Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Παρατηρώ ένα θεματάκι. Έχω twin sim και όταν απενεργοποιώ το iPhone και μεταβαίνω στο android, με όσους έχω ξεκινήσει συνομιλία στο iPhone όχι μόνο δεν συνεχίζεται το android αλλά δεν λαμβάνω καν τα μηνύματά τους. Κατανοώ ότι έχει να κάνει με το iMessage αλλά πως το λύνω το θέμα:

Γι' αυτό ακριβώς τον λόγο έχω απενεργοποιήσει το iMessage γιατί είχα το ίδιο θέμα και δεν λάμβανα ποτέ σημαντικά μηνύματα παρά μόνο όταν ξανά άνοιγα το iPhone!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

autocomplete έχουν τα iPhone;τι εννοώ.. στο android στην εφαρμογή gov.gr wallet εκεί που λέει να βάλεις τους κωδικούς taxisnet πατώντας να γράψω έχοντας το SwiftKey σαν πληκτρολόγιο μου δείχνει τους κωδικούς τους πατάω και μπαίνω κατευθείαν. σε iPhone γίνεται να θυμάται τους κωδικούς;(οχι μόνο στην συγκεκριμένη εφαρμογή )

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

αυτός που σου στέλνει έχει iPhone?

Ναι. Μόνο έτσι υπάρχει πρόβλημα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος χρήστης του IPhone και παρατήρησα όταν μιλάω στο κινητό με κάποιον άλλον και πατήσω το πλαϊνό κουμπί on/off μου τερματίζει την κλήση. Το δοκίμασα τρεις φορές. Γίνεται να το αλλάξω;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, stixima said:

Είμαι καινούργιος χρήστης του IPhone και παρατήρησα όταν μιλάω στο κινητό με κάποιον άλλον και πατήσω το πλαϊνό κουμπί on/off μου τερματίζει την κλήση. Το δοκίμασα τρεις φορές. Γίνεται να το αλλάξω;

Απ'οτι διαβάζω θα προσθέσουν αυτήν την δυνατότητα στο iOS 16. Μέχρι τότε υπομονή. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, ilka71 said:

autocomplete έχουν τα iPhone;τι εννοώ.. στο android στην εφαρμογή gov.gr wallet εκεί που λέει να βάλεις τους κωδικούς taxisnet πατώντας να γράψω έχοντας το SwiftKey σαν πληκτρολόγιο μου δείχνει τους κωδικούς τους πατάω και μπαίνω κατευθείαν. σε iPhone γίνεται να θυμάται τους κωδικούς;(οχι μόνο στην συγκεκριμένη εφαρμογή )

Φυσικά. Το ίδιο το λειτουργικό έχει τη δυνατότητα να αποθηκεύει όλους τους κωδικούς οπουδήποτε κάνεις login.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoszavra said:

Ναι. Μόνο έτσι υπάρχει πρόβλημα. 

θα πεις σε αυτόν που σου στέλνει τα μηνύματα να πάει μέσα στις ρυθμίσεις και να ανοίξει μια επιλογή που λέει αποστολή ως SMS εάν το μήνυμα δεν παραδοθεί σαν iMessage 

Μετά αν εσύ δεν είσαι με το iPhone, θα σου στέλνει σαν SMS και φυσικά με την χρέωση του εκάστοτε παρόχου...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tasos19s said:

θα πεις σε αυτόν που σου στέλνει τα μηνύματα να πάει μέσα στις ρυθμίσεις και να ανοίξει μια επιλογή που λέει αποστολή ως SMS εάν το μήνυμα δεν παραδοθεί σαν iMessage 

Μετά αν εσύ δεν είσαι με το iPhone, θα σου στέλνει σαν SMS και φυσικά με την χρέωση του εκάστοτε παρόχου...

Σωστά τα λες. Αλλά άντε να το πεις αυτό σε όσους πελάτες έχουν  iPhone. Και είναι πλέον αρκετοί. 
Γι αυτό ειπα χαριτολογώντας « καταραμένο apple ecosystem » . Είναι έτσι δομημένο ώστε να σου κάνει την ζωή δύσκολη μόλις απομακρυνθείς από αυτό. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panoszavra said:

Σωστά τα λες. Αλλά άντε να το πεις αυτό σε όσους πελάτες έχουν  iPhone. Και είναι πλέον αρκετοί. 
Γι αυτό ειπα χαριτολογώντας « καταραμένο apple ecosystem » . Είναι έτσι δομημένο ώστε να σου κάνει την ζωή δύσκολη μόλις απομακρυνθείς από αυτό. 

από όσο θυμάμαι αυτή η επιλογή που σου λέω πάντα είναι ανοιχτή αν κάποιος δεν την πειράξει.

