Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι απάντησε και ο @Tasos19s από πάνω.Το ξέρω ότι γίνεται αυτό εδώ και πολλά χρόνια.Εγώ όμως θα φύγω από Κρήτη την άλλη εβδομαδα και θα φτάσω μέχρι Ορεστιάδα οδικώς.Ποιους χάρτες να κατεβάσω για να είμαι σίγουρος?

Όλη την Ελλάδα θα κατεβάσεις ή όλη την Ευρώπη όπως και με όλα τα GPS. Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 7/12/2022 at 12:18 ΜΜ, vtag said:

Παρατηρώ ότι όταν αφαιρώ το 13PMax μου από τον φορτιστή μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακούγεται ένα πολύ σιγανό τσακ σαν να κουνιέται πχ κάτι από τους φακούς της κάμερας. Από τα ηχεία δεν είναι σίγουρα,και είναι πολύ κουλό. Βέβαια είναι ανεπαίσθητο και θα ακουστεί μόνο σε απόλυτα ήσυχο περιβάλλον. 

Παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα? Έχει νόημα να τρέχω για κάτι τέτοιο στο σέρβις το τηλέφωνο? 

Μήπως είναι κάποιο τσεκ που κάνει κάθε φορά μετά την φόρτιση για λόγους ασφαλείας?

Ανοιγοκλεισα μερικές φορές την κάμερα και κατάφερα να ακούσω αυτό το κλικ ξανά, μάλλον μπορεί να ακούγεται το optic image stabilization ή κάτι τέτοιο! 

Δεν ασχολούμαι άλλο θα τρελαθώ στο τέλος!! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vtag said:

Ανοιγοκλεισα μερικές φορές την κάμερα και κατάφερα να ακούσω αυτό το κλικ ξανά, μάλλον μπορεί να ακούγεται το optic image stabilization ή κάτι τέτοιο! 

Δεν ασχολούμαι άλλο θα τρελαθώ στο τέλος!! 😂😂

Αν δεν βρίσκεις κάποιο πρόβλημα μην ασχολείσαι 

Επισης σύγκρινε το με μια άλλη ίδια συσκευή πχ κάποιου φίλου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, vtag said:

Ανοιγοκλεισα μερικές φορές την κάμερα και κατάφερα να ακούσω αυτό το κλικ ξανά, μάλλον μπορεί να ακούγεται το optic image stabilization ή κάτι τέτοιο! 

Δεν ασχολούμαι άλλο θα τρελαθώ στο τέλος!! 😂😂

Φυσιολογικό είναι, μην ασχολείσαι περεταίρω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να παραθέσω ένα προβληματισμό μου πιο πολύ για να δω αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος παρά να το θέσω σαν πρόβλημα. Περνώντας την 16.1.1 η υγεία της μπαταρίας μου έπεσε μια μονάδα από το 97% στο 96%. Μια εβδομάδα μετά περνώντας την 16.1.2 μου έπεσε άλλη μια μονάδα στο 95% χωρίς να αλλάξω κάτι με τον τρόπο φόρτισης μου ή οτιδήποτε άλλο. Δεν δίνω βάση στα νούμερα γιατί η μπαταρία βελτιώθηκε πολύ με την 16.1.2 αλλά έτσι για το γαμωτο το παρατήρησε και κανείς άλλος ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Hd1980 said:

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να παραθέσω ένα προβληματισμό μου πιο πολύ για να δω αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος παρά να το θέσω σαν πρόβλημα. Περνώντας την 16.1.1 η υγεία της μπαταρίας μου έπεσε μια μονάδα από το 97% στο 96%. Μια εβδομάδα μετά περνώντας την 16.1.2 μου έπεσε άλλη μια μονάδα στο 95% χωρίς να αλλάξω κάτι με τον τρόπο φόρτισης μου ή οτιδήποτε άλλο. Δεν δίνω βάση στα νούμερα γιατί η μπαταρία βελτιώθηκε πολύ με την 16.1.2 αλλά έτσι για το γαμωτο το παρατήρησε και κανείς άλλος ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και σε εμένα έπεσε μια μονάδα μετά τη 16.1.2 αλλά είναι και φυσικό να πέφτει με τον καιρό...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Hd1980 said:

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να παραθέσω ένα προβληματισμό μου πιο πολύ για να δω αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος παρά να το θέσω σαν πρόβλημα. Περνώντας την 16.1.1 η υγεία της μπαταρίας μου έπεσε μια μονάδα από το 97% στο 96%. Μια εβδομάδα μετά περνώντας την 16.1.2 μου έπεσε άλλη μια μονάδα στο 95% χωρίς να αλλάξω κάτι με τον τρόπο φόρτισης μου ή οτιδήποτε άλλο. Δεν δίνω βάση στα νούμερα γιατί η μπαταρία βελτιώθηκε πολύ με την 16.1.2 αλλά έτσι για το γαμωτο το παρατήρησε και κανείς άλλος ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τυχερός είσαι 

Σε άλλους πέφτει 4-5%

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι 
Σε άλλους πέφτει 4-5%

Είναι σφάλμα το οποίο θα διορθωθεί με κάποιο update ? Γιατί δεν γίνεται να διαβάσει ξαφνικά την μπαταρία σου 5% κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hd1980 said:


Είναι σφάλμα το οποίο θα διορθωθεί με κάποιο update ? Γιατί δεν γίνεται να διαβάσει ξαφνικά την μπαταρία σου 5% κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι σφάλμα 

Μπορει να μην έπεφτε όσο ήσουν με την προηγούμενη έκδοση 

Μολις έκανες αναβάθμιση κάμει κάτι σαν calibration και δείχνει άλλες τιμές 

Δεν είναι κάτι που δείχνει σωστά. Είτε πριν είτε τώρα μην το δίνεις πολύ σημασία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, Hd1980 said:

