Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, vtag said:

Για να δούμε θα μας δώσει το AOD feature και σε εμάς ή θα πει κλασικά μπορούν να το υποστηρίξουν μόνο τα νέα μας μοντέλα? 

Τι είναι το AOD? Always on display ?

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 ώρες πριν, vtag said:

Για να δούμε θα μας δώσει το AOD feature και σε εμάς ή θα πει κλασικά μπορούν να το υποστηρίξουν μόνο τα νέα μας μοντέλα? 

Θα πουν ότι δεν το υποστηρίζει το hardware στα παλαιότερα μοντέλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 ώρες πριν, vtag said:

Για να δούμε θα μας δώσει το AOD feature και σε εμάς ή θα πει κλασικά μπορούν να το υποστηρίξουν μόνο τα νέα μας μοντέλα? 

Για να δούμε αν θα το δώσει γενικώς…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Για να δούμε αν θα το δώσει γενικώς…

Εγώ πιστεύω δεν θα το δώσει καθόλου. Αλλά αν 1 στις 10 το δώσει, θα είναι μόνο στο pro.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

AOD είτε το δώσει είτε δεν το δώσει δεν πεθάναμε κιόλας. 
Προτιμώ το double tap στην οθόνη και με βάση τα νέα δεδομένα που είδα στο 16 τις επιπλέων εμφανιζόμενες επιλογές. Στην τελική μην ξεχνάμε ότι εάν δώσει AOD στον μήνα θα ξεκινήσουμε το ότι η μπαταρία αυτό εκείνο το άλλο……..Πόσο καίει το AOD στην ώρα κλπ κλπ

Ψέματα;;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, pol2410 said:

AOD είτε το δώσει είτε δεν το δώσει δεν πεθάναμε κιόλας. 
Προτιμώ το double tap στην οθόνη και με βάση τα νέα δεδομένα που είδα στο 16 τις επιπλέων εμφανιζόμενες επιλογές. Στην τελική μην ξεχνάμε ότι εάν δώσει AOD στον μήνα θα ξεκινήσουμε το ότι η μπαταρία αυτό εκείνο το άλλο……..Πόσο καίει το AOD στην ώρα κλπ κλπ

Ψέματα;;

Σίγουρα καίει μπαταρία αλλά μια ειδοποίηση όπως έχουν τα άλλα κινητά πχ ένα led, ή ένα always on display σε γλιτώνει συνέχεια από το να πιάνεις το κινητό να δεις εάν έχεις κάποιο μήνυμα ή κάποια ειδοποίηση γενικά 

Βέβαια αν έχεις apple watch αυτό λύνεται αλλά δεν έχουν ολοι. 

Καλά θα ήταν να υπάρχει η επιλογή ώστε αν η συσκευή είναι μακριά, μόνο να την κοιτάξεις να ξέρεις εάν έχεις ειδοποίηση για κάτι που δεν είδες. Αλλιώς πρέπει συνέχεια να ανάβεις την οθόνη για να δεις όπως τόσα χρόνια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το μαμά πληκτρολόγιο σας βολεύει? 

Τουλάχιστον στην ελληνική γλώσσα μου φαίνεται παντελώς δύσχρηστο σε σχέση με το GBoard που δούλευα τόσα χρόνια και το κυριότερο μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχει το κόμμα σε βολικό σημείο και δε νομίζω ότι παίρνει κάποια παραμετροποίηση αυτό. 

Δοκίμασα και Swift Keyboard αλλά και εκεί έτσι είναι διαρρύθμιση.

Έχει κάποιος καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το πληκτρολόγιο της  δε το αλλάζω.

Για το κόμμα, σέρνεις το δάχτυλο από το «123» κουμπί στο κόμμα κι επανέρχεται αυτόματα στα γράμματα. Πολύ γρήγορα βάζεις κόμμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Ρε παιδιά το μαμά πληκτρολόγιο σας βολεύει? 

Τουλάχιστον στην ελληνική γλώσσα μου φαίνεται παντελώς δύσχρηστο σε σχέση με το GBoard που δούλευα τόσα χρόνια και το κυριότερο μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχει το κόμμα σε βολικό σημείο και δε νομίζω ότι παίρνει κάποια παραμετροποίηση αυτό. 

Δοκίμασα και Swift Keyboard αλλά και εκεί έτσι είναι διαρρύθμιση.

Έχει κάποιος καμία ιδέα?

Ήμουν στην θέση σου πριν λίγο καιρό. Σε πρώτη φάση είχα σκοπό να μείνω στις εφαρμογές της apple με το σκεπτικό ότι είναι πιο καλά optimised στο οικοσύστημα της. Σχετικά με το πληκτρολόγιο της apple ούτε εμένα με βόλεψε. Αλλά στην προσπάθεια μου να δουλέψω το gboard που είχα συνηθίσει, είδα ότι δεν μου δούλευε καλά όπως στην Android συσκευή που είχα πριν. Γύρισα ,λοιπόν, στο πληκτρολόγιο της apple αναγκαστικά. Μου λείπει όμως τρομερά το swipe που δεν υπάρχει στους ελληνικούς χαρακτήρες. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

απο εποχη 7plus χρησιμοποιω το swiftkey και δεν γυριζω στο μαμα πληκτρολογιο για κανενα λογο.