τι να πω έτσι δουλεύει το iPhone και έχει και λογική βέβαια.

εμένα με βολεύει να μην τα στέλνει sms γιατί παλιά όταν ο άλλος δεν είχε internet μου έφευγε σαν sms και με χρέωνε 

έχουν καταργηθεί τα sms σαν τροπος επικοινωνίας και η apple ειχε δειξει τον δρομο απο παλια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Tasos19s said:

από όσο θυμάμαι αυτή η επιλογή που σου λέω πάντα είναι ανοιχτή αν κάποιος δεν την πειράξει.

τι να πω έτσι δουλεύει το iPhone και έχει και λογική βέβαια.

εμένα με βολεύει να μην τα στέλνει sms γιατί παλιά όταν ο άλλος δεν είχε internet μου έφευγε σαν sms και με χρέωνε 

έχουν καταργηθεί τα sms σαν τροπος επικοινωνίας και η apple ειχε δειξει τον δρομο απο παλια 

Στην συνείδηση των περισσότερων το να στείλουν μήνυμα από το iPhone είναι σαν να στέλνουν μήνυμα από ένα Android κινητό. Λίγοι είναι αυτοί που γνωρίζουν πως το iMessage λειτουργεί σαν το Viber τρόπον τινά. 
Και όπως είπε και ο @vtag η λύση στην περίπτωση μου είναι η απενεργοποίηση του iMessage με ότι αρνητικό αυτό συνεπάγεται. 
 

Κάτι άλλο τώρα. Με την τελευταία αναβάθμιση τόσο στο iPhone όσο και στο MacBook , μου διορθώθηκε ένα πρόβλημα που είχα κατά τις ηλεκτρονικές πληρωμές όπου δεν μου εμφάνιζε την αποθηκευμένη κάρτα που είχα. Τώρα επιτέλους λειτουργεί όπως πρέπει. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panoszavra said:

Στην συνείδηση των περισσότερων το να στείλουν μήνυμα από το iPhone είναι σαν να στέλνουν μήνυμα από ένα Android κινητό. Λίγοι είναι αυτοί που γνωρίζουν πως το iMessage λειτουργεί σαν το Viber τρόπον τινά. 
Και όπως είπε και ο @vtag η λύση στην περίπτωση μου είναι η απενεργοποίηση του iMessage με ότι αρνητικό αυτό συνεπάγεται. 
 

Κάτι άλλο τώρα. Με την τελευταία αναβάθμιση τόσο στο iPhone όσο και στο MacBook , μου διορθώθηκε ένα πρόβλημα που είχα κατά τις ηλεκτρονικές πληρωμές όπου δεν μου εμφάνιζε την αποθηκευμένη κάρτα που είχα. Τώρα επιτέλους λειτουργεί όπως πρέπει. 

κι όμως το μεγαλύτερο πλήθος κόσμου δουλεύει τα iMessage 

δίκη σου άποψη ίσως είναι ότι πολλοί δεν το γνωριζουν

επίσης η λυση για απενεργοποίηση iMessage είναι πάλι κατα την δίκη σου κρίση 

κατα την δίκη μου θα είχα μόνο iPhone 

η θα έλεγα 2-3 απλά να ανοίξουν την επιλογή αποστολής ως SMS

ότι βολεύει τέλος πάντων τον καθένα εντάξει τι να κάνουμε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

κι όμως το μεγαλύτερο πλήθος κόσμου δουλεύει τα iMessage 

δίκη σου άποψη ίσως είναι ότι πολλοί δεν το γνωριζουν

επίσης η λυση για απενεργοποίηση iMessage είναι πάλι κατα την δίκη σου κρίση 

κατα την δίκη μου θα είχα μόνο iPhone 

η θα έλεγα 2-3 απλά να ανοίξουν την επιλογή αποστολής ως SMS

ότι βολεύει τέλος πάντων τον καθένα εντάξει τι να κάνουμε 

Δεν είπα ότι το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν δουλεύει το iMessage. Προφανώς και το δουλεύει αφού έχει iPhone. Είπα ότι θεωρώ πως λίγοι  έχουν ιδέα για το ότι το iMessage λειτουργεί με δεδομένα και όχι τον παραδοσιακό τρόπο των sms. 
 Και για μα μην παρεξηγηθώ, όλα όσα λέω είναι θέματα που εγώ αντιμετωπίζω και εννοείται πως κάποιους άλλους δεν αγγίζουν καν. Δεν χρησιμοποιούμε όλοι με τον ίδιο τρόπο τις συσκευές μας. 
Γι αυτό είμαστε εδώ να θέτουμε ερωτήματα για πράγματα που δεν ξέρουμε και να προσφέρουμε  λύσεις σε όσα γνωρίζουμε. 

