Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μπορεί να το έδωσαν δοκιμαστικά αλλά μετά στις επόμενες να το αφαιρέσουν ξανά 

Όχι, θα έρθει κανονικά ως feature του iOS 16.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 1/8/2022 at 9:44 ΜΜ, vtag said:

Πόσοι κάτοχοι από εδώ έχετε σκοπό να αναβαθμιστεί στο 14 Pro/Max? 

Δεν φαίνεται να έχει σημαντικές αναβαθμίσεις και φέτος σε σχέση με το φετινό μοντέλο.

Το μόνο που θα ήθελα εάν δεν μας το δώσει θα είναι η AOD(always on display)!!

Καλησπέρα συνάδελφοι!.

Εγώ έβγαλα απ' το "συρτάρι" το XS αφού έδωσα μόλις το 13mini λόγω ανερχόμενης πρεσβυωπείας. Με κούραζε όλο και περισσότερο. Το XS όχι ακριβώς συρτάρι αλλά το είχα με το εταιρικό νούμερο. Από σήμερα έχω μόνο αυτό σε χρήση με δύο νούμερα για πρώτη φορά.

Ήθελα την άποψη σας για το αν θα ήταν φρόνιμο να πάρω ένα 13pro τώρα ή να περιμένω λίγο για το 14pro δεδομένου ότι το XS μου δεν έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα και μάλιστα πριν μερικούς μήνες άλλαξα και μπαταρία για να έχει τη μέγιστη δυνατή αυτονομία. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα συνάδελφοι!.

Εγώ έβγαλα απ' το "συρτάρι" το XS αφού έδωσα μόλις το 13mini λόγω ανερχόμενης πρεσβυωπείας. Με κούραζε όλο και περισσότερο. Το XS όχι ακριβώς συρτάρι αλλά το είχα με το εταιρικό νούμερο. Από σήμερα έχω μόνο αυτό σε χρήση με δύο νούμερα για πρώτη φορά.

Ήθελα την άποψη σας για το αν θα ήταν φρόνιμο να πάρω ένα 13pro τώρα ή να περιμένω λίγο για το 14pro δεδομένου ότι το XS μου δεν έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα και μάλιστα πριν μερικούς μήνες άλλαξα και μπαταρία για να έχει τη μέγιστη δυνατή αυτονομία. 

Αφού έχει το Xs, το κρατάς μέχρι να βγει το καινούριο. Εχις και τα 2 σου νούμερα, μια χαρά μέχρι το 14 ....

 

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα συνάδελφοι!.

Εγώ έβγαλα απ' το "συρτάρι" το XS αφού έδωσα μόλις το 13mini λόγω ανερχόμενης πρεσβυωπείας. Με κούραζε όλο και περισσότερο. Το XS όχι ακριβώς συρτάρι αλλά το είχα με το εταιρικό νούμερο. Από σήμερα έχω μόνο αυτό σε χρήση με δύο νούμερα για πρώτη φορά.

Ήθελα την άποψη σας για το αν θα ήταν φρόνιμο να πάρω ένα 13pro τώρα ή να περιμένω λίγο για το 14pro δεδομένου ότι το XS μου δεν έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα και μάλιστα πριν μερικούς μήνες άλλαξα και μπαταρία για να έχει τη μέγιστη δυνατή αυτονομία. 

Όχι ρε αδερφέ στο συρτάρι 

Εγώ ψάχνω να αγοράσω εδώ και πόσο καιρό το xs 

Εμφάνισε το στην αγορά μην το κρύβεις 

 

Περίμενε το 14 να δεις εάν σου αρέσει

Αν πάρεις τελικά το 13 θα είναι πιθανόν και κάποια λίγα χρήματα φτηνότερο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα συνάδελφοι!.

Εγώ έβγαλα απ' το "συρτάρι" το XS αφού έδωσα μόλις το 13mini λόγω ανερχόμενης πρεσβυωπείας. Με κούραζε όλο και περισσότερο. Το XS όχι ακριβώς συρτάρι αλλά το είχα με το εταιρικό νούμερο. Από σήμερα έχω μόνο αυτό σε χρήση με δύο νούμερα για πρώτη φορά.

Ήθελα την άποψη σας για το αν θα ήταν φρόνιμο να πάρω ένα 13pro τώρα ή να περιμένω λίγο για το 14pro δεδομένου ότι το XS μου δεν έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα και μάλιστα πριν μερικούς μήνες άλλαξα και μπαταρία για να έχει τη μέγιστη δυνατή αυτονομία. 

