Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
7 minutes ago, mparotsis said:

Αυτός της ESR που έχει το ανεμιστηράκι κάνει βαβούρα ;Φορτίζω βράδυ και το κινητό το έχω στο προσκεφάλι μου,μην το πάρω και δεν με αφήνει να κοιμηθώ emoji16.png

Όχι δεν κάνει καθόλου φασαρία. Ωστόσο, είναι και λίγο υποκειμενικό το θέμα με τον ύπνο, αν θέλεις απόλυτη ησυχία μπορεί και να σε ενοχλεί. Επίσης, το ανεμιστηρακι παρέχει τη δυνατότητα να κλείνει κατά τη φόρτιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν κάνει καθόλου φασαρία. Ωστόσο, είναι και λίγο υποκειμενικό το θέμα με τον ύπνο, αν θέλεις απόλυτη ησυχία μπορεί και να σε ενοχλεί. Επίσης, το ανεμιστηρακι παρέχει τη δυνατότητα να κλείνει κατά τη φόρτιση.

Ωραίο είναι. Έχω ήδη μια βάση 3-1 που ναι μεν φορτίζει αξιοπρεπώς όμως αν το κινητό είναι χαμηλά σε μπαταρία και έχει μεγάλο ποσοστό να γεμίσει μέχρι το 80%, ζεσταίνεται η θήκη του.
Για αυτό τη λόγο μου άρεσε το ESR όπως το πρότεινες.
Με χαλάνε 2 πράγματα όμως. Η τιμή του και πως χρειάζεται έξτρα τη βάση φόρτισης του watch ήτοι αλλά 35-40€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, YpNoS said:

Με χαλάνε 2 πράγματα όμως. Η τιμή του και πως χρειάζεται έξτρα τη βάση φόρτισης του watch ήτοι αλλά 35-40€.

Για τη βάση φόρτισης του ρολογιού, μπορείς να βάλεις τον φορτιστή που ήδη έχεις από τη στιγμή που έχεις το ρολόι. Μπαίνουν και οι παλαιότεροι φορτιστές με usb-a και οι πιο καινούργιοι με usb-c.

Όσον αφορά τη τιμή, δυστυχώς όλοι οι επώνυμοι (satechi, belkin, Anker κτλ) είναι το ίδιο και περισσότερο ακριβοί. Τώρα για τους φτηνούς… δεν το προτείνω καν. Γιαυτο έχεις αυτά τα θέματα υπερθέρμανσης που είναι ο νούμερο ένα εχθρός της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, YpNoS said:


Ωραίο είναι. Έχω ήδη μια βάση 3-1 που ναι μεν φορτίζει αξιοπρεπώς όμως αν το κινητό είναι χαμηλά σε μπαταρία και έχει μεγάλο ποσοστό να γεμίσει μέχρι το 80%, ζεσταίνεται η θήκη του.
Για αυτό τη λόγο μου άρεσε το ESR όπως το πρότεινες.
Με χαλάνε 2 πράγματα όμως. Η τιμή του και πως χρειάζεται έξτρα τη βάση φόρτισης του watch ήτοι αλλά 35-40€.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Magsafe Charging Station, 3 in 1 Wireless Charger Station Wireless Charging Station Apple Watch and iPhone Charger with MagSafe for iPhone 14, 13 + Apple Watch + AirPods, with 18W QC 3.0 Adapter: Amazon.de: Electronics & Photo

Είχα πάρει αυτόν και είναι πολύ καλός, η θερμοκρασία από τα logs δεν ανεβαίνει πέρα από τους 33 °C πολύ λίγες φορές  < 35 °C που θεωρείται επικίνδυνο. Συνήθως είναι γύρω στους 28 °C. Ωστόσο ίσως άλλες μάρκες να είναι πιο καλές.