 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι κάτοχοι από εδώ έχετε σκοπό να αναβαθμιστεί στο 14 Pro/Max? 

Δεν φαίνεται να έχει σημαντικές αναβαθμίσεις και φέτος σε σχέση με το φετινό μοντέλο.

Το μόνο που θα ήθελα εάν δεν μας το δώσει θα είναι η AOD(always on display)!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος δε θα κάνω αλλαγή. Συνήθως ανά δυο χρόνια κάνω. Αλλά και πάλι , αυτή τη φορά μπορεί να το κρατήσω και παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

υπερκαλυμμένος με την μπαταρια του, δυσκολα θα κανω την μεταβαση στο καινουργιο. Του χρονου και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, vtag said:

Πόσοι κάτοχοι από εδώ έχετε σκοπό να αναβαθμιστεί στο 14 Pro/Max? 

Δεν φαίνεται να έχει σημαντικές αναβαθμίσεις και φέτος σε σχέση με το φετινό μοντέλο.

Το μόνο που θα ήθελα εάν δεν μας το δώσει θα είναι η AOD(always on display)!!

Μέχρι να ανακοινωθεί, οι περισσότεροι λένε ότι δε θα το αλλάξουν, αλλά μετά την ανακοίνωση ψάχνουν να δώσουν το δικό τους για να πάρουν το καινούργιο. Έχει η apple καταφέρει να το πετύχει αυτό στο πελατολόγιο της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο πρόγραμμα beta και στην σημερινή κυκλοφορία (beta 5) πρόσθεσαν επιτέλους το ποσοστό μπαταρίας στην πάνω μπαρα

D9B64DEC-0BD8-4830-B92E-0F3DC978EBE2.jpeg

4E9D456F-6F61-4623-A101-2DF65536B7A7.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chocbhed_6630 said:

Είμαι στο πρόγραμμα beta και στην σημερινή κυκλοφορία (beta 5) πρόσθεσαν επιτέλους το ποσοστό μπαταρίας στην πάνω μπαρα

D9B64DEC-0BD8-4830-B92E-0F3DC978EBE2.jpeg

4E9D456F-6F61-4623-A101-2DF65536B7A7.jpeg

Αλληλούια!!! (για εμάς που δεν έχουμε το max.)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλλιο αργα παρα ποτε θα πω εγω....μας εβγαλε την πιστη η apple με ενα τοσο μικρο θεμα που θα μπορουσε να το εχει λυσει απο εποχες iphone X. τεσπα....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mol said:

Θα το δώσει σε όλα τα iphone ή μόνο στο pro max?

 

(Ρωτάει ένας άσχετος από apple)

αγνωστο, apple ειναι αυτη, ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, mol said:

Θα το δώσει σε όλα τα iphone ή μόνο στο pro max?

 

(Ρωτάει ένας άσχετος από apple)

Στην iOS 16 beta 5, το νέο battery percentage option δεν είναι διαθέσιμο στα iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini και iPhone 13 mini.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Είμαι στο πρόγραμμα beta και στην σημερινή κυκλοφορία (beta 5) πρόσθεσαν επιτέλους το ποσοστό μπαταρίας στην πάνω μπαρα

D9B64DEC-0BD8-4830-B92E-0F3DC978EBE2.jpeg

4E9D456F-6F61-4623-A101-2DF65536B7A7.jpeg

Μπορεί να το έδωσαν δοκιμαστικά αλλά μετά στις επόμενες να το αφαιρέσουν ξανά 

Σίγουρα είναι και πολύ ψυχολογικό το θέμα και κατά την δική μου γνώμη καλύτερα που δεν υπάρχει 

Και στα Android κινητά που έχω τα δουλεύω έτσι χωρίς το ποσοστό γιατί όλη την ώρα το μάτι μου ήταν εκεί παλαιότερα και όλη την ώρα ψάχναμε στις ρυθμίσεις γιατί έπεσε 1% παραπάνω γιατί την νύχτα έπεσε 5% και μια τρέλα γενικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Είμαι στο πρόγραμμα beta και στην σημερινή κυκλοφορία (beta 5) πρόσθεσαν επιτέλους το ποσοστό μπαταρίας στην πάνω μπαρα

D9B64DEC-0BD8-4830-B92E-0F3DC978EBE2.jpeg

4E9D456F-6F61-4623-A101-2DF65536B7A7.jpeg

Επιτελους, εχω βαρεθει να νομιζω οτι εχω 40 κα να εχω 25% πχ! 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα… πρώτον δεν το βλέπω καν το νούμερο και δεύτερον δεν το χρειάζομαι!
Το 13 max βγάζει άνετα την ημέρα με πάνω από 40%….


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...