Jump to content

Apple Watch series 7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή chat που να υποστηρίζει ηχητικά μηνύματα; (αναπαραγωγή/απάντηση) Επίσης αν δεν υπάρχει μπορείς να απαντήσεις και να γράφει στα ελληνικά; (speech to text)

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, Cris4524 said:

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή chat που να υποστηρίζει ηχητικά μηνύματα; (αναπαραγωγή/απάντηση) Επίσης αν δεν υπάρχει μπορείς να απαντήσεις και να γράφει στα ελληνικά; (speech to text)

Το ρολόι υποστηρίζει natively τα ελληνικά στη speech to text λειτουργία, δε χρειάζεσαι extra εφαρμογή για αυτό. Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει σωστά και ζητάς κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι υποστηρίζει natively τα ελληνικά στη speech to text λειτουργία, δε χρειάζεσαι extra εφαρμογή για αυτό. Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει σωστά και ζητάς κάτι άλλο.
Αρχικά ρώτησα αν υπάρχει απάντηση με ηχογραφημένο μήνυμα σε κάποια εφαρμογή και αν ναι σε ποιες. Και μετά ρωτάω αν δεν υπάρχει απάντηση με ηχογραφημένο, τουλάχιστον μπορείς να υπαγορεύσεις στα ελληνικά την απάντηση και το ρολόι να την γράψει;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Cris4524 said:

τουλάχιστον μπορείς να υπαγορεύσεις στα ελληνικά την απάντηση και το ρολόι να την γράψει;

Ναι, αυτό είπα πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είπα πιο πάνω.
Να στείλεις και να ακούσεις ηχητικά δεν μπορείς; Σε καμία εφαρμογή; Μόνο υπαγόρευση;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Cris4524 said:

Να στείλεις και να ακούσεις ηχητικά δεν μπορείς; Σε καμία εφαρμογή; Μόνο υπαγόρευση;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

από αυτά που γνωρίζω εγώ όχι δεν γίνεται. απλά μιλάς εσύ και γράφει το κείμενο μόνο του, αυτό για διευκόλυνση. απευθείας αποστολή ηχητικού iMessage και viber δεν εχουν απο αυτα που δουλευω δηλαδη εγω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πάω να ζευγοποιήσω το watch και μου βγάζει μήνυμα στο iPhone ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το διαδίκτυο και η ενημέρωση απέτυχε! Ενώ δίκτυο έχω κανονικά!  Τι κάνω;

8F380052-EC59-4834-A014-41D3FD391A3D.jpeg.8c52f6cfe6b63a73b1e87c38b2e1ff19.jpeg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, alcateluser said:

Παιδιά πάω να ζευγοποιήσω το watch και μου βγάζει μήνυμα στο iPhone ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το διαδίκτυο και η ενημέρωση απέτυχε! Ενώ δίκτυο έχω κανονικά!  Τι κάνω;

8F380052-EC59-4834-A014-41D3FD391A3D.jpeg.8c52f6cfe6b63a73b1e87c38b2e1ff19.jpeg

Κάνε επανεκκίνηση και τις δυο συσκευές για αρχή

κανε και μια επανεκκίνηση το router 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 27/1/2022 at 2:47 ΜΜ, doganos said:

Στα ελληνικα, δεν μπορω να γραψω κειμενο οταν απανταω; Μονο με ομιλια; Γιατι νομιζω πως στο 5αρι μπορουσα;

Βρήκες κάποια λύση, γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα στο 8!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Feneonah said:

Βρήκες κάποια λύση, γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα στο 8!

Δεν είναι πρόβλημα, απλά έτσι δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα. Αγόρασα χθες το 45αρι. Ποια θήκη προτείνετε τόσο για προστασία όσο και για καλή ανταπόκριση στο touch. Εάν δύναται να μην προσθέτει όγκο στο ρολόι. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panoszavra said:

Καλημέρα. Αγόρασα χθες το 45αρι. Ποια θήκη προτείνετε τόσο για προστασία όσο και για καλή ανταπόκριση στο touch. Εάν δύναται να μην προσθέτει όγκο στο ρολόι. 