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να παραθέσω ένα προβληματισμό μου πιο πολύ για να δω αν το παρατήρησε και κάποιος άλλος παρά να το θέσω σαν πρόβλημα. Περνώντας την 16.1.1 η υγεία της μπαταρίας μου έπεσε μια μονάδα από το 97% στο 96%. Μια εβδομάδα μετά περνώντας την 16.1.2 μου έπεσε άλλη μια μονάδα στο 95% χωρίς να αλλάξω κάτι με τον τρόπο φόρτισης μου ή οτιδήποτε άλλο. Δεν δίνω βάση στα νούμερα γιατί η μπαταρία βελτιώθηκε πολύ με την 16.1.2 αλλά έτσι για το γαμωτο το παρατήρησε και κανείς άλλος ;;

Κάνε την χάρη στον εαυτό σου και μην ασχολείσαι καθόλου με αυτό το νούμερο που βγάζει το ποσοστό μπαταρίας. Είναι εντελώς ανούσιο…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 16.1.2 είναι καλύτερα για την μπαταρία σε σχέση με την 16.1.1 ή μια από τα ίδια;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pol2410 said:

Τελικά η 16.1.2 είναι καλύτερα για την μπαταρία σε σχέση με την 16.1.1 ή μια από τα ίδια;;

Προσωπικα για εμενα ειναι καλυτερα , δεν ειχα ιδιαιτερα θεματα βεβαια ουτε με την 16.1.1 

Αυριο νομιζω βγαινει η 16.2 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SkenaDena said:

Προσωπικα για εμενα ειναι καλυτερα , δεν ειχα ιδιαιτερα θεματα βεβαια ουτε με την 16.1.1 

Αυριο νομιζω βγαινει η 16.2 

Πως την βλέπεις την αυτονομία σε 16.2;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Αφού λέει αύριο βγαίνει… 

Αστειευομαι

Πολλοι δεν μπαίνουν και ρωτάνε μόλις βγαίνει η νέα έκδοση; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Tasos19s said:

Αν δεν βρίσκεις κάποιο πρόβλημα μην ασχολείσαι 

Επισης σύγκρινε το με μια άλλη ίδια συσκευή πχ κάποιου φίλου 

Ναι το κάνει και στου αδερφού μου το 13PMax άρα είναι φυσιολογικό!! 😅😅

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2022 at 6:11 ΜΜ, vtag said:

Ναι το κάνει και στου αδερφού μου το 13PMax άρα είναι φυσιολογικό!! 😅😅

Εντάξει ήταν ψιλό αναμενόμενο ότι δεν είναι πρόβλημα 

Εχουν κινητά μέρη οι κάμερες και λογικό κάτι να ακούγεται 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το airdrop σας δουλεύει γρήγορα; Εννοώ η μεταφορά αρχείων  γίνεται γρήγορα. Έχω την εντύπωση ότι σε μένα τουλάχιστον μεταξύ iPhone  και MacBook Air δεν είναι πολύ γρηγορότερο από το κλαδικό Bluetooth που χρησιμοποιούσα στο android. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το airdrop σας δουλεύει γρήγορα; Εννοώ η μεταφορά αρχείων  γίνεται γρήγορα. Έχω την εντύπωση ότι σε μένα τουλάχιστον μεταξύ iPhone  και MacBook Air δεν είναι πολύ γρηγορότερο από το κλαδικό Bluetooth που χρησιμοποιούσα στο android. 

Μάλλον κάποιο θέμα υπάρχει, γιατί έπρεπε να είναι εκατό φορές πιο γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
34 minutes ago, panoszavra said:

Το airdrop σας δουλεύει γρήγορα; Εννοώ η μεταφορά αρχείων  γίνεται γρήγορα. Έχω την εντύπωση ότι σε μένα τουλάχιστον μεταξύ iPhone  και MacBook Air δεν είναι πολύ γρηγορότερο από το κλαδικό Bluetooth που χρησιμοποιούσα στο android. 

Τι μεγέθη αρχείων μεταφέρεις; Λογικά δε θα έπρεπε να έχεις αυτή την εντύπωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Τι μεγέθη αρχείων μεταφέρεις; Λογικά δε θα έπρεπε να έχεις αυτή την εντύπωση.

Μια φωτογραφία 2 mb για παράδειγμα θα μου εμφανιστεί στο MacBook μετά από 10 sec αφ’οτου την στείλω από το iPhone 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία 2 mb για παράδειγμα θα μου εμφανιστεί στο MacBook μετά από 10 sec αφ’οτου την στείλω από το iPhone 

Μέσα σε 10 δευτερόλεπτα από την ώρα που πατάς accept στέλνεις κοντά στο μισό γίγα.
Ίσως για κάποιο λόγο δεν εμφανίζεται άμεσα η φωτό που στέλνεις.
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nikos523 said:


Μέσα σε 10 δευτερόλεπτα από την ώρα που πατάς accept στέλνεις κοντά στο μισό γίγα.
Ίσως για κάποιο λόγο δεν εμφανίζεται άμεσα η φωτό που στέλνεις.

Τι να πω. Η εμπειρία μου σε αυτό το κομμάτι δεν είναι όπως την περίμενα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Just now, panoszavra said:

Τι να πω. Η εμπειρία μου σε αυτό το κομμάτι δεν είναι όπως την περίμενα. 

Έκανες restart τις συσκευές; Εμένα δεν έστελνε καν από iPhone σε iPad, με νέα restart του iPhone λύθηκε. Πάνε οι εποχές που έπαιζαν απροβλημάτιστα 

Link to comment
Share on other sites

16.2 online


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...