Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εδώ και περίπου ένα μήνα το iphone 13 pro της γυναίκας μου δεν δουλεύει όταν φορτίζει. Δεν μπορεί καν να το ξεκλειδώσει με σύρσιμο επάνω. Μόλις βγάλει τον φορτιστή όλα δουλεύουν κανονικά. Είναι ουσιαστικά άχρηστο όταν φορτίζει. Είναι στην 16.1.2 έκδοση. Κάνεις καμιά βοήθεια; Δεν έχω - είχα iPhone. Sorry αν έχει απαντηθεί.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 minutes ago, efbill said:

Καλησπέρα. Εδώ και περίπου ένα μήνα το iphone 13 pro της γυναίκας μου δεν δουλεύει όταν φορτίζει. Δεν μπορεί καν να το ξεκλειδώσει με σύρσιμο επάνω. Μόλις βγάλει τον φορτιστή όλα δουλεύουν κανονικά. Είναι ουσιαστικά άχρηστο όταν φορτίζει. Είναι στην 16.1.2 έκδοση. Κάνεις καμιά βοήθεια; Δεν έχω - είχα iPhone. Sorry αν έχει απαντηθεί.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο. Δοκιμασε αλλο καλωδιο και φορτιστή. Κανε μια εναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων αν δεν δουλεψει κατι αλλο.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο. Δοκιμασε αλλο καλωδιο και φορτιστή. Κανε μια εναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων αν δεν δουλεψει κατι αλλο.
Δοκίμασε άλλο καλώδιο. Φαντάζομαι έχετε κάνει επανεκκίνηση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις. Μόλις έκανε αναβάθμιση σε 16.2 και δεν άλλαξε κάτι :(
Το καλώδιο είναι το Μαμά και ο φορτιστής αυτός που χρησιμοποιεί από τότε που το πήρε. Είναι παρόμοιο με αυτό που περιγράφουν εδώ
https://discussions.apple.com/thread/253430061
Αν δείτε 1200+ άτομα αναφέρουν το ίδιο θέμα. Μάλιστα κάποιος λέει πως μαι μετά από επαναφορά δεν έστρωσε.
Φυσικά έχουμε κάνει αρκετές εοανεκκινησεις. Θα δοκιμάσω με άλλον φορτιστή.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βάλεις άλλο φορτιστή και καλώδιο μήπως κάτι από αυτά έχει διαρροή και σου δημιουργεί προβλήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτό το συνάντησα σε 12PM και ασύρματη φόρτιση σε μη mag φορτιστή. Το κινητό δεν ανταποκρινόταν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, Tasos19s said:

δοκίμασε να βάλεις άλλο φορτιστή και καλώδιο μήπως κάτι από αυτά έχει διαρροή και σου δημιουργεί προβλήματα 

Αυτό είναι το πιθανότερο. Το ότι κάποιος φορτιστής λειτουργούσε σωστά μέχρι τώρα, δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να χαλάσει στην πορεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Ο φορτιστής δημιουργούσε το πρόβλημα. Με άλλον που δοκίμασα όλα καλά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, efbill said:

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Ο φορτιστής δημιουργούσε το πρόβλημα. Με άλλον που δοκίμασα όλα καλά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν μου έκανες like όμως 

Μου έχει τύχει γι αυτό στο είπε να το κανείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα , καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

Σε 13 pro και 13 pro max , όσοι έχουν αναβαθμίσει σε iOS 16.2 είναι ευχαριστημένοι γενικά και από αυτονομία ειδικότερα ;

Να προχωρήσω σε αναβάθμιση των συσκευών που έχουμε στην οικογένεια ή να το καθυστερήσω ;

Ευχαριστώ   

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Montoya_f1 said:

Καλημέρα στην παρέα , καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

Σε 13 pro και 13 pro max , όσοι έχουν αναβαθμίσει σε iOS 16.2 είναι ευχαριστημένοι γενικά και από αυτονομία ειδικότερα ;

Να προχωρήσω σε αναβάθμιση των συσκευών που έχουμε στην οικογένεια ή να το καθυστερήσω ;

Ευχαριστώ   

Εννοείται να ανβαθμίσεις. Η μπαταρία ενώ με 16.1 επεφτε γρήγορα, με τη 16.2 είναι super.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην 16.1.2 που βρισκόμαστε αυτή την στιγμή σε 2 συσκευές 13 pro max και μια  13 pro, η αυτονομία είναι εξαιρετική.

