρατάω και μια Android μαζί για να συμπληρώνω κάποια κενά που δεν έχει το iPhone όπως πχ dual apps που τη δουλεύω αρκετά. Το iPhone και το ρολόι δεν τα αλλάζω με τίποτα σ' αυτά που κάνουν. 

Γιατί θέλεις να χτυπάνε και τα 2;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tasos19s said:

Γιατί θέλεις να χτυπάνε και τα 2;

Απλά όπως είπα και πιο πάνω θα ήθελα εγώ να επιλέγω ποια συσκευή θα χτυπάει να μην είναι προκαθορισμένη η ρύθμιση. Τέλος πάντων όλα καλά μια συνήθεια γίνεται στο τέλος. Πάντως εγώ νομίζω ότι κάτι παίζει γενικά με την εταιρία Viber και Apple. Όμως αυτό υτο που θα ήθελα πιο πολύ είναι να απαντώ τις κλήσεις του Viber με το ρολόι το οποίο δυστυχώς δεν υπάρχει με αποτέλεσμα να χάνω αρκετές κλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kosvou said:

Απλά όπως είπα και πιο πάνω θα ήθελα εγώ να επιλέγω ποια συσκευή θα χτυπάει να μην είναι προκαθορισμένη η ρύθμιση. Τέλος πάντων όλα καλά μια συνήθεια γίνεται στο τέλος. Πάντως εγώ νομίζω ότι κάτι παίζει γενικά με την εταιρία Viber και Apple. Όμως αυτό υτο που θα ήθελα πιο πολύ είναι να απαντώ τις κλήσεις του Viber με το ρολόι το οποίο δυστυχώς δεν υπάρχει με αποτέλεσμα να χάνω αρκετές κλήσεις. 

όλοι θα θέλαμε το viber να δουλευει ετσι οπως λες

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 ώρες πριν, panoszavra said:

Στο ερώτημα για το burn in με την always on,έχει διαβάσει κάποιος κάτι σχετικό ή χρησιμοποιούμε άφοβα  το feature;

Δε θα έχεις πρόβλημα. Αν σε εξυπηρετεί, το χρησιμοποιείς κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα κι εγώ σε πράσινο 45mm WiFi προερχόμενος από SE 1st gen στα 318€ με  €πιστροφή από Πλαίσιο!!

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα κι εγώ σε πράσινο 45mm WiFi προερχόμενος από SE 1st gen στα 318€ με  €πιστροφή από Πλαίσιο!!

Πολύ καλό ντιλ. Εγώ μετά από δυο βδομάδας χρήσης είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όσον αφορά στις λειτουργίες και την αλληλεπίδραση με το τηλέφωνο είναι άψογο! Μέχρι τώρα είχα ένα amazfit pace εδώ και 5,6 χρόνια το πράσινο χρώμα παρόλο που είχα αμφιβολίες πολύ ωραίο και αυτό! Έχει άποψη κανένας για κανένα προστατευτικό οθόνης?


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dpan9 said:


Πολύ καλό ντιλ. Εγώ μετά από δυο βδομάδας χρήσης είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όσον αφορά στις λειτουργίες και την αλληλεπίδραση με το τηλέφωνο είναι άψογο! Μέχρι τώρα είχα ένα amazfit pace εδώ και 5,6 χρόνια emoji23.pngτο πράσινο χρώμα παρόλο που είχα αμφιβολίες πολύ ωραίο και αυτό! Έχει άποψη κανένας για κανένα προστατευτικό οθόνης?


Sent from my iPad using Tapatalk

Εγώ έβαλα αυτό. Ακριβούτσικο αλλά ταίριαξε και αισθητικά και λειτουργικά τέλεια. Έβαλα το clear σε 45αρι μαύρο. 

 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτό. Ακριβούτσικο αλλά ταίριαξε και αισθητικά και λειτουργικά τέλεια. Έβαλα το clear σε 45αρι μαύρο. 
 

Οκ panzerglass είχα στο αιφον 12 και ήταν πολύ καλό . Δεν δίνει πολύ όγκο στο ρολόι το τζαμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dpan9 said:


Οκ panzerglass είχα στο αιφον 12 και ήταν πολύ καλό . Δεν δίνει πολύ όγκο στο ρολόι το τζαμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι ιδιαίτερα. Ειδικά το clear. Αλλά και ο όγκος που δίνει εμένα μου αρέσει.Το "τετραγώνίζει" κάπως. Σαν ξαδερφάκι του ultra ένα πράμα. 

IMG_1113.HEIC

 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dpan9 said:


Πολύ καλό ντιλ. Εγώ μετά από δυο βδομάδας χρήσης είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όσον αφορά στις λειτουργίες και την αλληλεπίδραση με το τηλέφωνο είναι άψογο! Μέχρι τώρα είχα ένα amazfit pace εδώ και 5,6 χρόνια emoji23.pngτο πράσινο χρώμα παρόλο που είχα αμφιβολίες πολύ ωραίο και αυτό! Έχει άποψη κανένας για κανένα προστατευτικό οθόνης?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι κι εγώ το φοβήθηκα λίγο στην αρχή αλλά είναι φοβερό χρώμα.

Το χρώμα της κάσας είναι ένα πολύ σκούρο πράσινο που πιο πολύ σου δίνει την εντύπωση ότι είναι μαυρο παρά πράσινο.

Τα λουράκια είναι που κάνουν όλη την διαφορά!!

Μια ερώτηση, λέτε να έχει υποστεί η μπαταρία καμία ζημιά που ήρθε και ξη;Μ ξεφόρτιστο και δεν άνοιγε όπως επίσης το ούτε έγραφε από πίσω 12/2021! Μήπως είναι ήδη γερασμενη η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...