Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά ναι. Αυτό εννοούσα. Θενξ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4cd439f3ace6724e19bb6a076f20b641.jpg
27068823e0e50db3f9e3dacd92ae3ea6.jpg

iPhone 13 Pro Max , 6 μηνών με 100% υγεία μπαταρίας στις ρυθμίσεις του iPhone και περασμένη την 16.3

Όσοι «φοβάστε» να προχωρήσετε σε αναβάθμιση σας παραθέτω τα στατιστικά τις μπαταρίας να δείτε πως τα πηγαίνει άψογα στην διαχείριση της !

(Όλη η χρήση της μπαταρίας που βλέπετε έγινε με 4g και καθόλου Wi-Fi που θα βοηθούσε στην εξοικονόμηση ακόμα περισσότερης μπαταρίας)


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk

Πως μπόρεσες να εξάγεις τα στατιστικά αυτά για τους κύκλους φόρτισης; κάποια εφαρμογή;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, stapd_21 said:


Πως μπόρεσες να εξάγεις τα στατιστικά αυτά για τους κύκλους φόρτισης; κάποια εφαρμογή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλό μήνα,

Δεν είναι εφαρμογή , συντόμευση είναι.

Δες αυτό το βίντεο να καταλαβεις πως δουλεύει η συντόμευση αλλα και να δεις απο που θα την κατεβάσεις 

Edited by SkenaDena

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..σήμερα πήγαν να με καλέσουν στο facetime και  το "ονομα" "αριθμός" μου δεν υπήρχε στο facetime από το άλλο iPhone ενώ εγώ το έχω ενεργοποιημενο κανονικά..μετά από λίγο ψάξιμο να δω τι γίνεται δεν έβγαλα άκρη και το βράδυ πήρα το iPhone της γυναίκας μου  που μιλάμε συχνά και είδα ότι δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου αλλά το mail μου..στο δικο μου κινητό η γυναίκα μου εμφανίζεται κανονικά το όνομα της όπως την εχω αποθηκευμένη..στο δικό της εμφανίζεται το mail μου..στις ρυθμίσεις του facetime γράφει 'ειστε διαθέσιμος μέσω facetime στο' και από κάτω είναι το mail μου.. πως γινεται να το αλλάξω και να εμφανίζεται ο αριθμός μου?

Edited by Alexgold1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
46 minutes ago, Alexgold1 said:

Καλησπέρα στην ομάδα..σήμερα πήγαν να με καλέσουν στο facetime και  το "ονομα" "αριθμός" μου δεν υπήρχε στο facetime από το άλλο iPhone ενώ εγώ το έχω ενεργοποιημενο κανονικά..μετά από λίγο ψάξιμο να δω τι γίνεται δεν έβγαλα άκρη και το βράδυ πήρα το iPhone της γυναίκας μου  που μιλάμε συχνά και είδα ότι δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου αλλά το mail μου..στο δικο μου κινητό η γυναίκα μου εμφανίζεται κανονικά το όνομα της όπως την εχω αποθηκευμένη..στο δικό της εμφανίζεται το mail μου..στις ρυθμίσεις του facetime γράφει 'ειστε διαθέσιμος μέσω facetime στο' και από κάτω είναι το mail μου.. πως γινεται να το αλλάξω και να εμφανίζεται ο αριθμός μου?

Το έχεις δει αυτό; https://www.imore.com/how-to-manage-numbers-addresses-caller-id-facetime-iphone-ipad

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει και αυτό το άρθρο..το θέμα είναι όμως ότι εμένα στις ρυθμίσεις του facetime έχει μόνο το mail μου για να επιλέξω..

Στην μια φωτο ειναι το apple id που εχω ταυτοποιήσει το email μου και τον αριθμό μου.

Η άλλη φωτό ειναι από το facetime που μου βγάζει να επιλέξω μόνο το mail και οχι τον αριθμό μου..

