Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει η αν αντιμετωπιζει καποιος αλλο χρηστης το ιδιο προβλημα με εμενα.Μετα την αναβαθμιση στην 16.1 αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα στο youtube το οποιο το εμφανιζει σε ανυποπτες στιγμες.Παταω να παιξει βιντεο και  λεει "παρουσιατηκε καποιο προβλημα Πατηστε για επαναληψη" με μαυρο φοντο πισω στο βιντεο.

Κλεινω ανοιγω το youtube, κλεινω εντελως την εφαρμογη απο την μνημη της συσκευης τιποτα. Ο μονος τροπος για να παιξει βιντεο μολις παρουσιασει αυτο  το προβλημα, ειναι να κλεισω την συσκευη εντελως και να την ξανα ανοιξω, μετα παιζει απροβληματιστα(ωσπου να το ξανα κανει καποιο στιγμη και μετα ξανα απενεργοποιηση κτλ). Εχει κανεις το ιδιο θεμα, η εστω γνωριζει καποιος πως μπορω να το λυσω, ειναι πολυ ενοχλητικο.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Reinstall την εφαρμογη την εκανες;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, manolog3 said:

Reinstall την εφαρμογη την εκανες;

Εννοείτε ήταν το πρωτο πράγμα που έκανα, αλλά δυστυχώς δεν έλυσε το πρόβλημα.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Pwpwpw said:

Εννοείτε ήταν το πρωτο πράγμα που έκανα, αλλά δυστυχώς δεν έλυσε το πρόβλημα.

Θα περιμένεις αναβάθμιση της εφαρμογής. 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Lippi said:

Login στην εφαρμογή έχεις κάνει;

Nαι εννοειτε, εχω κανει Log in στο youtube account μου

29 minutes ago, Tasos19s said:

Θα περιμένεις αναβάθμιση της εφαρμογής. 

Αυτο που με προβληματιζει εντονα ειναι οτι  μου φαινεται οτι το προβλημα το εχω μονο εγω και δεν ειναι "γενικευμενο" θεμα της 16.1, διοτι δεν εχω δει ουτε μια αναφορα για αυτο το προβλημα την στιγμη που εγω μετρω ηδη 3-4 αναγκαστικες επενεκκινησεις της συσκευες μεσα σε μολις μια εβδομαδα, γιατι απλα δεν μπορουσα να δω βιντεο στο youtube.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pwpwpw said:

Nαι εννοειτε, εχω κανει Log in στο youtube account μου

Αυτο που με προβληματιζει εντονα ειναι οτι  μου φαινεται οτι το προβλημα το εχω μονο εγω και δεν ειναι "γενικευμενο" θεμα της 16.1, διοτι δεν εχω δει ουτε μια αναφορα για αυτο το προβλημα την στιγμη που εγω μετρω ηδη 3-4 αναγκαστικες επενεκκινησεις της συσκευες μεσα σε μολις μια εβδομαδα, γιατι απλα δεν μπορουσα να δω βιντεο στο youtube.

Τα προβλήματα πάντα εμφανίζονται αλλά όχι σε όλους 

Για κάποιο λόγο έτυχε σε εσένα τώρα 

Μπορεί να έχει τύχει και στο εξωτερικό σε κάποιους και δεν το ξέρεις 

Θα περιμένεις αναβάθμιση δεν είναι κάτι που μπορείς να κανείς από τις ρυθμίσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 6:55 ΜΜ, Pwpwpw said:

Nαι εννοειτε, εχω κανει Log in στο youtube account μου

Αυτο που με προβληματιζει εντονα ειναι οτι  μου φαινεται οτι το προβλημα το εχω μονο εγω και δεν ειναι "γενικευμενο" θεμα της 16.1, διοτι δεν εχω δει ουτε μια αναφορα για αυτο το προβλημα την στιγμη που εγω μετρω ηδη 3-4 αναγκαστικες επενεκκινησεις της συσκευες μεσα σε μολις μια εβδομαδα, γιατι απλα δεν μπορουσα να δω βιντεο στο youtube.

Έχει 4-5 μέρες τώρα δεν το έχει εμφανίσει καθόλου το πρόβλημα αυτό στο YouTube , ίσως έγινε κάποιο update στο YouTube δεν ξέρω, η ουσία είναι ότι δειχνει  να έχει εξαλειφθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pwpwpw said:

Έχει 4-5 μέρες τώρα δεν το έχει εμφανίσει καθόλου το πρόβλημα αυτό στο YouTube , ίσως έγινε κάποιο update στο YouTube δεν ξέρω, η ουσία είναι ότι δειχνει  να έχει εξαλειφθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Έχεις ενεργή την αυτόματη αναβάθμιση εφαρμογών; 
Αν ναι τότε δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνεται στην συσκευή σου 

Εγω έχω κλειστή την επιλογή αυτήν. Κάθε τόσο αναβαθμισω κάποιες εφαρμογές χειροκίνητα αλλά ξέρω τι μου γίνεται εάν κάτι δεν πάει καλά. Έχω να ρίξω την ευθύνη στο συγκεκριμένο update μιας εφαρμογής 

Βεβαια ο καθένας δουλεύει την συσκευή του όπως θέλει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Έχεις ενεργή την αυτόματη αναβάθμιση εφαρμογών; 
Αν ναι τότε δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνεται στην συσκευή σου 

Εγω έχω κλειστή την επιλογή αυτήν. Κάθε τόσο αναβαθμισω κάποιες εφαρμογές χειροκίνητα αλλά ξέρω τι μου γίνεται εάν κάτι δεν πάει καλά. Έχω να ρίξω την ευθύνη στο συγκεκριμένο update μιας εφαρμογής 

