Jump to content

iPad 10.2-inch (2021)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί τα έχω βρει σκούρα και είναι ανάγκη για εμένα. Θέλω να στήσω το tablet πριν ανέβω στο καράβι όπου είναι και η δουλειά μου. Πρώτη φορά σε ios και πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ ενώ περίμενα να σας πω την αλήθεια να είναι πιο απλό σε χρήση από το android. Βέβαια σε λίγο καιρό μπορεί να σας πω ότι είναι όντως πιο απλό. Στο θέμα μου τώρα, θέλω να επεξεργάζομαι κάποια pdf,word και Excel. Έχω κατεβάσει της Google τα έγγραφα και το υπολογιστικά φύλλα και για pdf ένα άλλο που μπορώ να υπογράφω κιόλας. Όμως δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να ανοίγω αυτές τις εφαρμογές και να βρίσκω τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στο tablet μου. Έχει την επιλογή μέσω Google drive αλλά δεν θέλω κάτι τέτοιο γιατί πολλές φορές το ίντερνετ στο πλοίο είναι χάλια ή ανύπαρκτο. Δεν έχω καταλάβει γενικά την φιλοσοφία του ios ακόμα και έχω μπερδευτεί. Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι όταν κατεβάζω ένα αρχείο θα πρέπει να το αποθηκεύω πρώτα στην συσκευή. Μετά από εκεί το χάνω......

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pazu said:

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί τα έχω βρει σκούρα και είναι ανάγκη για εμένα. Θέλω να στήσω το tablet πριν ανέβω στο καράβι όπου είναι και η δουλειά μου. Πρώτη φορά σε ios και πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ ενώ περίμενα να σας πω την αλήθεια να είναι πιο απλό σε χρήση από το android. Βέβαια σε λίγο καιρό μπορεί να σας πω ότι είναι όντως πιο απλό. Στο θέμα μου τώρα, θέλω να επεξεργάζομαι κάποια pdf,word και Excel. Έχω κατεβάσει της Google τα έγγραφα και το υπολογιστικά φύλλα και για pdf ένα άλλο που μπορώ να υπογράφω κιόλας. Όμως δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να ανοίγω αυτές τις εφαρμογές και να βρίσκω τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στο tablet μου. Έχει την επιλογή μέσω Google drive αλλά δεν θέλω κάτι τέτοιο γιατί πολλές φορές το ίντερνετ στο πλοίο είναι χάλια ή ανύπαρκτο. Δεν έχω καταλάβει γενικά την φιλοσοφία του ios ακόμα και έχω μπερδευτεί. Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι όταν κατεβάζω ένα αρχείο θα πρέπει να το αποθηκεύω πρώτα στην συσκευή. Μετά από εκεί το χάνω......

Θα κατεβάσεις την επίσημη εφαρμογή της Apple για τα έγγραφα (το files) από εδώ https://apps.apple.com/gr/app/files/id1232058109 και θα πας εκεί που λέει «Downloads»

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kremmydass said:

Θα κατεβάσεις την επίσημη εφαρμογή της Apple για τα έγγραφα (το files) από εδώ https://apps.apple.com/gr/app/files/id1232058109 και θα πας εκεί που λέει «Downloads»

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα στην ομάδα. Εδώ και λίγο καιρό, κάτοχος της εν λόγω συσκευής, μετά από διαφορά ταμπλετ που πέρασαν από τα χέρια μου, αποφάσισα να καταλήξω εδώ, με την ευκαιρία να ζήσω και την εμπειρία της Apple μετά από χρόνια χρήσης Android. 
 

Θέλω να σας ρωτήσω, επειδή ένας από τους λόγους που το αγόρασα είναι για να το χρησιμοποιώ ενίοτε και ως δεύτερο λαπτοπ για πολύ απλά πράγματα (Επεξεργασία σε Microsoft Office, σημειώσεις σε pdf), θέλω να μου προτείνετε οικονομικές επιλογές σε γραφίδα και πληκτρολόγιο καθώς, δε νομίζω να αξίζει να δώσω πολλά λεφτά σε εξαρτήματα τα οποία δεν θα χρησιμοποιήσω αρκετά καθώς, έχω και λαπτοπ οποτε, στην ουσία τη δουλειά μου την κάνω με εκείνο, για πολύ δευτερεύουσα δουλειά θα έχω το ταμπλετ, κυριως για να μην χρειάζεται να κουβαλάω ολόκληρο λαπτοπ, εφόσον η χρήση που κάνω θα είναι πολύ τυπική. Ίσως χρειάζεται ενίοτε και η προβολή κάποιου pdf η PowerPoint οποτε από το να κουβαλάω ολόκληρο λαπτοπ, μπορεί να γίνει και έτσι η δουλειά μου. 
 

Τι θα μου προτείνατε; Γνωρίζω μέχρι στιγμής ως οικονομικές επιλογές και αξιόπιστες τα προϊόντα της Logitech, η οποία έχει και την άδεια της Apple. Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική; Προφανώς και δεν με συμφέρει να αγοράσω τα αυθεντικά προϊόντα της Apple ενώ μπορώ και με λιγότερα χρήματα να κάνω τη δουλειά μου και όπως προείπα, δεν θα είναι τα βασικά μου εργαλεία….

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...