δε νομιζω οτι θα εχει καμια σπουδαια αναβαθμιση το 14αρι περαν απο την καμερα οπου θα αλλαξει αισθητηρα και ισως στην αρχη μεχρι να στρωσει να μην δουμε και καλυτερα αποτελεσματα. Προσωπικα θα το παρω ως φαν της τεχνολογιας αν και το 13αρι που εχω ειναι μολις 4 μηνων αλλα πραγματικα απο ο,τι διαβαζω δεν υπαρχει λογος για μεταβαση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Όχι ρε αδερφέ στο συρτάρι 

Εγώ ψάχνω να αγοράσω εδώ και πόσο καιρό το xs 

Εμφάνισε το στην αγορά μην το κρύβεις 

 

Περίμενε το 14 να δεις εάν σου αρέσει

Αν πάρεις τελικά το 13 θα είναι πιθανόν και κάποια λίγα χρήματα φτηνότερο 

Όχι βρε συρτάρι κυριολεκτικά. Απλά 2ο με πολύ πιο λίγη χρήση. Είναι το XS για συρτάρι; Πολύ κρίμα. Μου αρέσει πολύ όμως και μάλλον θα το κρατήσω, ακόμα και μετά την αγορά του επόμενου, μαζί με το 1ο SE που έχω. Αν αποφασίσω να το αποχωριστώ θα σε ειδοποιήσω 😉

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Θα περιμένω να δω το 14. Είναι το λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Microsoft Xbox headset με το καλώδιο.

Εάν παρω το Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter θα μου λειτουργεί συνδυαστικά με το μικρόφωνο ως handsfree (και για κλήσεις)  ή θα είναι μόνο ως ακουστικά για μουσική;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Microsoft Xbox headset με το καλώδιο.
Εάν παρω το Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter θα μου λειτουργεί συνδυαστικά με το μικρόφωνο ως handsfree (και για κλήσεις)  ή θα είναι μόνο ως ακουστικά για μουσική;

Με Arctis 9X που έχω στο Series X λειτουργούν για κλήσεις κανονικά (αυτά έχουν Bluetooth βέβαια).
Υποθετικά, θα έλεγα ότι θα λειτουργούν. Απλά αντί να περνάει ο ήχος ασύρματα θα γίνεται ενσύρματη. Από την άλλη επειδή δε βλέπω να το έχει δοκιμάσει και κανείς ούτε στο Reddit μάλλον θα πρέπει να κάνεις το Guinea pig..


Sent from my iPad using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper έχω μια υποψία πως Ο αντάπτορας θα είναι μόνον για τα ηχεία κ όχι για το μικρόφωνο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper έχω μια υποψία πως Ο αντάπτορας θα είναι μόνον για τα ηχεία κ όχι για το μικρόφωνο.

Είναι ένα πιθανό σενάριο κι αυτό. Μόνο με δοκιμή θα ξέρουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.. στο android ειχε επιλογή να απορριπτει ολες τις κλησεις από απορρητους αριθμούς. Στο iphone 13 pro max έχει κατι αντίστοιχο;;

Link to comment
Share on other sites

@bill_viper έχω μια υποψία πως Ο αντάπτορας θα είναι μόνον για τα ηχεία κ όχι για το μικρόφωνο.

Πιστεύω ο αντάπτορας θα είναι και για μικρόφωνο αφού κανονικά προορίζεται για ενσύρματα hands free. Ίσως όμως όμως να μην είναι συμβατός με το συγκεκριμένο headset αφού το iPhone δεν συνεργάζεται με όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

άλλος αντάπτορας που έχω, lightning σε 2 jack 1 για μικροφωνο και 1 για ακουστικά λειτουργεί κανονικά παντως.

 

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, filippos said:

Έχω το Microsoft Xbox headset με το καλώδιο.