Εγώ έχω μια τέτοια 

https://www.skroutz.gr/s/31118319/Silicone-Frame-Protective-Case-For-Apple-Watch-Series-6-SE-5-4-44mm-Black-06-2656.html?from=catspan

και μια τέτοια 

https://www.skroutz.gr/s/28641194/Tech-Protect-Defense-360-Πλαστική-Θήκη-με-Τζαμάκι-σε-Μαύρο-χρώμα-για-το-Apple-Watch-44mm.html?from=catspan
 

Η μια έχει τζαμί και η άλλη δεν έχει 

Χωρις τζαμί φυσικά έχεις την πολύ καλή ποιότητα της οθόνης απευθείας στα μάτια σου 

Αυτή χωρίς τζαμί είναι πιο χοντρή 

Θεμα γούστου είναι 

Πηγαινε σε κανένα μαγαζί καλύτερα να δεις από κοντά και μετά να αγοράσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλαν και εγώ το 7αρι χθες νομίζω το ντιλ με την επιστροφή 15% το έκανε ελκυστικό για πολλούς. Το πήρα σε πράσινο αν και αρχικά πήγαινα για το μαύρο. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει το χρώμα.


Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dpan9 said:

Παρήγγειλαν και εγώ το 7αρι χθες νομίζω το ντιλ με την επιστροφή 15% το έκανε ελκυστικό για πολλούς. Το πήρα σε πράσινο αν και αρχικά πήγαινα για το μαύρο. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει το χρώμα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι ήταν καλή προσφορά με την επιστροφή 

Εγω μέχρι και το iPhone 13 κοιτούσα που με επιστροφή έβγαινε 740€

Το άφησα όμως θα μείνω με το παλιό 

Μιλας για τον Γερμανό; 
Ειχε και κάτι άλλες προσφορές με alpha bank νομίζω ο Κωτσόβολος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν καλή προσφορά με την επιστροφή 
Εγω μέχρι και το iPhone 13 κοιτούσα που με επιστροφή έβγαινε 740€
Το άφησα όμως θα μείνω με το παλιό 
Μιλας για τον Γερμανό; 
Ειχε και κάτι άλλες προσφορές με alpha bank νομίζω ο Κωτσόβολος 

Ναι για Γερμανό και κοσμοτε λέω . Το 7αρι με την επιστροφή βγαίνει 330 που είναι πολύ καλη τιμή. Βέβαια, πρέπει να ξεπουλήσανε τουλάχιστον τα 45 άρια δεν έχει μείνει σχεδόν τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dpan9 said:


Ναι για Γερμανό και κοσμοτε λέω . Το 7αρι με την επιστροφή βγαίνει 330 που είναι πολύ καλη τιμή. Βέβαια, πρέπει να ξεπουλήσανε τουλάχιστον τα 45 άρια δεν έχει μείνει σχεδόν τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όντως στο site τα μαύρα 45mm έκαναν φτερά.Εμένα πως και μου έκοψε και πήρα τηλέφωνο και το βρήκα σε κατάστημα Γερμανός. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dpan9 said:


Ναι για Γερμανό και κοσμοτε λέω . Το 7αρι με την επιστροφή βγαίνει 330 που είναι πολύ καλη τιμή. Βέβαια, πρέπει να ξεπουλήσανε τουλάχιστον τα 45 άρια δεν έχει μείνει σχεδόν τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μέσα Οκτωβρίου ποσό είχε όμως; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Μέσα Οκτωβρίου ποσό είχε όμως; 

Για τώρα αναφέρομαι. Με την επιστροφή. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, panoszavra said:

Για τώρα αναφέρομαι. Με την επιστροφή. 

Άλλο αυτό 

Τωρα είδα την εξέλιξη τιμής το τελευταίο τρίμηνο 

Ναι εντάξει άξιζε η προσφορά που το πήρες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως στο site τα μαύρα 45mm έκαναν φτερά.Εμένα πως και μου έκοψε και πήρα τηλέφωνο και το βρήκα σε κατάστημα Γερμανός. 

Πήρα και εγώ σε κάποια αλλά μάλλον το πήρα απόφαση αργά και δεν είχαν. Σε ένα Γερμανό που πήγα μπήκε ο υπάλληλος στο συστημα τους αλλ δεν είχε τίποτα. Υπήρχαν κάποια ον-λάιν μόνο, όποτε πήρα από το σάιτ


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dpan9 said:


Πήρα και εγώ σε κάποια αλλά μάλλον το πήρα απόφαση αργά και δεν είχαν. Σε ένα Γερμανό που πήγα μπήκε ο υπάλληλος στο συστημα τους αλλ δεν είχε τίποτα. Υπήρχαν κάποια ον-λάιν μόνο, όποτε πήρα από το σάιτ


Sent from my iPad using Tapatalk

Καλορίζικο φίλε μου. Να το χαρείς. Όμορφο και το πράσινο. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Να το χαρείς. Όμορφο και το πράσινο. 

Ευχαριστώ πολύ! Καλορίζικο και το δικό σου!


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Dpan9 said:


Ευχαριστώ πολύ! Καλορίζικο και το δικό σου!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ! Να αναφέρω και εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις από το ρολόι μετά από χρήση μιας μέρας.
Είμαι απλά ενθουσιασμένος!