Οκ αφού φαντάζομαι αντίστοιχη ( αν όχι καλύτερη ) αντιλαμβάνομαι ότι είναι, θα προχωρήσω σε αναβάθμιση.

Διαβάζω οτι υπάρχουν πολλά προβλήματα ακόμη στα 14 pro ( κυρίως αυτονομίας ) στην 16.2 και το έχω καθυστερήσει .. 

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Montoya_f1 said:

Στην 16.1.2 που βρισκόμαστε αυτή την στιγμή σε 2 συσκευές 13 pro max και μια  13 pro, η αυτονομία είναι εξαιρετική.

Οκ αφού φαντάζομαι αντίστοιχη ( αν όχι καλύτερη ) αντιλαμβάνομαι ότι είναι, θα προχωρήσω σε αναβάθμιση.

Διαβάζω οτι υπάρχουν πολλά προβλήματα ακόμη στα 14 pro ( κυρίως αυτονομίας ) στην 16.2 και το έχω καθυστερήσει .. 

Φίλε μου σε ολες τις εκδόσεις και σε όλα τα λειτουργικά αν ψάξεις στο google θα διαβάσεις για προβλήματα! Πάντα βάζε την τελευταία έκδοση και μην αγχώνεσαι...

Εμενα π.χ. στη 16.1.2 επεφτε πιο γρήγορα η μπαταρία. Ο καθε ενας εχει διαφορετικες εμπειρίες

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην 16.1.2 που βρισκόμαστε αυτή την στιγμή σε 2 συσκευές 13 pro max και μια  13 pro, η αυτονομία είναι εξαιρετική.
Οκ αφού φαντάζομαι αντίστοιχη ( αν όχι καλύτερη ) αντιλαμβάνομαι ότι είναι, θα προχωρήσω σε αναβάθμιση.
Διαβάζω οτι υπάρχουν πολλά προβλήματα ακόμη στα 14 pro ( κυρίως αυτονομίας ) στην 16.2 και το έχω καθυστερήσει .. 

13pro max η γυναίκα και 14pro max εγώ. Με 16.2 και τα δύο, της γυναίκας πάει καλύτερα συνολικά, απλώς το δικό μου έχει και esim πάνω οπότε είναι λογικό να έχει αυξημένη κατά λίγο διάρκεια το 13...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebel1 said:


13pro max η γυναίκα και 14pro max εγώ. Με 16.2 και τα δύο, της γυναίκας πάει καλύτερα συνολικά, απλώς το δικό μου έχει και esim πάνω οπότε είναι λογικό να έχει αυξημένη κατά λίγο διάρκεια το 13...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το δικό μου έχει 2 κάρτες ( esim προσωπική + sim από την εταιρία στην οποία εργάζομαι) και πάλι τα πηγαίνει πολύ καλά από αυτονομία στην 16.1.2. 

Αν έχω την αντίστοιχη στην 16.2  ( αν όχι καλύτερη ) θα είμαι ευχαριστημένος.. 

οκ Ευχαριστώ θα προχωρήσω το βράδυ στις αναβαθμίσεις.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2023 at 9:47 ΠΜ, Montoya_f1 said:

Το δικό μου έχει 2 κάρτες ( esim προσωπική + sim από την εταιρία στην οποία εργάζομαι) και πάλι τα πηγαίνει πολύ καλά από αυτονομία στην 16.1.2. 

Αν έχω την αντίστοιχη στην 16.2  ( αν όχι καλύτερη ) θα είμαι ευχαριστημένος.. 