Link to comment
Share on other sites

 

42 minutes ago, panoszavra said:

Ήμουν στην θέση σου πριν λίγο καιρό. Σε πρώτη φάση είχα σκοπό να μείνω στις εφαρμογές της apple με το σκεπτικό ότι είναι πιο καλά optimised στο οικοσύστημα της. Σχετικά με το πληκτρολόγιο της apple ούτε εμένα με βόλεψε. Αλλά στην προσπάθεια μου να δουλέψω το gboard που είχα συνηθίσει, είδα ότι δεν μου δούλευε καλά όπως στην Android συσκευή που είχα πριν. Γύρισα ,λοιπόν, στο πληκτρολόγιο της apple αναγκαστικά. Μου λείπει όμως τρομερά το swipe που δεν υπάρχει στους ελληνικούς χαρακτήρες. 

SwiftKey βρε παιδιά! Το καλύτερο 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να γυρίσω σε iPhone μετά από 12 χρόνια! Υπάρχει adaway ή κάτι αντίστοιχο με το android που να κόβει από παντού τις διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να γυρίσω σε iPhone μετά από 12 χρόνια! Υπάρχει adaway ή κάτι αντίστοιχο με το android που να κόβει από παντού τις διαφημίσεις;

Θα πρότεινα Adguard Pro. (Με εξαίρεση το YouTube που δεν τις κόβει).
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το μαμά πληκτρολόγιο σας βολεύει? 
Τουλάχιστον στην ελληνική γλώσσα μου φαίνεται παντελώς δύσχρηστο σε σχέση με το GBoard που δούλευα τόσα χρόνια και το κυριότερο μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχει το κόμμα σε βολικό σημείο και δε νομίζω ότι παίρνει κάποια παραμετροποίηση αυτό. 
Δοκίμασα και Swift Keyboard αλλά και εκεί έτσι είναι διαρρύθμιση.
Έχει κάποιος καμία ιδέα?

Θέμα συνήθειας είναι.
Αν πας από android με Gboard ή Samsung keyboard στου iPhone είναι πραγματικά απάλευτο, δεν έχω λόγια πραγματικά για να περιγράψω ποσο σιχαμερό ένιωθα ότι είναι στην αρχή.
Μόλις συνηθίσεις φυσικά σου φαίνονται όλα τα υπόλοιπα περίεργα. Κρίμα πάντως που ασχολούνται με τα του hardware μόνο από EU μεριά (κοινό πρότυπο φόρτισης πχ) και όχι τόσο με software. Το layout τουλάχιστον στα μαμά πληκτρολόγια έπρεπε να είναι κοινό σε όλες τις πλατφόρμες και τα υπόλοιπα με ρυθμίσεις ή έξτρα εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Lippi said:


Θα πρότεινα Adguard Pro. (Με εξαίρεση το YouTube που δεν τις κόβει).

Προσοχή όμως… ανάλογα με τις εκδόσεις, μπορεί να προκαλέσει battery drain κατά καιρούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται όταν ανάβει η οθόνη να ΜΗΝ φαίνεται μέρος του περιεχομένου του μηνύματος;και τι θα λέει μετά εάν το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

πως γίνεται όταν ανάβει η οθόνη να ΜΗΝ φαίνεται μέρος του περιεχομένου του μηνύματος;και τι θα λέει μετά εάν το κάνουμε;

Ρυθμίσεις / γνωστοποιήσεις/ προεπισκοπηση 

Και βάλε ποτέ αν δεν θες να φαίνεται ποτέ.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το YouTube και διαφημίσεις υπάρχει τίποτα ;


Θέμα συνήθειας είναι.
Αν πας από android με Gboard ή Samsung keyboard στου iPhone είναι πραγματικά απάλευτο, δεν έχω λόγια πραγματικά για να περιγράψω ποσο σιχαμερό ένιωθα ότι είναι στην αρχή.
Μόλις συνηθίσεις φυσικά σου φαίνονται όλα τα υπόλοιπα περίεργα. Κρίμα πάντως που ασχολούνται με τα του hardware μόνο από EU μεριά (κοινό πρότυπο φόρτισης πχ) και όχι τόσο με software. Το layout τουλάχιστον στα μαμά πληκτρολόγια έπρεπε να είναι κοινό σε όλες τις πλατφόρμες και τα υπόλοιπα με ρυθμίσεις ή έξτρα εφαρμογές.

Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα του swiftkey / gboard στο iPhone?
Πχ περνάνε τα passwords και shortcuts που έχεις ορίσει κλπ;
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, toxotis70 said:

Για το YouTube και διαφημίσεις υπάρχει τίποτα ;

Μέσω safari είναι το ad guard pro. 

Αν εννοείς την εφαρμογή, δεν νομίζω να υπάρχει κάτι.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το puretuber που είναι ίδιο με το YouTube και δεν έχει διαφημίσεις . Κανείς σύνδεση με τον λογαριασμό που έχεις στο YouTube και είναι ακριβώς το ίδιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, toxotis70 said:

Δοκίμασα το swift key αλλά δεν έχει ελληνικά στη φωνητική πληκτρολόγηση...κρίμα.

Για φωνητική πληκτρολογηση χρησιμοποιείς αυτή της Apple. Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιησεις του SwiftKey.

 

3E3B4A42-568E-4B36-9160-364D63E5E972.jpeg

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, toxotis70 said:

Δοκίμασα το swift key αλλά δεν έχει ελληνικά στη φωνητική πληκτρολόγηση...κρίμα.

Σίγουρα δεν έχει; 

Στο android έχει πάντως, δεν ξέρω τι γίνεται σε περιβάλλον ios. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...