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το iPhone 13 που έχω στην κατοχή μου με ένα Huawei GT2 pro. Πανέμορφο ρολόι με απίστευτη μπαταρία και παραδόξως πολύ καλή συνδεσιμότητα με το κινητό. Εν γνώση μου είχα στερηθεί αρκετές smart λειτουργίες που θα μπορούσα να έχω μιας και το Huawei δεν ήταν ακριβώς smartwatch. Παρόλα αυτά έκανα μια χαρά την δουλειά μου.

Έτσι νόμιζα. Το Apple Watch 7 έχει πάει την συνεργασία κινητού- ρολογιού σε άλλο επίπεδο. Οποίος είναι σε δίλημμα μην το σκεφτεί άλλο. Ας κάνει στον εαυτό την χάρη και ας πάρει Apple Watch.Δεν θα το μετανιώσει. Και το λέει κάποιος που μέχρι πριν από λίγο καιρό δεν είχα σε ιδιαίτερη εκτίμηση τα εν λόγω ρολόγια. Μέχρι και την σχετικά μικρή αυτονομία (1 με 2 μέρες ανάλογα την χρήση) σε σχέση με το Huawei την έκανα γαργάρα εμπρός στα «κάλλη» της συσκευής. 
Δεν θα πω περισσότερα γιατί δεν θα είμαι αντικειμενικός. Θα περιμένω να καταλαγιάσει ο ενθουσιασμός μου ώστε να μπορέσω να δω με καθαρό μυαλό αυτά που προσφέρει το ρολόι, θετικά και οποία αρνητικά. 
 Θα προτείνω και την θήκη που πήρα. Μια panzerglass .Υπάρχει σε μαύρη και clear.  Εγώ πήρα την clear. Κάθεται πολύ καλά και δένει πολύ όμορφα με το ρολόι. Επισης το touch ανταποκρίνεται πολύ καλά. Την έχει σε προσφορά το istorm.(εάν θεωρείται διαφήμιση ας διαγραφεί )

https://www.istorm.gr/panzerglass-full-body-for-apple-watch-45mm.html

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, panoszavra said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Να αναφέρω και εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις από το ρολόι μετά από χρήση μιας μέρας.
Είμαι απλά ενθουσιασμένος!

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το iPhone 13 που έχω στην κατοχή μου με ένα Huawei GT2 pro. Πανέμορφο ρολόι με απίστευτη μπαταρία και παραδόξως πολύ καλή συνδεσιμότητα με το κινητό. Εν γνώση μου είχα στερηθεί αρκετές smart λειτουργίες που θα μπορούσα να έχω μιας και το Huawei δεν ήταν ακριβώς smartwatch. Παρόλα αυτά έκανα μια χαρά την δουλειά μου.

Έτσι νόμιζα. Το Apple Watch 7 έχει πάει την συνεργασία κινητού- ρολογιού σε άλλο επίπεδο. Οποίος είναι σε δίλημμα μην το σκεφτεί άλλο. Ας κάνει στον εαυτό την χάρη και ας πάρει Apple Watch.Δεν θα το μετανιώσει. Και το λέει κάποιος που μέχρι πριν από λίγο καιρό δεν είχα σε ιδιαίτερη εκτίμηση τα εν λόγω ρολόγια. Μέχρι και την σχετικά μικρή αυτονομία (1 με 2 μέρες ανάλογα την χρήση) σε σχέση με το Huawei την έκανα γαργάρα εμπρός στα «κάλλη» της συσκευής. 
Δεν θα πω περισσότερα γιατί δεν θα είμαι αντικειμενικός. Θα περιμένω να καταλαγιάσει ο ενθουσιασμός μου ώστε να μπορέσω να δω με καθαρό μυαλό αυτά που προσφέρει το ρολόι, θετικά και οποία αρνητικά. 
 Θα προτείνω και την θήκη που πήρα. Μια panzerglass .Υπάρχει σε μαύρη και clear.  Εγώ πήρα την clear. Κάθεται πολύ καλά και δένει πολύ όμορφα με το ρολόι. Επισης το touch ανταποκρίνεται πολύ καλά. Την έχει σε προσφορά το istorm.(εάν θεωρείται διαφήμιση ας διαγραφεί )

https://www.istorm.gr/panzerglass-full-body-for-apple-watch-45mm.html

Έτσι είναι ακριβώς δεν φταίει ο ενθουσιασμός σου 

iPhone και Apple Watch πάνε ζευγάρι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο να μπει ανάμεσα τους 

το μόνο μείον είναι η μπαταρία ναι δεν βγάζει πάνω από 2 μέρες ακόμα και να μην το έχεις συνδεμένο με το κινητό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoszavra said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Να αναφέρω και εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις από το ρολόι μετά από χρήση μιας μέρας.
Είμαι απλά ενθουσιασμένος!