οκ Ευχαριστώ θα προχωρήσω το βράδυ στις αναβαθμίσεις.

Καλησπέρα, να αναβαθμίσω και εγώ το 13 pm από την 16.0.3? Η μπαταρία είναι σκυλί σε αυτή την έκδοση..

Freya
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κανείς δε θα σου πει με σιγουριά πως θα ανταποκριθεί η συσκευή σου στην αναβάθμιση. Η αλήθεια είναι ότι η τελευταία έκδοση είναι μια χαρά από άποψη αυτονομίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2023 at 2:41 ΜΜ, evi37 said:

Καλησπέρα, να αναβαθμίσω και εγώ το 13 pm από την 16.0.3? Η μπαταρία είναι σκυλί σε αυτή την έκδοση..

Καλησπέρα,

Το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ,  μέχρι που ακολούθησα τις συμβουλές των φίλων εδώ και προχώρησα στην αναβάθμιση.

Είναι η τρίτη ημέρα σήμερα με την νέα έκδοση και δεν βλέπω κάποια διαφορά. Είναι και πάλι εξαιρετική η αυτονομία ( ίδια με πριν αν όχι καλύτερη.. ).

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, evi37 said:

iOS 16.3 is out! Θα γράψω εντυπώσεις σε μερικές μέρες.

Πες μας αλλιώς δεν την κάνω, να γίνει καμία βλακεία πάλι με την μπαταρία και να τρέχουμε!!

Χειρότερη κι από Android κατήντησε η Apple πια!!

Link to comment
Share on other sites

4cd439f3ace6724e19bb6a076f20b641.jpg
27068823e0e50db3f9e3dacd92ae3ea6.jpg

iPhone 13 Pro Max , 6 μηνών με 100% υγεία μπαταρίας στις ρυθμίσεις του iPhone και περασμένη την 16.3

Όσοι «φοβάστε» να προχωρήσετε σε αναβάθμιση σας παραθέτω τα στατιστικά τις μπαταρίας να δείτε πως τα πηγαίνει άψογα στην διαχείριση της !

(Όλη η χρήση της μπαταρίας που βλέπετε έγινε με 4g και καθόλου Wi-Fi που θα βοηθούσε στην εξοικονόμηση ακόμα περισσότερης μπαταρίας)


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

4cd439f3ace6724e19bb6a076f20b641.jpg
27068823e0e50db3f9e3dacd92ae3ea6.jpg

iPhone 13 Pro Max , 6 μηνών με 100% υγεία μπαταρίας στις ρυθμίσεις του iPhone και περασμένη την 16.3

Όσοι «φοβάστε» να προχωρήσετε σε αναβάθμιση σας παραθέτω τα στατιστικά τις μπαταρίας να δείτε πως τα πηγαίνει άψογα στην διαχείριση της !

(Όλη η χρήση της μπαταρίας που βλέπετε έγινε με 4g και καθόλου Wi-Fi που θα βοηθούσε στην εξοικονόμηση ακόμα περισσότερης μπαταρίας)


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk

Εξαιρετικά νούμερα, άλλωστε το 13 ΡΜ είναι κορυφή στην αυτονομία, ακόμα και σε σχέση με το 14 ΡΜ.

Ωστόσο αυτό που βλέπω από τους διακόπτες σου είναι διαφορετικοί από τους δικούς μου.

eba2a361fe97026fa7656be7d780f08a.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bill_viper said:


Εξαιρετικά νούμερα, άλλωστε το 13 ΡΜ είναι κορυφή στην αυτονομία, ακόμα και σε σχέση με το 14 ΡΜ.

Ωστόσο αυτό που βλέπω από τους διακόπτες σου είναι διαφορετικοί από τους δικούς μου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι ακριβως εννοείς για τους διακόπτες ; το οτι έχουν το I και το O ; 

Αυτο μπορείς να το ενεργοποιήσεις να φαίνεται και στο δικό σου τηλέφωνο 

Ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα - Οθόνη και μεγεθος κειμένου - Ετικέτες ενεργοποίησης 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...