Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, bardull said:

Εχω το S21ultra και μου ριχνει περιπου 30%,ειμαι περιεργος αν το S22 ultra εχει μειωσει την διαφορα,δεν θελω αντιπαραθεση,ουτε τσακωμους,πληροφορια ψαχνω

 

συμφωνώ αλλά νομίζω ότι είναι απλά μια άχρηστη πληροφορία δεν επηρεάζει κάτι στην καθημερινή χρήση που κάνουμε στις συσκευές μας. να μου πεις αν έχει καλύτερη ποιότητα σήματος που παίζει μεγάλο ρόλο σε πολλά πράγματα να πω ναι ας ψάξουμε να δούμε μήπως κάποιος έχει κάνει σύγκριση.

σαν να ψάχνεις καρφίτσα στα άχυρα νομίζω δεν έχει ουσία σε τίποτα αυτή η διαφορά που μπορεί να έχουν μεταξύ τους οι 2 συσκευές 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα, στο iOS δεν μπορούμε να ορίσουμε διαφορετικούς ήχους στα notifications 3rd party apps? π.χ. θέλω άλλο sound για το Gmail, άλλο για το Instagram etc. Μου φαίνεται κουφό να μην παρέχεται μια τόσο απλή δυνατότητα.

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, JimZe said:

Καλημέρα, στο iOS δεν μπορούμε να ορίσουμε διαφορετικούς ήχους στα notifications 3rd party apps? π.χ. θέλω άλλο sound για το Gmail, άλλο για το Instagram etc. Μου φαίνεται κουφό να μην παρέχεται μια τόσο απλή δυνατότητα.

Μέσα πο τις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής διαλέγεις ήχο. Αν ο δημιουργος της εφαρμογής έχει βάλει τέτοια επιλογή.

Π.χ. στο Gmail υπάρχει επιλογή 

 

85526909-7E69-4260-B91D-B82C9E02CB87.jpeg

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, JimZe said:

Καλημέρα, στο iOS δεν μπορούμε να ορίσουμε διαφορετικούς ήχους στα notifications 3rd party apps? π.χ. θέλω άλλο sound για το Gmail, άλλο για το Instagram etc. Μου φαίνεται κουφό να μην παρέχεται μια τόσο απλή δυνατότητα.

Πολλά κουφά υπάρχουν στο ios 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω μια απορία. Όταν μου έρχεστε μήνυμα από το viber παρόλο που είναι κλειδωμένο το κινητό και έχω βάλει στις ρυθμίσεις στην επιλογή Προεπισκόπησης>ξεκλείδωτο μόνο συνεχίζει να μου δείχνει το όνομα που μου στέλνει μήνυμα ενώ στις άλλες εφαρμογές δεν το δείχνει μέχρι να ξεκλειδώσω την συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nk_46 said:

Καλημέρα σε όλους. Έχω μια απορία. Όταν μου έρχεστε μήνυμα από το viber παρόλο που είναι κλειδωμένο το κινητό και έχω βάλει στις ρυθμίσεις στην επιλογή Προεπισκόπησης>ξεκλείδωτο μόνο συνεχίζει να μου δείχνει το όνομα που μου στέλνει μήνυμα ενώ στις άλλες εφαρμογές δεν το δείχνει μέχρι να ξεκλειδώσω την συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω το έψαχνα αυτό σε έναν φίλο που ήθελε ακριβώς σαν εσένα να μην δείχνει το όνομα και δεν γινόταν τίποτα. Έτσι δουλεύει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έψαχνα αυτό σε έναν φίλο που ήθελε ακριβώς σαν εσένα να μην δείχνει το όνομα και δεν γινόταν τίποτα. Έτσι δουλεύει 

Ααααααα μάλιστα κατάλαβα. Θα πορευτούμε με αυτό Ευχαριστώ πολύ πάντως!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα του Viber. Είναι by far μία από τις πιο buggy εφαρμογές στο iOS. Επίσης, αν φοράς Apple Watch πολλές φορές θα δεις ότι δε σου δείχνει το μήνυμα στο ρολόι. Και λύνεται μόνο με μεταγενέστερο update της εφαρμογής.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πόση μπαταρία σας χάνει σε κατάσταση αναμονής? 