Βεβαια ο καθένας δουλεύει την συσκευή του όπως θέλει 

Ναι αυτόματα κάνουν αναβαθμίσεις οι εφαρμογες. Μπορείς να αναφερεις   που υπάρχει η ρύθμιση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της αυτόματης ενημέρωσης των εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pwpwpw said:

Ναι αυτόματα κάνουν αναβαθμίσεις οι εφαρμογες. Μπορείς να αναφερεις   που υπάρχει η ρύθμιση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της αυτόματης ενημέρωσης των εφαρμογών;

Ρυθμίσεις/Apple store/ενημερώσεις εφαρμογών 

Κλεινοντας αυτό απλά γεμίζει ειδοποιήσεις η εφαρμογή Apple store ότι έχεις πχ 15 εφαρμογές για αναβάθμιση αλλά είτε μπαίνεις και πατάς ενημέρωση όλων είτε κανείς μια μια οποίες θέλεις 

Εμενα αυτό με βολεύει για τον λόγο που ανέφερα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω που την εχω αυτόματη την ενημέρωση αλλά πατάω εγω στις εφαρμογές και γίνονται 

Τι σοι αυτόματη αναρωτιέμαι μερικές φορες

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kyriakox said:

Εγω που την εχω αυτόματη την ενημέρωση αλλά πατάω εγω στις εφαρμογές και γίνονται 

Τι σοι αυτόματη αναρωτιέμαι μερικές φορες

 

Δεν γίνεται την ίδια μέρα η ενημέρωση εφαρμογών 

Περνανε κάποιες μέρες και γίνεται μόνη της 

Αν μπαίνεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα και κανείς ανανέωση θα δεις ότι εμφανίζει αναβαθμίσεις και απορείς γιατί δεν τις έχει κάνει 

Αν το αφήσεις τις κάνει μόνο του δεν ξέρω με πιο όμως χρονοδιάγραμμα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση απορία που έχω καιρό.  Στο μαμά πληκτρολόγιο χωρίς κάποια προσθήκη , γιατί στο 13 pro max αλλάζει το χρώμα αναλόγως το background πχ αν έχω στο WhatsApp πράσινο φόντο θα είναι πρασινο και το πληκτρολόγιο επειδή είναι σαν διαφάνεια ενώ στο 12 που έχω το χρώμα είναι είτε άσπρο είτε μαύρο αναλόγως το dark mode 

 

ευχαριστώ εξ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Προέρχομαι από android,υπάρχει τρόπος να αλλάξω το πληκτρολόγιο?Δεν με βολεύει καθόλου η διάταξη του ios.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, athanaso77 said:

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το Μείωση διαφάνειας στην Προσβασιμότητα;

1000 ευχαριστώ.  Βασικά το αντίθετο είχα γι αυτό έδειχνε τα χρώματα από το background 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, mparotsis said:

Προέρχομαι από android,υπάρχει τρόπος να αλλάξω το πληκτρολόγιο?Δεν με βολεύει καθόλου η διάταξη του ios.

 

https://www.gadgetreview.com/best-keyboards-for-iphone

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites


Να σαι καλά φίλε μου,με έσωσες,δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ με ζορίζει το πληκτρολόγιο του ios


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Να σαι καλά φίλε μου,με έσωσες,δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ με ζορίζει το πληκτρολόγιο του ios


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα.
Ξεκίνησα με swiftkey, που είχα και στο android, αλλά στο iOS δεν έχει καμία σχέση. Εκνευριστικά φτωχό σε λέξεις και επίσης δεν έχεις δυνατότητα να μετακινήσεις τον κέρσορα με κάποιο τρόπο. Επίσης δεν κατάφερα ποτέ να κάνω login στο λογαριασμό μου στο swiftkey, άρα δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσεις τις λέξεις σου.
Κατέληξα να χρησιμοποιώ το μαμά πληκτρολόγιο που είναι πλήρες σε λεξιλόγιο, συν ότι κρατώντας πατημένο το space μπορείς να μετακινήσεις τον κέρσορα. Επίσης έχω βάλει συντόμευση και το πλήκτρο του τόνου το έχω αντιστοιχήσει σε ερωτηματικό.
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, agpol07 said:


Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα.
Ξεκίνησα με swiftkey, που είχα και στο android, αλλά στο iOS δεν έχει καμία σχέση. Εκνευριστικά φτωχό σε λέξεις και επίσης δεν έχεις δυνατότητα να μετακινήσεις τον κέρσορα με κάποιο τρόπο. Επίσης δεν κατάφερα ποτέ να κάνω login στο λογαριασμό μου στο swiftkey, άρα δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσεις τις λέξεις σου.
Κατέληξα να χρησιμοποιώ το μαμά πληκτρολόγιο που είναι πλήρες σε λεξιλόγιο, συν ότι κρατώντας πατημένο το space μπορείς να μετακινήσεις τον κέρσορα. Επίσης έχω βάλει συντόμευση και το πλήκτρο του τόνου το έχω αντιστοιχήσει σε ερωτηματικό.

Αυτό το τελευταίο πως το εκανες ?

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft έχει παρατήσει το swift key στην τύχη του εδώ και χρόνια. Επίσης πρόσφατα ανακοίνωσε ότι σταματάει να το υποστηρίζει.

Σίγουρα το apple πληκτρολόγιο φαίνεται περίεργο στην αρχή αν δεν έχεις εμπειρία με iPhone αλλά συνηθίζεται όπως όλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...