 

**Το φορτίζω χωρίς θήκη γιατί δεν μου αρέσουν.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Magsafe Charging Station, 3 in 1 Wireless Charger Station Wireless Charging Station Apple Watch and iPhone Charger with MagSafe for iPhone 14, 13 + Apple Watch + AirPods, with 18W QC 3.0 Adapter: Amazon.de: Electronics & Photo
Είχα πάρει αυτόν και είναι πολύ καλός, η θερμοκρασία από τα logs δεν ανεβαίνει πέρα από τους 33 °C πολύ λίγες φορές  < 35 °C που θεωρείται επικίνδυνο. Συνήθως είναι γύρω στους 28 °C. Ωστόσο ίσως άλλες μάρκες να είναι πιο καλές.
 
**Το φορτίζω χωρίς θήκη γιατί δεν μου αρέσουν.

Χωρίς ανεμιστηρακι, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, YpNoS said:


Χωρίς ανεμιστηρακι, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστά, τα περισσότερα δεν έχουν έτσι και αλλιώς.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites


Η τιμή του και πως χρειάζεται έξτρα τη βάση φόρτισης του watch ήτοι αλλά 35-40€.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Είσαι σίγουρος ότι πάει έξτρα η βάση για το ρολόι;

Edit:Άκυρο τώρα το κατάλαβα.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Στο wifi της δουλειάς μου αποσυνδέεται συνεχώς το τηλέφωνο. Αλλά όταν λέμε συνεχώς εννοούμε ανά ένα δευτερόλεπτο. Ουσιαστικά δεν μπαίνει στο δίκτυο. Το προηγούμενο μου (OnePlus) δεν είχε κανένα θέμα. Επίσης όλα τα android των συναδέλφων δεν έχουν θέμα.. Έχω κάνει διάφορα στις ρυθμίσεις που είδα από βίντεο YouTube αλλά τπτ.. Υπαρχει καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Στο wifi της δουλειάς μου αποσυνδέεται συνεχώς το τηλέφωνο. Αλλά όταν λέμε συνεχώς εννοούμε ανά ένα δευτερόλεπτο. Ουσιαστικά δεν μπαίνει στο δίκτυο. Το προηγούμενο μου (OnePlus) δεν είχε κανένα θέμα. Επίσης όλα τα android των συναδέλφων δεν έχουν θέμα.. Έχω κάνει διάφορα στις ρυθμίσεις που είδα από βίντεο YouTube αλλά τπτ.. Υπαρχει καμία λύση?

Αν έχετε υψηλό κανάλι στα 2.4 ίσως για αυτό. Δοκιμάστε άλλο κανάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2023 at 5:57 ΜΜ, waeo said:

[...] η θερμοκρασία από τα logs δεν ανεβαίνει πέρα από τους 33 °C [...]

Πως βλέπεις τα Logs για τη θερμοκρασία ; 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SkenaDena said:

Πως βλέπεις τα Logs για τη θερμοκρασία ; 

https://www.gadgets360.com/how-to/features/iphone-battery-charge-cycle-analytics-data-log-step-by-step-guide-tutorial-2451348/amp
 

Ένας πιο απλός τρόπος είναι αυτός απλώς ψάχνεις για temperature. Εμένα με βολεύει άλλoς τρόπος απευθείας από το κινητό αλλά είναι περισσότερο χρονοβόρος. 

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 19/5/2023 at 1:59 ΜΜ, vtag said:

Περάσατε την 16.5?

Παρατηρείτε κάποια αλλαγή? 

Τίποτα....

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, nikos523 said:

Νέο pride wallpaper..

Πολύ υποστήριξη σε αυτό το θέμα, Tim Cook γαρ....

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για πείτε καμία γνώμη, 

Εχω 2 φορτιστές ο ένας anker nano 20watt και ο άλλος anker nano 30watt με ποιον πιστεύετε να φορτίζω για καλή υγεία μπαταρίας. 

Υποψιν το 13 pro max υποστηρίζει 27watt, να το φορτιζω με τον 30 watt ή με τον 20 watt για πιο safe?????? 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία γνώμη, 
Εχω 2 φορτιστές ο ένας anker nano 20watt και ο άλλος anker nano 30watt με ποιον πιστεύετε να φορτίζω για καλή υγεία μπαταρίας. 
Υποψιν το 13 pro max υποστηρίζει 27watt, να το φορτιζω με τον 30 watt ή με τον 20 watt για πιο safe?????? 

Δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο το 30w ή το 20w, έχω δει βίντεο με μετρήσεις που όσα watt φορτιστή και αν βάλεις το 13pro max φορτίζει με 20w αν δεν κάνω λάθος. Εγώ στο 13αρι έκανα πλήρης φορτίσεις (εννοώ μέχρι 100%) & όταν το πούλησα μετά από 9 μήνες είχα υγεία μπαταρίας 90% χωρίς ιδιαίτερο ξελιγωμα του κινητού. Τώρα στο 14pro max αγόρασα ένα smart plug & το φορτίζω από το 30% περίπου μεχρι το 92% +-2%. Έχω το 14 περίπου 6 μήνες και είναι η υγεία στο 100%. Εγώ φορτιζω με αυτόν εδώ

https://www.skroutz.gr/s/25825425/Anker-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-A-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-C-60W-Power-Delivery-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C%CF%82-PowerPort-Atom-III.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Η Θύρα η type c που χρησιμοποιώ βγάζει 45w.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα βίντεο σε ήσυχο περιβάλλον και όταν το βάζω να παίξει ακούγεται θόρυβος από το μικρόφωνο. 

Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, δοκίμασα να τραβήξω 4Κ μπας και παίζει ρόλο αλλά τα ίδια! 

Να το πάω σέρβις? 

Εν τω μεταξύ επειδή είναι τιμολόγιο μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι 2ο έτος εγγύησης.

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένο σε δίκτυο μπορούμε μόνο με rsim η μπορούμε να ζητήσουμε στην vodafone να μας το ανοίξει? Αν έχουμε rsim σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να αλλάζουμε rsim?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα βίντεο σε ήσυχο περιβάλλον και όταν το βάζω να παίξει ακούγεται θόρυβος από το μικρόφωνο. 
Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, δοκίμασα να τραβήξω 4Κ μπας και παίζει ρόλο αλλά τα ίδια! 
Να το πάω σέρβις? 
Εν τω μεταξύ επειδή είναι τιμολόγιο μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι 2ο έτος εγγύησης.

Ακούγεται αν το μεταφέρεις και σε πχ υπολογιστή;
Επίσης, κατά τη διάρκεια του βίντεο έκανες εναλλαγή στις κάμερες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2023 at 12:16 ΠΜ, YpNoS said:


Ακούγεται αν το μεταφέρεις και σε πχ υπολογιστή;
Επίσης, κατά τη διάρκεια του βίντεο έκανες εναλλαγή στις κάμερες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι ακούγεται και στον υπολογιστή. 

Δοκίμασα να βγάλω βίντεο και 4K 30/60fps και 1080p 30/60fps, κάποιες φορές ακούγεται ο θόρυβος και κάποιες όχι. 

Δοκίμασα να κλείσω από τις ρυθμίσεις και την εγγραφή στερεοφωνικού ήχου αλλά πάλι ακούγεται θόρυβος.  

Μόνο restore δεν έχω κάνει αν και θεωρώ ότι δεν είναι θέμα λογισμικού. 

Πάντως την συσκευή την προσέχω, δηλαδή δεν έχει ποτέ πέσιμο κάτω. 

Τι μπορώ να κάνω?

Να απαιτήσω από το σέρβις να το δεχτούν άσχετα από με το τιμολόγιο?;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 minutes ago, fotisbasm_ said:

Βγηκε εχτες η εκδοση 16.5.1 οσοι την περασαν ας που 2-3 λογια , για το εαν ολα καλα ή εχουμε κανενα θεμα

Την πέρασα χθες. Δεν είδα καμία αλλαγή σε τίποτα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, koutsis said:

Την πέρασα χθες. Δεν είδα καμία αλλαγή σε τίποτα...

Έγραφαν πιο παλιά ότι κάτι διορθώνει και δεν θα έχει battery drain, και θα έχει ακόμα καλύτερη μπαταρία, εάν παρατήρησε κάνεις κάτι ας το αναφέρει 

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί ενώ τραβάει βίντεο, φώτο ο γιος έχω ενεργοποιήσει το google photos να ανεβαίνουν εκεί ακόμα και με data δεν ανεβαίνει εάν δεν ανοίξεις την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...