Είναι φυσιολογικό να το έχω βάλει σε πτήση και χωρίς να το ανοίξω καθόλου να χάσει σε 1 ημέρα 6-7%? 

Αντίστοιχα το ipad μου παίζει να χάσει 0-1% σε standby mode.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
58 minutes ago, vtag said:

Πόση μπαταρία σας χάνει σε κατάσταση αναμονής? 

Είναι φυσιολογικό να το έχω βάλει σε πτήση και χωρίς να το ανοίξω καθόλου να χάσει σε 1 ημέρα 6-7%? 

Αντίστοιχα το ipad μου παίζει να χάσει 0-1% σε standby mode.

Έχεις δει στις ρυθμίσεις τι είναι αυτό που μπορεί να «τρώει» τη μπαταρία στο iPhone; Αν και το νούμερο της κατανάλωσης δεν είναι παράλογο, δεδομένου ότι άλλο το μέγεθος της μπαταρίας στο iPhone και άλλο στο iPad.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, athanaso77 said:

Έχεις δει στις ρυθμίσεις τι είναι αυτό που μπορεί να «τρώει» τη μπαταρία στο iPhone; Αν και το νούμερο της κατανάλωσης δεν είναι παράλογο, δεδομένου ότι άλλο το μέγεθος της μπαταρίας στο iPhone και άλλο στο iPad.

επίσης σε πτήση μπορεί το bluetooth και το wifi να μενουν ανοιχτα δηλαδη ακομα και το voWIFI οποτε ισως κατι απο αυτα ευθυνεται στην καταναλωση αυτην

η σύγκριση με το iPad είναι εντελώς ανόμοια όπως είπες λόγω μεγεθών των μπαταριών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μου έβγαλε την 15.5 την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Hd1980 said:

Καλημέρα σε όλους, μου έβγαλε την 15.5 την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχει βγει εδώ και 15 μέρες περίπου. Είναι δοκιμασμένη και μια χαρά σε όλους τους τομείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Tasos19s said:

επίσης σε πτήση μπορεί το bluetooth και το wifi να μενουν ανοιχτα δηλαδη ακομα και το voWIFI οποτε ισως κατι απο αυτα ευθυνεται στην καταναλωση αυτην

η σύγκριση με το iPad είναι εντελώς ανόμοια όπως είπες λόγω μεγεθών των μπαταριών 

Είναι όλα κλειστά, τσεκαρισμενο! 

Πόση μπαταρία χάνατε εσείς σε αναμονή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

1-2 ερωτήσεις μια και ψάχνομαι για αγορά, που πολύ πιθανό να έχουν απαντηθεί αλλού, αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν μπορώ να διαβάσω τόσο μεγάλο όγκο περιεχομένου που υπάρχει στο φόρουμ, οπότε ζητώ συγγνώμη γι'αυτό

1)Oι τιμές στο bestprice είναι πάνω-κάτω 150 ευρώ χαμηλότερα σε σχέση με το skroutz. Υπάρχει κάποιος λόγος να μη γίνει αγορά από εκεί;

2)Πωλούνται σε αγγελίες διάφορα iPhone σφραγισμένα, αλλά χωρίς απόδειξη. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με την εγγύση; Ισχύει κανονικά από την ημερομηνία ενεργοποίησης χωρίς να ζητηθεί από το service η απόδειξη;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, giveway said:

1)Oι τιμές στο bestprice είναι πάνω-κάτω 150 ευρώ χαμηλότερα σε σχέση με το skroutz. Υπάρχει κάποιος λόγος να μη γίνει αγορά από εκεί;

2)Πωλούνται σε αγγελίες διάφορα iPhone σφραγισμένα, αλλά χωρίς απόδειξη. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με την εγγύση; Ισχύει κανονικά από την ημερομηνία ενεργοποίησης χωρίς να ζητηθεί από το service η απόδειξη;

Και στις δυο περιπτώσεις, έχεις κανονικά ένα χρόνο εγγύηση που παρέχεται κατευθείαν από την Apple και η οποία τίθεται σε έναρξη όταν ενεργοποιείται για πρώτη φορά η συσκευή. Δεν απαιτείται παραστατικό αγοράς σε αυτή τη περίπτωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 9:43 ΜΜ, giveway said:

Καλησπέρα σε όλους

1-2 ερωτήσεις μια και ψάχνομαι για αγορά, που πολύ πιθανό να έχουν απαντηθεί αλλού, αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν μπορώ να διαβάσω τόσο μεγάλο όγκο περιεχομένου που υπάρχει στο φόρουμ, οπότε ζητώ συγγνώμη γι'αυτό

1)Oι τιμές στο bestprice είναι πάνω-κάτω 150 ευρώ χαμηλότερα σε σχέση με το skroutz. Υπάρχει κάποιος λόγος να μη γίνει αγορά από εκεί;

2)Πωλούνται σε αγγελίες διάφορα iPhone σφραγισμένα, αλλά χωρίς απόδειξη. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με την εγγύση; Ισχύει κανονικά από την ημερομηνία ενεργοποίησης χωρίς να ζητηθεί από το service η απόδειξη;

 

Ευχαριστώ

Πηρα το 13αρι μου απο bestprice,κανενα θεμα δεν εχω. Μια χαρα είναι η συσκευη!

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ελέγξουμε από κάπου την θερμοκρασία που έχει ανεβάσει το τηλέφωνο? 

Σε Android γινόταν πολύ εύκολα και με πολλούς τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 4:34 ΜΜ, Nikolas14 said:

Πηρα το 13αρι μου απο bestprice,κανενα θεμα δεν εχω. Μια χαρα είναι η συσκευη!

 

Ευχήσου να μη χρειαστείς την εγγύηση του 2ου έτους..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικους μηνες συμβιωσης με το 13pro max αποφασισα να παω στο 13pro γιατι τελικα δεν μπορεσα ποτε να συνηθισω το μεγεθος του και ειδικα το βαρος του.

Εχω μια απλη ισως και αστεια ερωτηση, αλλα θα ηθελα την γνωμη σας σας για επιλογη χρωματος,

Ειμα αναμεσα σε silver και sierra blue, gold ειχα οποτε οχι παλι ιδιο, το καινουργιο Green δεν ειναι καθολου του γουστου μου και το graphite σχεδον εξαφανιzει την τριπλετα καμερων και προσωπικα με χαλαει αυυο (ενω σε καποιους αρεσει αυτο).

Οποτε μενει siera blue η silver, τι γνωμη εχετε ? Οσοι πηρατε το μπλε μηπως ειναι βαρετο απο ενα σημειο μετα? Μηπως κουραζει γιατι πιθανον ειναι δυσκολο να συνδιαστει χρωματκα με θηκες?

Υ.Γ 1 δεν εχω δεν ποτε σε κανενα καταστημα απο κοντα το λευκο

 

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας στο Viber και μόλις το πατάω κρασαρει η εφαρμογή. 

Το κάνει και σε εσάς;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Μετα απο μερικους μηνες συμβιωσης με το 13pro max αποφασισα να παω στο 13pro γιατι τελικα δεν μπορεσα ποτε να συνηθισω το μεγεθος του και ειδικα το βαρος του.

Εχω μια απλη ισως και αστεια ερωτηση, αλλα θα ηθελα την γνωμη σας σας για επιλογη χρωματος,

Ειμα αναμεσα σε silver και sierra blue, gold ειχα οποτε οχι παλι ιδιο, το καινουργιο Green δεν ειναι καθολου του γουστου μου και το graphite σχεδον εξαφανιzει την τριπλετα καμερων και προσωπικα με χαλαει αυυο (ενω σε καποιους αρεσει αυτο).

Οποτε μενει siera blue η silver, τι γνωμη εχετε ? Οσοι πηρατε το μπλε μηπως ειναι βαρετο απο ενα σημειο μετα? Μηπως κουραζει γιατι πιθανον ειναι δυσκολο να συνδιαστει χρωματκα με θηκες?

Υ.Γ 1 δεν εχω δεν ποτε σε κανενα καταστημα απο κοντα το λευκο

 

Το πιο ωραίο χρώμα όλων, πιο διαχρονικό, πιο clean, είναι το λευκό silver. Αν αποδεχτείς τα όποια hairlines συμβούν στο πλαίσιο, προχώρα με αυτό αλλιώς πάρε το SB. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Μετα απο μερικους μηνες συμβιωσης με το 13pro max αποφασισα να παω στο 13pro γιατι τελικα δεν μπορεσα ποτε να συνηθισω το μεγεθος του και ειδικα το βαρος του.