D46CAAF7-4F91-4C68-BF6E-BC9AC747402A.jpeg

968C0587-E57B-4F58-BA0D-6313C3972519.jpeg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Alexgold1 said:

Ναι το έχω δει και αυτό το άρθρο..το θέμα είναι όμως ότι εμένα στις ρυθμίσεις του facetime έχει μόνο το mail μου για να επιλέξω..

Στην μια φωτο ειναι το apple id που εχω ταυτοποιήσει το email μου και τον αριθμό μου.

Η άλλη φωτό ειναι από το facetime που μου βγάζει να επιλέξω μόνο το mail και οχι τον αριθμό μου..

D46CAAF7-4F91-4C68-BF6E-BC9AC747402A.jpeg

968C0587-E57B-4F58-BA0D-6313C3972519.jpeg

Θα το κλείσεις από επάνω τον διακόπτη 

Κανε μετά μια επανεκκίνηση την συσκευή και ξανά κάνε ενεργοποίηση στο iMessage 

Για κάποιον λόγο στο πέταξε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Θα το κλείσεις από επάνω τον διακόπτη 

Κανε μετά μια επανεκκίνηση την συσκευή και ξανά κάνε ενεργοποίηση στο iMessage 

Για κάποιον λόγο στο πέταξε 

Το δοκίμασα και πάλι τιποτα..το κάνω επανεκκίνηση και μου βγάζει 'προεκυψε σφάλμα το iMessage δεν ενεργοποιήθηκε' πάταω οκ και μετά μου βγάζει πάλι από κάτω το email..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexgold1 said:

Το δοκίμασα και πάλι τιποτα..το κάνω επανεκκίνηση και μου βγάζει 'προεκυψε σφάλμα το iMessage δεν ενεργοποιήθηκε' πάταω οκ και μετά μου βγάζει πάλι από κάτω το email..

Ωχ μια φορά την είχα πατήσει κι εγώ έτσι 

Παρε τηλέφωνο στην εταιρία κινητής που έχεις και πες να στο φτιάξουν 

Μου είπε έπεσα Σας κάνω επανεκκίνηση τις υπηρεσίες σας παρακαλώ μπείτε ξανά σε 1-2 ώρες να δοκιμάσετε 

Μετα έγινε αμέσως η ενεργοποίηση του iMessage 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατασταση πάλι τίποτα..εν τω μεταξύ το iMessage δείχνει ενεργοποιημένο έχει από κάτω το mail και από κάτω γράφει αναμονή για ενεργοποίηση!

C2978939-5136-443A-B806-820FAAAAF7D6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ίντερνετ από που βγαίνεις;
Τραβάς από κάποιο άλλο;

Πάρε κι ένα τηλέφωνο στον πάροχο σου να δεις όπως είπε πιο πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, rebel1 said:

Ίντερνετ από που βγαίνεις;
Τραβάς από κάποιο άλλο;

Πάρε κι ένα τηλέφωνο στον πάροχο σου να δεις όπως είπε πιο πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τώρα κάνω hotspot από την άλλη μου συσκευή που έχω unlimited..περιμένω να κάνω την μια κάρτα esim και να τα έχω όλα σε ένα..Μίλησα με την Vodafone και μου είπαν ότι για ενεργοποιηθεί το iMessage πρεπει να έχω μέσα ελαχιστο υπόλοιπο 1€..εγώ δεν είχα λόγο ότι σε αυτήν την συσκευή έχω καρτοσυμβολαιο..θα μου προσθέσουν 1€ μου είπαν για να δοκιμάσω..