Εάν παρω το Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter θα μου λειτουργεί συνδυαστικά με το μικρόφωνο ως handsfree (και για κλήσεις)  ή θα είναι μόνο ως ακουστικά για μουσική;

Εάν κατάλαβα καλά θέλεις να βάλεις αυτό τον έξτρα άσπρο ανταπτορα στο κινητό σου και εκεί πάνω να συνδέσεις ακουστικά με μικρόφωνο 

 

Ναι αυτό θα λειτουργήσει σωστά αφού για αυτό τον λόγο υπάρχει αυτός ο ανταπτορας 

 

Βρες από ένα φίλο να σου το δώσει να δοκιμάσεις αφού παλαιότερα όλα τα iPhone είχαν μέσα στο κουτί αυτό το αξεσουάρ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 ώρες πριν, akaliptos_haris said:

Έχω μια ερώτηση.. στο android ειχε επιλογή να απορριπτει ολες τις κλησεις από απορρητους αριθμούς. Στο iphone 13 pro max έχει κατι αντίστοιχο;;

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Το μόνο που υπάρχει είναι να αποκλείεις όσες κλήσεις βρίσκονται εκτός των επαφών σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δυστυχώς που ράγισε το πίσω τζαμι. Επειδή το κινητό είναι εντός εγγύησης και δεν θέλω να χασω και την αδιαβροχοποιηση κλπ γνωρίζει κανεις κόστος στο επίσημο σέρβις; Ή κάποια άλλη πρόταση δεκτη για το που να το πάω..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, Xristoste said:

Καλημέρα δυστυχώς που ράγισε το πίσω τζαμι. Επειδή το κινητό είναι εντός εγγύησης και δεν θέλω να χασω και την αδιαβροχοποιηση κλπ γνωρίζει κανεις κόστος στο επίσημο σέρβις; Ή κάποια άλλη πρόταση δεκτη για το που να το πάω..

Επικοινώνησε με Document για να πάρεις μια τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Xristoste said:

Καλημέρα δυστυχώς που ράγισε το πίσω τζαμι. Επειδή το κινητό είναι εντός εγγύησης και δεν θέλω να χασω και την αδιαβροχοποιηση κλπ γνωρίζει κανεις κόστος στο επίσημο σέρβις; Ή κάποια άλλη πρόταση δεκτη για το που να το πάω..

Θα σου πουν κάνα 350€ και θα αλλάξεις γνώμη 

Μην σου πουν ότι πρέπει να πάρεις άλλη συσκευή κιόλας. Έχουν μια παράξενη πολιτική με τις επισκευές 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, Tasos19s said:

Θα σου πουν κάνα 350€ και θα αλλάξεις γνώμη 

Μην σου πουν ότι πρέπει να πάρεις άλλη συσκευή κιόλας. Έχουν μια παράξενη πολιτική με τις επισκευές 

Στον φίλο που είχε ρωτήσει εδώ τις προάλλες που του είχε σπάσει το τζάμι της κάμερας, από iStorm του είχαν πει ότι αλλάζει ολόκληρη η πλάτη με κόστος 600 ευρώ! 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, athanaso77 said:

Στον φίλο που είχε ρωτήσει εδώ τις προάλλες που του είχε σπάσει το τζάμι της κάμερας, από iStorm του είχαν πει ότι αλλάζει ολόκληρη η πλάτη με κόστος 600 ευρώ! 

Ναι κάτι τέτοια τρελά θέλουν από όσο θυμάμαι κι εγώ 

 

Είχαμε πάρει τηλέφωνο για ακουστικό σε 11 pro max 

Μας είπαν αλλαγή μαζί με την οθόνη 

Κόστος 450€ 

Μετά αγόρασα ένα μόνος μου με 7€ και το έβαλα και όλες καλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έδωσα σε έναν φίλο μου το 13 Pro Max και επειδή έχει μείνει σε εποχές iPhone X με 3D Touch πίεζε παραπάνω την οθόνη για να βγουν τα υπομενού μέχρι να του το εξηγήσω πως πλέον δεν λειτουργεί έτσι. 

Δυνητικά μπορεί να πάθει κάτι η οθόνη από την περισσότερη πίεση? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, vtag said:

Δυνητικά μπορεί να πάθει κάτι η οθόνη από την περισσότερη πίεση? 

Όχι, δε θα έχει θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δύο λογαριασμούς outlook με επαφές μέσα στο κινητό, θέλω κάθε φόρα που πάω να αποθηκεύσω έναν αριθμό να διαλέγω σε ποιο λογαριασμό θα αποθηκευτεί. Γίνεται?

 

Όπως επίσης όταν μπαίνω σε μία επαφή δεν βλέπω σε ποιο account έχει αποθηκευτεί.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε πόσα mb καταναλώνουμε κάθε ημέρα εκτός από το να μηδενίζουμε τον μετρητή? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...