Εχω μια απλη ισως και αστεια ερωτηση, αλλα θα ηθελα την γνωμη σας σας για επιλογη χρωματος,

Ειμα αναμεσα σε silver και sierra blue, gold ειχα οποτε οχι παλι ιδιο, το καινουργιο Green δεν ειναι καθολου του γουστου μου και το graphite σχεδον εξαφανιzει την τριπλετα καμερων και προσωπικα με χαλαει αυυο (ενω σε καποιους αρεσει αυτο).

Οποτε μενει siera blue η silver, τι γνωμη εχετε ? Οσοι πηρατε το μπλε μηπως ειναι βαρετο απο ενα σημειο μετα? Μηπως κουραζει γιατι πιθανον ειναι δυσκολο να συνδιαστει χρωματκα με θηκες?

Υ.Γ 1 δεν εχω δεν ποτε σε κανενα καταστημα απο κοντα το λευκο

 

καθαρα προσωπικη σου επιλογή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Μετα απο μερικους μηνες συμβιωσης με το 13pro max αποφασισα να παω στο 13pro γιατι τελικα δεν μπορεσα ποτε να συνηθισω το μεγεθος του και ειδικα το βαρος του.

Εχω μια απλη ισως και αστεια ερωτηση, αλλα θα ηθελα την γνωμη σας σας για επιλογη χρωματος,

Ειμα αναμεσα σε silver και sierra blue, gold ειχα οποτε οχι παλι ιδιο, το καινουργιο Green δεν ειναι καθολου του γουστου μου και το graphite σχεδον εξαφανιzει την τριπλετα καμερων και προσωπικα με χαλαει αυυο (ενω σε καποιους αρεσει αυτο).

Οποτε μενει siera blue η silver, τι γνωμη εχετε ? Οσοι πηρατε το μπλε μηπως ειναι βαρετο απο ενα σημειο μετα? Μηπως κουραζει γιατι πιθανον ειναι δυσκολο να συνδιαστει χρωματκα με θηκες?

Υ.Γ 1 δεν εχω δεν ποτε σε κανενα καταστημα απο κοντα το λευκο

 

Το sierra blue είναι μακράν το πιο περιζήτητο φέτος. Κάνει κάτι ωραίους χρωματισμούς ανάλογα το φως και γενικώς είναι πολύ καλύτερο από το μπλε του προηγούμενου μοντέλου. Ωστόσο όπως ειπώθηκε ήδη, όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου. Προσωπικά προτιμώ την all time classic επιλογή του graphite επειδή ταιριάζει καλύτερα με τα skin και τις θήκες του γούστου μου, αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Τα κλασικά χρώματα πάντως, τα βαριέσαι δυσκολότερα σε σχέση με τα μοδάτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 12αρι το είχα λευκό, το 13pro max το είχα gold, και το graphite δεν μου αρέσει τοσο σε αυτες τις συσκευες επειδή κρυβει τα lens των καμερών που προσωπικα μου αρέσει να φαίνονται, ενώ έχει σχεδον αποφασίσει να πάω στο silver τελευταία στιγμή παρηγγειλα τελικά πριν λίγο το sb ως κάτι διαφορετικό γιατί λευκά μαύρα Χρυσα είχα πολλές φορές στο παρελθόν. Ελπιζω να δένει μια καμία θηκη σωστά και να μην το μετανιώσω. Παρηγγειλα  μια γαλάζια θηκη και μια διαφανή εντελώς, ελπιζω να ταιριάζουν. 

Να είμαι ειλικρινής δεν μπορω να  καταλάβω την τρέλα που επικρατεί  φέτος με αυτό το χρώμα, δεν μου φαίνεται κάτι τόσο  ουαου προσωπικα, από το περυσινό πάντως μπλε σιγουρα μου αρέσει πολύ παραπάνω το φετινό. Τεσπα ελπιζω μα μη το μετανιώσω, εντυπώσεις όταν το δω από κοντά!

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...