 

 

Edited by Alexgold1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά iphone.θα ας ζαλίσω μάλλον .στα gestures πάει πίσω μόνο κάνοντας τη κίνηση από την Αριστερή πλευρα.πως το ενεργοποιώ κ από τη δεξιά;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, greg2310 said:

Πρώτη φορά iphone.θα ας ζαλίσω μάλλον .στα gestures πάει πίσω μόνο κάνοντας τη κίνηση από την Αριστερή πλευρα.πως το ενεργοποιώ κ από τη δεξιά;

Δεν μπορείς να κάνεις από δεξιά. Γενικά εδώ ή φιλοσοφία είναι ότι τα περισσότερα πράγματα τα κάνεις όπως τα σχεδίασε η Apple και δεν σου δίνει επιλογές για τα πάντα όπως στο android!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Δεν μπορείς να κάνεις από δεξιά. Γενικά εδώ ή φιλοσοφία είναι ότι τα περισσότερα πράγματα τα κάνεις όπως τα σχεδίασε η Apple και δεν σου δίνει επιλογές για τα πάντα όπως στο android!

Άρχισα να βγάζω κάποια άκρη.ευχαριστω

1 hour ago, koutsis said:

Δεν μπορείς να κάνεις από δεξιά. Γενικά εδώ ή φιλοσοφία είναι ότι τα περισσότερα πράγματα τα κάνεις όπως τα σχεδίασε η Apple και δεν σου δίνει επιλογές για τα πάντα όπως στο android!

Άρχισα να βγάζω κάποια άκρη.ευχαριστω.

Κανένα τζαμάκι της προκοπής κ θήκη με προστασία καμερών κ τηλεφώνου ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, greg2310 said:

Κανένα τζαμάκι της προκοπής

Με σειρά προτίμησης… Torras, Flolab, Spigen, ESR.

2 ώρες πριν, greg2310 said:

θήκη με προστασία καμερών κ τηλεφώνου ;

H Nillkin βγάζει τέτοιες θήκες που προστατεύουν και την κάμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις την Νιλκιν.
Πάρε καλύτερα ξεχωριστή προστασία για τους φακούς από spigen η καλύτερα rhinoshield που είναι ξεχωριστά για κάθε φακό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους
Γιατί μετά την αναβάθμιση σε 16.3.1 κάποια focus mode έχουν θολό wallpaper ?
Παρατήρησα πως ανάμεσα στα 5-6 focus mode που έχω μόνο στο εργασία και στο μην ενοχλείτε (DND) το κάνει
Μπορώ να το αλλάξω κάπως ;3bc4ededc245295ee1e0c5b42c11d0af.jpg


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους
Γιατί μετά την αναβάθμιση σε 16.3.1 κάποια focus mode έχουν θολό wallpaper ?
Παρατήρησα πως ανάμεσα στα 5-6 focus mode που έχω μόνο στο εργασία και στο μην ενοχλείτε (DND) το κάνει
Μπορώ να το αλλάξω κάπως ;3bc4ededc245295ee1e0c5b42c11d0af.jpg


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk

Ρυθμίσεις, focus, options και βγάλε το Dim Lock Screen.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες φυσιολογικής καθημερινής χρήσης, η υγεία της μπαταρίας έπεσε στο 99%. Συνεχίζει να είναι θηρίο στον τομέα της μπαταρίας, όπως ήταν και την πρώτη μέρα που το πήρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, tasosathan said:

Μετά από 10 μήνες φυσιολογικής καθημερινής χρήσης, η υγεία της μπαταρίας έπεσε στο 99%. Συνεχίζει να είναι θηρίο στον τομέα της μπαταρίας, όπως ήταν και την πρώτη μέρα που το πήρα. 

Μη δίνεις σημασία σε αυτό το νούμερο, η εμπειρία χρήσης είναι ο καλύτερος μετρητής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Μη δίνεις σημασία σε αυτό το νούμερο, η εμπειρία χρήσης είναι ο καλύτερος μετρητής.

Πιο πολύ το ανέφερα γιατί μου έκανε θετική εντύπωση. Με το 12 Pro Max, στον χρόνο πάνω είχε πάει 94-95% και έπεφτε πολύ γρήγορα η υγεία (και αντίστοιχα η αυτονομία της συσκευής). Αντε στο επόμενο το 15αρι (με το καλό) να είναι τόσο καλή η αυτονομία όσο στο 13PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...