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το iPhone 13 που έχω στην κατοχή μου με ένα Huawei GT2 pro. Πανέμορφο ρολόι με απίστευτη μπαταρία και παραδόξως πολύ καλή συνδεσιμότητα με το κινητό. Εν γνώση μου είχα στερηθεί αρκετές smart λειτουργίες που θα μπορούσα να έχω μιας και το Huawei δεν ήταν ακριβώς smartwatch. Παρόλα αυτά έκανα μια χαρά την δουλειά μου.

Έτσι νόμιζα. Το Apple Watch 7 έχει πάει την συνεργασία κινητού- ρολογιού σε άλλο επίπεδο. Οποίος είναι σε δίλημμα μην το σκεφτεί άλλο. Ας κάνει στον εαυτό την χάρη και ας πάρει Apple Watch.Δεν θα το μετανιώσει. Και το λέει κάποιος που μέχρι πριν από λίγο καιρό δεν είχα σε ιδιαίτερη εκτίμηση τα εν λόγω ρολόγια. Μέχρι και την σχετικά μικρή αυτονομία (1 με 2 μέρες ανάλογα την χρήση) σε σχέση με το Huawei την έκανα γαργάρα εμπρός στα «κάλλη» της συσκευής. 
Δεν θα πω περισσότερα γιατί δεν θα είμαι αντικειμενικός. Θα περιμένω να καταλαγιάσει ο ενθουσιασμός μου ώστε να μπορέσω να δω με καθαρό μυαλό αυτά που προσφέρει το ρολόι, θετικά και οποία αρνητικά. 
 Θα προτείνω και την θήκη που πήρα. Μια panzerglass .Υπάρχει σε μαύρη και clear.  Εγώ πήρα την clear. Κάθεται πολύ καλά και δένει πολύ όμορφα με το ρολόι. Επισης το touch ανταποκρίνεται πολύ καλά. Την έχει σε προσφορά το istorm.(εάν θεωρείται διαφήμιση ας διαγραφεί )

https://www.istorm.gr/panzerglass-full-body-for-apple-watch-45mm.html

Και εγώ πρόσφατα το απέκτησα.
Πρίν κάνα 3-4 μήνες είχα Samsung κινητό πακέτο με Active 2.
Και στο Samsung η επικοινωνία και η συνεργασία μεταξύ κινητού-ρολογιού ήταν σε πολύ υψηλό επίπεδο.
Άρα στην συνεργασία, δεν είπα ΟΥΑΟΥ, αλλά είπα απλά...ΣΟΥΠΕΡ.
🙂

Στο Apple Watch εμείς οι "νέοι" φάγαμε την ήττα ότι κάποιες εφαρμογές που υπήρχαν στο ρολόι, τώρα δεν υπάρχουν (π.χ Viber, Telegram). Ελπίζω να επανέλθουν.

Προσωπικά αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση μέχρι τώρα είναι τα συμπεράσματα απο τις μετρήσεις υγείας που κάνει. Προφανώς και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να στηριχτώ πάνω τους, αλλά πραγματικά oi πληροφορίες που έχει στην εφαργμογή είναι...για να τις διαβάζεις και να πάς να δώσεις πανελήνιες για Ιατρική! Τρομερή δουλειά!! (και φυσικά ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτά που είχα στο Active 2).
Από τις 3-4 διαφορετικού είδους μετρήσεις που κάνει, μπορει να σε βγάλει 150 διαγράμματα και σε όλα σου εξηγεί τα τί και πώς! Νομίζω...άποψή μου δηλαδή... ότι τα μισά χρήματα σε αυτό το ρολόι είναι η εφαργογή υγείας. Software και πάλι δηλαδή το δυνατό του σημείο, ότι και στο iOS.

Όταν θα έρθει η ώρα να μπορείς να στηριχτείς πάνω σε αυτές τις μετρήσεις, μιλάμε ότι θα έχεις έναν Ιατρό στο χέρι σου 24 ώρες.  

Η μπαταρία με όλα να δουλευουν, και με έναν άνθρωπο που είναι σε κίνηση και το χρησιμοποιεί και καμία ώρα για άσκηση , θέλει φόρτιση στην μιάμιση μέρα.
Το κάθε μια ΜΙΣΗ μέρα...είναι άβολο, άρα κάθε βράδυ φόρτιση.

Στην μέτρηση οξυγόνου δεν θα έλεγα ότι τα πάει και πολύ καλά.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...